Čo zbaliť na dovolenku k moru s 1,5 ročným dieťaťom?

miasun
27. júl 2015

Ahojte baby, kupili sme last minute a ideme letecky k moru s 1,5r. Synom. Tie ktore mate skusenosti poradte taky strucny zoznam co nezabudnut, lebo ako sa poznam isto nieco potrebne zabudnem.dikyyy

monicm
27. júl 2015

@miasun Dôležité sú najmä pasy (prípadne pre vás len OP, ale pre dieťa pas), poukaz na ubytovanie, a ostatné veci sú veci, ktoré v prípade núdze dokúpiš, ale normálne nejaké oblečenie a obuv pre dospelých a dieťa (záleží kam idete a aké tam má byť počasie, ale určite brať aj niečo teplejšie, hoci idete k moru,), nevyhnutné lieky (niečo od teploty a bolesti, niečo na poštípanie, prípadne nejaké probiotiká a niečo na prípadnú rehydratáciu), kozmetiku a drogériu, foťák a nabíjačky na foťák a mobil. Oblečenie sa ťažko rozpisuje, nakoľko každý nosí iné veci, a má iný štýl obliekania. To balím proste štýlom otvorím skrine a šuflíky a idem rad za radom, čo by sa zišlo. Ak idete autom, je v podstate jedno, koľko toho vezmete, ak lietadlom, tam už treba premýšľať, aby ste sa zmestili do limitu.

prego81
27. júl 2015

@miasun
ked idem letecky tak ja napriklad beriem len oblecenie a nevyhnutne kupelnove veci (zubna kefka, pasta, krem). Vsetko ostatne radsej kupim na mieste v pripade potreby. Napriklad plienky som v takom veku (1.5 roka) so sebou nebrala - kupila som az na mieste. Brala som vsak synov oblubeny poharik, knizku pred spanim a deku. Podla mna je to velmi individualne a samozrejme zalezi kam presne idete.

eri150
27. júl 2015

@miasun oblečenie, lieky, vlhcene obrusky, plienky, klobucik, krèm na opaľovanie, krèm po kúpeli, niečo na hranie, knižku a ja
som zobrala aj vedierko, krhlicku a lopatku 🙂

ajana1
27. júl 2015

@miasun urcite treba plavocky a ak mate UV tricko tak aj to. My sme malemu brali ak hracky do piesku lebo sme uz nechceli kupovat dalsie. Ak je este na UM tak to. Pripravi so samostatne tasku do lietadla s plienkami, utierkami, nejakymi hrackami a ovocie a nieco ine na papanie a tiez poharik. Ja si napriklad plienky nosim cim mu vznikne miesto na nakupy a hlavne sa nemusim stresovat zhananim obchodu 🙂 inak al spava v spacom vaku tak aj ten. A zopar nahradneho oblecenia pre vas ak vas zapacka

moni839
27. júl 2015

Co sa tyka maleho urcite kocar. My sme boli s malym vlani. V lietadle s tym nie je problem.Do lietadla vodu a mliecko, tiez nebol problem. No a nam stacilo vedierko , lopatka a uhral sa v piesku ani som o nom nevedela. V hotely spal spokojne v postielke, mali sme skvely hotel. Izby boli vybavene cestovnou postielkou. A potom uz len klasika klobucik, svetle tricko, krem na opalovanie a cez najvacsie horucavy bud v hoteli alebo v tieni. 🙂

karkana
27. júl 2015

my sme z liekov pre malú použili kvapky do očí, z morskej vody mala červené ,,,a vyhádzala sa mi len prvý deň asi zo slnka tak som jej dala Fenistil a ešte sme použili na koleno spray na dezinfekciu,,,,,,,,,,,,

tova
28. júl 2015

najmensi nafukovaci mini bazen? aby sedel vedla vas pri lehatku , hral sa vo vode a nemusela homat stal na rukach v mori, alebo aj nafukovacia plavacia lodka/koleso v ktorom bude sediet v mori. dobry je aj ministan pre deti, v tom aj moze spat,zazipsuje sa proti komarom, vetru, piesku a tieni. opalovaci krem, 4-5 hracky, lopatka, vedierko nadoby v ktorych moze prelievat piesok, vodu.