Ako sa letecky dostať na Sardíniu?

mickaaa
26. júl 2009

Mam ist na Sadrdiniu. Idem tam prvy krat. Neviete mi poradit akou leteckuou spolocnostou sa tam da dostat za rozumnu cenu?? Najlepsie bez prestupov. Alebo aj autobusom a potom by som sa uz lodou nejako dostala na Sardiniu. Ďakujem.

ikke
26. júl 2009

pozri
skyeurope
studentagency

mickaaa
autor
26. júl 2009

ikke: Dakujem. skyeurope som skusala ale najprv mi stranku nacitalo normalne a ked som vsetko vyplnila hodilo mi tam eror, skusali sme to viac krat a neslo nam to. A to druhe kuknem.
Ale asi by som radsej isla busom a potom uz len lodou na sardiniu, lebo mam ist uz na buduci tyzden a to asi uz nezozeniem lacnu letenku. Ved poskusam popozerat.

wighy
26. júl 2009

ja som isla na sardiniu z blavy do milana skyeurope a z milana do olbie s volareweb

trixi
26. júl 2009

so Sky by som uz neletela. My letime na Siciliu, a je nas vela, na let Austrian sme sa vsetci nedostali, tak sme zacali hladat tak, ze sme pozreli ake lietadla prilietaju do Palerma alebo do Catanie a potom sme nabiehali na stranky tych leteckych spolocnosti. Ked sme pozreli na nejake cestovne agentury, tak vsetky predavaju letenky poriadne predrazene. Neviem ci som Ti poradila, ale ta Sardinia sa mi na autobus zda daleko a potom este lod, je to unavne a nemusi to byt vobec lacne.

trixi
10. apr 2010

ahojte zienky, v juli ideme na tyzdne na Sardiniu, poradite najkrajsie miesta, plaze, zaujimavosti?

trixi
24. júl 2010

ahojte, pisem moje nazory a skusenosti a pohlad na Sardiniu. Sme tu uz tyzden, tak je akurat cas napisat par riadkov. Su to moje nazory, pohlady a mozu sa lisit s inymi 😉
Prileteli sme s sobotu z Viedne s medzi pristatim v Rime. Leteli sme s Alitalia, Air One. Let bol fajn, deti let zvladali dobre, cakanie 3 hod. v Rime sme tiez zvladli dobre, v klimatizovanej restauracii. V ten den bolo vsade 37 st. Leteli sme do Cagliari, kde sme mali pripravene aj auto (9 miestny Fiat, ktory som aj soferovala-obrovsky bus), neprisiel nam jeden kufor mojho otca. Vybavovanie bolo celkom rychle. Cestovalo nas 6+1pes na palube s nami, dalsi dvaja dorazili o par dni neskor. Byvame v domceku medzi Capitana a Terra Mala, kde sme sa dostali dost neskoro, pretoze sme museli urobit zakladny nakup v hypermarkete Auchan (mne vychadza zatial najlacnejsie). Potraviny a strava ako taka je drahsia ako u nas, o dost. S potravinami a vecami pre deti nie je ziadny problem. Pri kupe zeleniny a ovocia treba vyberat talianske produkty, vyrazne lacnejsie. Lacnejsie vychadza aj na trhu. V otvaracimi dobami obchodov (aspon tu na juhu) nie je ziaden problem. Vacsina je otvorena denne od 8.30 do 21.00, velke supermercato su otvorene aj do 21.30. Pocas nasho pobytu je more velmi teple, ciste, nadherne. Mesto Cagliari je pekne, vela restauracii, pizzerii, tratorii, pasticerii,... nie je problem sa najest (dobre ale drahsie). S mensimi detmi odporucam cca 1 hod. jazdu vlacikom cez staru cast mesta (s prestavkou 20 min. pri vyhliadke), clovek sa zorientuje, deti sa neunavia). Odchadza z Plazza Carmelia, co je nedaleko hlavnej stanice, kde je velke parkovisko (1 € na 1 hod.). Mnozstvo restik je ulicku odtial v stvrti Marina, kusok od pristavu. Jazda starym mestom je komplikovana, pretoze su tam uzke ulicky, inak jazda autom mestom je bezproblemova. Nejazdi sa zle, ani s tak velkym autom ako mame my.
Plaze na juhu Sardinie su nadherne, hlavne smer Villasimius na Costa Rei-Villasimius, mestecko, celkom zaujimave, ma svoju atmosferu, hlavne vecer. Dalsie krasne plaze nedaleko Ciao. Tam sa este len chystame.
Sardinia sa stava mojou srdcovou zalezitostou, zatial poznam len juh, na sever sa len chystame. Ked porovnavam so Siciliou, nie je tu taka spina, neporiadok. Mne sa tu paci ovela viac.

kaata_
21. mar 2015

@trixi Ahoj Trixi, vedela by si prosim poradit nejake ubytovanie mimo hotelov? Pripadne cez aku stranku hladat. Dakujem Katka