Čo variť na dovolenke v Chorvátsku?

renia
4. aug 2011

Ahojte...chystáme sa na dovolenku do Chorvátska, a akosi mi došli nápady, čo tam toľko dní budem variť... mohli by ste mi dať tipy, čo varievate na dovolenke Vy, poprípade nejaké rýchle recepty...ďakujeeem.

titkovamiriam
4. aug 2011

tada ja rada varím no na dovolenkby ma ani nehlo.ked sme boli v chorvatsku tak sme mali ranajky -vecere a cez obed len sem tam niake cestoviny s omackou,polotovary a pdobne.

renia
autor
4. aug 2011

Veď áno, aj my sme s manželom stále mali plnú penziu, len tento rok nás ide veľa a nejdeme cez cestovku...takže variť si budeme sami...

maryanna
4. aug 2011

ahoj, no my to riešime vždy tak, že nejaké meso si doma udusím a nazaváram do fliaš, a potom to len hodím na panvicu a pridam raz kukuricu, raz zeleninu mrazenú, raz pretlak......a ku tomu cestovina, ryža, zemiaky.........
vzdy si robim jedalnicek doma na cely cas dovolenky, a nakupime u nas, potom co treba sa dokupuje tam, napr v taliansku mali suprove cestoviny a podobne,
no a take jedla su vdacne ako polievky, gulase, privarky (vseho druhu, sosovicove, fazulove....apod,)zemiaky na kyslo, cestoviny s omackami, rizoto....zhruba takto....

renia
autor
5. aug 2011

@maryanna prosím Ťa a ako presne zaváraš také mäsko?
Ozaj, a koľko vlastne mäsa sa môže brať do Chorvátska?

maryanna
5. aug 2011

@renia ahoj, no klasicky len trochu podusím na cibuľke, okorenim osolim, ale fakt len kratko dusit obzvlast ak kuracie, lebo pri zavarani zmekne a dovari sa, no cize len trosicku udusim vo vlastnej stave, dam do flias, aj so stavou, napr na kilo mesa kuracieho vyjdu tak 3 velke sklenky cca, zavisi kolko ho tam napchas a kolko vody. Do ineho hrnca das naspodok vodu, nahrejes a do teplej vlozis sklenky s mesom (samozrejme poriadne utiahnute vrchnaky, ) tak aby voda siahala tak do tretiny sklenky, prikryjes a nechas vodu v hrnci jemne vriet. Ono to staci fakt par minut, to uvidis podla vrchnakov ci sa prisali. ALe dlho nie dlho lebo kuracie napr sa rychlo urobi, potom sa drobi ked je prevarene. ked tak nechaj postat v tom hrnci vypnutom.
AK by sa ti neprisali ani po tych 10 min napr, tak po vychladnuti hned daj do chladnicky, a take meso ti klasicky vydrzi v chladnicke, aj 4 dni, normalne ako ked doma uvaris a mate na viac dni. Cize v pohode. A cestu ti vydrzi aj bez chladnicky ak by.

maryanna
5. aug 2011

@renia a masa neviem kolko sa smie, my sme sli takto aj do bulharska, aj do talianska, spanielska, francuzska.....ale ty mas asi na mysli normalne mrazene alebo chladene meso, tak to neviem ako je to s tym ci sa to kontroluje alebo co

mata71
10. aug 2011

@renia nič,maximalne rannu kavičku,,ceny su prijatelne,,,uži si dovolenku .