Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

gretkab
2. feb 2011

My sme boli v Side, Kamelya Holiday Village (www.kamelyaworld.com) - predvlani s FiroTour, vlani s Kartagom a tento rok ideme s akousi nemeckou cestovkou, ale zas na to iste miesto 😉. Tak snad sa nam dovolenka vydari aj do tretice.

dasa123
2. feb 2011

@zdenka_pp my sme sa mali perfektne, mozem povedat, ze to bola jedna z nasich najlepsich dovoleniek. Tiez to bola nasa prva dovolenka s Matkom a bolo tam krasne. Cely hotelovy areal je nadherny, strava super, bazeny krasne, aj bazen pre deti. Kusok od hotela nakupne moznosti - malemu sme v lekarni kupovali detske vyzivy. Aj plaz bola pekna, len uz po par metroch bola hlboka voda, takze pre male deti moc nie, a celkom velke vlny. Cela dovolenka bola uplne na jednotku, kludne by som sa tam este vratila 😎 Pre deti v jedalni boli stolicky na papanie, vzdy boli volne, jedalen nebola nikdy preplnena, vzdy sa dalo najst dobre miesto, tak isto aj na plazi a pri bazene. My sme boli v septembri.

zdenka_pp
3. feb 2011

@dasa123 Som rada, že ste sa tam mali super, dúfam, že my na tom budeme podobne. Chcela by som sa spýtať, dali sa tam v lekárni kúpiť aj plienky? Nerada by som so sebou brala plný kufor plienok. A čo plienky na plávanie? A hlavne ma tiež zaujíma, že do čoho si obliekala malého von k bazénom?
Po pláži môže drobec behať aj bosý (keď nebude horúci piesok 🙂 ), alebo treba nejaké topánočky?
Prepáč, že mám toľko otázok, ale nemám sa koho spýtať a vy ste boli presne tam, kde sa chystáme my, takže je to ako info z pravej ruky.
Pamätáš si ako je to s kočiarom v lietadle? Asi koľko sa dopláca? Alebo ako to berú...

lalus
3. feb 2011

ženičky čo by ste si vybrali? Alba Queen alebo Gypsophilla? 😅

beruska2x
3. feb 2011

@lalus a koukala jsi na recenze? 😉

lalus
3. feb 2011

@beruska2x práveže áno 😀 a oba vychválili 😀 😀 😀 tak preto som nerozhodná....ešte aj cenovo sú takmer rovnaké

lalus
3. feb 2011

ináč sme sa stretli v téme o Tunisku...tak pozerám,že aj u vás Tunis padol 😝

beruska2x
3. feb 2011

@lalus nj nemohla jsem v Tunisu sehnat veliky rodinny pokoj - jedeme s babi 😅

beruska2x
3. feb 2011

tak jestli to je stejny i vzdalenost od vody, tak vyber bud co ma treba vic atrakci pro prcka nebo co se ti na pohled libi vic 😉 a priste zkusis ten druhy 😀

mirinda10
4. feb 2011

dievcata co odporucate, chceme ist na dovcu do Turecka v na konci juna a mala bude mat 15m ale mam strach aby prezila let a potom este rozvoz busom, dajte radu na hotel kde prezijem s tak malou dcerkou
dakujem

beruska2x
4. feb 2011

@mirinda10 myslim ze hotel neni problem, to przijes vsude 😉 neni to vyspa civilizace 😀 spis bych hledala nejaky co je blizko letiste... doufej ze cast letu prospi...to je tezky kazde dite je jine, pokud je pohodova zabavi se hrackama , jidlem atd tak bych se nebala, ale terba s ditetem co mu vadi zmena prostredi - ze pak neji, nespi, vadi mu cizi lidi.. s tim bych asi neletela nikam...

to musis vedet ty 😉

dasa123
4. feb 2011

@zdenka_pp V lekarni sa dali kupit plienky aj normalne aj kupacie. Ked sme isli s malym do bazena, alebo na plaz, tak mal kupaciu plienku, plavky, klobuk a ked bolo najhorucejsie, tak som mu pre istotu dala aj take tenke tricko. Na plazi mal niekedy sandalky, niekedy nie, to uvidis sama na mieste, ci sa mu bude lepsie chodit bosemu, alebo v sandalkach. Za kocik sme nedoplacali nic, isli sme s nim az k lietadlu, tam nam ho zobrali k ostatnej batozine a ked sme vystupili z lietadla, tak bol uz nachystany pri schodoch.

mirinda10
4. feb 2011

@beruska2x ja verim, ze to zvladne len je mnozstvo hotel v ponuke a ja chcem nejaky odporucany nechce sa mi citat na kazdy hotel recenziu, potrebujem taky kde je aj bazenik pre deti nie len velky spolocny bazen

beruska2x
4. feb 2011

@mirinda10 TAK DETSKE BROUZDALISTE JE SKORO VSUDE, ASI FAKT NEJLEPSI VYBRAT SI PAR TREBA 4 - 5 HOTELU A PRECIST RECENZE PRIMO OD LIDI...

http://turecko.orbion.cz/

DOBRE JE TO TADY.. KAZDEJ MA JINE NAROKY A TAKHLE MAS PREHLED OD VIC LIDI CO TAM BYLI..

beruska2x
4. feb 2011

@mirinda10 zalezi jake chces stravovani, jaky se ti libi, kolik chces * a taky cena 😉 a aby byl v danem terminu volny.. 😉 me treba uz ted dost hotelu v Tunisku nevyslo ze neni misto... 😉

zdenka_pp
4. feb 2011

@dasa123 veľmi pekne ti ďakujem za info, som pokojnejšia, že sa aspoň s plienkami nemusíme zaoberať , do augusta je plno času, hlavne aby bol malý zdravý , určite sa ešte ozvem 🙂 🙂

zebricka23
5. feb 2011

@lalus ahoj,neviem aka je gypsophilla ...ale min. rok sme boli v alba queen v juli a bolo perfektne.....az na to ze nam mali dostal na druhy den kiahne...cize viacej sme boli na izbe,ako vonku....ale ked sme sa s muzom pri nom striedali,tak sa dalo....more bolo s vlnami....ale nie nejake brutalne.....strasne dlho plytcina...cize fajn pre deti,vstup do mora piesok, lehatok na plazi pozehnane...vsetci su skoro pri bazene...tam je tazko najst miesto.....jedlo bolo fantasticke, velky vyber....casnici ochotny....detsky kutik na jedenie,detske jedla...ale take ze hranolky,nie prave najzdravsie 🙂 detske stolicky k dispozicii.....miniklub kedze mal maly kiahne sme nevyuzili...ale boli tam deti a boli spokojne...vecerne detske disko fajn a vecerne programy velmi pekne...najviac sa nam pacilo spracovanie muzikalu mama mia 🙂 v pohode sa da dostat nakupovat do miest Side ,Manavgnat....spred hotela je zastavka autobusu....kazdy den upratovali izbu, ak ste chceli aj postelne pradlo vymienali...uteraky kazdy den....my sme boli spokojni...urcite by sme sa vratili.....pripadne kamaratka bola vo vedlajsom alba resorte...a tam to bolo pre deti tusim este viac zamerane.....
2 roky predtym sme boli v Iberotel Serra Palace..ked mal maly 1,5 roka....a to bolo tiez uzasne...takze zatial sme sa v turecku nesklamali 🙂

ribizek
5. feb 2011

@lalus - a mám Ťa. 😀 Kde sa mi nestretneme. 🙂

@mirinda10 - ak chceš krátky transfer z letiska, tak by som pozerala niečo v letovisko Lara. To je dosť blízko. Potom tuším Side, to je cca hodinku od letiska /cca 60 km, ja by som prirátala aj čas na rozvoz po jednotlivých hoteloch/.
Recenzie - no, beriem to, ale nie ako hlavný bod. Každému vyhovuje niečo iné, niekto potrebuje ticho, niekto je na dovolenke a chce si to poriadne užiť, niekomu vadí fliačik na stene, niekto sa nad to povznesie. Podstatné je, aby sme si to tam vedeli poriadne napriek všetkému užiť a aby sa nám choroby vyhýbali. 🙂

millada
5. feb 2011

ahojte,
nechysta sa niekto toho roku do hotela Club Turtas? Citala som kadejake recenzie, hlavne na pristup do mora boli dost zle - kamenne platy a pod. Alebo ste uz boli niekto? 🙂

Cez ake CK ste kupovali dovolenky? 😕

ellin
5. feb 2011

@millada - Minuly rok sme kupovali turecko cez Hechter a pred tym cez Medinu. Vsetko bolo OK.

millada
5. feb 2011

@ellin , a v akych hoteloch ste boli? boli ste spokojní? My sa chystame hned prvy julovy termin, dufam, ze tam nebude tak strasne horuce a mala to zvladne 😅

Inak pekne meno ma vasa dcerka 😉 😵

ellin
5. feb 2011

@millada - Boli sme v hot. Alba Queen a v AYDINBEY KINGS PALACE - je to nedaleko Side. Boli sme spokojni. More je dlho plytke - pre deti super piesok. Hotely su pri plazi - mozno Aydinbey je trosku blizsie k vode. Obidva hotely maju bary s jedlom a napojmi aj na plazi. CHystame sa do Turecka aj tento rok - ale zatial som este hotel nevybrala. Este sa mi pacilo ze pri Aydinbey bola prechadzkova promenada popri plazi - park s lavickami - nie obchody. Ale nedalo hotelov bol aj Bazar a dalo sa nakupit vselico.

petrule
5. feb 2011

@millada v Club Turtas cca 12km od Alanye jsme byli loni zacatkem kvetna a mne se tam dost libilo, no osobne jsme tam nikdo z party male detatko nemeli, jen osmileteho, ten v poho, ale hotel se nam hodne libil, pokoje, jidlo, plaz, u bazenu jsme skoro nebyli, stale na plazi, dost lehatek, plazovy bar, kde se i nejake jidlo podava pres den, i kdyz pizza vzdy velmi rychle rozebrana 🙂
Jinak ale rodin hlavne nemeckych s malymi detmi spoustu, miniklub, v restauraci spousta detskych zidlicek kdispozici, bez problemu, myslim ze i male brouzdalko. My jsme fakt byli spokojeni, i vecerni zabava, i kdyz clovek to musi brat s rezervou tu pseudokulturu animatoru 😀
O mesic pozdeji tam jela kamaradka na svatebni cestu a taky spokojena. Jela bych znovu, i kdyz v budoucnu uz s detma asi nekam bliz letiste, ale mozna ani ne. Toto bylo myslim dve hodiny od letiste autobusem.
Napsala jsem tehdy recenzi zde http://www.nacesty.cz/atlas/turecko/turecka-riv... , byli jsme s nemeckou cestovkou z vidne, jmeno si ted nevybavim, a vse v poho, vysoce profesionalni pristup...

lalus
5. feb 2011

@ribizek ...no čo? pomohlo preštudovanie tejto diskusie? vybraté? ....lebo my áno.... 😵

lalus
5. feb 2011

@zebricka23 ďakujem za zhrnutie 😉

millada
5. feb 2011

@ellin , dakujem za info 😉

@petrule , juuuj dakujem za postrehy a pozitivne informacie, velmi sa tesiiiim 😵 My sme chceli niečo blizšie k letisku, ale bohuzial hotely v Side, Belek, Lara uz nespadali do nasho finančneho limitu 😔 Tak sme aspon vyberali niečo, aby to bolo priamo na plazi a nie cez cestu 🙂
Potom napisem nase zazitky z hotela 😉

facemum
6. feb 2011

ahojte, nejde niekto koncom augusta do Alanya hotel Sea Sight??? kamoška mi hovorila, že im tam bolo úžasne, tak ideme vyskúšať 😀 nejde niekto???

millada
6. feb 2011

@petrule , ešte sa chcem opytat, či ste byvali v tej hlavnej budove s recepciou alebo tych vedlajšich budovach a či ste boli aj s ubytkom spokojní 🙂

petrule
6. feb 2011

@millada bydleli jsme v hlavni budove v druhem patre smerem k mori a vyhledem na druhy bazen, byli jsme spokojeni, pokoj prostorny, koupelna mensi ale v poho, pekny balkonek, k plazi skutecne kousek, jen pres zahradu... no mozna jen trochu randal v noci od vedlejsiho hotelu kde diskoteka, ale my spime dobre, takze nas to vlastne nebudilo...
preji krasnou dovolenou at uz pojedete kamkoliv...

luckahr
6. feb 2011

@millada my jsme asi narocny, ale v Turtasi jsme spokojeny nebyli (byli jsme tam pred 6 lety, mozna se to zlepsilo). Jidlo nic moc, resp. porad dokola, ovoce mizive, salaty porad stejny, za par dni uz jsme to nemohli ani videt, more spinavy, kousek od plaze vypousteli splasky do more, takze normalne smrad jako blazen. No tenkrat jsme rekli, ze do Turecka uz ne 😅 Od ty doby jsme tam byli 2x, v Sorgunu, more nadherny, jidlo uzasny, ale je fakt, ze ten hotel je cenove uz nekde jinde, ovsem rozdil neskutecnej a uz nedam na Turecko dopustit.
V Turtasi jsme bydleli v hlavni budove, druha cast rodiny ve vedlejsi v prizemi - meli plisen v koupelne a strasne smrdel odpad........no proste pro me byl Turtas zklamanim, nicmene zlepsit se to za ta leta mohlo....