Dovolenka v Turecku a zvracanie detí počas aj po dovolenke

denisse1311
11. júl 2018

Ahojte mamičky toto leto sme boli na dovolenke v turecku. Mali sme 5*hotel vsetko prebehlo cely tyzden priam ukazkovo deti i my sme si dovolenku uzili. Dcera vsak po 3 dnoch pobytu zvracala rano 2krat a potom uz nic. No stazovala si na bolest bruska sem tam. Potom v lietafle mladaia takisto zvracala a to skoncili sme v nemocnici na infuziach.
Prosim hlavne mamicky ktore boli s detmi v turecku cim sa chranit?Probiotika brali stale aj pocas pobytu.
Dakujem krasne za odpovede.to mohlo byt?alebo ako sa chranit na biduce?

hobrlovakatka
11. júl 2018

My sme sa pred týždňom vrátili z Turecka a ani jedno dieťa mi tam nezvracalo. Môj syn však po príchode dostal hroznú angínu. Teploty neklesali a prestal jesť aj piť. Skončili sme v nemocnici. Tam som sa stretla s jednou češkou a tá bola jednu noc s dcérou na infúzkach v nemocnici a druhú noc so synom, akurát kvôli zvracaniu. Neviem či sa dá tomu zabrániť.

amel
11. júl 2018

My sme sa vratili pred tyzdnom,nujomu nic nebolo.Staci jedno chore dieta v lietadle,to neovplyvnis.

denisse1311
autor
11. júl 2018

Velmi sa nam pacilo no neviem ci ci sa treba ockovat pred dovolenkou alebo nie?uz neviem co im davat aby zase nechytli ak by sme bud rok isli nejake brusne virozy

modra_kolobezka
11. júl 2018

@denisse1311 to su najskôr rotavírusy. Robím v nemocnici, máme ich teraz veľmi veľa. Najmä deti dovolenkárov z lietadiel a potom spoluobčanov z osád

denisse1311
autor
11. júl 2018

@modra_kolobezka ano mladsej sa potvrdil rotavirus a starsie len vracali

modra_kolobezka
11. júl 2018

existuje ockovanie proti rotavirusom, skus sa infromovať u detskej lekarky
@denisse1311

kikina84
11. júl 2018

@denisse1311
@denisse1311 ono je otázne aj to aké probiotiká brali..pretože veľa mamičiek kupuje produkty z reklám alebo tie z lacnejších a v skutočnosti neobsahujú žiadne životaprospesne baktérie.. probiotiká sú veľmi dôležité a treba si o nich aj čo to naštudovať a to viem čo hovorim lebo dcéra mala od malinká problémy s črevami a trávením a vždy sme skončili v nemocnici.. samozrejme lekári povedia probiotiká ale v lekárni vám dajú produkt z reklamy alebo niečo za čo dostali poriadne zaplatené..až som zo zúfalstva už začala skúmať probiotiká a prišla som na zaujímavé veci..od kedy užívame kvalitné probiotiká zázrakom dcéra už 3 rok žiadne žalúdočné problémy nemala a ani na dovolenkách sme nemali žiadne črevné záležitosti..Teraz vám už nezostáva len sa z toho dostať a do budúcna aspom 3 týždne pred dovolenkou dať kvalitné probiotiká..držím palce

teaha
11. júl 2018

@denisse1311 naco chodievate s detmi do krajin kde vracavaju zo stravy aj dospeli ludia niekedy. Aj ich voda ma ine zlozenie ako nasa. Vzdy som bola nazoru ze ked s detmi na dovolenku tak Grecko, Chorvatsko ale podobne krajiny ktore su nasej blizke, nie egypt turecko a podobne exotiky

vevesh
11. júl 2018

@teaha tak to je hadam kazdeho osobne rozhodnutie, kam pojde

@denisse1311 treba davat pozor na hygienu a vodu - vodu öen balenu, ziadne kocky ladu, ovocie/zeleninu umyvat kupenou vodo (!) a ruky dezinfekcnym mydlom a ich voda alebo kupna. Ak mate all- nejest cerstve ovocie a zeleninu, len tepelne upravene. Oni su na tu "svoju vodu a bacily" zvyknuti, vy nie...

amel
11. júl 2018

@teaha toto by som nezovseobecnovala,v Chorvatsku byva vacsi sajrajt ako v exot.krajinach...my sme poslednych 6 rokov kazdy rok v Tur,nikdy nikomu nic nebolo.Teraz sme leteli s 5-mesacnou...

nikinka1111
11. júl 2018

my ideme to turecka 6 x z toho 5x s detmi syn bude mat 6 a.dcérka 2,5r. nikdy sme nemali žiadne zdravotné problémy. a lad je v pohode, ovocie deti jedli čerstvé na kvantá. zásada nechodiť do bazénov...

amel
11. júl 2018

Este podotknem,kupeme sa i vbazenoch,jeme vsetko vratane jogurtov.Vyberame vsak tie najlepsie hotely.

nikinka1111
11. júl 2018

@amel presne tak, veľa závisí od kvality hotela. a tie ich jogurty sú super. ja na Turecko nedám dopustiť. top služby

korunka1
11. júl 2018

No mne Turecko nepríde až taká strašná exotika čo sa týka jedla a pod. Ja osobne mám zlú skúsenosť s Bulharskom, odtiaľ sme si niekoľkí priniesli teploty a zvracanie. Ale nikoho neodsudzujem, stať sa to mohlo aj doma .

misinka26
11. júl 2018

@kikina84 Ahoj🙂 prosím ťa aké sú to tie kvalitné probiotiká ??? môžeš aj IP pls... Ďakujem.

misinka26
11. júl 2018

@teaha Vôbec nejde o Turecko a ani kvázi exotické krajiny, stať sa to môže aj doma ... my sme sa vrátili napr. pre 3 dňa z Talianka a všetci sme doniesli črevnú virózu ... proste sme si nedávali pozor, tiež sme si mysleli, že však sme v Európe 🙂 ale za 24 hodín bolo po všetkom...

novana
11. júl 2018

@misinka26, mňa sa síce nepýtaš, ale najlepšie probiotiká sú kvašaky, jogurt, kefír, kyslá kapusta...

denisse1311
autor
11. júl 2018

@kikina84 smiem sa spytat na znacku vasich probiotik?dakujem

denisse1311
autor
11. júl 2018

@denisse1311 starsia dverka ma takisto pro lemy s travenim od malicka caste lezanie na infuziach pre vracanie

denisse1311
autor
11. júl 2018

@denisse1311 teraz je dva dni doma z nemocnice a zvracal takisto aj manzel a asi to chytla na novo a uz sme v tom istom len zvracala len rano a ma bolesti brucha...asi sa vratila z nemocky oslabena a ten bacil sa na nu doma znovuu nalepil

denisse1311
autor
11. júl 2018

@nikinka1111 normalne zaaavidim vam...ze ste nemali ziafne zaludnocne prblemy...chodite ake hotely ak sa smiem spytat?dakujem

denisse1311
autor
11. júl 2018

@nikinka1111 my sme do bazenov praveze chodili kazdy druhy den

mirien22
11. júl 2018

@kikina84 tak mimo témy, viete dať odporúčanie na kvalitne probiotiká? 🙂 Ďakujem

sasa1983
11. júl 2018

@kikina84 to nie je žiadna náhoda. 80%imunitného systému je v črevách

amel
11. júl 2018

@nikinka1111 suhlasim😊top sluzby,dovolim si tvrdit,ze jedny z najlepsich na svete

amel
11. júl 2018

@denisse1311 ked si das u nas probio,posilnis akurat tak imunitu,no neochrani Ta to,kedze zlozenie probiotickych kultur v takychto krajinach je uplne odlišné a prisposobene prostrediu .Ked,tak by som si hned po prichode do Turecka kupila probio tam.Kazdy lekarnik rad pomoze,neraz sme tam kupovali kdeco.Rovnako pri hnackach nase probio tam nepomozu....ale to je vseobecne zname.

misinka26
11. júl 2018

@novana ... to je síce pravda ale kde také zobrať v Turecku 🙂

nikinka1111
11. júl 2018

@denisse1311 Adalya ocean Side, Adalya elite Lara, teraz ideme do royala Taj mahal. už sa neviem dočkať 🙂 deťom nezabránim aby sa nenaglgali vody v bazéne 🙂 chodíme pri more na celý deň, kým sa ráno dostaneme z hotela je aj pol jedenástej 🙂

jurinecka125
11. júl 2018

@kikina84 prosim o ake probiotika ide, dcera tri roky tiez mava zaludocne problemy a zvracanie take jednodnove, dakujem

denisse1311
autor
11. júl 2018

@nikinka1111 my sme tak isto boli adalya a ako sme dopadli ...ale boli sme adalya art side