Jak se poznají omrzliny?

jitrenka4505
27. feb 2010

Holky, jak se poznaji omrzliny? mate s tim nektera zkusenost? Mam 11 mesicni holcicku, na tvari ma uz asi mesic takove kolo ve velikosti mince. Nekdy je cervene, nekdy do bila. Byly jsme u doktora, rekl, ze je to zimni ekzem, dal masticku, ale nepomaha. Tak mam strach, aby to nebyla omrzlina.

spimira
27. feb 2010

A nebude to spíše atopický ekzém ?

shaula
27. feb 2010

Zkušenosti nemám, ale není omrzlina spíš akutní problém obdobný jako spálenina? Řešit to po měsíci je podle mě pasé... 😅 Jestli se to nelepší, můžeš zajít k doktorovi znovu nebo zkusit kožní.

raady
27. feb 2010

ahoj,
jitrenka, spíš bych se také přikláněla k nějakému typu ekzému 😔 . Na tvářičce je to celkem typické místo.

jitrenka4505
autor
27. feb 2010

atopicky ekzem to pry neni, rikal Dr. Pokud je to fakt jenom zimni ekzem, tak to jsem klidna.

zuza.m
27. feb 2010

my sme teras v zime maly tak suchu pokožku že sa mu robili až take ložiska suchej kože ,ked s amu tam niečo dostalo vlhkost alebo nejaka štava z jedla (mal to aj na tvaričke)tak samu to podraždilo a zčervenalo.a neskor až pluzgieriky.boli smeu kožnej dala nam olej do kupania ,mast na premastenie a ešte na tie ložiska dallšiu taku zarabanu.od vtedy po ničom ani stopy a teras sme ostali už len pri tom oleji do kupela.už nemastime a ma krasne vlačnu kožičku a po tych ložiskach ani stopy.

kaleilah
27. feb 2010

jitřenko, jednou jsem o něčem podebným četla a psali o tom, jako alergii na zimu, na chlad 😉 možná jsem úplně mimo mísu, jen mě to napadlo 😉

ria80
27. feb 2010

Ne omrzlina to jistě není.
To je reakce na zimu,mělo by to přejít.

sakura77
28. feb 2010

jitrenka,aj nam sa to stalo minuly rok v zime,zmizlo to,ale dost dlho to tam mal veru...

akdar1
1. mar 2010

Ahoj. Tak my to mame taky...na tvarich ma jakoby vyrazku - promazavam to mesickovou indulonou nekolikrat denne a tvaricky se zvlacnuji 🙂