Do Bulharska autom cez Srbsko - doklady

adus123
18. júl 2012

Ahojte, viem, ze je tu dost diskusii o dovolenke v Bulharsku, ale chcem sa len spytat, tie, co ste boli autom v Bulharsku a sli ste cez Srbsko, presli ste v pohode aj bez pasu?
Mate niektore mamicky skusenosti s cestou cez Rumunsko alebo cez Srbsko? Kade je lepsie ist?
Dakujem za kazdu odpoved. 🙂

katren
18. júl 2012

@adus123 ked tu je tolko diskusii, nie je lepsie sa spytat tam mamiciek, kedze maju cestu uz za sebou????? teraz su tie diskusie take zive, ved si kazda davaju infosky ze co a ako......

adus123
autor
19. júl 2012

@katren ...oki..skusim sa popytat tam... 🙂

zabka888
20. aug 2013

baby síce neskoro ale možno niekomu pomože 🙂 my sme boli už 8 krát v Bulharsku autom cez Srbsko,,pas je potrebný!!! ale cesta super už je dialnica až k moru 🙂 Cez Rumunsko sme šli 1x a NIKDY viac! takže radšej sa oplatí dať si spraviť pas 🙂

domulienka
21. aug 2013

@zabka888 som sa zlakla,lebo my ideme cez Srbsko a nemame vsetci pas a tu je to cierne na bielom 🙂
http://www.mzv.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_in...

zabka888
21. aug 2013

@domulienka tak potom uz sa da 🙂 my sme tento rok neboli ale asi ma to poplietlo lebo my pouzivame pasy aj ked staci len obciansky 🙂

domulienka
21. aug 2013

@zabka888 🙂

anina716
28. mar 2014

@zabka888 ahoj, my sa tiez chystame do Bulharska, a vsade citam, ze je lepsie ist cez Rumunsko, a to som naozaj presla uz mnozstvo diskusii a recenzii....mozte mi povedat preco cez Rumunsko neodporucat ist???

luslus
28. mar 2014

@anina716 moji rodicia sli minuly rok cez rumunsko - chvalili si cesty, ze vsade nove, vsade sa maka - to im trosku predlzilo cestu ale inak krasna priroda, je co cestou obdivovat. a vyjde ta cesta aj lacnejsie. cez srbsko je to sice rychlejsie ale vidis len dialnicu a skoro nic viac.

silvinuska6
28. mar 2014

My sme sli cez rumunsko viac krát a nevidím v tom žiadny problém navyše cesty sú tam už na celkom dobrej úrovni z roka na rok sa to zlepšuje nie ako u nás že 10 rokov sa nič nedeje tam sme na další rok už ani cestu nespoznávali jak to tam spravili takže nemám na čo nadávať

anina716
28. mar 2014

Tiez mam radsej klasicke cesty ako dialnice, aby clovek aj nieco videl, ked uz sme sa rozhodli ist autom...A netreba si nejako moc strazit auto, napr. v noci na pumpach, aby nas nahodou nevykradli....mozno sa len zbytocne obavam, ale jedni znami bohuzial mali taku skusenost, ze im vykradli cele auto, sice to bolo asi tak 5rokov dozadu, ale aj tak.
A casovo to ako vyjde, citala som ze tak max. 18-20hodin

zabka888
28. mar 2014

@anina716 dlho to trva, ziadne dialnice, rumuni nevedia svietit-bud vsetky svetla co na aute existuju alebo vibec ziadne hlavne v noci,, no otras cez Rumunsko nikdy viac! Cez Srbsko su dialnice az k moru, uplne super pohodova cesta 🙂

allroad
30. jún 2014

zdravym. min. rok sme isli cez Srbsko, tento rok znova. urcite lepsie po dialnici, super cesta a uz bola otvorena aj nova dialnica cez Bulharsko az k moru. neni dovod trmacat sa Rumunskom a po cestach aj ked upravenych, na dovolenku pohodlne a rychlejsie po dialnici. 🙂

laurita285
5. júl 2016

Čauko, a čo tento rok? Idete cez Srbsko či Rumunsko. Google vedie cez Srbsko a uvádza to ako rýchlejšiu a kvalitnejšiu cestu. Takže my chceme skúsiť to, no čítala som, že na hraniciach sa vie stáť aj 4 hodiny. Máte bližšie info?

andreakubova
5. júl 2016

@laurita285 na madarsko srbských hraniciach treba čakať kvôli turkom čo cestujú domov zo západnej europy, väčšinou z nemecka. To koľko budeš čakať záleží podľa toho kedy pôjdete, najväčšie vlny sú vtedy ked začínajú prázdniny v spolkových štátoch. My chodievame každý rok do Grécka a tak sme zistili že najmenej sa čaká ked ste na hraniciach v noci od takej desiatej. A najlepšie je ísť začiatkom júla tak na konci prvého týždna. To čakáme len 20 minút.

ivetit
2. aug 2016

Išli sme 19.7. (v pondelok) okolo 12h cez Srbsko do Bulharska a stáli sme 1 hodinu, ale bolo dosť Turkov. Keď sme išli domov 27.7. navečer okolo 20h ani nebolo veľa áut, skôr boli prísne kontroly na hraniciach, kontrolovali pasy a ešte aj pýtali doklady a zelenú kartu od auta.

martuska2
22. aug 2016

Baby kolko asi stojí mýtne cez Srbsko?
Netreba teda pas???
Rozmyslame kadial sa vydat zajtra na cestu...

babyliss
22. aug 2016

@martuska2 ahoj, prechádza sme cez dve brány, na jednej sme platili 2,5€ a na druhej 6€. Pas treba len deťom, inak stačí občiansky. Išli sme na noc a na hraniciach čakali možno 15-20 minút.

rambo111
10. júl 2017

Toho roku ideme do Bulharska po 4 krat no prvikrat chceme skusit cestu cez Srbsko. Odchadzame 2.8.2017. Vie niekto aka je cesta. Cez Rumunsko to slo no je tam dost velky problem pri predbiehani na ich cestach,vela kamionov. Sice ziadny policajti ale dost velka premavka na ich uzkych cestach.

elka121
26. júl 2017

My odchádzame 5.8. Do Bulharska, cez Srbsko. Tiež mám zaujíma aka je tam situácia a aka je kvalita ciest a či sú už naozaj na väčšine diaľnice . A čo bezpečnosť počas cesty .

jarka52
21. máj 2019

ahojte dovolenkari, ak niekto este hladate apartman v Bulharsku, napiste mi do internej posty 🏊‍♀️🌊☀️