Dovolenka 2014 do 1000 eur

stoke
30. mar 2014

Ahojky kocky, mam dilemu. S manzelom sme sa rozhodli ist v lete k moru. Nevieme kam. K dispozicii mame cca 1000e. Mame jedno male dieta. Oplati sa zarezervovat si termin, hotel a vlastne celu dovolenku teraz este na jar alebo ist na last minute.
Nevieme ani krajinu ani dopravny prostriedok... poradte kam a za kolko e planujete dovolenku vy. Urcite sa inspirujem

luciannka83
30. mar 2014

@stoke určite sa oplatí kúpiť na first moment, lebo máš veľký výber hotelov, hlavne tie lacnejšie nie sú obsadené. Na last minute by som s dieťaťom nečakala. My sme kupovali ešte vo februári Španielsko a vyšlo nás to o 30% lacnejšie. A pokiaľ máte k dispozícií 1000ku, tak letecky asi nie, skôr autobus. No neviem aké máš staré dieťa a ako by zvládlo cestu. A ja by som kupovala len all inclusive, lebo sa nemusíš o nič starať a všetko máš zabezpečené. Aj keď za zájazd napr. s polpenziou zaplatíš menej, ale minieš tam ešte dosť veľa a nakoniec ťa to vyjde na rovnako. Máme to odskúšané! Jedine, že by ti nevadilo na dovolenke variť, ale to už podľa mňa nie je dovolenka. Urob si prieskum. Ja by som už inak ako letecky na dovolenku nešla, lebo je to strašný zabiják.

raimunda
30. mar 2014

skúste Tunisko nádherné tyrkysové more biele pláže a na to že je to Afrika nie je to až tak ďaleko let trvá tak 2 hodinky a je tam skutočne krásne aj množstvo skvelých fakultatívnych výletov . My sme boli minulý rok

stoke
autor
30. mar 2014

@raimunda kolko vas to priblizne prosim vyslo a ako kde presne ste boli, s kym ste sli ( cestovka), dakujem krasne

lencika
30. mar 2014

aj ja chcem planovat dovolenku, ale ja si myslim ze teraz je fakt vsade pekne len tie peniaze skus grecko, talianko

stoke
autor
30. mar 2014

@luciannka83 dakujem pekne za vycerpavajucu odpoved, mala ma 2r, cize letecky asi nic za tu cenu co? my sme zatial boli len chorvatsko, bulharsko, letecky este nikde
a to s tou stravou je svata pravda

raimunda
30. mar 2014

tak Tunisko nás pre dvoch vyšlo niečo cez 600 eur a dieťa máš teraz skoro všade zadarmo platíš len letecké poplatky čo je niečo vyše 100 tak to by ti kľudne do tej 1000 ky mohlo výjsť a boli sme konkrétne v Mahdií šli sme cez kartago

luciannka83
30. mar 2014

@stoke neviem ako by to vyšlo letecky. My sme platila za 3 dospelých a 1 dieťa 2 ročné v relatívne lacnom hoteli 2600eur. Skús pozrieť Turecko, Tunis, Egypt, tam tie ceny zvyknú byť dosť nízke, no ja by som do Tunisu a Egypta s malým nešla.

stoke
autor
30. mar 2014

@raimunda dakujem, skusim sa pozriet na to, myslela som, ze kartago je len pre bohacov :D

rebecca16
30. mar 2014

Ahoj. Rozpočet na dovcu bude cca totozny s tvojim. Syn má 2,5. Predpokladám, že tak ako u teba ani my ešte za syna platiti nebudeme, len nejake nutne minimal poplatky. Ked mal syn rok boli sme autom na istrii. - pula Skvela dovolenka.
Ťažko ti radiť, lebo každý má ine preferencie. Napis čosi viac - ako dieťa zvláda cestovanie napr od toho tiež dost závisí, ake pláže preverujete, či chcete aj bazén a akú stravu a pod.
So skúsenosti si myslím, že vopred bookovat sa uz neoplatí. Neviem, či ešte platia first moment ponuky, to bolo len v zimných mesiacoch, teraz je to uz asi bežná cena.
My ideme určite na last minute. Určite uz letecky a s AI stravou. Určite nie Afrika. V hre sú grécke/talianske/spanielske ostrovy, Turecko - to má babyfriendly resorty s bázenmy, tobogany, atrakcie pre deti. Take nás syn ocení.
Som zvedava, čo ti odporucia baby, možno si aj ja vyberiem🙂

stoke
autor
30. mar 2014

@luciannka83 presne preto si pytam radu... 🙂 kedze nie som v tom zbehla 🙂

raimunda
30. mar 2014

stoke . najlepšie urobíš ak sa pôjdeš popýtať priamo do cestovky

stoke
autor
30. mar 2014

@rebecca16 mala zvlada cestu super, rada sa vozi, na hoteli nam az tak nezalezi, nie sme narocni.
plaz asi skor piesocnatu, bazen nemusi byt, ale moze,
AI strava, tak to vsetko asi letecky s AI stravou asi nevyjde... 🙂
mala miluje vodu a atrakcie, ako kazde dieta
takze asi pockam na last minule

rebecca16
30. mar 2014

@stoke nic tým nepokazis, ak pockas na LM ponuky. Veď to neznamen, že musíš letiet hned zajtra. V pohode kúpis aj týždeň pred odletom a to sa prichystas, aj keby si nechcela🙂 pockaj do konca mája a nebudeš stíhať vyberať, ponuky nás budu bombardovat. Potom len niečo vybrať, pokukat recenzie a ked ok, kúpiť🙂 my zacneme hľadať az koncom júna najskôr🙂
Inak ak ti neva arabské krajiny za 1000€ to dáte aj s AI aj letecky. Aj na vreckove zostane niečo malo.

stoke
autor
30. mar 2014

@rebecca16 manzelovi nevadia arabske krajiny, cize by sa dalo s mojim rozpoctom? ani sa mi nechce verit :D

syja
30. mar 2014

@stoke tak napr.ck fifo hotel belvedere promorsko bulharsko dospely polpenzia deti detsky all inclusive plus animacne programy termin od 26.6.do 3.7. teraz vo first moment dvaja dospely plus dieta 1010 eur. Do bulharska ideme toho roku prvy krat tak skusenosti s nim nemam ale cena je celkom fajn

stoke
autor
30. mar 2014

@syja ja som bola v primorsku 3x ale nie letecky.je to super cena ozaj. s fifo som bola taliansku,super,1tka
a este k cene,autom s vl.stravou v restikach = 800e pre 2osoby a 1 dieta

jarkost
30. mar 2014

@stoke mas moju radu na ID. Citaj co najskor.

stoke
autor
30. mar 2014

@jarkost krasne dakujem, je uz plno, ale par rad odo mna, bola som v primorsku 3x je tam krasne a ozaj lacno... prajem prijemnu dovolenku
isla by som, no nevosla som sa uz 🙂

jarkost
30. mar 2014

@stoke ale ved pozeram na internete este je tam volne akurat pre vas

stoke
autor
30. mar 2014

@jarkost ako to? mne ukazuje 20/20. ale nevadi...mozno skusime tento rok inde

tinka9000
30. mar 2014

Podľa mňa do tejto sumy a pre malé dieťa najlepšie Chorvátko. My sme boli minulý rok s 15 mes. dcérkou a asi 700-800 eur nás to vyšlo. Raz za dva dni som zvrtla rýchlu hustú polievku či lečo z fľaše a večer sme chodili von jesť do reštiky, cez deň veľmi nechutí v teple a bolo úplne super. Tam sa do tejto sumy určite vojdete.

jarkost
30. mar 2014

pozri do ID

jarkost
30. mar 2014

@stoke pozri do ID

stoke
autor
30. mar 2014

@tinka9000 cize ste mali kuchynku? kde ste boli? ja som uz bola v Baske vode a na Makarskej. nic viac, bolo tam krasne,
kolko vychadza teraz priemerna vecera pred 2dosp. prosim? dakujem za rady

tinka9000
31. mar 2014

@stoke boli sme na Ostrove Paq, je to relatívne blízko. Mali sme také pekné nové apartmány, priestranné aj s kuchynkou a veľkou terasou. Tiež si teraz predstavujem dovolenku bez varenia, ale také rýchlo polievky podľa mňa nie sú problém a hlavne malá mala vtedy len 15 mesiacov a mne záleží, čo jej dávam jesť, naozaj som ju nechcela napchávať hranolkami v reštikách. Takže sme z domu brali domácu zeleninu, lečo, zmrazeného králika-len taký kúsok a zeleninová polievka či vývar boli rýchlo hotové a to úplne stačilo. Brali sme dokonca aj zmrazené kozie mlieko, veď auto odvezie tak čo🙂
boli sme veľmi spokojní, boli sme tam už 2x. Hm a večera, 1 osoba sa najedla na tomto ostrove v pohode aj za 5-6 eur, záleží čo má kto rád, v tejto cene bolo napr. nejaké mäso s hranolkami, ale boli aj samostatné mäsá plus príloha a tie vyšli cca 7-9 eur, ale boli to také obrovské porcie že človek bol až prejedený. Takže podľa mňa cenovo to tam bolo v pohodke, napr. šaláty a cestoviny boli aj oveľa lacnejšie, okolo 4-5 eur, záleží čo má kto rád a aký je jedák.Ale sú tam aj apartmány s grilom kde si môžte večer ugrilovať pár zemiakov a nejaké kura a kopec zeleniny a vybavené🙂

stoke
autor
31. mar 2014

@tinka9000 krasne dakujem za vycerpavajucu odpoved. neviem ozaj kam ist, first moment je len do dnes, tak asi pockam na last minute....pekny vecer

nikuliak
1. apr 2014

Ahoj, ak sa ti nechce riešiť cestovku, odporúčam si kúpiť letenku alebo ísť autom a hotel vybrať napríklad na booking.com - dá sa to stornovať často bezplatne aj pár dní pred plánovaným odchodom. Inšpirácie napríklad tu:
http://www.carovnehotely.sk/
🙂

stoke
autor
1. apr 2014

@nikuliak dakujem, ide kuk

minka2206
1. apr 2014

Kukni CK Eurotour Poprad,ak chcete ist do Chorvatska... Ponukaju sice len Makarsku,ale je tam nadherne,za nejakych 8 hodin autom ste tam,maju perfektne ceny za ubytovanie,ktore je komplet zrekonstruovane... Strava je formou plnej penzie,nie vzdy nam sice sadla,ale celkom sa dalo... My sme cestovke platili za dvoch 510 eur na 11 dni,v tom bola strava,ubytovanie v dost velkej izbe s vlastnou kupelnou a veckom,bolo v tom aj poistenie a nejakych 500 vysla cesta spolu s tym,co sme tam minuli-stale sme niekam chodili,celodenne vylety lodou na ostrovy,rafting a kadejake ine atrakcie... Ak by si chcela vidiet fotky ubytka,tak mi posli ip ale urcite maju nejake aj na stranke a su aj na facebooku 🙂

dida38
1. apr 2014

ahoj, posielam ti link, cez ktory sme si aj my vyberali dovolenku....su to nemecke a rakuske cestovky a dobre na tom je, ze ti to vyhodi konecnu cenu....vybrala som tam napríklad mallorku, lebo ta sa da vybrat do tych 1000€ ale poprehadzujes si tam destinacie, dlzku pobytu, stravu a pod.....neviem ako ste teda jazykovo zdatni, je pravda, ze tam treba aspon anglicky hovorit, ale tie ceny su neporovnatelne s nasimi....my sme cez nich boli pred dvomi rokmi na kube a vyslo nas to tolko, co zo slovenskej CK by to stalo jednu osobu...asi tak......co som pozerala tak mallorka a turecko sa da v pohode "vyskladat" do 1000€ dokonca aj dlhsi pobyt ako 7 dni.-...