Južná Dalmácia autom cez Bosnu a Hercegovinu

slacik
4. máj 2015

Kto mate skusenosti s cestou na juh Dalmacie cez Bosnu, sem s nimi. Zaujima ma kvalita ciest, dlzka cesty, zaujimave pekne miesta na zastavenie, policajti, ine zvlastnosti a tak.

lucinocka
16. máj 2015

@slacik tak to skuste🙂 i ked v sucasnej situacii v strede sezony prechadzat cez moslimsku krajinu... pred dvoma tyzdnami, jeden v mene alaha tam tiez cosi vystrielal... bohvie co komu prdne v hlave...

slacik
autor
16. máj 2015

@lucinocka nebojim sa, vobec takejto krajiny, "prdnut v bedni" moze komukolvek aj tu.

slacik
autor
16. máj 2015

@dadkav prosim ta napises mi trasu ktorou ste isli, zaujima ma aj hranicny prechod do HR nakolko niektore su urcene iba pre miestnych a cudzincov cez ne nepustaju

dadkav
16. máj 2015

@slacik my sme sli z BA, takze sme sli Gradisce- Banja Luka- Jajce- Suica- Tomislavgrad- Posusje a odtial do HR Imotski, ako sa ten prechod volal si fakt uz nepamatam, akurat viem ze bol maly a boli sme tam len my 😀, vytiahli sme Europsky preukaz pre psa a kukali na nas ako na blaznov 🙂 my len s OP a uplne b pohode

slacik
autor
18. máj 2015

@lucinocka ked si miestna, neporadis mi prosim v tom Dubrovniku ako.. teda ze kde sa ubytovat (na periferii - ktorym smerom od mesta hladat ubytovanie), ci sa da niekde odparkovat (nieco ako na kraji mesta obchodak napriklad) tak ze by odtial bola dostupna hromadna doprava.. Orientacne cesta medzi Dubrovnikom a Peljesacom kolko casu zaberie (autom)?

lucinocka
18. máj 2015

@slacik peljesac -dubrovnik - hodina a pol nam zaberie urcite a to muz pozna cestu aj po slepiacky, ked idete prvykrat pocitaj 1:45,in urcite...
A chcete v Dubrovniku aj spat ci len ho okuknut?

slacik
autor
18. máj 2015

@dadkav asi pojdeme rovnako, ale dolu potiahneme az na Mostar. Za Mostarom je vraj kvalita ciest velmi variabilna, tak to este musim zvazit, ktorou cestou k tomu Dubrovniku sa priblizovat bude najlepsie. Druha moznost co ma napada, je Sarajevo (ktore by som celkom rada videla)

slacik
autor
18. máj 2015

@lucinocka pravdepodobne aj prespat v okoli by sme radi

lucinocka
18. máj 2015

@slacik tak apartmany mimo Dubrovnika vacsinou maju porieseny parking pred domom, tam by nemal byt problem a domaci poradia ktory bus kedy ide do mesta... ono cavtat / ten je za dbv/ je velmi dobre poviazany s Dubrovnikom taze aj vsetky dediny po ceste...a pred Dubrovnikom- Zaton, Slano a pod. to ti neviem povedat, predpokladam, ze vacsina ludi tam pride autom :-/ my mame rodinu v Mlini- to je blizko za dubrovnikom..maju apartmany.. Sunset apartments Mlini...ale netusim ani jak su poplneny ani jake maju ceny , maju fotky aj ceny tusim na booking.com...spali sme tam len raz, ked sme sli na svadbu ich dcere, ale pohlad na more a nocny Cavtat maju bozsky🙂

lucinocka
18. máj 2015

10 km je z Mlini do Dubrovnika

slacik
autor
18. máj 2015

@lucinocka dakujem ti pekne, to znie vsetko slubne, a este mi mozes poradit nejake to vyzitie pre deti - ihrisko, kde sa najest a tak.. deti uz nie su babetka takze to nemusi byt baby-friendly

lucinocka
18. máj 2015

@slacik priamo v meste? lebo dedinky okolo nemam pochodene, tam idem jedine na nakup do lidla alebo jysku:D to si pochodim az v zime, ked bude menej aut na cestach:D
a priamo v Dubrovniku... no na Srd ide lanovka http://www.dubrovnikcablecar.com/?dubrovnik_exc... odtial je krasny vyhlad na cely Dubrovnik, je sice draha jak fras, ale raz sme boli aj my:D
Najvhodnejsie miesto pre deti je asi Uvala LApad, tu kde byvame my...je tu promenada, ziadne auta, 2 velke detske parky, trampoliny, skakacie hrady...pozdlz promenady je kopec restauracii a barov, promenada pokracuje potom dalej okolo mora az okolo celeho Babinho kuka- polostrov... s parkingom tu bude problem, ale nie je nemozne najst pri obchodnom dome, pravdepodobne budete kruzit dlhsi cas, kym sa cosi uvolni ale da sa...Uvala LApad je aj dobre oznacena, cize da sa najst... my , ked sa ideme najest tak ideme bud pizzeria La Scala alebo pizzeria Oh la la, lebo tu mame vedla domu:D a nad nami je restauracia Rasica, ta je tak v lese skryta, ale este sme ju neotestovali... na promenade nedoporucam jest v hoteli Dubrovnik- tam robi moj muz, viem o com hovorim:D
Urcite si pozriet Stare mesto.... a to je asi vsetko, lebo v lete je fakt hrozne vela aut, ludi, vsetci nervozni...vasde drahe parkovisko, tu Uvalu a Stare mesto si urcite pozrite, to su najlukrativnejsie miesta🙂

lucinocka
18. máj 2015

a na Peljesci idete na konkretne miesto? My mame dom v Trpnji, robila som v Orebici aj na Korculi som bola dost casto🙂

slacik
autor
18. máj 2015

@lucinocka dakujem za tipy, uz pozeram mapu 🙂 a z Peljesu na Mljet.

lucinocka
18. máj 2015

ked uz budete ubytoavni a budete planovat vylet do mesta, kludne mi napis, budem ta navigovat co a jak🙂 my ked niekde potrebujeme prespat, kym sme zili na PEljesci, stale som ubytko hladala cez booking.com... pekne podla mapy si najdes, podla ceny, alebo podla hocijakych inych kriterii...vyber si konkretne co sa ti paci...a najdi si cez google priamo kontakt na prenajimatela...zvycajne tie ceny su nizsie, kedze booking.com si berie 15% proviziu 😉 taky maly tip odo mna 😉

lucinocka
18. máj 2015

@slacik trajektom z Prapratnej 🙂 http://www.jadrolinija.hr/docs/default-source/r..., alebo v lete tam chodia aj miestne lodky, ale to urcite zbadate po ceste reklamu🙂
cennik na trajekt http://www.jadrolinija.hr/docs/default-source/c...

slacik
autor
18. máj 2015

@lucinocka ano dakujem, presne to som myslela. Nakoniec mi z toho vychadza normalne road-trip 🙂

lucinocka
18. máj 2015

@slacik 🙂)) to hej, kazde miesto ma nieco do seba...aj Loviste, uplne na konci polostrova je krasne🙂 korcula je uzasna..🙂

lucinocka
18. máj 2015

@slacik keby ste chceli ist nazad po dialnici chorvatskej, tak z Trpnja na trajekt do Ploce a odtial je hned dialnica, az domov🙂)

slacik
autor
18. máj 2015

@lucinocka este vela veci by som si tam pozrela, takze je mozne ze tam zavitame aj v buducnosti, kedze to vsetko nestihneme.. Podla dojmu z BiH uvidime, kadial naspat 😀

lucinocka
18. máj 2015

@slacik nj, asi vsetko nestihnete:D

slacik
autor
18. máj 2015

@lucinocka po dialnici vam kolko cca trva od hranic slovenskych po Dubrovnik? nech to viem porovnat, o kolko hodin je BiH dlhsia trasa.

lucinocka
18. máj 2015

@slacik my chodime na 2 dni, lebo mala je v aute hrozne zla...spime v Zagrebe...ale ked sme sli v kuse tak 12-14 hodin..)Presov- Dubrovnik

lucinocka
18. máj 2015

@slacik daj si google maps, ich prepocty vacsinou sedia

slacik
autor
18. máj 2015

@lucinocka mne to dava od slovenskych hranic 10hodin cez HR a 12 hodin cez BiH ale co som citala skusenosti tak pisu ze prejazd BiH je minimalne o 4hodiny dlhsi casovo ako cez HR tak neviem.. lebo google maps dava rozdiel 2 hodin a to sa mi nezda.

lucinocka
18. máj 2015

@slacik to mas podla mna pri idealnych podmienkach🙂 niekde bude zastaveny tunel, niekde obchadzka..:D

slacik
autor
16. júl 2015

ma niekto skusenost z poslednej doby z Bosny?

zuzka117
24. júl 2015

Ako sa plati trajekt? Kuny alebo eura?

dalma111
2. aug 2015

@slacik
Informácia o tom, že treba pas je zavádzajúca. My tiež ideme cez Bosnu kvôli kolónam cez HR, ale aj kvôli prekrásnej krajine. Pyramídy Visoko, Sarajevo, úžasné údolia Neretvy, najlepšia jahňacina na rošte v Jablanici, Mostar...od vojny sme tadiaľ išli 3x a to ešte mali len kúsok dialnice medzi Zenicou a Sarajevom. Poplatok 2 Eur. Teraz vidíme na stránke Autoceste BiH nové úseky, aj poplatky. Známi išli dokonca na motorkách a boli očarení. Máme ubytovanie cez booking v Mostare, hodnotenie vysoké, vyjadrenia na zlé ubytovanie sú zavádzajúce...ale neišli by sme v noci. Okrem nafty a cigariet aj potraviny a reštaurácie za super cenu. Pred 2 rokmi sme z Makarskej išli do Mostaru na výlet, reštaurácia Šadrvan kúsok od mosta a účet som si odložila na pamiatku...bosanské špeciality nemajú konkurenciu, káva najlepšia, plato pre 4 sme šiesti nevládali zjesť...a cena neporovnateľná. Info o cestovných dokladoch som si overila na stránke MZV, tak neviem, kde tie správy o pasoch ?
http://www.mzv.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_in...

slacik
autor
2. aug 2015

@dalma111 my sme uz boli, nakoniec sme v Bosne stravili dve noci, skoro tri dni, velmi sa nam pacilo, spali sme aj v Mostare, a Bosna ma co ponuknut 🙂 Urcite fajn prejst tadial, pokial sa clovek neponahla a nemusi byt o 8 hod po vyrazeni z domu uz na plazi 🙂 A niet sa coho bat.