Výlet do Osvienčimu

hagshop
1. jún 2016

Ahojte kocky
Chcela by som ist do koncentracneho tabora v Oswiencime na vylet (1 den). Priamy spoj zo Slovenska vraj nehrozi (len z Ceska).
Tak som sa zamerala na cestovky, no tie robia jednodnovky len v kombinacii s Krakowom a historickou castou. Co som citala tak ani za jeden den sa poriadne neda prejst Oswiencim a v tychto agenturach na to vacsinou vyhradili 3 hodky. Na jednej strane chapem, ze za tie peniaze sa snazia spravit "dostatocne divadlo" pre zakaznika, ale ja by som potrebovala zajazd na cely den, ktory sa zameriava len na koncentracny tabor. Uz som toho pokukala viac nez dost a nic som nenasla. Neviete o nejakej agenture, ktora by sa na to zameriavala? 😒
Dik za kazdy koment.

kaja0210
2. júl 2016

Osviencim - prepacte za preklep v mobile..

marcelatje
2. júl 2016

@hagshop hned by som s tebou sla! Ono zavisi aj od toho ci chces vidiet len Osviencim alebo aj Birkenau. Na obe by som urcite ratala cely den. Nemam rada masovky typu ze sprievodca nieco povie potom vsetci turisti nakuknu cez okienko a ide sa dalej. Ak hovoris cudzim jazykom mozes si zapozicat nahravku s vykladom alebo sa pridat k nejakej skupine. No ja idem radsej svojim tempom.
Tak o dva roky si budem moc bez vycitiek vyrazit na vylet bez deti dohodneme sa? Ci to je neskoro? 😀

annabelka
2. júl 2016

@hagshop my sme boli pred rokmi po vlastnej osi, chceli sme tam ísť na celý deň a ešte sa zastaviť aj v Brezinke, nakoniec sme z Osviencimu zutekali a do Brezinky už radšej nešli... mala som tam veľmi silné negatívne pocity, bolo mi až fyzicky zle. Chceli sme veľa fotiť, fotili sme len zo začiatku, na vstupe a filmy (v tom čase ešte neboli moc digiťáky), filmy sme nedali nikdy vyvolať. Išli sme vlakom a po ceste sme nemali najmenší problém. Pravdepodobnosť, že zažiješ podobnú patáliu ako na tvojej ceste do Česka je veľmi malá. Ak sa nerada viažeš na 3 hoďky, ktoré naplánuje cestovka, odporúčam ti práve takýto spôsob cestovania. Prídeš kedy si to načasuješ ty a odídeš, keď ty budeš chcieť. Všade sú popisky vo viacerých jazykoch, informácie si dokážeš naštudovať aj sama vopred.

hagshop
autor
2. júl 2016

@marcelatje rozhodla som sa, ze pojdem cestovkou no nie na jeden, ale na dva dni, aby som mohla vsetko stihnut 😀 . Takze az taky extra vyhodny vylet sa konat nebude, zato urcite viac pohodovy 🙂
Rada by som isla niekedy zaciatkom jesene tak ak chces mozes sa kludne pridat 😉

hagshop
autor
2. júl 2016

@annabelka uz teraz som zvedava ako to bude na mna posobit 😕

lucy1001
2. júl 2016

Tiež by sme tam so synom chceli ísť. Skús pozrieť Barto Travel ...

marcelatje
3. júl 2016

@hagshop skoda jesen je pre mna este skoro ☹ ja by som kludne soferovala takze by nas neobmedzovalo nic. Snad sa tam este niekedy dostanem...

olinka166
3. júl 2016

@hagshop cez aku cestovku ides?

17alexis
3. júl 2016

@hagshop ahoj, nečítala som všetky príspevky, ale tri hodiny na koncentrak určite nestacia. Tábor je veľký, dokonca jazdí odtiaľ bus zadara do birkenau. My sme šli autom a trvalo nám to tak 5 hodín, no ponáhľali sme sa preč, tak ten birkenau sme už len tak prebehli. Inak by to bolo na dlhšie. S ešte jedna rada - vezmi si nejakú mini kabelku. Ja som mala takú menšiu do ruky a poslali ma si ju niekde odlozit, lebo je vraj príliš veľká.

tanaalexdenis
23. apr 2017

Ahojte, tiež by sme chceli ísť na výlet aj s detmi nejak vlastnou dopravou na celý deň.

dena10
23. apr 2017

@tanaalexdenis Aj ja sa chystám... nedávno bol švagor s rodinou autom. Povedal, že bez šance to všetko stihnúť za pár hodín. Birkenau, že je obrovský a je ďalej, ten nestihli...

janulienka83
23. apr 2017

@hagshop od nás chodieva zájazd do Osvienčimu

17alexis
23. apr 2017

My sme boli autom, prichod sme mal asi o 8:00 a v pohode sme to cele presli. Do Birkenau chodi kyvadlovka zdarma, v pohode sa to da za jeden den bez nahlenia. My sme sa medzitym aj naobedovali v restike. Ale boli sme len dospeli, bez deti.

sssilvia
29. apr 2017

@hagshop fotit je tam zakázané 😒

hagshop
autor
29. apr 2017

@sssilvia tato info ma veru nepotesila, ale dobre vediet. Aspon nebudem taku dialku trepat fotak zbytocne.

liaka
29. apr 2017

Aj ja tam tuzim ist a Nitravel uz zajazdy nevykonava. Jedna kamoska co ma auto tam ist nechce... Keby niekto z Nitry o niekom-niecom vedel, ozvite sa 🙂

tuusfatum
29. apr 2017

@annabelka preto nevyhľadávam takéto negatívne miesta, som veľmi citlivá na takéto energie, tiež by mi bolo zle...ved stačí vidieť tú hrôzu z TV a mam mráz po chrbte.

hagshop
autor
29. apr 2017

@janulienka83 Lucenec mam trosku od ruky. Som z TN.

hagshop
autor
29. apr 2017

@olinka166 minuly rok som si nakoniec vybrala iny zajazd. Hadam sa zadari toto leto. Takze zatial som cestovku nepozerala.

mata_2012
29. apr 2017

@hagshop fotit zakazane nie je, je tam len upozornenie, ze z ucty k zosnulym by sa nemalo. Ked som tam bola fotil skoro kazdy a nikoho to nezaujimalo

rokka
29. apr 2017

Ja idem 20.5. ...cez zlavomat. Je to spojene aj s Krakowom.

hagshop
autor
29. apr 2017

@mata_2012 tak to je potom dilema. Na jednej strane oficialne upozornenie a na strane druhej mi nepripada sukromna dokumentacia historickeho miesta neuctiva. Keby mi to bolo lahostajne nemala by som potrebu nieco take zaznamenavat pre svoju potrebu.

mata_2012
29. apr 2017

@hagshop ono to zakaz nie je, len take upozornenie pred vchodom takze fotak by som doma nenechavala

annabelka
30. apr 2017

@tuusfatum Nevedela som, že to bude na mňa až tak zle pôsobiť, v skutočnosti nie som žiadna padavka. Ale bolo mi naozaj zle, išla som von a predychavala som. Neprešli sme to ani celé, doslova som odtiaľ utiekla.

liaka
30. apr 2017

@rokka zda sa mi to dost drahe cez zlavomat. A este sa plati aj miestenka 3€? A aj vstupne do Osvienčimu? Cez Nitravel sa platilo 22€ uz aj vstupnym, bez miestenky... A Vy idete odkial?

tuusfatum
30. apr 2017

@annabelka si silná žena ale zároveň senzitivna,,, najlepšie je počúvať signály svojho tela. A prečo ste nikdy nevyvolal fotky?

annabelka
30. apr 2017

@tuusfatum nechcela som ich vidieť, striasalo ma keď som si pomyslela, že sa na ne budem pozerať. My sme už potom veľa nefotili, najviac pri vstupe, pri tej bráne, tam som skúšala rôzne kompozície, z rôznych uhlov ale vnútri som už nemala chuť fotiť.

magduska2
30. apr 2017

@marcelatje Preco mozes az za dva roky?

@hagshop Tiež tuzim ist sa tam pozrieť. ..milujem dejepis a historiu ..verim tomu ze to musí byť silný zazitok. Planujem ukecat manžela. .ale ten moc na to nie je.Tak to moc ružovo nevidim.Až sa ti podarí najst nejaká alternativa..ze naozaj len tie tábory daj vediet 😉

marcelatje
30. apr 2017

@magduska2 pretoze chcem ist bez deti 😀

magduska2
30. apr 2017

@marcelatje Aha..no to aj ja .Každopádně