Dovolenka v 4* hoteli. Čo mám nosiť oblečené?

obcanka123
19. júl 2017

Ahojte, prosím poraďte mi. Idem na dovolenku do 4* hotela. Je potrebné nosiť na večeru dlhé oblečenie resp. aspoň po kolená? Ďakujem vám 🙂

simsalabim
19. júl 2017

@obcanka123 myslim, ze zavisi od hotela, pozri si hotelovu stranku. Ja som bola viackrat v Grecku v 4 a 5 hviezdickovom hoteli a oblecenie ich nezaujimalo...normalne ludia chodili v sortkach a kratkych sukniach. Dresscode som nezazila, ale mnohi znami v inych hoteloch ano.

yanni
19. júl 2017

@obcanka123 Ako ty uznas za vhodne. My velaaaaa cestujeme, ubytvani vzdy v 5 a uz som videla hocico. Naposledy pred tyzdnom, aabske a indicke decka na ranajky v pyzamach. Uplna normalka. Tiez ale zalezi ak kde ten hotel je. Ak nema predpisane co a ako, tak to je na tebe.
My ale zo zasady muz dlhe gate a zvysok podla rocneho obdobia. Ja mavam najcastejsie saty. zase podla rocneho obdobia a krajiny: dlhy rukav, kratky, ramienky, spagety atd. Deti ako deti ale slusne.

sissy27
19. júl 2017

@obcanka123 niekde to vyžadujú, niekde nie, každopádne je to slušnosť a aj keď 90% hotelových hostí príde na večeru v plavkách, tak kľudne môžeš byť aj jediná za dámu, určite tým nikoho neurazíš 🙂 jedny-dvoje dlhé letné šaty či ľahké nohavice veľa miesta v batožine nezaberú. Ja tak chodievam vždy a mám pocit, že personál si to váži - ale to je možno aj tým, že nikdy nezabúdam na pozdrav, poďakovanie a úsmev.

girlnextdoor
19. júl 2017

Niektoré naozaj vyžadujú dress code, ale na ten je vždy v popise zákazník upozornený. Napr v Grécku v jednom hoteli ženy na večeru iba šaty a muži biele nohavice a košeľa...
Ale vo väčšine hotelov to také striktné nie je, skôr ide o to, že im vadí, čo je podľa mňa pochopiteľné, keď chodia ľudia do jedálne len tak v plavkách, muži len v kraťasoch bez trička a pod. Ide o udržanie štandardu ale aj hygieny. Predsa len to nie je nejaký bufet na Domaši... 😉

dai
19. júl 2017

@obcanka123 zalezi aky je to hotel - je to luxusny hotel alebo len taky obycajny ? ( su 4hviezdickove luxusnejsie ako mnohe 5hviezdickove - hviezdicky nesuvisia priamo s mierou luxusu, len s vybavenim hotela a sluzbami...)
osobne v akomkolvek hotely chodim na veceru sluse oblecena - nejak aj ja mam z toho jedla lepsi pocit😉

yanni
19. júl 2017

@dai presne tak. Ine je 5 hviezdiciek v Europe ci AUE a ine niekde na Filipinach.
Ale vsetko sa da zistit dopredu. Dresscode ano, nie, popripade ine predpisy.
JA som dokonca uz taka, ze aj na ranajky a veceru mame vsetci ine oblecenie (zo zasady bukujeme bud len ranajky alebo polpenziu s vecerou. NIKDY nie plnu penziu.

tomaas
19. júl 2017

ahoj vacsinou si to etiketa ziada ale realita je ina.. zial 🙂) mne sa to neskutocne paci ked muzi nosia dlhe nohavice a uzavretu obuv, ja stale...
vacsina 4 hv. na tom netrva, dokonca uz ani 5 hv :(
dolezita je oblast kam cestujes....
kazdopadne - uzi si dovolenku, zelam zo srdca 🙂

bosoriak
19. júl 2017

@obcanka123 Nemusi ta zaujimat co nosia ostatni, raz idem do 4* alebo 5* hotela, tak sa podla toho spravam. Ze 90% hosti sa sprava ako sedlac, nemusi znamenat, ze sa tak budem spravat aj ja. Ja som vzdy nosila minimalne saty pod kolena alebo dlhe, detom som vzdy dala slusne oblecenie.

A muzi bez tricka aj na ulici, nieto este v restauracii, by mali podla mna dostavat pokutu za budenie verejneho pohorsenia, bez ohladu na to, aku maju postavu. 😀

tomaas
19. júl 2017

@bosoriak haha super napisane, predstavil som si akurat typka s neoholenymi pazuchami divo gestikujuluceho 🙂
takže, všetko je o tom, ako pisatelka sama pristupuje k slavnosti vecere a vnima jej hodnotu, na kotru tolko setrila 🙂

obcanka123
autor
19. júl 2017

Ďakujem za všetky odpovede.. Určite nemám chuť ísť na večeru v plavkách(podľa mňa je to absolútne neslušné!), ale chcela by som si obliecť šaty, síce s polodlhým rukávom ale nie sú po kolená ale asi tak do polovice stehien... Preto ma zaujímalo či by som niečo také mohla 🙂

yanni
19. júl 2017

smejem sa na tych chlpoch. Predstavila som si Davida Hasselhoffa😂

tomaas
19. júl 2017

@yanni Milá Yanni teraz som už aj ja si ho predstavil a naštastie som po obede 🙂 ale dolezitá je obcianka a jej obcianske pravo sa pytat a poradit jej 🙂 takze obcianka - vezmi si dvoje saty - jedny tie ktore nosit chces do polky stehien a pribal si dlhsie, aby si nas slovakov pekne reprezentovala 🙂
navyse, pokial nejdes do egypta, tuniska, Sae.. tak vecer byva chladnejsie 🙂 resp. vysedavanie na drinkoch po veceri v baroch vonku dlo do noci byva neskutocne prijemne

yanni
19. júl 2017

@tomaas dvojo je malo. Minimalne tolko, kolko dni dovolenky, popripade tolko, aby mala aspon obden ine.

tomaas
19. júl 2017

@yanni joooj jasneee.. prepac mi ved piseme o dáme... to len my muži, nám stacia jedny ponozky, trenky, nohavky a nechapame preco zeny na nas pozeraju ked 10 den sa chceme objimat 🙂

obcanka123
autor
19. júl 2017

@tomaas
@yanni
Ďakujem, myslíte, že by som si mohla dať aj niečo takéto?
Zamerajte sa len na spodok.. mám takú sukňu, že vnútri je normálne krátka, ale navrchu má ten šifón, ktorý je až po zem 🙂

tomaas
19. júl 2017

@obcanka123 ahoj myslím, že áno, ak tvoj manžel bude súhlasiť a nebude mu vadiť, keď nemci okolo teba budú sedieť a chodiť s otvorenými ústami a padnutými gambami 🙂
Janka tiež správne napísala, že si vezmi viac sukničiek veď máš limit 20kg/osoba nie? 🙂

obcanka123
autor
19. júl 2017

@tomaas ja by som si aj vzala, ale nie som sukňový a šatový typ.. A zase potiť sa v nohaviciach nechcem :D :D budem musieť kúpiť dáke šaty alebo sukňu ešte ako tak pozerám :P A ďalšia vec, limit máme 15kg/osoba :(

tomaas
19. júl 2017

a kam to vlastne idete? čo to máš za cestovku? vymeniť 🙂
dovolenka je miestom a zazitkom pri ktorom ludia sa spravaju a uvolnia inak ako bezne.. mozno po nej dobre naladena a vytancovana zistis ze prave suknicka je tvoja top kamaratka 🙂

tenerifka
19. júl 2017

@obcanka123 nie, ty ako zena mozes ist v com chces( ale uz len kvoli sebe v peknych satach-nie v kratasoch po kolena), ak sa jedna o 5* hotel, muzi maju mat dlhe nohavice, ale takmer nikde sa to nedodrziava.Moj si vzdy jedny nohavice vezme, da na prvu veceru a ked vidi, ze maju ostatni v pazi, tiez chodi v kratsich

obcanka123
autor
19. júl 2017

@tomaas Ideme poznávať nepoznané - Albánsko... Ideme skúsiť.. Akosi nás omrzeli dovolenky typu CHorvátsko, Španielsko, Taliansko, Egypt atď. :D Uvidím, možno sa naučím nosiť sukne :D

eeffka
19. júl 2017

@obcanka123 zasa to tak neprezivaj 🙂 nemas doma 2-3jo slusnych veci? myslim ze suknu ma doma kazda zena a nohavice dlhe letne tiez.
Zazila som sedlakov v tielkach aj vymodene panicky jak na ples. kazdy extrem nie je zdravy.

Teraz citam ze Albansko 4**** no kludne vybal saty a vezmi si zabky 🙂

tenerifka
19. júl 2017

@obcanka123 a inak,tie saty co si pridala na fotke su smiesne do 4* hotela, to tak na nejaku big luxury party do hotela Burj Al Arab

obcanka123
autor
19. júl 2017

@eeffka bola si tam?

obcanka123
autor
19. júl 2017

@tenerifka ja som hľadala na nete niečo, čo sa podobá na moju sukňu, nabudúce skús čítať... ;)

eeffka
19. júl 2017

@obcanka123 osobne nie nakolko nemam odvahu ist do albanska s detmi ale mam znamych co boli ( dospeli). Hotely pekne no za plotom spina a hnus ako v afrike, standardy ovela nizsie nez na ake je clovek zvyknuty v Turecku ci Cypre, takze Albanske 4**** urcite nebudu vyzadovat dresscode a urcite nie saty typu na noblparty

0silvia0
19. júl 2017

@obcanka123 teda baba ty z toho robíš vedu 🙂

obcanka123
autor
19. júl 2017

@eeffka Je prekvapujúce, neviem prečo tam niekto chodí, keď je zrejmé, že hotely budú pekné a za plotom špina, nakoľko je to krajina, ktorá ešte len začína s cestovným ruchom... a podľa mňa to využiť treba, kým to nie je ako Španielsko, Chorvátsko a pod. čo už nevedia čo so sebou... OMG a tie šaty neriešte.. písala som o tom, že mám takú sukňu... Čítajte....

dai
19. júl 2017

@obcanka123 sukna v pohode... pozri, ako som pisala, ja normalne nosim saty vsade, aj von, aj na vychadzku aj na pieskovisko aj do prace🙂 ked idem do lux. 5hv. hotela zoberiem si po zem, sifonove, lahke, nejake prehozy cez plecia etc. ..., ked len na normal veceru tak slusne saty - nemusis to tak riesit😉 uzi si to, kasli na ostatnych, kludne bud za peknu...

zafir01
19. júl 2017

@obcanka123 bezne 4* albanske hotely , su ako u nas 2-3 * ( ako ktore ) , aj u nas je na plane navstivit aj tuto krajinu, nechodime za luxusom, chodme za spoznavackou , mnoho nasich znamych tam bolo .. a samozrejme, ani 3 * nehladali, kedze je to uz dost nizky standard, najam ked ides s dietatom ( samozrejme, da sa narazit na vynimky ) ..
celkovo, ak ideme na dovolenku smer juh , hladame 4 * ( a to nie sme narocní cestovatelia ) , a je to taky obycajny standard,kedze sa nam zatial osvedcilo pravidlo,ak je v juznych letoviskach nieoc oznacovane za 3 * . v nasich stredoeuropskych pomeroch by to boli 2 * . a tak. proste vzdy o jednu menej ...

a co as tyka oblecenia, nechapem. nerob z toho dramu dna . proste muz nech si vezme dlhe nohavice, a ty si vezmui dlhu suknu ci slusne saty . no aj tak si ylsim, ze v pohode stretnete ludi na vecery v spominanych zabkach a shortkach 🙂 .... co neznamena, ze ty sa nemusis slusne obliect a citit ako clovek 🙂

vroni
19. júl 2017

@obcanka123, vela albanskych hotelov veru dresscode ma. Teda ked nevlezies do hotela, ktory uz objavila sedlac a prisposobila ho svojim "europskym" (maju na mysli sedlosskym) normam. Stvorhviezdickovy hotel je uplne ok, aj trojhviezdickovy vie byt fajn (trojhviezdickovy hotel v Berate v povodnom hareme je nadherny, ale nema bazen, posilovnu a vytah, takze smola, cez tri hviezdy sa nedostane), ale nemusi (iny trojhviezdny mal povab turistickej ubytovne). Albanci si na oblecenie nesmierne potrpia, takze kratke nohavice ci dokonca plavky v restauracii akceptovat nebudu. Ale vecernu robu nepotrebujes, taki doleziti zase nie su 😉