Exotika na začiatku júna s dvojročným dieťaťom

mijama29
16. máj 2018

Ahojte mamicky. Prosim poradte, kde ste boli s detickami na dovolenke, a boli ste spokojne. Najlepsie tie, ktore sa teraz odniekial vratili, nech su info aktualne. Chceme ist s 2-rocnou dcerkou 31.5. na dovolenku a nevieme si zvolit destinaciu. Tak napiste svoje skusenosti s letom, s teplotami -pocasim, s jedlom, ako ste dali mlieko pocas dlheho letu a pod.
Prosim komentare kritizujuce vycestovat do exotiky a pod. si odpustite, na to sa nepytam.
Dakujem za vsetky info 🙂

blontimka
16. máj 2018

Na exotiku to práve nie je úplne šťastný dátum. Tam treba ísť január- apríl.
V Dubaji sa upečiete, Zanzibar s takým malým by som teda určite neriešila...
Sri Lanka, Maledivy prší, mexiko, kuba, karibik, prší....
My sme boli na floride a odporúčam Vám ísť do karibiku s takým dieťaťom. Strava je podobná, kultúra...proste pohoda ako doma....

mijama29
autor
16. máj 2018

@blontimka 🙂 ano to viem, ale na europu je zas priskoro. V Dominikanskej rep. sme boli v polke jula. A mali sme uzasne pocasie, ani raz nam neprsalo.
Ked zo dva dni zaprsi, to zas nevadi. Ideme s dietatom, tak to berieme v pohode 🙂.
Hlavne, ze vypadneme. Tiez sme za karibik, len sme chceli ist na nejake ine miesto, dominikanska a kuba to je take rovnake. Nech vidime aj nieco ine 🙂 .

blontimka
16. máj 2018

Tak dominikanska a kuba je absolútny rozdiel v kriminalite. Ja by som sa bála ísť do Mexika a na Kubu skrz kriminalitu, kedže nesedíme len na pláži. A zas Ázia, Afrika tam skrz stravu a ich "náturu". Neviem kam by ste v takom čase išli s deťmi. Ja osobne by som o takomto čase neriskovala s dieťatom. Ja sa bojím aj tornád, aj tsunami ....aj monzúny vedia pokaziť dovolenku. Začiatok júna ....neviem...možno kapverdy? ale aj tam sú ľudia trošku .... no po tme by som sa bála....

mijama29
autor
16. máj 2018

@blontimka co sa tyka kriminality ok.. ale inak je to proste taka ta latino krajina...karibik biely piesok rozsiahle plaze. a my zas skor lenosime v rezorte. A to ostatne neriesim, keby ano necestujem nikdy nikde asi 🙂

soldi
16. máj 2018

@mijama29 a kanare by nestacili? Plaze s ciernym pieskom su nadherne, je tam teplo, este nie prihoruco.

mijama29
autor
16. máj 2018

@soldi a vies mi odporucit nieco konkretne? 🙂 A nie je to tam "hlava na hlave" ?

sono2
16. máj 2018

@soldi a na kanarskych nebude fukať a studené more??

mijama29
autor
16. máj 2018

@sono2 tiez mi napadlo...?

mijama29
autor
16. máj 2018

a Seychely??

aaf
16. máj 2018

V danom termíne úplne v pohode južný Cyprus-teplo bude určite a tam je aj more prijemne teple už vtedy.komkretny tip na výborný AI hotel je crystal springs-vynikajúce jedlo aj nápoje a ak chcete pokoj a leňošenie,úplne ideál s tak malým dieťaťom...a zas blízko aj na výlety a prechádzky do stredísk.ja by som volila toto...alebo potom Turecko belek,ktorýkoľvek hotel gloria...čo sa týka exotiky my sme boli v júni v dominikanskej a počasie bolo úplne v pohode.ale podľa mna v tom termíne je to zbytočne ďaleko s tak malým dieťaťom

bluka2
16. máj 2018

Juhoafrická má teraz príjemné počasie, mozno nejaké Safari, aj celkovo celá juhovychodna Afrika

soldi
16. máj 2018

@mijama29
@sono2 my sme boli na tenerife na tej plazi s ciernym pieskom, uz si nepamatam nazov a nefukalo ani nebolo studene more. Boli sme tam v januari.

soldi
16. máj 2018

@mijama29 este mi napadla malta a gozo, tam bolo tiez uzasne, na goze az africky miestami

sono2
16. máj 2018

@soldi lenže nieje január. Preto sa pýtam, keď radíš.

sono2
16. máj 2018

@mijama29 jasné že. Ako V tuto dobu podľa mňa všetko o ničom čo sa týka exotiky. Tam je inokedy sezóna. Hlad hlavne, aby sa malé mohlo hrať čiže teplé more, dlho plytké, bez vĺn. Moja by zdivela 10 hodín v lietadle, aj keď chodili s deťmi, ja by som nešla. Ja by som sa v cestovnej kancelárií poradila. Je miliarda vhodných miest, keď máte nato. Rovno tam sa opýtať, zobrať hneď katalógy. Ja by som takto riešila.lebo každému sa páči niečo iné. Nikto nepozná tvoje dieťa, čo má rado, vy radi.

soldi
16. máj 2018

@sono2 nasi boli v juni a tiez mali primerane teplo. ono su na kanaroch aj miesta, kde fuka, treba vyberat plaze v zavetri. ta nasa bola priamo pod sopkou. o par km dalej bola tiez uzasna plaz v zatoke s plytkym morom a vselijakymi vodnymi atrakciami priamo na plazi. nespomeniem si nazov, ale su to oboje najznamejsie plaze na tenerife.

jedina nevyhoda kanarov je, ze tam je velky problem najst hotel priamo na plazi.

bielavila
16. máj 2018

@mijama29 ja pridam koment co neodporucam aby si mohla vylucit z exotiky, urcite nie seychelly tam nam zaciatkom juna takmer kazdy den prsalo niekedy az lialo ako z krhly

radusiq
16. máj 2018

@mijama29 my sme boli "teraz" v aprili na Filipinach, marec-maj je ich leto, v juni este bude stale ok si myslim. Malicko zapadnych turistov tam chodi, hlavne s detmi, ale my sme si to uzili neskutocne. Boracay, hlavne turisticke stredisko, je teraz zavrete pre turizmus ale napr. Palawan by mal byt ok. My sme boli Bohol a Siquijor, je toto trosku cestovania po prilete este lodou ale da sa to. Alebo Bali a Malajzia maju sezonu...

mijama29
autor
16. máj 2018

@sono2 bola som asi v 10 cestovkach..a slusne povedane ich sluzby stoja za nic. To co chvilu potukaju a ukazu ti,.. najdem aj ja sama. Este mi napisu na papier pozrite si to doma. O dieta sa ja nebojim. Je v pohode. Mne ide o to, ze nepoznam, a hladam konkretnu radu od niekoho, kto bol, z3 tu sme boli a bolo dobre.

mijama29
autor
16. máj 2018

@bielavila to vaaazne? A vsade pisu, ze jun je tam ok. Vidis pocasie moc nenavyberam.

sono2
16. máj 2018

@mijama29 aha tak.

bielavila
16. máj 2018

@mijama29 nam prsalo dva dni uplne cely den a potom tak kazdy den na par minut pocas dna, ale to bolo celkom prijemne to sme si ani nevsimali...ked sme sa pytali ze kedy tam prsalo naposledy tak ze pred pol rokom😂😂😂 skoro nas drblo😩

tenerifka
17. máj 2018

@mijama29 vobec si nerob hlavu z pocasia, nam hocikde v exotike prsalo aj svietilo slnko aj v zimnych a aj v letnych mesiacoch. Ak chces vyslovene exotiku, s tak malym dietatom by som volila Seychely alebo Maldivy, samozrejme min.4*hotel, hygiena je tam na vysokej urovni, cisto, prijemne

tenerifka
17. máj 2018

@mijama29 A je to relativne blizko

tenerifka
17. máj 2018

@tenerifka Kanare neeeeee, teraz mame dost vetrisko a more je studene, Kanare su najlepsie v mesiacoch september a oktober. Kapverdy - vacsina miest ma o nicom plaze, velke vlny a skapal tam pes.....

yanni
17. máj 2018

@mijama29 My she boli mainly rock noncom tuja s takmer dvojrocnou na Seyscheloch. Kvapkalo nam raz (kvapkalo, nie prsalo). Pre nas to bolo super, okolo 30 stupnov, zelen, more ani teple ani studen, piesok nie horuci. My sme ale take specialna rodina. Zijeme na striedacku v Saudskej Arabii a DE. Leteli sme zo Saudskej Arabii z 50 stupnov, tak sme si tych 30 vychutnavali. Taktiez studensiu vodu a piesok, kedze v Emiratoch sa v tom case uz neda kupat. Voda horuca aka vo vani a piesok este horucejsi.

yanni
17. máj 2018

Sorry, nejak mi to tu cudne "opravuje". My sme boli minuly rok koncom juna na Seychelles......

bluka2
17. máj 2018

@radusiq jej, my sme leteli z manily do laoag city a odtiaľ išli do pagudpud. Saud beach, úžasné. Filipíny podľa mňa naj ázijská destinácia.

mijama29
autor
17. máj 2018

@yanni dakujem za rady. Aj mi vies doporucit? Kde presne ste boli?

yanni
17. máj 2018

Savoy Seychelles Resort & Spa

My sme si prenajali auto a obehali cely ostrov. Nakoniec sme zistili, ze to bolo dobre rozhodnutie ist na sever. Vsade inde su tie plaze nie tak pekne a ciste. Vela rias, travy atd. Hotel bol super, super service, ale ano, je to najdrahsi (alebo jeden z najdrahsich) na ostrove.
Inak ak ocakavas nejak extra vela pre deti (animacia atd ala Mallorca), tka na to zabudni. Vsetky tieto destinacie (Maldives, Seychelles, Mauritius atd.) su skor Honeymoon a seniorske destinacie. Jasne, super aj pre rodiny s detmi, ale program si väcsinou musiste urobit sami. Nam to takto vyhovuje, my mame "eksn" a stres cely rok.