Dovolenka na Čiernej hore - Sutomore. Aký máte názor?

cutty
9. júl 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat tych co tam dovolenkovali niekedy, ako sa im pacilo. Hlavne ma zaujima oblast Sutomore. Aky mate nazor. Bolo tam pekne?

catrin1
9. júl 2009

cutty mi sme tam boli davnejsie asi 3 roky dozadu..boli sme tiez v sutomori,boli sme spokojny..bolo tam velmi pekne prostredie,more mohlo byt aj cistejsie ale zas ziadna hroza to nebola..isla by som tam este raz... 😉

denduska
9. júl 2009

My sme boli v Tivate, ale bolo super. Tiez sme boli pred troma rokmi, tak neviem ako to dnes tam vyzera, bolo to v tom dobre, ze oni tam este nemaju taky cestovny ruch a nesnazia sa vyzmykat turistov, teda aspon predtym to tak bolo...naprikald do kostola nas pustil bez vstupneho a tak. My sme boli len v 2 hviezdickovom hoteli, to som bola s kamoskou, ale mozem cestne prehlasit ze tak dobre som sa este nikde nenajedla, absolutne vyborna kuchyna, mali sme aj vyhlad na more, ktory sme si vobec nezaplatili, ale ze nie su obsadene tie izby, tak nam dali zadarmo 🙂 Tam akurat je toto trosku blbe, ze tam na mieste nebola plaz ako plaz ale bolo to urobene ako bazen - ten vstup - takze pre malinke deti asi moc nie, na normalnu plaz bolo treba trochu prejst, ale inak super cistucka vodicka. V sutomore je myslim normalne klasicka plaz...

ale urcite nechodte do Ulcinj...to uz je na hranici s albanskom a je to tam hrozne..teda..sami turci a preplnene plaze neuveritelne..tam sme boli na vylet..

a vylety boli bomba, je tam krasna priroda 🙂

cutty
autor
9. júl 2009

Vdaka ze ste ma trocha upokojii lebo niektore recenzie co som si precitala na nete boli ozaj strasidelne - ze vraj je tam hrozne spinave more, vsade kopa spiny, hotely a izby s plesnivymi stenami,zla strava a tak 😖 😖 😖 . My ideme na konci jula a je to nasa prva dovolenka pri mori tak azda si ju pekne uzijeme. Necakame ziaden super luxus, ved na dovolenke nejdem stravit vsetok cas v hotelovej izbe vsak? Mame sice all inclusive tak azda to bude fajn.
A ked este mate nejake skusensti ci uz dobre alebo zle tak mozte napisat 🙂

denduska
9. júl 2009

no viem ze od nas tam jedni mali problem s kohutikom ci co..ale to sa nam stalo aj v 5 hviezdickovom hoteli inde, takze to asi velmi od toho nezalezi... a jedna rodinka co tam boli, zas chodili kazdy rok len tam... tak dufam ze sa vam vydari, recenzie pisu viac ludia co boli nespokojni, to je aj pochopitelne, ja ked som si precitala spatne recenzie na hotely kde som bola predtym len som sa zhrozila 😀

do toho Ulcinju sa oplati ist inak na vylet, je tam Velika plaža, tusim tak sa to vola, krasny piesok, liecivy, obsahuje jod, ci co a krasne more..ale nie na tie mestske plaze, a este urcite chodte na Boku kotorsku, to je fjord, a potom do Kotora, mestecka...juuuj, uz si ani nepamatam kde vsade sme boli 😅 ale isla by som zas 🙂

atemi
9. júl 2009

My sme presli celu Ciernu Horu a boli sme mrknut aj v Albansku. Cierna hora je kraaaaaaaaaasna, hlavne vo vnutrozemi. Pobrezie sa uz velmi nelisi od Chorvatska, sluzby aj ceny sa mu velmi podobaju. Ono Cierna Hora je dost chudobnejsia krajina a je to citit (infrastruktura, ludia, sluzby, obchody, aj ta cistota o ktorej pises,...). Ale ludia su zase velmi vdacni za kazdy peniaz co im das zarobit. Aj ked ako hovorim, to plati skor pre vnutrozemie, lebo plaze su uz ako v chorvatsku, zmykaju z turistov co to da... Bola to super dovolenka, urcite nesedte v hoteli a pokukajte co sa da, kym z tej krasnej krajiny nie je masovy turizmus... Peknu dovolenku!

yenn
9. júl 2009

Ahoj,
my jsme byli v Cerne hore uz davno...je to asi 7 let. Nebylo to dlouho po tom, co teprve zacali s cestovnim ruchem a taky to podle toho vypadalo....hotel mel tusim ***, ale uroven priserna, nejaky mokry flek na strope jsme meli zalepeny kusem papiru atd 😅 Vsechno vybaveni stare, skarede...jidlo taky nic moc, porad dokola to same. Jo byli jsme v Sutomore....plaz a more nadherne, bohuzel to je verejna plaz a tak byla neustale preplnena mistnima lidma ☹
jinak Cerna hora jako takova je krasna zeme, podnikli jsme spoustu vyletu a vsude bylo krasne. Klidne bych tam jela znovu, ale mnohem pecliveji bych vybirala hotel, ted uz se daji na netu najit recenze na vsechno, tehdy to tak jeste nebylo...

nika.r
9. júl 2009

my sme boli pred dvoma rokmi v Sutomore. Bola to skvelá dovolenka, šal by som tam ešte. Je to krásna krajina, stojí za to ísť na výlety. My sme si spravili aj taký súkromný vlakom ku Skadarskému jazeru, tiež sme chodili na tie, ktoré organizovala cestovka. Páčil sa nám hlavne Kotor a výlet do Albánska - trošku šok, človek má pocit že je v úplne inom svete a nie v Európe, stálo to za to.

Ubytovanie sme mali veľmi dobré, nečakali sme žiaden luxus, ale určite to nebola špina ani nič podobné. Bolo to príjemné a pohodové bývanie. Bývali sme v Zlatnej Obale. Mali sme aj chladničku na izbe, balkón z výhľadom na more, pláž bola na pár krokov, čistá, nepreplnená. Upratovali každý deň, každý deň dávali čisté uteráky. Za tú cenu, čo tá dovolenka vyšla to bol maximálny komfort.

Jedlo bolo výborné. Nebol síce nejaký extra výber, cca 4 - 5 jedál na obed, ale chutilo veľmi.

Keď ideš vonku, všetko je veľmi lacné, veľká pizza za 2 € a podobne, až sa nám nechcelo veriť.

A ešte stála za to jedna pláž s čiernym pieskom. Boli sme na nej v rámci výletu do Uljcinu, neviem si spomenúť ako sa volala. Bolo tam super. Ten piesok je liečivý, bol tam veľký pozvoľný vstup do mora. Skvelá pláž pre deti.

Prajem krásnu dovolenku. Ak by sme boli celý čas len na pláži, asi by nás tá krajina až tak neoslovila. Takže Čiernu horu odporúčam trošku pochodiť. Je to maličká krajina, všade na výlet sme sa dostali rýchlo.

Tiež som predtým čítala recenzie a bála som sa, čo za koniec sveta to je. Aj s nami boli ľudia, ktorí boli nespokojní. Lenže boli to cestovateľské typy, ktoré už boli na all inclusive dovolenkách v Tunise, Grécku a podobne, tak jasné, že toto sa im zdalo strašné. Ak si človek chce oddýchnuť a je spokojný aj s obyčajnými vecami, určite sa mu tam bude páčiť.

yenn
9. júl 2009

Niko, Zlatnou obalu jsme meli vybranou, ale cestovka to zrusila a dali nas do hotelu Niksic a to byl fakt des. Ted vidim, ze to byla fakt skoda... Ted jsem nasla na netu letosni recenzi na ten nas hotel a podle vseho se tam za ty roky vubec nic nezmenilo

nika.r
9. júl 2009

yenn, zaujímavé je, že Niksic má tuším viac hviezdičiek ako Zlatna Obala. 😝 Tú teraz vraj rekonštruujú. Aspoň cestovka cez ktorú sme boli ju už tento rok neponúkla a už keď sme tam boli pred dvoma rokmi, vravelo sa, že to kúpili nejakí Nemci. Malo by to byť ešte lepšie, ale asi aj drahšie.

abetka
9. júl 2009

my sme boli v Sutumore a velmi sa nam pacilo. Stale na to spominame. Mali sme dobru stravu a dalo sa tam dobre najest. MNe prislo more ciste a pekne. Ja som bola velmi spokojna

cutty
autor
9. júl 2009

My ideme cez tatratour a maju v ponue aj Zlatnu Obalu ale my ideme do Niksica tak dufam ze to bude OK. Pani v cestovke nas ubezpeceovala ze sama tam bola 4krat a ze to bolo dobre ale ze jednoducho vzdy sa najdu ludia ktorym nieco prekaza. Ja chcem hlavne nieco pochodit, poobzerat a uzit si more 😎 😎 😎

norik1
9. júl 2009

Ahooojte, my sme boli v Herceg novi pred dvomi rokmi, dovolenka bola uuuuuzasna, minuly rok sme neboli lebo maly mal tri mesiace ale tento rok ideme zas 🙂

krajina nadherna, ludia skveli (oproti Chorvatsku), ceny v pohode (oproti Chorvatsku), more krasne ciste - rovnake ako v Chrovatsku 🙂... odporucam Vylet do Kotoru, na ostrov Sv.Stefana, rafting na rieke Tara..Ak tu je niekto z Ke a chce ist do Montenegra, poznam dobru cestovku, ktora sa na Ciernu horu specializuje 😉

simi.w
9. júl 2009

V Sutomore jsme byli v roce 2006, ubytování v hotelu Korali. Byla jsem docela spokojená, až na přeplněné pláže, kdy člověk chodil pomalu lidem po ručnících, aby se dostal do moře. Byli jsme tam přes sezónu, v srpnu, a už bych v tu dobu nejela. Jinak moře čisté, lidé super a prostředí dost živé, ale nám to vyhovovalo, samé diskotéky, hospůdky......

etuska
10. júl 2009

my sme boli v Ciernej Hore pred 2 ma rokmi a bolo tam super.Byvali sme na sukomi za super cenu-akurat na plaz bolo dalej-lebo pri nas bola len kamenista a tam mala nechcela,tak sme chodili par km autom na cely den na Veliku plazu-dost podobna bulharskym plazam-bolo tam fakt super-cistota sice nebola 100%,ale nasli sme si stale pekne miestecko.

Ulcinj je krasny,ale plaz tiez neodporucam-je to v meste a ako tu uz niekto pisal kopec ludi a este aj za spinave WC tam clovek musi platit 😠

ale Veliku Plazu odporucam 😉
Krasna-turistami este velmi neobjavena krajina-rada by som tam este niekedy sla,ale uz nie autom bez klimatizacie 😝
Nasa dcerka mala vtedy 3 roky a celu cestu ( v noci) prespala 🙂

cutty
autor
10. júl 2009

Tesim sa ze mate take pozitivne skusenosti 🙂 Lebo po precitani niektorych recenzii na nete mi nebolo vsetko jedno 😖 Ale ako to uz niekto spominal recenzie pisu najmä ti nespokojni a ti co sa im pacilo uz pisu menej casto. Takze tesim sa na Ciernu horu 🙂 🙂 🙂

miriammar
14. júl 2009

Ahojte, ja ,y ideme do Čiernej Hory v auguste - do Vila Tropica časť Budva, dúfam, že bude dobre. Len ma odrádza dlhá cesta.

janca.k
15. júl 2009

Ahojky, já teda V Černé Hoře nebyla, ale sestra, tuším, jsou to tak tři roky dozadu, byla v Sutomore, hotel Topolica, asi...byli tam až koncem srpna a hrozně se jim tam líbilo, jeli autem, takže cesta byla krapet delší, ale na pohodu, jejich známí letěli letadlem a taky spokojenost a v neděli se mi vrátila šéfová z Budvy a nadávala,že si nevzala pobyt na 14 dní, že tam bylo naprosto skvěle...chválila moře i ubytování a ségra taky, o žádných problémech nemluvila a jediný na co si sestra stěžovala bylo, že na konci prázdnin tam bylo strašně málo lidí a to je deptalo 😀 😀 😀

molnitko
16. júl 2009

ahojte, my sa tiež rozhodujeme či ísť na čiernu horu, alebo nie. neviete mi poradiť, do ktorého hotela by som sa mala " tlačiť" s deťmi? Jedna má 10 a druhá necelé 2.
ideme prvý krát na dovolenku k moru a chcela by som, aby to bolo čo najlepšie.
A ešte, neviete mi povedať, aké sú tam ceny v reštauráciách, ceny benzínu a pod.???
ďakujem za rady

bellada
17. júl 2009

my sme boli s Sutomore pred 4 rokmi v hotel Korali, ten bol este z cias komunizmu a tak to tam nebolo nic moc, ale inak je to rusne stredisko plne zabyvy, plaze troska preplnene...
ako tu uz bolo spominane, oplati sa chodit na vylety, je tam co pozerat, aj my sme boli na Skadarskom jazere, v byvalom hlavnom meste v horach, v Albansku / to bola exotika 😀 /, ale najviac sa mi pacil fjord Kotor

ak by som do Ciernej Hory sla znova, tak niekde do okolia Budvy alebo Sv.Stefana, tam je to take modernejsie 😉

a este nieco, vtedy tam bolo velmi lacno, za babku sa dalo najest v restike a jedlo bolo super /okrem hotela 😠 / neviem ako je to teraz...

miri.b
17. júl 2009

Ahojte, my sme boli v r. 2005 v Sutomore v Zlatnej obale a bolo super, tesila som sa, ze sme si nevybrali Korali, lebo tam na plazi bolo vela ludi a hluk z barov do noci, v r. 2006 sme boli v Tivate, Kamelia, a to som bola sklamana z plaze, tak sme chodili potom na Plavi Horizont sa kupat , ubytovanie bolo vsade normal, na prespanie nam stacilo, jedlo sa dalo vybrat, ale ak je niekto zvyknuty na svedske stoly z HR, tak tu je to trosku slabsie, ceny potravin ako kde, ale priblizne ako u nas, skor ma prekvapilo, ze ceny v restauraciach boli o dost lacnejsie ako v HR, a je to krsna krajina, oplati sa ju prechodit celu.

Boli sme autom, nepamatam si presnu trasu, ale hranicu do Ciernej Hory sme prechadzali cez prechod Scepan polje, kvalita cesty strasna, ale krajina velmi krasna.

Mna teraz lakalo Albansko, len s malym sa velmi neda, tak tento rok HR

Krasnu dovolenku!

katrin21
17. júl 2009

Ahojte..

No .. tak ja som asi iny dovolenkar. bola som v Sutomore, hotel Nikšič. V lete 2007. Cesta strasne dlha( autom) a vysledok - velke sklamanie.. Napisala som aj niekoľko recenzii , aj na stranke www. skrz.sk, takze ak chcete pozrite tam vo fore... alebo dajte do googla Nikšic
Plaz pre hotelom - skoda reci. ja by som tam ani psa nesla vyvencit.. ked sme tam prvy den dosli, priatel zahlasil, ze sa asi musi velmi opit, aby to vobec rozchodil...( z toho soku, samozrejme to neurobil ale depka bola..)
Hotel o nicom, tí co boli v korali nemali ani len klímu, my sme nastastie mali.. strava bola asi jedine pozitívum a toiez lacne reštiky a lacne pivo CErna hora..
Inak o nicom. My chodime k moru kvoli moru.. a tu sme museli dlho hladat, aby sme nieco nasli.. nemame radi hlavu na hlave, spinu, kalne more..
Nakoniec sme chodili o kusok dalej na červenu plaz,kde bolo pekne, aj ale ked nam tam predposledny den skusili ukradnuta auto a dodrb... zamok na strane sofera a policajti povedali asi tolko, ze keby mame o rok starsie auto, ze uz tam nie je, ze oni ho nevedeli otvorit( superB, vtedy mal len 1,5 roka..).. tak fakt sila!!! odisli sme o den skor, lebo sme ani spat nemohli, ci nam ho neukradnu( zaparkovali nam ho pred Korali a strazili, aspon ze to nam cestovka vybavila..)...
Keby nemame auto a mame byt v sutomore len, tak asi zinfarktujem... na tu plaz tam som fakt radsej ani nevkrocila..
Ono. krajina je to pekna.. ale oni su proste ako cigani... pred hotelom smrad aj na promenade, kadejake stoky tam vytekaju a aj do mora(!)... hudba nam hrala do 1. v noci , takze sa nedalo ani nahodou spat, lebo kazdy bar na promenady mal zivu hudbu a hrala na plne gule...
neviem.. bola to nasa prva romantikus dovolenka, prvy dojem po navrate bol Nikdy viac ! teraz by som tam aj sla znova, ale je to zbytocne daleko na to, ze take iste a aj krajsie zakutia su aj blizsie v Chorvatsku...
Boli sme aj v uljcine,pri albansku.. aj na plazach Copa Cabana a pod.kde je piesok, ale aj poplatky, kava na plazi za 4 eura.... sice krasne , luxusne, ale za poplatok, len uterak si tam nedate, musite mat slnecnik, alebo proste zaplatit ..
Takze kto nie je moc narocny, nech ide.. ale podla mna to za to nestojí...
Tak prepacte ak som vam vzala iluzie...
😉 po dvoch rokoch sa mi to uz take zle nezda, ale vtedy to bol proste sok..

molnitko
17. júl 2009

Ďakujem za názory. po prečítaní rôznych recenzií som začala hľadať niečo iné........ ☹ ☹ . nechcem riskovať, ale úplne som sa nerozhodla.
idem hľadať 😠

lucinka1104
1. mar 2011

chysta sa niekto toho roku do čiernej hory?

lucinka1104
1. mar 2011

@katrin21 ahoj my sme chceli isť byvať prave na tu červenu plaž do tých penzionov tam alebo do Tivatu kde je plaž ocenená modrou vlajkou za krásnu a čistotnú plaž s liečivým pieskom tak teraz neviem

katrin21
1. mar 2011

no.... Na cervenej plazi nie su ziadne penziony, tam je len plaz , mala schovana a hore sa parkuje... penziiny, su az dalej kusok..... No... neviem.. Tivat sa mi zda je dostvnutri tam nie je otvorene more tusim, ale uz si to presne nepamatam..ale plaze su tam maloktore ciste, ked tak mimo turist. hotelov a pod....
teraz budu 4 roky co sme tam boli, a mame na tu dovolenku s odstupom casu pekne spomienky, ze to bolo take dobrodružstvo, ale tak viem si predstavit aj lepsie.....

katrin21
1. mar 2011

@lucinka1104 ale kazdopadne v Sutomore by som si ani nohy v mori neomočila, tobož nie kupat tam male dieta.... hygiena je tam o nicom, aj ten puch..... ale inde sa da.... len ci to za to stoji.. Chorvatsko ma krajsie zakutia.. a su blizsie....

lucinka1104
1. mar 2011

@katrin21 oki ideme do bulharska díky prave vyberame medzi Slnečným pobrežím a lozencom

ctyripe
23. nov 2012

My jsme byli taky dvakrát v Sutomore, máme sježděnou téměř celou Černou horu. Zkuste se podívat na http://www.ctyripe.cz/recenze/cerna-hora/ - v pravém sloupci najdete jednotlivé možnosti. Najdete tipy na výlety i recenze restaurací atd. Btw. Černá hora je krásná země, jen lidé jsou ještě trochu jiní než my 🙂

emka2011
15. máj 2013

My sme boli vlani v Sutumore, v Zlatnej Obale,
Je to zvláštne ubytko, také 8-izbové chatky a vo veľmi náročnom teréne. Ale pláže pekné, všetko čisté, nie je pravda, že je tam špina. Izby upratovali každý deň, aj uteráky 😝 vymieňali a cestičky zametali. A to prostredie nemá chybu, Rodiace pomarančovníky, marhule, broskyne, figy, no proste krása. 🙄

flori
18. máj 2013

@emka2011 aj my sme boli v Zlatnej Obale v Sutomore pred par rokmi,ubytko jednoduche,zariadenie uz cosi pamatalo,vyhlad na more,krasne pocasie,chodili sme na vylety...pacilo sa nam