Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

darina77
26. máj 2009

Tessa, manželova teta chodí s Kartagom už roky a zatiaľ boli vždy spokojní.
Turecko je ozaj najlepšie v júni alebo v septembri, len dcéra je už školopovinná. Aj ked koncom júna sa už veľmi neučia, ale chodia na výlety, majú športové dni a také podobné aktivity, takže nám zostáva len júl alebo august.

tessa
26. máj 2009

Jasné, chápem 😉 A aké staré máš deti (dieťa)?

darina77
26. máj 2009

má 7 rokov, je prváčka. A už má kompletne zbalený kufor aj s obľúbenými hračkami čo sa tak teší 😀

tessa
27. máj 2009

fúúúha, to sa chúďa ešte načaká, kým príde deň D 😅

klauduska
27. máj 2009

tessa...kartago je dobra cestovka,minuly rok som s nou bola v Tunisku a uuuplne bez problemov....S tiptravelom sme sice boli uz 2 krat,no bolo to uz davno a iba busom+lodou......Tak dufam,ze tiez nebudu problemy.......

Vcera davali v rannych spravach,ze Turecko je na 3.mieste co sa tyka obsadenosti,resp. zaujmu turistov o dovolenku....... 😉 Vraj teraz je velmi oblubene,lebo ma velmi dobru cenu a sluzby....

livia76
27. máj 2009

TESSA , naša malá prepadla pomedzi zábradlie-už som to tu písala- preletela do hlbky 3m na kamennú dlažbu 😢 takže sme boli 24 hod na pozorovaní-robili jej RTG, CT a iné vyšetrenia- našťastie namala na sebe ani modrinku 😉 deti sú ako malé mačence-dospelý by to nerozchodil- takže- môj stavbársky rozum dodnes nevie pochopiť, prečo tam nedodržiavajú zásady ako inde vo svete-12-14 cm medzi medzerami zábradlí-aby neprešla detská hlavička-kolaudačný zákon tam tiež neexistuje tak majte oči všade !!!! PROSÍIIM 😒 Turecko fakt milujem ale v tomto majú medzery 😔 Mimochodom- čert nikdy nespí-ja som v tom čase sedela vedľa Lesinky na schodoch a pozerala sa, ako sa pekne hrá-bola odomňa 10 cm a zrazu padala do hlbky-nerada na to spomínam.

tessa
27. máj 2009

Klaudi, dúfam,že dovča dopadne ok, my ešte furt nemáme z Kartaga, že kedy letíme...a to letíme presne o týždeň 😠
Keď sme leteli s Azurreisenom, tak sme mali plán odletu už 10dní pred dovčou a včul týždeň do odletu a nič nechodí... 😠

Livi, fúúúha, tak tento zážitok ti nezávidím 😔 Ale chvala Bohu, že malá to zvládla dobre 😉
Ja mám skoro 3roč.syna a to je teda šidlo...už mám miestami aj strach, že ako to tam zvládneme s ním...on vymýšľa a vymýšľa, priam neuveriteľné občas, čo vymyslí 😕 😖 A to bude 1.krát pri mori...no som zvedavá, ako bude reagovať... 😕 😅

klauduska
27. máj 2009

tessi...no,tak si ma aspon trosku ukludnila,ze letite skor a nemate este pokyny.....aspon nebudem stresovat....
Azurreisen???Tak s nimi by som uz nikdy nesla!!!Veeeelmi zla skusenost!

livia....chuda malinke,mali ste teda zlu prihodu.... ☹ Ale hlavne,ze to dobre dopadlo.....

sestrin maly vlani bol na dovolenke zlaty,bal sa trochu mora,bolo slane...ale vyhral sa na brehu v piesku,tam sa mu pacilo.....len chudacik nechapal cely cas,ze kam ideme a preco a kde sme to atd......No mozno to bolo aj tym,ze tam nemal ocka,ale mna....sla som namiesto neho,lebo 3 dni pred odletom ho chytil ladvinovy zachvat... 😒

jeny
27. máj 2009

Ideme do Antalye leteckou spolocnostou seagle air a cez cestovku fifo,uz som s nimi bola raz na molorke a boli sme spokojní takze nemam ziadne obavy az sa bojim toho ze sa nebojim 😀

darina77
27. máj 2009

Jeny a kam, do ktorého hotela?
Lívia, tohto sa občas bojím aj ja, a nielen v Turecku. Ja si schválne vyberám hotely ktoré nie sú nejaké 5poschodové a tak, bojím sa aby sa malá neoprela o zábradlie a to by sa vytrhlo.

tessa
27. máj 2009

Klaudi, my sme boli s Azurom v Egypte, a bola to naša najlepšia dovolenka doteraz 😉 😉 😉

Inak ja tie nové letecké spoločnosti ani nepoznám...som letela vždy len Sky-om a Ryanairom...takže ani netuším, čo sú to za letecké spoločnosti... 😖

klauduska
27. máj 2009

tessi..vidis...kazdy mame inu skusenost...My sme s nimi boli v Tunisku a bola to nasa najhorsia dovca-odlet nam stale posuvali a poslali nas o 2 dni skor domov.... 😠

tessa
27. máj 2009

klaudi, tak s týmto súhlasím, že čo sa týka odletu a príletu na dovču, je Azur neporiadny!!
Aj my sme mali letieť 8.6. (pred 2rokmi) a leteli sme až 9.6. o 2hej v noci...a naspäť sme tiež leteli o deň skôr... 😠 Ale inak bolo super...ten hotelík by som brala, keby ho ponúkala aj iná cestovka...ale ee, len Azur 😖

klauduska
28. máj 2009

tak vidis,Vam aspon hotel vysiel....Nas nebol zly,len to akosi v popise prehnali a vraj nadherne more s najlepsimi potapacskymi moznostami.... 😒 No neviem kde to mysleli.... 😒 Inak sme ich vtedy dali aj do telky viaceri.....ale vratili nam nejaku trapnu sumu a to bolo vsetko....

Dufam,ze si teda tento rok vsetci dovcu uzijeme.... 😉

este stale nemate infosky o odlete?

tessa
28. máj 2009

klaudi, ešte nemáme žiadne info 😠
Ale dnes tam bude MM volať, ak to doobeda nepríde...

klauduska
28. máj 2009

tak daj potom vediet.....nam to predpokladam daju najskor vediet az v pondelok.... 😒

tessa
28. máj 2009

za toto má Kartago odo mňa prvé mínus 😠

tessa
28. máj 2009

Bolo by fajn, potom keď sa vrátime všetky z dovoleniek, dať sem vedieť, ako sme všetky boli spokojné s cestovkami, aké mínusy, či plusy im pripisujeme...
Čo vy na to??

Také naše koníkovské recenzie sem dáme po dovolenkách 😉

jeny
28. máj 2009

http://www.juko-dovolenka.sk/turecko/antalya-al... Do tohto ideme,paci sa mi ze je priamo na plazi a je mensi hotel,no ma len 3* ale nasla som nan len same dobre recenzie tak dufam ze budeme spokojní, aj pred rokov v tunise sme boli v 3* a bolo super

tessa
28. máj 2009

Jeny, aj my ideme len do 3*h...má síce hodnotenie od CK 3*+ , ale uvidíme, čo to bude zač... Tiež som chcela priamo na pláži hotel a je tam záhrada, a detský kútik...
http://turecko.orbion.cz/fotogalerie/caretta-be...

klauduska
28. máj 2009

tessa...suhlasim s Tebou,mozno to niektorym babam pomoze v rozhodovani..... 😉

a my ideme sem..... 😉
http://www.iberotel.com/en/hotels/details.php?i...

ma az 5*+,sme este vo vacsom ako 3* hoteli neboli a ani all inclusive sme nemali a teraz ano.....sme trosku viac nasetrili,lebo sme si povedali,ze to bude asi nasa "zatial" posledna dovolenka.....a veru bude...cakame babatko...... 😎

tessa
28. máj 2009

tak na takúto rozprávkovú dovolenku, už tak ľahko my mať nebudeme...pri 2 deckách...to aby si MM hľadal lepši job a ja už nastúpila do roboty 😀 😀 😀

Klaudi, vyzerá to fakt supiš 😉

tessa
28. máj 2009

Ja sa priznám, že ja som lenivá variť na dovolenke...my si dávame vždy ALL IN...ja by som pak z tej dovolenky nič nemala, keby som musela myslieť na x-vecí a tak All In to vždy istí 😝 😀

klauduska
28. máj 2009

no,ved prave preto sme si teraz takyto hotelik mohli vybrat... 😉 Ktovie kedy sa najblizsie na nejaku dostaneme a ci budu finance....

my sme chodievali vacsinou polpenzia,raz sme mali plnu,predvlani sme boli bez,ale to sme boli v Bulharsku a stravovat sme sa chodili po restikach.....iba v chorvatsku a na korfu sme si varili...ale boli sme partia vzdy,takze kooopec zabavy pritom.... 😉 a striedali sme sa.....

uz ked ide rodinka,tak tam sa tazko s niekym prestriedas na varenie....to verim.....

tessa
28. máj 2009

s Koalou sa oplatí ísť...ale až tak v septembri...oni majú super Last minute...2-3dni pred odletom mávajú aj 50%zlavy... Svokra takto bola min.rok v 5*hoteli, ALL IN , 12dní za 19tis 😉

klauduska
28. máj 2009

hm...tak to je dobra cena..... 😉 😕

tessa
28. máj 2009

a vy idete na koľko?

martas123
28. máj 2009

ahojky holky 😉 - těším se až podáte info z dovo. my letíme 26.6.
letíme od CK Fischer, už jsme s nima byli a naprostá spokojenost, tak snad i letos to vyjde 😉
http://www.saturnpalace.com.tr/
nejvíc mě "zaměstnává" co všechno vzít tomu našemu drobečkovi na jídlo a tak 😒

darina77
28. máj 2009

Klauduska, mi ideme o dva hotely ďalej od Vášho, club ali bey je to tiež 5 hviezdičkový a má obrovský aquapark, už sme tam boli aj pred dvoma rokmi.

janka5861
28. máj 2009

Klauduska , tiez som pozerala presne ten hotel kde idete ... ale ked som prisla do cestovky a mala som povyberane turecko asi 5 hotelov ,tak bud bol na ten odlet plny alebo sa zrusil. tak nakoniec sme nieco vybrali a dufam ze bude ok.