Dovolenka v Krakowe

44janica44
7. aug 2015

Ahoj. chystáme sa na dovolenku do krakowa koncom augusta. (nemame radi more 🙂) uvítam rady a typy čo kde kedy sa oplatí vidieť. ďakujem

traffic
7. aug 2015

@44janica44 tak to by som aj ja rada vedela, niekde v blizkosti Krakowa je jaskyna Wieliczka, inac o Krakowe neviem vobec nic co sa tam da robit, kde sa tam da ist, ale urcite baby daju nejake dobry tipy

naty1976
7. aug 2015

Krakov je nádherné mesto. Bola som už 4x. Určite sa oplatí navštíviť hrad Wawel - je to príjemná prechádzka aj pre deti v blízkosti je rieka Visla. Po nej sa dá objednať aj plavba. Hrad Wawel je fascinujúci pre deti spája sa s ním legenda v ktorej vystupuje drak ... drak je v podstate takým symbol hradu ... je tam dokonca drak chrliaci oheň, úžasná atrakcia pre deti. Okrem toho na hlavnom rynku - námestí je pre deti postarané o zábavu - plno pouličných umelcov, stačí že dieťaťu dáte páru drobných a hneď má zábavku, že prispieva na dobrú vec. Sú tam mladí hudobníci, klauni, ľudské sochy a rôzne vystúpenia. Z námestia sa dá previesť aj kočom po starom meste ... , večer sú v baroch, ale aj na námestiach rôzne koncerty. My zvykneme chodiť v októbri, ale zdá sa mi, že v tom meste je neutíchajúci turizmus, ale aj keď nemám rada masovky tam mi to nevadilo ... mesto má jednoducho čaro, kúzlo aspoň pre mňa. Toho rokuurčite opäť na jeseň.

nitranka03
7. aug 2015

Baby, Krakow je proste nádhera ! Už len keď prídete do centra, tak jeden deň minimálne len na mesto...... pozrite si Židovskú štvrť, odporúčam múzeum Czartoryskich , v múzeu je originál obraz Dáma s hranostajom od Leonarda da Vinciho, potom si môžete pozrieť "Hejnala".... pán, ktorý hrá na trúbku vo veži a tuším každý 15 minút oznamuje čas..... alebo hodinovo, neviem. Napr. vidieť univerzitu v Krakowe, kde študoval Kopernik, fakt zaujímavé. Krakow má tuším okolo 120 chrámov a kostolov, tak nám hovorila sprievodkyňa....Kráľovský zámok WAWEL... to bola nádhera, potom sú tam hrobky panovníkov, výstup na vežu....Určite by som si pozrela soľnú baňu Vieličku- to je ozajstný zážitok, vidieť v podzemí Chrám zo soli, sochu Jána Pavla 2., a v posledný deň som si pozrela Osvienčim a Březinku..... a to som mala guču v hrdle celý deň.... ale som povedala, že , keď dcérka podrastie, tak si to pôjdeme pozrieť spolu.....

44janica44
autor
8. aug 2015

Tak wavel a namestie mame v plane a wielicku planujem cestou do krakowa rano. Predtym ako sa ubytujeme. Viete poradit ubytovanie? Na nete je toho plno a ja neviem vybrat 🙂

kadri
8. aug 2015

wawel, rynek, kostoly - tie su uzasne, robia sa aj koncerty v nich casto, mne osobne sa pacil najviac barokovy kostol sv. anny, biely, bohato zdobeny, malo je takych. ak idete s detmi, tak urcite smok (drak co chrli ohen, pri rieke pod wawelom) a dracia jama. krakow je krasny, prechadzky v centre, v parku, da sa tam aj vyborne najest a lacnejsie ako u nas. a co sa tyka ubytka, nie vsade je mozne parkovat, pripadne je platene parkovanie, tak ak idete autom, toto si odsleduj. my sa do krakova chystame znovu

naty1976
8. aug 2015

my kupujeme cez zľavomat, doteraz sa stále podarilo Hotel Kazimierz bol v akcii pre 2, 2 noci za 79 Eur aj raňajky a je blízko Rínku.

erikaaa78
9. dec 2015

Krakow je krásny, na zľavových portáloch je veľa pobytov v Krakowe ale treba si dávať pozor, nie všetky sú také výhodné ako sa na prvý pohľad zdajú. Mesto je nádherné, starajú sa oň a je to vidieť. Odporúčam ísť aj do Wieliczky keď už ste tam 🙂

44janica44
autor
23. okt 2016

Taak minuly rok sa nam nepodarilo ale o tyzden tam frcime. Ubytko zabezpecene volno v praci tiez tak uz by sa mohlo podarit. Chcem sa spytat kde je naj zmenit eura za zlote alebo len jednoducho bankomat? A este mame k apartmanu parkovisko pre auto ale nestrazene. Myslite ze je to bezpecne alebo si radsej priplatit za strazenie? Diky za odpovede

bublinka127
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka127
25. mar 2019

ahojte, nebol niekto na Veľkú noc v Krakowe ?