Dovolenka cez nemeckú cestovku prostredníctvom slovenskej agentúry

susie25
24. máj 2020

Ma niekto zakúpenú dovolenku cez slovensku agentúru s nemeckou cestovkou LMX? Zaujíma ma ako to riešite momentálne?

tenerifka
24. máj 2020

@susie25 mala som rezervovane cez slovensku agenturu, ale s TUI, bol to len pobyt v hoteli, mali sme letiet v polovici juna, ponukli mi voucher, da sa vyuzit tusim do konca roka 2021

sapetka
24. máj 2020

ano dovolenky sa vracaju vo forme vouchera v pripade ak sama cestovka zrusi dovolenku

pininka1
24. máj 2020

Aj našim bol ponúknuty vaucher, mali letísk koncom júna, ale keďže sú nad 65 rokov Slovenska cestovka žiadna od nemeckej preplatenie celej zalohy

susie25
autor
24. máj 2020

@sapetka iba v prípade keď CK zruší dovolenku? My máme letieť 1.7 a nechceme letieť, aj vtedy nám ponúknu voucher?

susie25
autor
24. máj 2020

@pininka1 tak teraz nechápem nám bolo povedané ze sa riadimi pravidlami nemeckej CK, teda že slovensky zákon o zájazdoch co bol novelizovaný pre nás neplatí.... Podľa toho čo píšete,pre vas platí.... snažím sa v tom zorientovať, lebo naša Slovenská cestovná agentúra je ochotná akurát pri vymáhaní peňazí

sapetka
24. máj 2020

@susie25 nie, ked rusite vy je ti klasicky storno poolatok co zaplatite a zvysok sumy vam vratia. Nam zrusila cestovka (mali sme ist oresne o mesiac) ibaze dana krajina ma zatvorene hranice do konca juna takze dostaneme voucher v 100% sume

susie25
autor
24. máj 2020

@sapetka a ktorá je to prosím krajina. Naša je Turecko a viem ze aj tam sú zatvorené hranice

sapetka
24. máj 2020

@susie25 spanielsko. Kanarske. Tento tyzden nam prisiel mail ze zrusili let

susie25
autor
24. máj 2020

@sapetka ďakujem

susie25
autor
24. máj 2020

@pininka1 prosím Ta ktorá je to cestovka?

pininka1
24. máj 2020

@susie25 naši chodia cez Košickú cestovku Topas, ale oni provizne predávajú aj nemecké cestovky. Neviem ako to je inde, ale na tvojom mieste by som kontaktovala priamo nemcov. Minulý rok našim meškalo lietadlo, museli ich ubytovať v hotely, prišli o jeden deň, kupovali to v Blave a oni im nechceli preplatiť nič viac len hotel a pod. A ségra napísala priamo nemcom a vrátili im toľko že mohli ísť na ďalšiu dovolenku a to nepreháňam.

susie25
autor
24. máj 2020

@pininka1 ďakujem aj ja to mám v plane kontaktovať Nemcov.

babulina
25. máj 2020

@susie25 aj my mame booknute turecko cez nemecku cestovku. Mali sme letiet koncom juna, zatial oficialna info z cestovky je ze do 14.juna mame cakat potom navrhnu riesenie

susie25
autor
25. máj 2020

@babulina aj ste platili doplatok ?

babulina
25. máj 2020

@susie25 nie napisali, aby sme ho neplatili

zlatic77
26. máj 2020

@babulina aka nemecká CK ?, my máme Vtours ale komunikujeme len sprostredkovatela Pelikan..tiež sú zrušene zájazdy do 14.6.

ladyflybird
29. máj 2020

Sme v rovnakej situácii, mame dovcu objednanú v tui, ale od tour operátora FTI. Zatiaľ nič nevieme, stále čakáme, mame ísť od 1 augusta do SAE ale odmietam platiť covid testy ktoré žiadajú vo Viedni na letisku, ak by sa náhodou šlo, tak čakáme co ďalej, do 2 júla by sme mali doplatiť za zájazd.

zlatic77
29. máj 2020

@ladyflybird doplatok do 1.6 už neplatím, sme sa rozhodli, že nejdeme , aj tie testy vo Viedni, ale hlavne obavy, CA pelikan sa mi neozvala napriek emailom už dávnejšie, sa mi zdá, akoby to naťahovali a držali v neistote, kým nás nedonútia do storno a už nemame vela času, aby sme stihli ešte to nanižšie 30 % len do 11. 6. potom už ide rapídne hore....Sme nervozni z toho, ked človek nevie na čom je, aj nahnevaní, nemecká cestovka asi nemá zájazdy na Slovensko na výmenu za IT, ako sme chceli, aby sme neprišli o peniažky, ale aspoň by nám to akosi mohli už dať vedieť...a pritom sú si vedomí, že do Talianska nik so zdravým rozumom nepojde...😕

ladyflybird
29. máj 2020

@zlatic77 presne, naťahujú to až do poslednej chvíle. My ešte mame mesiac čas, do 2 júla musíme doplatiť zájazd. Ak sa nebude dat prebookovat, tiež stornujeme. My mame poplatok 35% z ceny, takže by sme prišli o 1000€ 😡 ale už s tým akosi zmierena, najviac sa bojím toho, ak by sme šli, že sa nedostaneme domov,

zlatic77
29. máj 2020

@ladyflybird hej a ešte aj šup do domácej karantény na 14 dní so strachom , či sa z rodiny niekto nenakazil, ved sú aj bezpríznakové prípady....👽

martus1
29. máj 2020

ahojte my sme v podobnej situacii, len termín doplatku sme mali dodnes , odlet máme 1.7. Boli sme nutení doplatit a už len pevne dúfať, že sa zájazd nebude konať ☹

susie25
autor
8. jún 2020

@martus1 my sme mali tiez odlet 1.7.2020, ja som to vsak stornovala etse za to najnizsie mozne storno. Aku cestovku mate LMX nie nahodou?

martus1
8. jún 2020

@susie25 stornopoplatok bol 35 % co v nasom pripade bolo 800 € , cestovka fti . Pevne verim ze nemecka vlada bude nadalej povazovat egypt za rizikovu oblast a dovolenku zrusia. Ak nie mam nahradne riesenie

zlatic77
8. jún 2020

bombardovala som Pelikan emailami, nakoniec mi pani zavolala / !/ schválne nepísala, to by bol dokazný material, a že mám ešte stále čakať, udajne Vtours po 14.6. dá zvýhodnený storno 50 Eur na osobu, ale nevedela nič isto, asi, možno atd... Lenže nám sa čas s najnižším storno 30 % kráti - 12.6.
potom 13.6 to už skočí na 40 %/podla aktualnej zmluvných podmienok/ , tak stále neviem čo bude, potom už nepísala ani nevolala...Naťahujú čas ako tričko za korunu, NEPÁČI sa mi to ALEŽE vobec☹

ladyflybird
8. jún 2020

@martus1 my máme xfti, zatiaľ čakáme, mame ísť od 1 augusta do arabských emirátov. Je niekde zoznam rizikových oblasti,? Aké je tvoje náhradné riešenie ak sa môžem opýtať? My sme chceli posunúť na iný termín, odpoveď bola taká, že najprv treba stornovať s poplatkom tu aktuálnu, a potom môžme znova zabookovat na iný termín.... No ak mám rušiť dovcu s poplatkom, tak najbližšiu dovolenku si vybavím týždeň pred odletom. V našom prípade by bol storno poplatok skoro 1000€

martus1
9. jún 2020

aj my máme XFTI nie priamo FTI, asi treba sledovat stránky nemeckej vlady , ci kto vydáva odporúčania. Je to ale na nervy ☹

zlatic77
9. jún 2020

@susie25 dnes mi prišiel email, že mám vycestovat do IT alebo storno. posun termínu ani voucher neponukli, takže stornujem ešte za to najnižšie storno 30 %, nechápem, ved Taliansko je ešte nebezpečné, hoci sa otvorilo všetkým z EU...😈

hclucinka
10. jún 2020

Ja mam taky isty problem..zarezervovala som si zajazd cez slovenskeho sprostredkovatela do chorvatska cez nemecku ck FTI od 4.7..uz som na nervy..viem ze uz sa da cestovat..no nechceme a tiez komunikacia taka ista ze platia nemecke zakony..a ze jedine storno poplatok..alebo ma nutia teraz hned si vybrat iny zajazd a hned ho zarezervovat na buduci rok..ziadny voucher mi nechcu dat..

ladyflybird
10. jún 2020

@hclucinka ako myslíš ze zarezervovať si iný zajadz na budúci rok?my by sme tiež najradšej posunuli nás zájazd na ďalší rok, tým, že ťa istá lokalita, Hotel, zatiaľ sme ale nič nevybavili. Vraj mame čakať, neviem dokedy, do 2.7 musíme doplatiť zájazd alebo zrušiť, lebo vtedy je najmenší storno poplatok

hclucinka
11. jún 2020

@ladyflybird no nam sa neda prehodit ten isty zajazd na buduci rok..lebo uz s nim nema ck zmluvu..a ked si teraz nevyberem iny zajazd, tak som prisla o zalohu