Autom do Talianska

lenna1985
30. máj 2014

Ahojte, boli ste niektorá v Taliansku autom ? chceli by sme ísť tento rok na dovolenku. Napíste prosím vaše dojmy z cesty, atmosféru Talianska a hlavne, kde sa máme pozrieť, čo je tam pekné 🙂
ďakujem

maminecka2
8. júl 2019

@piip Aj my ideme v sobotu 😉. Asi zabalim plastenky a gumaky a v najhorsom budu skakat po mlakach 😂.
Idete do apartmanu? Beries nejake potraviny? Ja prave uvazujem co a ako.

eliska13
8. júl 2019

@albertto vieš poslať nejaké fotky ubytovania?grazie😉

greguska
9. júl 2019

Ahojte, my sme práve v lignane, počasie je také po jasne, pooblacne, občas aj čisto slnečné. Na večer sa blýska aj trochu sprchne, ale nič strašné, cez deň sa dá normálne kúpať, aspoň nie je taký úpek a dá sa byť na plaži aj cez obed 🙂

maminecka2
9. júl 2019

@greguska Dufam ze to takto vydrzi 😉

piip
9. júl 2019

@maminecka2 Ano, apartman, ideme do Gran Mado. A vy? Beriem polievku a maso, dam to sterilizovat do poharov, inak budeme jest v restauraciach a na ranajky si nakupime v supermarkete.

albertto
9. júl 2019

@eliska13 Dobrý deň, ďakujem za správu. Byt sa prenajíma do októbra. V novembri je každoročne veľkou turistickou atrakciou. Trvá do 6. januára. V novembri je stále teplá, najmä na začiatku, ale v decembri musíte vykurovať byt a to je dodatočná cena. Posielam videá a fotografie na súkromnú adresu, napíšem a doručí albertosponza@yahoo.it Ak poznáte iný jazyk ako slovenský, napíšte - poľsky, rusky, španielsky, anglicky a taliansky. pozdravy

albertto
9. júl 2019

@maminaria Dnes sa vrátil môj syn z Pompejí a Amalfi. Najlacnejšie miesto na pobreží Amalfi je mesto Vietri - vstup na pláž stojí 15 eur za deň na osobu parkovanie auta 4 eur za hodinu. Moje parkovanie je bezplatné a námestie v centre mesta je zadarmo.

greguska
9. júl 2019

@maminecka2 no dnes to nebolo bohviečo, ale na zajtra hlásia jasno, tak hádam dobehneme zameškané 🙂 dnes bol ideálny kolobežkovy a nákupný deň 🙂

maminecka2
9. júl 2019

@piip Aj my do apartmanu, do Lido altanea. Ja si netrufam zavarat jedlo, tak uvidime co sa tam bude dat kupit a co varit. Chcem asi na obed uvarit nieco jednoduchsie, a vecer budeme chodit do restauracii. Lebo 2x denne s tromi malymi detmi v restike, to uz by na mna bolo moc 🤣. Mozno este nejake stanky s jedlom v okoli plaze. Tak pekny pobyt 😉

dooscoby
10. júl 2019

@maminecka2 v supermarketoch predavaju hotove jedla, my sme tak zvykli kupit pecene kura a dorobila sa ryza alebo salat popripadne sa da okolo 15€ vysla mega pizza v pohode sme sa z nej vsetci najedli. Da sa tam kupit vsetko nieco aj lacnejsie ako u nas, ja som skor vzdy kupovala tam a brala na Slovensko. Ovocie co sa tyka chuti a cerstvosti sa neda porovnat s tym co sa predava u nas. Su tam aj velke markety ako napr. Lidl a mensie lokalne s vyssimi cenami tak ako u nas.

maminecka2
10. júl 2019

@dooscoby Dakujem za info, same dobre spravy 😉 Hned po prichode to pojdem presmejdit, uz sa tesim 😀

dooscoby
10. júl 2019

@maminecka2 Lidl si vies ako u nas pozriet online nech mas aspon prehlad:
https://www.lidl.it/it/Offerte-settimanali.htm?...

maminecka2
10. júl 2019

@dooscoby Diky 🙂

maminecka2
12. júl 2019

Ahojte, neviete poradit cerpacku v Rakusku pred talianskymi hranicami kde akceptuju kartu DKV? Diky.

albertto
14. júl 2019

@maminecka2 V prípade ciest ďaleko na juh, neberte jedlo. Ak nie sú plechovky, konzervy. Turisti z Poľska mali prenosné chladnicki a všetko ich pokazilo: šunku, syr. Je dobré vziať klobásy kabanos. V byte je veľká chladnička, čerstvé ovocie a predovšetkým ryby na trhu nie sú drahé. Real Italy je južný ľadovec. v APRÍLE priniesli vodu a nápoje a povedali mi, že ceny boli podobné našej.

albertto
14. júl 2019

prepáčte slovo ladovec

albertto
16. júl 2019

tredomorie je najzdravšie miesto pre deti a ľudí s alergiami a pacientov s dýchacími cestami. Naši lekári odporúčajú mesto Salerno aj pre bábätká a dokonca aj v zime. To je takzvaná talassoterapia. Toto more je veľmi solené oveľa viac ako Jadranské more a dobre sa odparuje na dýchacích cestách. Podnebie na juhu je suché, človek nie je dostatočne potený. Jedlo je lacnejšie ako na severe a zároveň množstvo pamiatok a pútnických miest. Mesto Salerno a blízko Pompejí má 6 miliónov turistov ročne. Nie je veľa súkromných izieb a preto ich musíte objednať v januári. Čítal som zápisy a videl, že všetci jedia blízko hraníc. Toto nie je skutočné Taliansko.

piip
20. júl 2019

Ahojte, dnes sme sa vrátili z Caorle. Na Benátskej riviére sme boli už viackrát a vždy sa cestou domov zastavíme pri rakúskom jazere Worthersee. Minule sme boli vo Veldene, dnes v Portschachu. Je blízko pri diaľnici, je v ňom aj pumpa, kde si môžete dotankovať za podobnú cenu ako u nás, na rozdiel od Talianska, takže my sme dotankovali auto. Vo Veldene bolo záchytné veľké parkovisko zadarmo, tu sme našli len dve platené menšie parkoviská v centre Portschachu, kúsok od promenády, pri hoteli Dermuth a pri pekárni Backerei Wienerroithel. Polhodina parkovania 50 centov, celodenné za 4 eurá. Promenáda sa končí polostrovom, kde je verejné kúpalisko, videla som aj detské tobogany, ale my sme nešli dovnútra. Vstupné je na rakúske pomery celkom prijateľné, 2 dospelí a 1 dieťa 12 eur. Okúpať sa však dá aj zadarmo na promenáde, je tam mólo aj schodíky do vody. Prikladám vám pár fotiek, napríklad ceny jedla v reštaurácii, tie sú vyššie. Je to perfektná zastávka na dlhej ceste autom, s nádhernými výhľadmi. Na konci Portschachu je aj supermarket Hofer, kde sme si kúpili ešte nejaké zásoby jedla na cestu domov.

rainee
10. júl 2022

Ahojte, my by sme chceli ísť tento rok do talianska, rada by som skombinovala pár dní v dolomitoch a par dni pri mori. Ak náhodou mate tipy na dáke krásne miesta v talianskych alpach budem rada, nikdy sme tam neboli. Tiež dáke lepšie letoviska pri mori severnejsie keď viete odporučiť okrem Bibione, Lido Di Jesolo atď ten styl sa mi vôbec nepáči. Zatial sa mi celkom pozdava Caorle. Ďakujem.

ikaika
19. jún 2023

pozeram ze sem uz davno nik neprispel 😅

maminaria
26. jún 2023

@ikaika ale my ideme i tak autom fo Talianska, tentoraz na Liguriu, naposledy sme boli Amalfi🙂