Výlet do Viedne

aamelkaaa
11. júl 2014

Ahojte kočky, ja som asi blbá, ale málo cestujem a neviem si zistiť ako sa dostanem najlepšie do Viedne do ZOO Schoenbrunn. Vedeli by ste mi to vysvetliť ako pôjdem z Bratislavy busom či vlakom? Kde vystúpiť a ako funguje mhd tam? Lístky na bus z Ba do Viedne a späť si treba kúpiť vopred alebo stačí na mieste? Ďakujem Vám strašne moc. 🙂

alietam
11. júl 2014

aj my chceme ist len neviem ako to je treba pre deti aj pasy?ci staci bez nich

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@ichbinich Waw ta sperkaren to by bolo asi pre mna, ja mam aj obchod so sperkami. 😀

ichbinich
11. júl 2014

@aamelkaaa: Nie, show vo Viedni nie su, ani lanovka, ale je zoznam, kedy ktore zvierata krmia, to je sranda sledovat, hlave tucniaky su super 😀. A uprostred je veeelke ihrisko pre deti, to je super, ledva sme syna odtial dostali 😉

ichbinich
11. júl 2014

@alietam: Za hranicami potrebuje pas KAZDY, mas povinnost sa vediet preukazat. Tie pasy sa do kabelky urcite zmestia, radsej ich nosit cely den ako diskutovat s policiou...

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@ichbinich No len ja deti nemam, ja idem sama stara koza s frajerom. 😀 Ale hojdacky lubim, stale ma niekto z nich vyhadzuje, ze to je pre deti. 😀DD No ta zoo to asi by bolo co pozerat aj na viackrat tam ist ako citam. 🙂 No vsak ked budu deti to si zopakujeme. 😀 Moj sef ma 4 deti a len lamentuje kolkrat uz bol v zoo za zivot, ze uz tam nema so zenou co pozerat. 😀

alietam
11. júl 2014

sym ma do augusta platny len druhe dieta pas nema a kvoli jenemu dnu sa nam ho nechce vybavovat tak nic budeme robit vylety doma 😒 @ichbinich

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@ichbinich Vo Viedni pas netreba podla mna.

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@ichbinich Teda len pre deti treba, dospelemu netreba.

luslus
11. júl 2014

@alietam pre deti pasy potrebujes

katarina28
11. júl 2014

baby ta viedenska zoo je pri schonbrune, pri tom zamku?? To je jedina zoo vo viedni? Ja som myslela, ze pri tom zamku je nejaka mensja zoo a velka je niekde pri centre, ci??

liz_lemon
11. júl 2014

@katarina28 ZOO je pri Schonbrune, ina tam nie je

katarina28
12. júl 2014

@liz_lemon dakujem 😉

jaruskawien
12. júl 2014

ahojte 🙂
ZOO je vo Viedni iba jedno.
Dostanete sa tam:
metrom U4: zastavka Hietzing
elektricou: 10, 58, 60
autobusom: 10A, 51A, 56B, 156B

autom by som moc neodporucala uplne k ZOO zaparkovat, lebo si myslim ze to bude problem, najst nieco. Najradsej zaparkovat niekde pri metre.

Sme v EU cize pas pri sebe mat nemusis, staci aj obciansky 🙂 ale pre deti samozrejme pas pretoze obciansky nemaju.

Listky na dopravu su do 15 rokov pre deti v lete zadarmo, pre dospelakov 2,20 €.
Mozno lepsie kupit 24 hodinovy listok za 7,60 a mozte cestovat kolko chcete .

Krasny den 🙂

jahodnicka
13. júl 2014

@jaruskawien Ahoj, prosím tě, zítra jedeme na výlet do zoo a mám dotaz, máme vystoupit teda na stanici hietzing a nebo schonbruen? A poradíš prosím jak se potom (od zoo) dostaneme někam do centra? Děkuji 🙂

jaruskawien
13. júl 2014

@jahodnicka Ahojky, ja by som odporucala vystupit na U4, potom je to k ZOO 10 minut pesky. Do centra , vratit sa na to iste metro: U4 a z tej zastavky nasadnut na smer Heiligenstadt ale vystupit na zastavke Schwedenplatz (10 zastavka) a vist pesky do centra co je asi 10-15 minut.

ALEBO tym istym metrom u4 ale vystupit na Landstrasse( 9 zastavka)- prestupit na U3 smer - Ottakring - a vystupit na Stephansplatz(2zastavka) a ste hned pred katerdalou 🙂

maznacik007
13. júl 2014

@jaruskawien prosim ta co este odporucas pre taku 11 rocnu slecnu a tatka pozriet vo viedni ... spekuloval ze technicke muzeum ... pripadne nejake zlavy akcie a tak .. dakujem

jaruskawien
13. júl 2014

@maznacik007, asi dost zalezi od pocasia a zaujmov
Ja keby ze idem do Viedne tak určite idem do ZOO potom si pozriem Schonbrunn, potom sa zaveziem do centra pozriem katedrálu , pozriem si velmi známu obchodnú ulicu kartnerstrasse, po ktorej sa nápojim na Ringstrasse - kde je radnica, parky, parlament ... Atd
Ak mi vide cas určite by som išla pozrieť Prater a Hundertwasserhaus.
Keb by mi este zvýšili sily tak by som išla do nejakého obchodného centra : Wienmitte, donauzentrum alebo známu nákupnú ulicu mariahilfestrasse na parádne letne vypredané.
Určite je tu tých aktrakcii strašne veľa záleží od záujmu a hlavne času ..,rôzne parky, ihriska...ponuka je obrovská 🙂