Výber sedadla v lietadle

22. jan 2023

Ahojte mamičky, ktore cestujete s detmi.chcem sa spytat ako je to s kupou leteniek konkretne nie cez nizkonakladovky. Mam na mysli aerolinky ako austrian, lufthansa, swiss,ci delta airlines alebo united airlines. Mam dieta od 3 rokov, no kedze ideme s prestupom musela by som kvazi 4x zaplatit za sedadlo. Co je uz k tak drahym letenkam cca 300 eur. Ako to riesite vy? Niekde som citala, ze aj deti musia sediet aspon s 1 rodicom. Ma niekto skusenost s takymi letmi? Dakujem za rady a informacie.

maranco
22. jan 2023

Mám skúsenosť len s nízkonákladovkami, ale dieťa 7r. pri check-in cez net automaticky dali k jednému dospelému a druhého dospelého inde (aby si dokúpil sedadlo 🙂).
Wizz Air nebolo plne obsadené lietadlo, tak nebol problém počas letu si dohodnúť s letuškou presadnutie. Ryanair tiež, ale na pristátie musel sedieť každý na svojom mieste.

autor
22. jan 2023

@maranco to som uz citala, ze ryan to tak ma...

autor
22. jan 2023

@maranco som to odoslala dopredu 🙂 nie, no ja potrebujem ist s dietatom do Bostonu,NY idealne z Viedne. Preto sa pytam na tie vyssie spomenute aerolinky

lucik194
22. jan 2023

no hlavne je to dieta cez 2 roky takze potrebuje letenku, plus potrebuje miesto vedla teba

mas napisane x spolocnosti, ktorou teda letis? kazda z nich to moze mat trosku inak

napriklad austrian vzdy platis sedadlo aj za dieta, mozes ho dat sediet kamkolvek akuratne potom to uz urcite nezmenis, nakolko lety do usa byvaju dost plne....

abdn16
22. jan 2023

Letenku potrebuje samostatnu. Vacsina tychto aeroliniek ma sedadlo v cene.

vlado818
22. jan 2023

Ano deti do 2 rokov maju letenku zdarma bez naroku na sedadlo. Ked budete robit on line chceck automaticky vam daju sedadla vedla seba. Len ho urobte hned ako to bude mozne vacsinou 24 hod pred odletom. Lietame casto aj usa a vzdy sme sedeli vedla seba. Toha sa bat nemusite. Nezabudnite aj dieta maju mat estu spravenu do usa.

lesana25
22. jan 2023

Štandardne si miesta vieš zvoliť počas checkinu, ak si ho budeš robiť online pred odletom, tak si tam vyberieš. Každá airline to má inak, niekde je možné 48h pred odletom, niekde 24h, treba vedieť s kým letíš a pripadne si tam zavolať a informovať sa vopred.

vlado818
22. jan 2023

@lesana25 Zial nie dobre casy skoncili. Uz vacsina pozaduje platbu.

autor
22. jan 2023

@vlado818 lenze ja mam dietatko stare 4 roky. Ak pozeram letenky tak uz by sme radi kupili, len to su bez check inu zatial a nevieme ci priplatit sedadla...dieta do dvoch rokov je ina situacia. My lietame casto, ale nie taketo dlhe lety.

autor
22. jan 2023

Mne ukazuje, ked si klikam letenky, bez seats a ja sa bojim, aby nas to pri check ine dalo spolu sediet...lebo teraz je to za poplatok od 35-40 eur jedno sedadlo. Ide mi o to

tiezjedna
22. jan 2023

A čo máte ako cieľovú destináciu teda? Stačí vyriešiť ten Boston príp NY a potom v rámci USA sa možete presúvať napr. Frontierom (my prelietavame s nimi)...

vlado818
22. jan 2023

Ano ze su bez check inu... Netreba priplacat pokial vam ide iba o sedenie vedla seba. Naposledy dokonca nase dieta malo zvlast letenku s vlastnym PNR booking kod. Sedeli sme vsetci spolu. Toto je zbytocne vyhadzovanie €.

dyala1067
22. jan 2023

Dieta do 12r vzdy musi sediet so zakonnym zastupcom, lietam roky sama s 3 detmi, nikdy nekupujem miesta a vzdy sedime spolu. Dokonca aj ked bolo tak ze prazdne lietadlo a dcera sama sedela v rade tak na odlet a pristavanie k nej letuska posadila cloveka ze nemoze byt sama. Ma 9r

lusyyy36
22. jan 2023

My sme leteli s air france, s prestupom, zakaždým nám dali sedadlá spolu

autor
22. jan 2023

@vlado818
@dyala1067 velmi, velmi Vam dakujem. Aj som citala na stranke s british airways, ze musi dieta do 12 rokov sediet spolu, no nemam s tym priame skusenosti. Este sa chcem spytat, ktore aerolinky odporucate. Ideme v juli hned na zaciatku, asi je uz cas to aj zarrzervovat, podla mna to uz bude drahsie a drahsie. Cena nepojde dolu.

autor
22. jan 2023

@lusyyy36 velmi dakujem 🙂 boli ste spokojni s airfrance?

autor
22. jan 2023

@tiezjedna my ideme na sever, Maine 🙂 planujeme zobrat auto a prejst to autom z NYC alebo Bostonu

lusyyy36
22. jan 2023

Hmm....dobra otazka 😄 každý let mal meskanie, prvý z Viedne viac ako 2 hodiny, nestihli sme prestup v parizi,ďalší let bol až ďalší deň. Naspäť z Paríža meskanie viac ako hodinu askorbová, potom skoro ďalšiu v lietadle a to ešte technici opravovali dvere...ale našťastie sme cestou tam dostali kupóny na stravu a hotel s ranajkami

tiezjedna
22. jan 2023

V tom prípade by som riesila primarne spiatočnú letenku z/do. Dať si pozor, aby sa cena vzťahovala na sedadlá cestou späť (ani lepšie spoločnosti to tak vždy nemajú). Ale ideálne je na dlhé lety priplatiť si za BC. Odpadá tým veľa starosti a je to pohodlnejšie, človek potom nie je tak rozbitý😇

zizonka
7. sep 2023

@dyala1067 Dobry den, plati toto aj pre wizz air? Letime 3 dospely a tri deti 3,7 a 10 r, miesta pri sebe by nas vysli cez 200e. Neviem to nikde oficialne dohladat. Dakujem za odpoved.

vevesh
7. sep 2023

@zizonka plati to pre kazdu spolocnost. Mozu vas vsak tak rozsadit, ze napr. 3x 1dosp+1dieta, alebo 1 dospely +2 deti a dosp
+1 dieta a treti dospely kdekolvek v lietadle. Jednoducho dieta musi mat vedla seba aspon 1 zakonne zodpovednu osobu (otec, mama, babka), nemoze sediet samo kde si vpredu a matka vzadu napriklad. Dokonca ani obradu nesmie dospely sediet...

zizonka
7. sep 2023

@vevesh velmi pekne dakujem za odpoved ❤

bluka2
7. sep 2023

Žiadne sedadla nekupujem, nech je to aj let 12 hodinový a to idem s 2 deťmi. Den predtým sa oplatí spraviť si check in a vybrať si nejaké schopné miesta zadarmo

bluka2
7. sep 2023

Zvyčajne beriem v rade kde sú 3 sedadla napríklad A,C a B nechám voľne a potom vo vedľajšej rade ešte D. Na B potom dajú niekoho len keď je lietadlo 100% plne - t.j. vlastne tak nikdy