Chystáte sa tento rok na dovolenku pri mori?

deni877
7. júl 2020

Ahojte chcem sa spytat, ci sa chystate na dovolenku aj za tychto podmienok? My máme zaplatenú dovolenku Cyprus. 24 júla by sme mali ísť.

simonah73
7. júl 2020

my mame rezervovany apartman od 23.8 v Hr. a 29.7 mame rezervovanu chatu v Kubine.

kirjaklambrid
7. júl 2020

@deni877 ahoj, aj my sa chystáme do Chorvátska, no je to tak na 75%, keďže uvidíme aká situácia bude koncom augusta 🤷🏼‍♀️😊

terezka1947
7. júl 2020

No...ja napisem takto. Nesla by som na dovolenku do.nijakeho hotela....ani aquaparku,kde je velka koncentracia ludi.
Cize o co je horsi privat v chorvatsku ako privat v tatrach?

danim
7. júl 2020

@terezka1947 a to k moru ešte príde oveľa viac iných národnosti ako do našich hor.. ale presne úplne súhlasím.. rok nemať more- veď to až taká obeť nebude... každý to ma rad, no my tiež preferujeme bezpecnost a aj po SK no na menej frekventované miesta.

terezka1947
7. júl 2020

@danim no...my sme pri mori boli na malom ostrove....boli sme na private sami...ziaden apartmanovy dom. Varili si,uzivali deti. Chodili na plaz,kde nebol natresk a max do obchodu. Ziadne restiky. Cize za,mna uplne rovnaka dovolenka ako tatry,liptov,orava. Boli sme cez vikend v Starej Lubovni. Tam kopa poliakov,cechov....cize.....tiez hrozba.
Ozaj si myslim,ze eliminovat velke spolocenstva,podujatia,atd....

jana_eyre_2
7. júl 2020

@danim obeť je to pre tých, ktorým nevedeli vrátiť peniaze za dovolenku ktoru si rezervovali ešte pred koronou..
@terezka1947 ja si zase myslím, že viac sa dá veriť dezinfekcii v hoteli ako na private.. zväčša chodíme na priváty a teda nie vždy by som dala ruku do ohňa za to, ze napr. Posteľné prádlo bolo prane tak ako malo, alebo kúpeľňa vyčistená poriadne.. v hotely (samozrejme nie každom) by mali dodržiavať určité hyg.standardy a viac verím tomu že v hoteloch sa na to nevykaslu, lebo sú určite viac kontrolovani ako súkromné ubytovania.. chodby a podobne človek musí absolvovať aj keď byva v byte napr..

simonah73
7. júl 2020

@danim lebo do Tatier nepridu ine narodnosti, ze?

simonah73
7. júl 2020

@jana_eyre_2 presne tak ako to moze niekto odflaknut to dezinfikovanie na private to moze o to viac odflaknut upratovacka niekde na hoteli. hlavne ked sa clovek zamysli nad tym, ze napr na private si to upratuje domaca s pomocnickou ako je to v nasom pripade alebo ci to upratuje upratovacka za nizky plat niekde v hoteli.....

simonah73
7. júl 2020

@kirjaklambrid presne toho sa aj ja obavam, ze nam to tato vlada zase prerusi a nariadi karantenu, co vlastne kedze sa vratime 30.8 nechcem velmi absolvovat kedze uz by mali ist baby do skoly.

jana_eyre_2
7. júl 2020

@simonah73 to je tiež pravda.. ale myslím, že dobrý hotel sa bude snažiť udržať štandard o to viac teraz, samozrejme aj súkromníci sú precízni, ale úprimne - nie všetci (tak to neber vztahovacne na seba ak prenajimas ubytovanie) a to preferujem ubytovanie u súkromníkov..

simonah73
7. júl 2020

@jana_eyre_2 neberiem to osobne, a ani neprenajimam, len som si zmyslela na domacu co k nim chodievame cez leto do HR, ako to tam ma vsetko vylestene tie apartmany 😂

danim
7. júl 2020

@terezka1947 áno týmto spôsobom a už teraz byt po dovci to tiež vnímam za bezpečne. Ten turizmus tam pribudne neskôr v lete a keď budú veľa v restikach- lebo mnohí kdezeee varit , tak to je riziko. Ale už nech každý sám zváži..

danim
7. júl 2020

@simonah73 netreba hneď útočiť.. ja píšem kľudne- prídu no napr 65% budú Slováci, cast Čechov a pod a možno 3% ( Anglicko Rusko a pod štáty ) , kdezto pri mori bude iný pomer. A keď už tak na SK tiež radšej iné miesta ako tie top frekventované.

danim
7. júl 2020

@jana_eyre_2 to chapem :( nijak sa to nedalo odložiť a pod? To už neviem ako všetky prípady boli riešené... my nekupujeme veľmi vopred.

jana_eyre_2
7. júl 2020

@danim my sme to mali cez booking a kým sa to dalo zrušiť bezplatne tak sme to ešte v máji zrušili.. ale sestra to mala dohodnuté nejako inak a zaplatenú zalohu, ten prenajímateľ jej to už nemal x coho vrátiť.. tak keď sa to všetko trocha uvolnilo využili to a nakoniec boli spokojní.. my sme mali odchádzať zajtra, čo už snáď o rok..

jana_eyre_2
7. júl 2020

@simonah73 jaj tak 😅 my ideme do Prahy do hotela a na Slovensko ideme v auguste na chatu.. tak som zvedavá, kúpili sme si mini horské slnko tak vyzabijame miestnosť 😂 požičala som to aj sestre k moru..

terezka1947
7. júl 2020

@jana_eyre_2 ano,to by som suhlasila. No chodime uz roky k jednym manzelom a tym verim. No a druha vec,oni ubytuvavaju uz iba svojich....cize k nim by som sa nebala......
Ale tento rok odvahu asi nenaberieme....

deni877
autor
7. júl 2020

@dankabetka a kde idete?

tenerifka
7. júl 2020

@katren neexistuje zakon, ktory v krajine nariadi domacim nosit ruska a turistom nie. Bud vsetci, alebo nikto. Personal s ruskami je ale vsade samozrejmostou. Tu v Spain su ruska povinne aj vonku aj vnutri vzdy, ked sa neda dodrzat 1,5 m.odstup, v obchodoch, bankach, na uradoch a v dopravnych prostriedkoch su povinne, a zakon plati rovnako pre miestnych ako pre turistov a dodrziava sa

ivana11155
7. júl 2020

@deni877 My sme mali Cyprus v auguste ale zobrali sme si radšej voucher. Ani nie že by sme sa až tak báli ale napr.v práci každý kto ide na dovolenku do zahraničia musí nahlásiť na personálnom, alebo všade u zubára, doktora vypisujes papiere o cestovateľské anamneze. A keď napíšem že som bola, čo urobia, nevyšetria ma? Proste sa mi tieto dôsledky vycestovania tu na SK nepáčia.

katren
7. júl 2020

@tenerifka no vidis...to je v Spanielsku...ja pisem skusenost kamosa, ktory sa odtial vratil v nedelu....

simonah73
7. júl 2020

@ivana11155 to uz asi prehanas. preco by Ta nemali vysetrit? Mozno budu postupovat opatrnejsie ale osetrit Ta urcite musia.

deni877
autor
7. júl 2020

@radka279 my tak isto sme prvý krát by sme chceli ísť a v februári sme zaplatili a kedy mate termín?

radka279
7. júl 2020

@deni877 termin mame 3.8. Volala som aj s cestovkou, ze ake obmedzenia budu ohľadom jedla, pohybu po rezorte apod. Info zatial nemali, nakolko 1. turnus ide myslim az buduci tyzden. Tak nam da vediet, az ich delegat bude informovat priamo z miesta. Ale praveze predpokladaju, ze hotely budu poloprazdne a nebude to taka masovka, takze z tohto hladiska by to bolo super

marca12
7. júl 2020

@zuzanka.zuzu ja som uplne opacna,pre mna je dovolenka,kde su davy ludi. Milujem tu rusnu atmosferu,vsade naokolo ludia. Mna skor desi predstava,ze budeme sediet 10ti na plazi z toho by som mala depku 😀

nickpick
7. júl 2020

@yipsylonka9742 a ty kde zijes prosim ta? v nejakej paralelnej realite???

tenerifka
7. júl 2020

@katren ale je blbost, ze zakon nariaduje domacim a nenariaduje turistom, nic take neexistuje, ja narazam na toto. Domaci tie ruska nosia, lebo chcu, zamestnanci samozrejme ze musia, to je tak vsade. Nemozes ziadat od Chorvata co nakupuje v obchode, aby mal rusko, a od Cecha nie

yipsylonka9742
7. júl 2020

@nickpick asi niee...a ty?

marsmykkok
7. júl 2020

nechystám, pre mňa nie je dovolenka terigať sa niekde 12 a viac hodín v teple autom, brať si zo sebou polotovary alebo si ich tam kúpiť a stravovať sa ako niekde na intráku. V hoteloch letecky sa bojím, že čo ak namerajú teplotu alebo budem mať pozitívny test, čo ak ostane hotel v karanténe a ja si budem cvakať ubytovanie aj letenky naspäť, plus komplikácie v práci, nepôjdem za každú cenu, radšej počkám, hoci som sa tešila na more už od jesene.

simonah73
7. júl 2020

@marsmykkok da sa autom aj za menej ako 12 hodin. ked mas normalne auto tak s tym nie je problem a Tucepi vieme dat za 10 hodin. a polotovary zo sebou nevozime, restauracie su otvorene a dovolenku mam aj ja, nie len zbytok rodiny, takze pocas dovolenky nevarim.