Ako s varením na dovolenke?

monacanka
26. jún 2014

ahojte mamicky chystame sa na dovolenku do chorvatska s detickami 1 dcerka ma 2 roky a 6 mesiacov a druha dcera ma 6 mesiacov dilema je co tam varit , ake potraviny si brat zo sebou sice viem ze v chorvatsku kupim tie iste veci co sa tyka mlieka ovocia a podobne dakujem vam za rady /tipy/skusenosti

ikika
26. jún 2014

@monacanka pisem, pisem a ked odoslem svoju odpoved, tak mi to zmizne... 🙄 Takze to skusim este raz zrekapitulovat. 🙂

Ak nemate nejake zdravotne problemy alebo obmedzenia v strave, tak nebudete mat problem sa prestravovat... hlavne, aby bola strava kvalitna kvoli dietatu - cize aj maso, ryba, nejaka strukovina, ovocie, zelenina, jogurt, vajicko...
Asi by som isla na to takto:
- rozmysliet si este doma nejake rychle recepty
- cerstve maso by som nakrajala na kocky, bude rychlejsie hotove ako cele platky
- mozes si zobrat z domu aj hotove maso zavarene v sklenenych poharoch - je tu niekde aj diskusia ohladom sterilizovania hotovych jedal
- pri mori urcite dostanete kupit cerstve ryby, tie su zdrave aj rychlo pripravene
- cestoviny su vdacne - na milion sposobov a vzdy chutne - s vajickom, so syrovou omackou, s paradajkovou omackou, s oprazenou cukinou a slahackou (mozes pridat aj cherry paradajky, mnam)
- slize alebo pirohy s makom, tvarohom alebo orechami
- aj omeletu mozes podat na obed, napr. so zemiakmi
- spenat
- na dovolenke stacia aj polievky z mrazenej zeleniny - rychle a urcite lepsie, ako sackove... aj paradajkova je rychla, napr. so syrom, cestovinou alebo ryzou... hraskova (aj z konzervy) s krupicovymi knedlickami
- ako prilohu mozes pouzit aj kuskus - kupis v dm drogerii, zalejes horucou vodou a za 10 min. je to pripravene bez roboty
- ryza zo sacku
- vecere najma suche
- ak lubite sladku veceru, tak napr. krupicova kasa
- toasty
- a surova zelenina ku vsetkemu...

Malej 6-mesacnej by som asi najskor zobrala kupovane prikrmy v poharikoch - mrkva, ryza/zemiak, maso... 😉

Ja by som velmi nenosila potraviny z domu, radsej tam nakupila cerstve... a urcite pojdete aj do restauracií, takze sa prestravujete - ak si v restike date maso na veceru, na obed Ti staci nieco fakt jednoduche...
Hlavne var rychle jedla, nech nestojis len pri sporaku,... 😉

Snad som Ti aspon trosku pomohla. Peknu dovolenku. 🙂