Dovolenka s bábätkom na Sardínii

mary_maky
17. apr 2019

Boli ste niekto s deťmi alebo ešte lepšie d bábätkom na Sardínii? Napíšte mi k nej prosím niečo. Akýkoľvek btyp či radu, ako si ju užiť, ako ušetriť =)

fokuska
2. máj 2019

@lucyluv Nie cosiii :D ten personal bol normalne uniformovany a s logom (chodilo ich po plazi mozno 5-6), ukazali aj nejaky preukaz a aj tie tabule boli osadene pri kazdom mostiku / vstupe na plaz - oficialne logo, napisy, pravidla na plazi - a jednym z nich bola ta podlozka.

fokuska
2. máj 2019
fokuska
2. máj 2019

Aj predajcovia su zakazani - preto stali len hore na tom chodnicku pri parkovisku, dole na plaz nesmeli ist. A aj tak to obchadzali - mali akoby vodne bicykle a boli v plytkej vode - cize na plazi nepredavali, len vo vode a tym nic neporusili :D na tom sme sa dost smiali.

mary_maky
autor
6. máj 2019

@fokuska úžasná si 😃 Keď som manželovi ukázala tvoje fotky a odporúčania a tak vraví: "Ja ju chcem spoznaaať..." 😃 Podľa mňa ho dostalo tvoje vyjednávanie za podložky, on je totižto na vyjednávanie expert. Ďakujeme ešte raz za všetky rady, škoda teda, že verejne nemáš žiadne fotky, či blogy. Si zaujímavá osoba a také sa cenia 🙏😊❤️

fokuska
6. máj 2019

@mary_maky Jeeej ty si zlata 🙂 Pozdravujem manzela 🙂 🙂 My radi cestujeme a vzdy si riesime vsetko sami, cize citam aj vela zahranicnych blogov a vzdy si cenim taketo odporucania. Takze ked mozem poradit niekomu ja, vzdy sa snazim podrobne a tak, ako by to potesilo mna ;)

mary_maky
autor
7. máj 2019

@fokuska super, robím to presne tak a ďakujeme! Určite využijeme všetky tvoje rady!

mary_maky
autor
7. máj 2019

@fokuska Našla som perfektný rodinný apartmán priamo na pláži Lido s dvomi spálňami pre dve rodiny ako stvorené, vedia dodať detské postieľky a prístelky, celé to má 80 m² no a poblíž sú potraviny a samozrejme blízko je aj historické centrum Alghera, všetko za geniálnu cenu, tak sme z toho nadšení.

Pláž Maria Pia je vzdialená 1,4 km. Nevieš, či sa tam vieme dostať aj peši? Napr. aj z tej pláže Lido? Plus sa ťa ešte opýtam na jedlo v potravinách, aké majú ceny?

fokuska
7. máj 2019

@mary_maky To je super, my sme si hladali cez airbnb a mali sme krasny byt - 2 spalni, 2 kupelne, obyvacka, velka kuchyna a z kuchyne este aj taky maly dvor s vonkajsim sedenim, tiez sme boli velmi spokojni 🙂

Na plaz vies ist aj peso, skus si dat do google maps a ukaze ti cestu. My sme chodili na vzdialenejsie plaze, cize autom a chodili tam autobusy z Alghera.

Co sa tyka potravin, tak my sme si hladali najlacnejsie - Auchan, Lidl, Eurospin a pod. a ceny podobne nasim - nepamatam sice presne, ale mozno trosku vyssie, ziadna zavratne rozdiely. A paradajky, ananas a take sezonne veci praveze v lepsej cene, tiez olivy ;) Ranajky sme zvykli pecivo, vajicka, zelenina, parky, alebo sunka, syr, salama , veceru sme si bud ugrilovali - maso so salatom, klobasky, alebo sme isli do mesta. A obed na plazi, ale nosili sme si so sebou aj "desiatu" - ovocie, alebo oblozene pecivo. Kazdy hovori, ze v teple nechuti jest, staci dajake ovocie, salat, ale ja som praveze pri vode vzdy velmi hladna :D

mary_maky
autor
9. máj 2019

@fokuska super, ďakujem za všetky informácie! Za toto by si si aj fľašu zaslúžila 😆🙏

fokuska
9. máj 2019

@mary_maky Aaale cosi 🙂 Rada pomozem, ked mozem.

Vzdy si spomeniem na daco dalsie :D Napriklad:
Este dolezita vec, kedze idete s malymi detmi - neodporucaju pit vodu z vodovodu. Ja mam citlivejsi zaludok, takze vzdy sme vodu kupovali balenu - hladali sme co najvacsie balenia a vzdy sme si preratali, ktora vyjde najlacnejsie. Na umvanie zubov, varenie a pod. je aj z vodovodu v poriadku, nic nam nebolo, ale na pitie sme predsalen radsej kupovali.

A berte si vzdy dost vody na plaz, nech zbytocne nekupujete tam predrazene. My sme si kupili v Auchane termotasku taku uplne lacnu a boli sme prekvapeni ako dlho drzala chlad - vecer sme naplnili flase vodou (nie az po okraj, treba nechat miesto) a dali sme do mraznicky. Rano sme zmrznute prelozili do termotasky + sme vzali jednu nemrazenu a pocas dna sa nam tie mrazene postupne rozpustali v taske - este vecer bola voda studena.

katka22a11
29. máj 2019

@lucyluv prosím v júni je už more teplé? Chceli by sme ísť okolo 8.6.

pekna1
29. máj 2019

@fokuska ahoj mozem sa aj pridať? My sme boli v alghere pred 2 rokmi, ubytko cez booking..masa top dovolenka...nadhera..toho roku sme tiez xceli ist, ale zdalo sa mi dost drahe...a co som hladala cez airbnb, malo recenzií a po pravde bojim sa veriť a objednat...ze prideme tam s 2 detmi a odrb nejaky... Mozes dat nejaly konkretny tip, osvedceny, prosim

lucyluv
29. máj 2019

@katka22a11 závisí ako veľmi ste otuzili. Mne bolo na prvý moment veľmi studené, že som ani nemala chuť sa kúpať, ale keď sa človek odváži a vlezie tam, tak si v pohode zaplava.

isabellaa
30. máj 2019

@katka22a11 podla mna vude studené, tento rok v juni asi vsade:(

fokuska
30. máj 2019

@pekna1 Prave som to polhodinu hladala... ale zistila som, ze to nase ubytko uz v ponuke nie je, co je velka skoda. Bolo to na Via Barbagia, prenajimatelka na airbnb mala meno Oxa Srl, ale nema uz v ponuke ziadne ubytovanie. Neviem preco :-/

babi81
30. máj 2019

@katka22a11 tiez si myslim ze tento rok bude studene more, kedze pocasie bolo vacsinou studene.od buduceho tyzdna sa ma oteplit.

mary_maky
autor
31. máj 2019

@fokuska ďakujem za tipy ohľadom vody (na pitie). Prosím ťa, mám ešte otázku. Boli ste aj na nejakej plavbe? Prípadne požičali ste si motorový čln?

mary_maky
autor
31. máj 2019

@pekna1 my sme dostali typ v Alghere na Family Apartment on the beach - nájdeš aj na Bookingu aj na AirBNB. My tam ideme a majiteľ ubytovania má perfektný prístup. Je to pekné ubytovanie blízko všetkého hneď na pláži Lido blízko historického centra.

fokuska
31. máj 2019

@mary_maky Na plavbe sme neboli aj ked sme pozerali ponuky priamo v pristave a na plazi sme mali pozicany len vodny bicykel 🙂

oli_
14. júl 2019
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.
mary_maky
autor
15. júl 2019

@oli_ ďakujem veľmi pekne 😊

dasenka7
11. feb 2024

@mary_maky mozem tip na ubytovanie?🙂