Autom do Čiernej hory

junovka
12. jún 2020

Caute, rozmyslame ist na dovcu autom do Ciernej hory, a tak rada by som prijala kadejake Vase postrehy, nazory, zaujimavosti...proste cokolvek....
Zaujima ma, aka cesta je najlepsia....kolko ste platili kadejake poplatky za cesty ...kolko ste cakali na hraniciach...kde ste sa ubytovali...potesi aj tipy na ubytko...pre nas je ideal nejake privat,nie drahy, nie velmi daleko od plaze, cca 200 m...ako je to tam so stravou...kde sa da najlepsie a hlavne lacno najest...kde su pieskove plaze...kaminekove velmi by sme nechceli...??

zafir01
3. aug 2021

@draik vďaka.

zafir01
4. aug 2021

@draik

@nocika02
Ahojte, šli sme cez malý prechod pri subiticuach a čakanie 30 minút (stránka ukazovala 15) takže úplne super. Akurát sme v HU. Ak nebudeme na sk hranici čakať tak to vychádza ze budva - považská Bystrica dáme pekne za 18 hodín vrátane drobných oauz, ktoré som prezvracala 😂...

matamisi
2. apr 2022

@nocika02 Ahoj.Precitala som si,ze ste boly minuly rok na dovolenke pri Ulcinj.v Ciernej hore.My planujeme v July tam ist na 14 dni.Prosim ta nevies mi poradit ciste ubytovanie blizko mesta nech mozme vecer na prechadzku s detmi peso ist?Dakujem velmi pekne.

nocika02
25. máj 2022

@matamisi ahoj, az teraz som sa po dlhsom case dostala na MK. My tam byvame mimo mesta, kvoli kludu. Raz sme byvali aj v meste, ale skor to bola taká izbycka s kuchynkou a nikdy viac, samí strmí kopec a vela áut. A to bolo este pred 8mi rokmi. Takze neviem pomoct. Ked chceme íst do mesta sa prejst ideme autom, je vela platenych parkovísk, teraz uz vsade 3 eurá, a potom sa vrátime do ticha.

ewana
11. júl 2022

@matamisi ahoj, už ste išli? My sa chystáme autom do Ulcinj okolo 26. júla, prvýkrát, a vlastne celkovo prvýkrát v živote na dovolenku k moru 🙂 Takže by som bola vďačná za akúkoľvek dobrú radu 🙂 Máme 2 chlapcov, 11 a 8 ročného.

matamisi
12. júl 2022

@ewana my sme tu dovolenku zial misely zrusit.

kamajka
13. júl 2022

@ewana v Ulcinj je pekne my sme boli Velika plaža pred 3 rokmi, ono to tam ešte bolo také akoby nedorobené, málo stánkov a tak všeobecne ale ľudí kopec pláž super pozvoľný vstup do mora jemnučký piesok, deti sa tam celý deň vyhrali a tá pláž je brutál dlhá za 2 tašky mušlí som niesla domov odtiaľ. 🙂

viktoria100519
16. júl 2022

Prosím vás treba aj pas na hraniciach do Čiernej hory alebo stačí OP?

zafir01
18. júl 2022

@viktoria100519 treba pas.. My sme šli cez Srbsko , tam ho treba určite a na čiernej hore sne dávali automaticky, keďže deťom bolo treba aj tak, dala som aj naše k nim

danielagre
31. júl 2022

@kamajka aký termín ste boli že studené more?

kamajka
31. júl 2022

@danielagre iba v Ulcinj bolo studenšie more. neviem prečo. posledný augustový týždeň sme tam boli.

kulumulu123
28. feb 2023

@nocika02 ahoj prepac nasla som tuto diskusiu tiez sa v lete chystame do ulicnj prvy krat autom na tak daleku dovolenku plus dve deti 9 a 3r. Ako bolo? Ako a kade ste prechadzali hranice? Este nie sme celkon rozhodnuty ci to dame cez bosnu alebo srbsko tak neviem... Je tam pre decka nejake to vyzitie.. Myslim ihriska alebo kolotoce alebo nieco co ich zabavi? U nas plaz tiez pieskova ale 2 tyz kazdy den to asi nedame.. Alebo nejaka nie prilis narocna turistika ci vylety po okoli? Dakujem ti moc 😉

nocika02
7. mar 2023

@kulumulu123 ahoj po dlhsej pauze som tu a nasla som tvoj príspevok. Pre nás Ulcinj je super, stále sa tam vynájdeme, stále je nieco nové. My chodíme cez srbsko. Cesta tam je v pohode aj hranice, je tam viac prechodov, vyberáme si mensie, tam to trvá kratsie. Je aplikácia cez ktorú sa dá pozriet ako sú preplnené hranice. Aj na plázi sú ihriská, restaurácia a bar, vecer kolotoce na viacerych miestach. Vylety lodou alebo aj peso, pozriet okolie, iné mesto, inú pláz. My to tak tiez robíme. Kazdy den to isté by sme tiez nedali😁

kulumulu123
7. mar 2023

@nocika02 jeeej dakujem za spravu. Mozem este par otazok? Ak to nie je tajne ako sa vola ta aplikacia na kontrolu hranicnych prechodov? Ako je to s cestou cez srbsko? Je tam dialnica po celom useku alebo sa ide po dedinkach? Plati sa myto pred vstupom na dialnicu alebo treba dialnicnu znamku? Ako je to s cestami na ciernej hore? Je pravda ze su neskutocne preplnene a jazdi sa tam sialene pomalyyyyyyy kvoli zacpam? Dakujem moc 🙂

zafir01
7. mar 2023

@kulumulu123 ak nevadí, aj ja odpoviem. Šli sme autom do čiernej hory okolie svätého Štefana pred 2 rokmi. V Srbsku bola diaľnica len po Belehrad, bola tam mytnica, platilo sa malo. 4 ci 6 eur max, dalo sa tuším kartou zaplatiť, bolo to rýchle. .. Netuším teraz presne teda sumu . Od Belehradu potom na juh. (šli sme cez maky hraničný prechod pri dedine bielo polie) konkrétne " dobrakovo" v tom čase najmenej vyťažený prechod, nečakali sme vôbec. Horšie to bolo na hraniciach Maďarsko srbských, keďže aj kovid kontrolovali vtedy, tak 6 hodín čakania
No cesta bola adrenslinovejsia , zato veľmi pekná. Stále sa šlo hore dolu, zákruty. Čím sme boli ďalej od Belehradu, tym divokejsie sa jazdilo
Úzka cesta, plná čiara. Z jednej strany skaly, z druhej roklina s riekou, a nás si v pohode obieha Srb na rozpadnutom hrdzavom aute v NR prehľadnej zákrute.
Toto sa nám stalo niekoľko krát.
Taktiež smerovky minimálne používali.
Manžel však 20 rokov jazdí po Európe na kamióne, tak ešte hovorí, že už pozná šoférov podla národnosti 🙈
Na čiernej hore to bolo podobne. Avšak pri mori sa nám to zdalo už kultivovanejsie .

Vôbec by som nepovedala, že sa jazdí pomaly. Skôr naopak. Bola písaná 60tka, úzka rozbitá cesta, v podstate každý s Bohom pri sebe, by tade nešiel viac... A naš predbehla celkom slušná šora áut.
Avšak po skúsenostiach s ich políciou, sne určite nešli riskovať jazdu mimo predpis. Totižto radarov skrytých je tam celkom dosť, a tiež pokuty pre zahraničných sú vyššie, než domácich. Resp miesto domáceho, zastavia turistu, a dovolenku sne si predrazovat nechceli.

Co sa týka dopravných kolon, tak tie boli na čiernej hore pred tunelom, či pred Podgoricou a v dopravných špičkách... To sme tak do hodiny čakali, cesty tam neustále stávajú, takže, teraz o 2 roky, to môže byť už lepšie.

nocika02
8. mar 2023

@kulumulu123 aplikácia sa volá Borderwatcher plus, a hlavne kvoli tym madarsko-srbskym hraniciam sa to oplatí, ale vsetky hranice sa dajú pozriet. Dialnica je tusím uz po Čačak, trosku nizsie ako Belgrad, potom sa jazdí po dobrodruznych cestách ako píse @zafir01. V Ciernej Hore tiez sa stavali dialnice, dúfam uz nejaké aj pouzívajú, na nejakom kúsku sme uz aj isli v 2021, tam je to fakt divoké a predbiehajú sa hocikde. Preplnené cesty boli naozaj uz od hlavného mesta, Podgorica, potom cez skadarské jazero to islo pomalsie a dole pred tunelom a popri mori podvecer aj zápchy, lebo vsetci turisti idú autom z pláze a aj do mesta vecer naraz. Je to aj o cakaní aj zmatku ale dá sa aj oddychnut a uzit si. Minuly rok sme boli v Grécku a s hranicami bolo naprd aj tam. Tiez chodíme cez srbsko, na ten smer je komlet dialnica a ajtak tie cesty, benzínky sú preplnené vsade. Je to aj o stastí a kazdy rok sa to mení. Prikladám zopár fotiek, pláz, nocny zivot v Ulcinje, staré mesto v Bare, fotka z albánska, lebo sme si zvykli urobit vylet aj tam.

kulumulu123
8. mar 2023

@nocika02 super dakujem moc za info aj za fotky verim ze je tam krasne trosku sa obavam tej cesty ale verim ze to dame aj s dvomi krpcami v aute.

zafir01
8. mar 2023

@nocika02 uau.. Ten juh musí byť tiež krásny. My sme boli 13 noci. Ale trochu ľutujem, že sme nešli na ulcinj kuknúť. Boli sme skôr podgoruca, svätý Štefan a budva..
@kulumulu123 dáte to určite..
My sme si dali zastávku 1 noc v bjelo polje. Lebo 4 a 9 roční chalani a ja v 17 tom týždni.. Teda najmä koli mne, keďže to bolo moje šieste tehotenstvo. A jedine, ktore som nemala rizikové... Tak sme boli opatrní .

kulumulu123
8. mar 2023

@zafir01 fuha tak to ta obdivujem 👍 trocha som vahala s tou destinaciou ulicnij ale myslim ze to bude v pohode hlavne ak je pieskova plaz pozvolny vstup do vody a nejake zabavky pre deti teraz sa tesim ako male decko 😃👏

elizita
8. mar 2023

Čítam že nikto nešiel cez bosnu? My sme šli po celej diaľnici chorvátskej cez bosnu a potom trajektom..drsné cesty sme zažili az vo vnútrozemí v Čiernej Hore... Určite nikto nevynechajte boka-kotor.. to by bol hriech 😉

kulumulu123
8. mar 2023

@elizita ahoj vdaka za prispevok vies mi prosim napisat nieco viac o boka kotor? Vdaka

kulumulu123
8. mar 2023

@elizita
@zafir01
@nocika02 dievcata este taka mozno trosku odveci otazka ale vzhladom k tomu ze syn je velky alergik na BKM viete mi prosim povedat da sa v supermarkete bezne kupit aj kozie mlieko alebo si mame priniest nejaku svoju alzernativu? Dakujem moc

zafir01
8. mar 2023

@kulumulu123 no.. Ja by som radšej doniesla. Lebo môj ma intoleranciu na bkm.. Ale v malom množstve v pohode zvláda. Ale aj tak celkovo, bud sme nemali šťastie, alebo som sa zle pozerala, ale v budve a okolí boli tie potraviny úplne iné ako u nás. Horšie sa mi nakupovalo a množstvo vecí som nevedela nájsť.

draik
8. mar 2023

@kulumulu123
Otázka je, čo vlastne chcete zažiť, na aký štandard ste zvyknutá a čo presne tam chcete robiť. Napr. Kotor je úplne rozvinutý, západný štandard, zatiaľ čo Ulcinj je už moslimský svet. Na druhej strane taká Ada Bojana resp. Veľká pláž má tiež čo to do seba.
Cesta je sama o sebe "zaujímavá", či už cez Bosnu alebo Srbsko. Trase cez Srbsko sa vyhnite v čase, keď naturalizovaní Nemci v čase školských prázdnin tiahnu domov do Turecka resp. späť.

kulumulu123
8. mar 2023

@draik no my sme taka dost akcna rodinka plaz je super obcas si oddychnut alebo na par hodin po vylete ale dobolenka typu rano sa vykotim na plaz a zbalim po zapade slnka by nas asi viac dorazila ako zrelaxovala... Standart vzhadom n ato ze dost chodime kade tade tak moj jediny standart je ciste ubytko a pohodlna postel 🙂 nakolko syn je silny alergik tak strava jedine svoja ale nehodlam stravit cele dni v kuchyni takze varim jedla ktore su do 30 min hotove 🙂... A nakolko deti su vzdy len deti tak bzfy potesi aj ihrisko alebo kolotoce na obmenu.. Hlavne nas laka spoznavanie novej kultury krajiny a tak...
Ja neviem vsade kazdy pise ake su tam hrozne cesty tak som pizerala par videii na youtube z konkretnych ciest a pravdupovediac mi pridu lepsie a kvalitnejsie ako tie na sk kde v ba su same jamy hrbole a pod... Preto sa pytam lebo tak celkom neviem co si o tom mysliet...

kulumulu123
8. mar 2023

@zafir01 ok tak to asi nieco nabalim lebo my sme na tom tak ze ani jedinu molekulu BKM 😟
Vdaka 🙂

nocika02
8. mar 2023

@zafir01 aj my stále prespávame 1 noc v Bijelo Polje😃 a 2x tehotná som cestovala do Ciernej Hory.

nocika02
8. mar 2023

@kulumulu123 to ja neviem bohuzial🤷‍♀️

nocika02
8. mar 2023

@kulumulu123 cesty nie sú v zlom stave ako u nás, ale samá zákruta a 60ka, serpentíny, hore kopcom, dole kopcom. Niekde vyska 1100 metrov nm. Vsetci sme na kinedryle okrem soféra😃😃

kulumulu123
8. mar 2023

@nocika02 ok super konecne tomu zacinam chapat 👍 toto je u nas celkom v pohode dcera na kinedril a zvysok posadky ok 👍 dakujem moc za vsetky prispevky 💜