Čo je dobrá cena za letenku - Thajsko

petricka1984
10. aug 2019

Ahojte, v zime plánujeme ísť s manželom a 2 deťmi (2a 5r) na mesiac do Thajska. Pozeráme už letenky. Čo je podľa vás dobrá cena za letenku, respektíve za koľko ste vy kupovali, keď ste absolvovali podobný výlet. Letenky pozeráme cez vyhľadávače Skyscanner, Kayak, fly4free, flightor. Máte ešte nejaké tipy, kde sa oplatí pozerať letenky? Plánujeme let z Viedne, max 1 prestup, ideálne večer, nech deti pospia. Ďakujem 🙂

juliet86
10. aug 2019

skus pozriet flightfox.com

missdiva
10. aug 2019

@petricka1984 podla mna ockovanie do thajska nepotrebujete ale investujte do dobreho cestovneho poistenia

kittykat22
10. aug 2019

@mamcotka do thajska nie je potrebne ockovanie. Jedine co tam hrozi je dengue - a na tu ockovanie nie je.

lady083
11. aug 2019

netreba ockovanie ani podla mna, ani do kambodze sme nemali a to sme presli tam dost. mozno len deti by som dala kvoli hepatitide, ak nie su. inak aj quatar airways je dobra spolocnost, prestup je ale v Dohe.

amelia000
11. aug 2019

@missdiva ahoj, ale ked len budem prestupovat v rusku a nevyjdem von z letiska tak tam netreba viza ani pozyvaci list ze? Ako blba otazka ale bude to prvy krat co niekam so SR pojdem :D a to ani nehovorim ze okolo letiska som ani nesla a stres este len bude ked budem si hladat batozinu a to vsetko :D :D

missdiva
11. aug 2019

@amelia000 ahoj, velmi ti neporadim nakolko my sme isli do Ruska ako do priamej destinacie takze viza sme mali predom vybavene (s nimi ti poradit viem).
Zda sa mi vsak, ze existuje nejaka tranzitna zona v pripade, ze neopustis letisko pod 24hodin, to si ale musis pogooglit, ja vobec neviem co vsetko vyzaduju kedze toto nebol nas pripad.
Toto som teraz nasla ale rozhodne neber pelikan ako jediny zdroj (moze tam byt stare info, treba si to overit z viacerych zdrojov, idealne zavolat na ruske velvyslanectvo, to mas najdoveryhodnejsi zdroj): https://pelipecky.sk/viza-ruska-ako-ich-vybavit/
Pokial ides cestu tam oba lety jednou leteckou spolocnostou tak ked budes odchadzat tam z destinacie A, povedz im na check ine (to je tam kde prides odovzdat batozinu), ze mas prestup v Rusku a chces aby ti poslali batozinu priamo do cielovej destinacie. Batozina bude potom pred exitom z cieloveho letiska (po vystupeni z lietadla len nasleduj sipky ku Baggage Claim - to sa nemas sancu stratit).

lady083
11. aug 2019

Ked nevychadzas z letiska, viza netreba. Ale ak chces, napis alebo zavolaj na rusku ambasadu v BA.

petricka1984
autor
11. aug 2019

@votrelec01 tie húfy turistov ako spomínaš ma dosť desia, ešte to zvážime. Ďakujem za tip 🙂 o eva air som už počula, pozriem, ake majú ceny 👍

petricka1984
autor
11. aug 2019

@kittykat22 chceme letieť do Bangkoku a potom na juh na Koh Samui, krabi a uvidíme kam ešte.

petricka1984
autor
11. aug 2019

@missdiva áno, mňa tiež dovolenka na pláži nikdy nelakala, ale presuny s deťmi sú náročné, my sami s mužom by sme pobehali všetko možné, ale naša staršia je hrozný frlfľoš a mladšia všetko skúma, všade lezie a presuny napríklad autom si neviem predstaviť, dlho neposedi.. A tiež som čítala, že tam neriešia sedačky do auta napríklad, a to mi stačil náš posledný presun bez sedačky na Cypre, kde som ju držala na kolenách.. A ona sa nonstop mrvila, no otras. Takže najlepšie asi presuny lietadlom, inak to nevidím. Ale máš asi pravdu, že lepšie by bolo, nepresuvat sa zase do Bangkoku, ale skôr odletieť domov z iného miesta. Letenky budú vtedy asi drahšie, keď ich budeme kupovať samostatne tam a späť. A ešte mi napíš k tej kambodzi prosím ta.. Padol tu názor, že je tam hrozne veľa turistov, je to az také zlé?

sisaka
11. aug 2019

@petricka1984 dvojročná dlho neposedí a ty planuješ 16 hodinový let? Prajem veľa šťastia (bez irónie)

petricka1984
autor
11. aug 2019

@sisaka jednu cestu preto chceme rozdeliť a druhu plánujeme cestovať v noci. Verím, že to zvládneme, aj keď to nebude jednoduché. Mnohí cestujú s malými deťmi a dajú to, určite ten výsledok stojí za to 😊

babi81
11. aug 2019

@petricka1984 pozri skyscanner, austrian lieta priamo a letenka ta vyjde napr v novembri okolo 530€

tenerifka
11. aug 2019

@sisaka ale no tak....kvoli neposednemu decku predsa nestvrdnu doma do jeho puberty, vies ako to je, staci prikladne zit a dieta sa prida, je jedno, ci neobsedi doma alebo na dovolenke, ved to dieta nie je stredom vesmiru a jeho rodicia neprestanu zit len preto, ze je neposedne, aj oni chcu cestovat a vidiet svet

missdiva
11. aug 2019

@petricka1984 do kambodze este len ideme, uz mam ale vsetko zistene. Lutujem, ze sme tam nesli ked sme boli blizko ale nebol vtedy uz cas preto pisem, ze byt tebou idem teraz. Angkor Wat vyhral na tripadvisore viackrat a povazuje sa za jednu z naj pamiatok sveta, takze ludi tam bude urcite vela... Ale rozhodne to nie je nieco co nas odradi, myslim, ze to bude podobne ako pri divoch sveta (vzdy sa nasla aspon mala chvilka na fotku a rychle uzitie si vyhladov bez davov). Je to obrovsky areal a podla rad na tripadvisore ked ste styria (to sme aj my) je najlepsie prenajat si auto s vodicom na presuny po nom, klima padne v tych horucavach lepsie ako otvorena riksa. Na viza treba mat pripravene dolare. A radsej novsie ako rok 2003, v niektorych azijskych krajinach starsie nechcu vziat.
S tou autosedackou to je fakt blbe, oni male deti kludne vozia na motorkach takze taketo vymozenosti bude tazke zohnat. My cestujeme s vacsimi detmi (tiez zvyknu frflat ale uz to nie je ta faza, ze by plakali v aute), na tvojom mieste by som do jedneho kufra zbalila aspon ten maly podsedak.
Odporucam ti spravit si komplet itinerar toho co chcete navstivit a nasledne kupovat letenku, ja to robim vzdy takto a tak efektivnejsie vyuzijem cas a viem kam je najlepsie priletiet, cim sa presunieme medzi mestami a odkial je najlepsie sa potom vratit.

sisaka
11. aug 2019

@tenerifka ja mam skúsenosti s lietaním s malým dieťaťom a to dosť neposedným, keby som vedela čo ma čaká tak s ročným určite neletim 9 hodín a necestujem 15, keď mal 2 roky bolo 5 hodín tak akurát na let, čím bol starší tým dlhšie vydržal.
Nekažem nikomu sedieť doma a čakať kým deti vyrastú, úprimne prajem veľa šťastia, lebo si viem predstaviť, čo ju čaká

mirkov
11. aug 2019

Ahoj. Ak by som sa mala ja rozhodnut tak hladam priamo let do bkk tam chvilu pobudnut a odtial samui alebo ine ostrovy. Angkor wat je nadherny ale pre deti totalne nezaujimavy, pretoze to nevedia este ocenit. Plus tam bolo na mna malo tienu, a velmi prasne cesty takze by to pre ne bolo velmi unavne.Boli sme este bezdetny. Mozbo by som skor zvazila Vietnam. My sme boli s 3 a 4.5roc. na sri lanke. Let bol 6.5 a potom este 5hod. Deti to zvladli lepsie ako ja s muzom🙂 Tam sme boli na 3 miestach a presuvali sme sa aj vlakom. Ale jasne ze ich najviac zaujímala plaz more a bazen. Aj ked zazitok to bol super ale nevyhli sme sa teplote a zvracaniu. Tesim sa ked budu vacsi a pamiatky ich budu daleko viac bavit. Lietanie a cestovanie maju ale ozaj moc radi.

kittykat22
11. aug 2019

@petricka1984 Ja som bola tak ako chces ist ty a bolo to velmi narocne. S dietatom si to neviem predstavit absolvovat. Letela som s Emirates smer Praha-Dubaj-Bangkok - v Dubaji som cakala 6 hodin na prestupny let - pri kontinentalnych letoch drzia airolinky pomerne velke casove okno pri prestupoch. V Bangkoku kde som stravila 5 dni som potom letela dole na plaze. Tam som stravila nejaky cas smer Bangtao Beach, Karon Beach, Patong beach a z nich som travila dni na vyletoch na Big Buddha, Phi Phi Island a Krabi. Cesta spat bola Phuket-Bangkok-Dubaj-Praha. Po prilete som nevedela tyzden ako sa volam. Bola som kompletne vycerpana. Z mojej skusenosti ti mozem poradit aby si letela priamo na Phuket. Leti tam len Airoflot. Isla by si SR-Moskva-Phuket a tam by si sa rozhodla ako dalej. Otazka je, ci vobec letiet do Bangkoku - je to mesto kde je kultura, jedlo a architektura taka ista ako na ostrove dole, a ci ma zmysel sa tam tahat s detmi. Uz tak ako to popisujes tak to bude sialene - my sme to absolvovali bez deti a mali sme dost. Budes nonstop v strese lebo v Thajsku niesu chodniky - vynimocne okolo plazi - a inak je to rozbita cesta a okolo mraky motoriek. Budes musiet davat nonstop pozor na dieta. S detmi Thajsko - nebudes moct absolvovat ziadny vylet - su fyzicky narocne pre dospeleho cloveka a vsetkoo zahrna bud speedboat, jazda na slonoch - hore dole kopcom (polovicu cesty som mala pocit, ze spadnem 😃) rafting, kayak atd atd. Nedaj sa oklamat recami vhodne pre deti od 6r. Takto sme isli na rafting a ja som pri naraze do inej lode letela z raftu von. Nastastie ma stiahla spat duchom pritomna anglicanka - mohla som sa utopit. Najlepsie bude ak si tam poziciate vlastne auto a prejdete si to tam. Opatrne s opicami - su drze, a radi vytrhavaju jedlo z ruk alebo batohov - tak ked pojdes s detmi k nim aby im neublizili. Psikovia a opice mozu mat besnotu, tak nechytat. Ak by ta nieco zaujimalo tak napis. Bola som tam niekolko krat - aj v okolitych statoch, tak ti mozem poradit, ak budem vediet.

bluka2
11. aug 2019

Pred pár dňami boli za 330€ obojsmerne z Viedne. Pozri skupinu tour de svet na Facebooku

tenerifka
11. aug 2019

@bluka2 s akou spolocnostou a na kedy?

viera27
11. aug 2019

@petricka1984 takéto letenky sa neoplatí kupovať cez Pelikan a podobne sprostredkovateľské firmy. Pozri si kľudne u nich letenky a potom kúp originál u leteckej spoločnosti. Top sú samozrejme Emirates a Qatar trebárs. Emirates lieta najväčšími lietadlami, tými dvojpodlažnými airbusmi, čo je aj najpohodlnejšie. Nevraviac o strave a pití. No a prečo na priamo cez leteckú spoločnosť? Lebo v prípade meškania trebárs budeš bez problémov refundovana a nenatahujes sa s kadejakymi tretími stranami.

missdiva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
11. aug 2019

@tenerifka veľa termínov a už akcia vypršala...

kittykat22
11. aug 2019

@missdiva malajzia 😃 pacilo sa ti? Pre mna to bol najvacsi ulet na cestach. A to som stravila mesiac v Omane 😃 po 2 dnoch chodenia v Kuala Lumpur sme si objednali auto a vozili sa, pretoze som od chodenia nemohla vstat z postele 😃 Malajzia bola jeden z mojich najhorsich zazitkov - nestalo sa nic zle, ale ta krajina je zvlastna. Boli sme Kuala, Malacca a Johor Bahru. Kde si bola ty? Inak ako pises, Azia je narocna. Odkedy mame rodinu tak chodim len po EU. Pride mi zbytocne letiet niekam 18 hodin ked najvacsi zazitok je more, bazen, nafukovaci balon s tlapkovou patrolou, a hranolky s kecupom. Najskor sme si planovali aziu - ked sa bejby narodilo. Ale potom som videla ake hodnoty dieta vidi v dovolenke - a ostali sme tu.

petricka1984
autor
11. aug 2019

@kittykat22 ďakujem za rady. Ono ja viem, že to bude drsne, len my s mužom chceme počas zimy vypadnúť niekam do tepla .. Karibik nás nejako neláka, a keďže milujeme ázijské jedlo, rozhodlo aj to 😁 naša predstava bola nájsť nejaké 2-3miesta v krajine s pekným ubytkom a plazou, a len tak sa poflakovat s babami po plážach, popravde som s nimi toho na dovolenke vôbec veľa neplanovala, keďže presuny sú náročné. Pôvodne nás lákalo bali, ale vraj je to tam hrooozne zaplnené turistami, potom som čítala veľa veľa blogov rodičov co cestujú, Slovákov aj zahraničných a väčšina odporúča Thajsko.. Vraj ideálna krajina na dovolenku s deťmi. Ja sa už teraz príšerne desím tej cesty, bude to určite mega príšerné 😂😂 ale tá vidina tepla a na piesku sa hrajúcich detí je lákavá 🤗

petricka1984
autor
11. aug 2019

@missdiva to je skvelé, že tak cestujete, máš môj obdiv. My toho po krajine určite veľa nenachodime, krpata 2r v kočíku neposedi, jej slimačou chôdzou sa tiež ďaleko nedostaneme. Chceme celú dovolenku prispôsobiť im, takže pláže, ihriská, vodné parky. Ako som spomínala, staršia je frflos, tak nech si to užije podľa svojich predstáv 🙂

petricka1984
autor
11. aug 2019

@missdiva na Bali sme dlho chceli ísť, potom som čítala viaceré blogy, mimo iné aj veľmi pekne spracovaný blog slovenskej rodiny.. Cestuj s deťmi. A oni nás v podstate prehovorili, že radšej niekam inam, hlavne s takým malým dieťaťom, ako je 2r dcérka. Ze radšej Thajsko. Ty si bola s akými veľkými deťmi na Bali prosím ta?

kittykat22
11. aug 2019

@petricka1984 pisem ti do IP

kittykat22
11. aug 2019

@petricka1984 inak ako si otvorila tuto diskusiu tak som si spomenula ako milujem Thajsko. A teraz sa tam chcem vratit 😀 no tak diky za to 😂😂

missdiva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz