Dovolenka v Bulharsku na vlastnú päsť

merkur08
29. apr 2014

Bol niekto na dovolenke v Bulharsku na vlastnu päst? Ako ste si rezervovali izby? Dakujem za odpovede.

luslus
29. apr 2014

@merkur08 boli sme niekolko rokov po sebe. zavisi od toho kedy sa chystate. v tej top sezone byva dost velky naprask a zohnat ubytko je dost narocne. my sme nasli az dalej od plaze a centra. ale vzdy sme nieco nasli. vyhoda oproti cestovke je nielen cena ale aj to, ze si urcis na kolko chces ostat a vlastne najdes si ubytko ake ti vyhovuje, lebo nie vzdy obrazky z cestovky zodpovedaju realite a s tym uz vela potom nenarobis

merkur08
autor
29. apr 2014

my by sme chceli ist v auguste letecky s tym ze si letenky kupime zvlast a ubytovanie si zarezervujeme cez hotel. Len nevieme ci je to spolahnlive??? nechceme tam prijst s tym ze nakoniec nebudeme mat ubytovanie.

merkur08
autor
29. apr 2014

@luslus my by sme chceli ist v auguste letecky s tym ze si letenky kupime zvlast a ubytovanie si zarezervujeme cez hotel. Len nevieme ci je to spolahnlive??? nechceme tam prijst s tym ze nakoniec nebudeme mat ubytovanie.

silvinuska6
29. apr 2014

My sme boli 3x tak a zakaždým sme našli ubytko v pohode šli sme však posledné augustové týždne nemôžem povedať pol slova zlého obišli sme 2-3 hoteli zistili kde su ake ceny ake izby a podla toho sa rozhodli 😀 a hlavne sme vela ušetrili 😀

luslus
29. apr 2014

@merkur08 ubytko si chcete ale rezervovat vopred? pokial hej tak nevidim v tom problem, treba s hotelom len potom komunikovat. ja som si takto rezervovala v milane hotel a vsetko bolo ok.
uz si si aj pozerala ceny leteniek a aj hotelov? Ked som minuly rok pozerala letenky tak vychadzali dost draho, teraz isla cena dole? My sme chodili bud autom alebo busom, autobus sme si rezervovali cez cestovku alebo priamy spoj CZ-BG

merkur08
autor
29. apr 2014

@luslus ubytko si chceme rezervovat skor, len sa bojim ci nas neodrbu. cena letenky pre jedneho tam aj spät vychadza na 199 EUR ( nie cez cestovku ). ubytovanie v rodinnej izbe vychadza na 1120 EUR.

luslus
29. apr 2014

@merkur08 tak to je super cena letenky, lebo minuly rok to bolo okolo 350e. nemaju vas preco oklamat, aspon ja by som sa nebala ked to ide priamo cez hotel. skor by som sa bala cez nejaky rezervacny system /mam jednu zlu skusenost/ a kam presne chcete ist ak sa smiem spytat? inak mne to tam uz velmi chyba, nebola som tam 2 roky uz

nicolle21
29. apr 2014

@merkur08 je rozdiel hotel a hotel.. ak si chces zarezervovat niekolkohviezdickovy hotel na slnecnom pobrezi, tak tam problem s nimi mat nebudes, nie vsetky hotely pracuju s cestovkami a takato praktika je normalna, ze niekto pride a vezme si u nich izbu.. ak ale myslis len nejaky penzion niekde v mensom primorskom meste, tak tam je to otazne a zavisi od majitela, august je v BG top sezona, to znamena, ze dovolenkuju aj miestni, prakticky cele hlavne mesto je pricestovane pri mori, takze je fakt natresk.. ale kapacit je tam dost, miesto urcite najdete
btw letenky - neviem ako ty, ja letim s prestupom v sofii

merkur08
autor
29. apr 2014

@luslus hotel KOTVA. minuly rok sme tam boli , ale vsetko sme riesili cez cestovku. tohto roku isli zajazdy hore, preto to chceme riesit inou cestou.

carmen238
29. apr 2014

my sme boli autami a nemali sme nič rezervované.Hneď ns prvý šup sme našli lacné ubytko blízko pri pláži a dokonca ďalej od pláže ešte lacnejšie 🙂

merkur08
autor
29. apr 2014

@nicolle21 4-hviezdickovy hotel KOTVA. s prestupom v Sofii? to odkial odlietas?

luslus
29. apr 2014

@merkur08 pekny hotel, nemyslim si, ze by mali robit problemy. a keby nahodou, aj ako baby hore pisu, nie je problem si najst ubytko na mieste a este o dost lacnejsie

nicolle21
29. apr 2014

@merkur08 vieden-sofia a potom vnutornou linkou do burgasu.. vy letite odkial za tu cenu? dost dobra..

merkur08
autor
29. apr 2014

@nicolle21 kedy sa chystate na dovolenku a do ktoreho hotela idete ????? ja sa nejak neviem dopatrat na web toho hotela kotva. furt ma hodi len na nejake rezervacne portaly.

nicolle21
29. apr 2014

@merkur08 nejdeme do hotela, ja tam chodim domov, mam odtial otca.. idem prvykrat s malym na prazdniny, letime az koncom augusta, na asi 3 tyzdne, ked bude chladnejsie a kvoli malemu som hladala nocny let.. jedine vieden-sofia-burgas mi sedi 😒 vy letite nejakou priamou linkou?

merkur08
autor
29. apr 2014

@nicolle21 priama linka z Kosic ( charter )

nicolle21
29. apr 2014

@merkur08 a to ste sa ako dostali k letenke? cez cestovku, alebo priamo cez letecku spolocnost?

090379
29. apr 2014

@merkur08 Ahoj, my sme boli párkrát za sebou na aute v Kraneve, je to asi 6 km od Zlatých pieskov...ubytovanie sme si našli až tam...záleží čo si kto vyberie..hotel, súkromie, apartmán, penzión...nikdy sme nemali problém nájsť ubytko....záleží do ktorej časti Bulharska chcete ísť. Sestra zasa bola už dvakrát tak, že si letenky kúpili zvlášť...objednali si hotel cez internet a z letiska ich prišiel vyzdvyhnúť pracovník hotela aj ich potom odviezol na letisko...mali to jednoduché, lebo letisko bolo blízko a chodili tam aj autobusy. Neviem ako chcete ísť na dovolenku, či autom alebo letecky

merkur08
autor
29. apr 2014

@nicolle21 cez znamu.

vnika
29. apr 2014

Ahojte, my pojdeme do Bulharska uz 7krat po sebe. Paradne sa lietalo, ked este fungoval skyeurope...., no teraz sa da ist z BA zhruba za 200e, alebo z Budapesti za este nizsiu cenu, no ani autom to nie je zle, aspon si mozte robit vylety po okoli. Chodime juzne od Burgasu, do apartmanu v Černomorci - velmi pekna turisticka dedinka, vacsinou na autobusovej zastavke vidime postavat domacich, co nukaju ubytka, niektorym by sa uz velmi zisla rekonstrukcia, no urcite sa najdu aj lepsie....

luslus
29. apr 2014

@merkur08 en web je http://www.kotva-bg.com/ mne to vyhodilo hned na vrchu google

nicolle21
29. apr 2014

@merkur08 no aspon ze tak 😉 by ma nastvalo, keby to bolo volne zohnatelne a ja by som sa k tomu nedoklikala 😀
@vnika z budapesti paradoxne tento rok dost draho ☹ tiez som chcela, ale cez 2 stovky a to wizz, cize tie sluzby su na inej urovni ako austrian napriklad

merkur08
autor
29. apr 2014

@luslus dakujem . uz som tam pisala pred dvoma ci troma dnami a nic ... ☹

merkur08
autor
29. apr 2014

@vnika dakujem za odpoved 🙂 neviem ci najistejsie nie je ist cez cestovku, mam straqch ze tam v noci priletime a co dalej ....ale zajazdy isli priserne hore, tak sme hladali nejaku alternativu inu,

agatky
29. apr 2014

@merkur08 preco neskusis ist cez booking.com. ?

vnika
29. apr 2014

ja som klasicky cestovkovy zajazd nepozerala ani sa nepamatem, no viem, ze kolegyna nadavala, ze len letiskove poplatky 150e a to povodne ani v cene zajazdu nespomenuli, len potom tam mimochodom dopocitali, tak nech sa nehnevaju, radsej za 200e cela letenka, ubytko kludne bez stravy, hlavne ak to bude apartman kde je kuchynka, aspon ranajky si tam spravit a potom sa prestravovat kludne v restikach, ved oproti nasim cenam, sa to skutocne tam da...

agatky
30. jún 2014

Ahojte. Poradte ako sa dostat do Primorska busom alebo vlakom nijaku normalnu cestu. Znami prisli o auto a ubytko uz rezervovane a zaplatene v Primorsku od 22.7 do 31.7. Alebo keby nahodou v tom case niekto siel a chce sa podelit o naklady za cestu. Je to mlady par 😅

luslus
30. jún 2014

@agatky cez napr. alfaravel si kupit len autobus. dopravu, priamo BA- Primorsko. Alebo potom pravidelna linka Praha - Sofia, nastup mozny v BA a v Sofii prestup na bus do Primorska

agatky
30. jún 2014

@luslus dakujem za info. cez ten alfaravel sa da kupit len bus?? Tu pravidelnu linku som uz kukala ale ten prestup aspon do burgasu by bol strasne komplikovany.

luslus
30. jún 2014

@agatky ano da, ja som cez nich kupovala, ale aj ine cestovky ti predaju (tusim globtour). ja ked som sla tou pravidelnou tak mi sme vystupili v sofii a cca o 2 hodky nam siel pripoj do primorska, sme sizatial dali ranajky a kavu