Čo sa môže zobrať do lietadla?

deti95060810
20. máj 2017

Dcéra zajtra cestuje lietadlom. Prvý krát. Má jedenásť rokov. Bez rodičov. Neviete mi poradiť či sa môže do lietadla zobrať piť - voda resp. v akom množstve? A čo lieky? mám na mysli lieky na hnačky, lieky od bolesti hlavy, zubov a pod. ja som ešte nikdy necestovala lietadlom, takže neviem ani poradiť...

tyelde
20. máj 2017

Pitie do 100 ml, resp. Celkova suma tekutín moze byt liter, cize 10x 100 ml, vratane kremov, zubnej paaty...nech si vezme prázdnu flasu a za kontrolou naplni

andreakg
20. máj 2017

Lieky sa môžu,ale nie v príručnej batožine.

rheuska
20. máj 2017

lieky sa môžu aj v príručnej. inak pozor na rozmery a vahu tasiek. Všetky spoločnosti majú podmienky na stránke. treba skontrolovat. ziadne ostré predmety pri sebe. uz som videla, že vzali aj pinzetu, nožničky. ak má veľkú batožinu, tu nech pouzije na veci pri ktorých si nie je istá.

bluka2
20. máj 2017

@rheuska Noznicky ani pinzetu neberu, aspon teda nie na mojich poslednych 50 letoch - tie mam vzdy so sebou. Ani lieky neberu

catherinah
20. máj 2017

Vodu kupite na letisku ked sa začekuje, normalne polliterku.
Do prirucnej ziadne ostre predmety a ziadne vlastne tekutiny nad 100 ml. Do batoziny moze vsetko.

catherinah
20. máj 2017

Lieky moze na palubu so sebou

sisaka
20. máj 2017

@andreakg mýliš sa, lieky musia byt s tebou v príručnej batožine, všetky musíš na security priznať. Treba dať do zip lock bag tak ako aj všetky tekutiny, nech sú viditeľne a pripravené na prípadnú inšpekciu.

juliet86
20. máj 2017

Takze. Nech dodrzi rozmery s vahu prirucnej batoziny danej leteckej spolocnosti. Vacsinou do 8kil cca. Rozmery cca ako ruksak resp. Mini kufrik. Kazda tekutina (aj sprej) musi mat do 100ml. A musia byt spolu v uzatvaratelnom priesvitnom igelitovon sacku.
Flasu nech si vezme prazdnu a po bezpecnostnej kontrole si napl i na wecku. Alebo nech si po kontrole kupi flasu s vodou. Oblozenu zemlu ci ovo ie na desiatu sladkosti kludne nech ma. Nech sa oblecie do vrstiev. V lietadle moze byt silna klima nech nenachladne. Noznicky ani ziletku ani vreckovy nozik nic podobne nesmie mat v prirucnej. Napiste mi spravu ak si nie ste ista. Najma nech si nezabudne pas a nabijacku a secko bude. Ak ide o dlhsi let odporucam krytku na usi ci vankusik. Ci vlhcene obrusky na tvar ci ruky

miriam_s
20. máj 2017

@deti95060810 ahoj, ako písali vyššie, lieky môže mať v zipsovom priehľadnom sáčku , tekutiny max 10x100 ml ( ráta sa do toho vsetko tekuté či už pasta , krém, voňavka... ) takisto spolu zbalené v sáčku, ked príde na check in , predpokladám má iba príručnú batožinu, bude tam tekuté, príp elektroniku ak bude brať , z batožiny vykladať na pás do debničiek, preto jej to zabaľ na vrch aby to ľahko vytiahla, pracovníci jej vysvetlia čo kam ako, zabalenú potravinu napr keksík alebo croisant jej pustia ale domáci chebík spravený asi nie. co sa týka vody, ked prejde kontrolou budú tam obchody kde si bez problémov vodu kúpi. pozor na váhu batožiny - príručná max 10 kg, (aspon ryanair to tak má) a takisto maximálne povolené rozmery batožiny, ak by to presiahla , bude platit na letisku za batožinu a pojde do podpalubia...

deti95060810
autor
20. máj 2017

ďakujem Vám všetkým za rady....Keď ráno to dcére poviem tak bude asi poriadne prekvapená...

juliet86
20. máj 2017

@deti95060810 vsetko sa to da nastudovat online. Ano nech ma elektroniku a sacok s tekutinami na vrchu tasky pri kontrole ju bude treba vybrat. Pocas kontroly ju mozu poziadat nech si da dole sveter a topanky
Nemala byt mat nic vo vreckach. A nefotit si pracovnikov ldtiska a podobne srandy

deti95060810
autor
21. máj 2017

@juliet86 je to len 11 ročné dievča hádam ju tam nebudú chcieť vyzliekať. Však už teraz je vystresovaná....a s tým fotením pracovníkov letiska jej pripomeniem, lebo však človek nevie či by dcéru náhodou aj nenapadlo fotiť - však ukážem mame, súrodencom.... tí ešte neboli ani len na letisku....

henikav
21. máj 2017

@deti95060810 to ze ju poziadaju aby si vyzula topanky, alebo vyzliekla sveter nie je vyzliekanie. bezne sa pri kontrolach odklada kabat alebo silnejsi sveter a topanky casto "zvonia" zvyknu mat vystuzene podpatky kovom, tak ich zvyknu skontrolovat, ale nie systematicky a bez ohladu na to ci je to dospely, alebo dieta. Je to pre bezpecnost cestujucich v dnesnom blaznivom svete. A hlavne dajte pozor na rozmery batoziny, lebo ak nevojde do toho ich kontrolneho ramu, neprejde ako prirucna, budete musiet doplatit ako za normalnu batozinu. Vystresovana nema byt z coho, pohodicka, nech sa tesi na nove dobrodruzstva. Flasu vody ako ti uz pisali si moze kupit hned po prechode kontrolou na letisku

miriam_s
21. máj 2017

ako hovori @henikav neviem ako sa vyzliekat nebude, len bundu mikinu da na pas do debnicky a prejde cez ich senzor v tricku a nohaviciach, bude si davat dole aj doplnky ako naramok alebo veci z vreciek , vyzuvat sa mozno nebude, ide o to co bude mat obute, ja som mala obute klasicke tenisky a nemusela som vyzuvat ale kamaratka mala clenkove tenisky a tie vyzut musela, vobec sa nema coho bat, pracovnici su v pohode oni ju pekne usmernia co kde ako 🙂

juliet86
21. máj 2017

@deti95060810 emusi byt vystresovana. Sak klido nech povie ze prvy raz leti. Urcite to zvladne. Ak leti z ba alebo z viedne bude mat wifinu to ju urcite potesi. A leti snad s ucitelkou trenerkou alebo niekym? Odkial kam ide? Isto to zvladne ;)

juliet86
21. máj 2017

@deti95060810 https://www.letenky.sk/aktuality/prirucna-batoz...

A este jej odporucam nech ma zuvacky a zuje ich pri prilete aj odlete nech jej nezalahne v usiach

juliet86
21. máj 2017

@deti95060810
http://www.airport-bratislava.sk/sk/pasazieri/t...
Pripadne jej zabal satku ci sal ak je citliva na prievan zuby ci usi ;)

dorottka
21. máj 2017

Suhlasim s tou satkou, to je moj zachranca zivota! Ja som dostala prievan prave v lietadle svojho casu, liecba bola zdlhava a odvtedy lietam len so satkou. Malokedy som jedina, zda sa, ze ten problem trapi viacerych 🙂

sarusienka
1. júl 2019

Troškou to s tým nesúvisí, ale rozmer kufra sa berie až celkom po vytiahnutú rúčky, či zatiahnutú
Ďakujem za odpoveď😀