Zistili ste cestou na dovolenku, že dieťa má neplatný cestovný pas?

maaaaaaaria7
1. júl 2017

ahojte, stalo sa niekomu, že šiel napríklad do chorvátska a po ceste zistil, že dieťa má neplatný cestovný pas?
aký je postup? otočka domov, že?🙂
Ďakujem za odpovede🙂

janicka2315
1. júl 2017

Bud otocka alebo ist na ambasadu a tam poziadat o vydanie pasu

bosoriak
1. júl 2017

@maaaaaaaria7 ak ste este neprekrocili hranice. ak ano, tak by ste mali asi vyhladat ambasadu a poziadat o taky ten jednosmerny doklad pre prejazd hranic. Ale ak by sa mi to stalo, tak si zavolam na policiu do SR resp. na ambasadu v tej-ktorej krajine, nech mi povedia, co mam robit.

janicka2315
1. júl 2017

Ja len nechapem ako rodicia kontrolovali dieta doklady ked nato neprisli..ved prve co kontrolujem je platnost

natalienka12
1. júl 2017

@maaaaaaaria7 Skôr by som sa vrátila domov a ak sa dá rýchlo požiadať o vydanie cestovného pasu za extra poplatok ho vydajú do 24 hodín.

bosoriak
1. júl 2017

@natalienka12 problem je, ak ich zastavia na hraniciach na ceste spat. ale tak mozno ak by boli colnici dost empaticki, tak by ich mohli pustit. ak nie, mozu mat zarobene na problem.

aj ked teda je velky rozdiel medzi "neplatnym pasom" a "pasom so skoncenou dobou platnosti". preto vravim, ze by som kontaktovala prislusne urady. neplatny pas je napr. sfalsovany, bez fotky, so zlymi udajmi a pod.

vevesh
1. júl 2017

@bosoriak ak budu stat na sk hraniciach, tak ich musia pustit bez problemov - do domovskej krajiny musia vpustit aj na neplatny pas...- pretoze je to doklad o totznosti, a aj ked nema platnost - ale tu platnost nema na "cestovanie" z krajiny do krajiny - napr. nemci mozu cestovat este 6 mesiacov po skonceni platnosti pasu...

bosoriak
1. júl 2017

@vevesh no, presne to sa mi marilo, ze som niekde citala, ale som si nebola ista.

namornicka
1. júl 2017

Stalo sa, dokonca pri ceste lietadlom, nevsimli si. Ja by som to uz teraz neriesila. Po navrate domov vybavis 😉

mata1001
2. júl 2017

@natalienka12 extra poplatok =48 hodin, nie 24 ( to nie v zlom)

natalienka12
2. júl 2017

@mata1001 môže byť, dik