Kam sa chystáte s deťmi na dovolenku 2012?

kvietocek7
13. máj 2012

Kde planujete toto leto dovolenkovat - prazdninovat s detmi.Dajte nejake tipy 🙂

marulka83
13. máj 2012

skvela tema. planujeme do grecka/Korfu koncom augusta. destinaciu sme vyberali kvoli dlzke letu cca 2 hodiny. Uz mam teraz dilemu,ako to bude prebiehat. Mala bude mat 10 mesiacov.
@kvietocek7

ivkapon
16. máj 2012

@kvietocek7 jednoznačne turecko 🙂

kvietocek7
autor
16. máj 2012

@ivkapon uz som citala o milovnickach Turecka a celkom zaujimavo to vyznie. Planujete do tej istej destinacie ci nieco nove? chodievate kazdy rok ci?

ivkapon
17. máj 2012

@kvietocek7 ideme 3x do SIDE. 🙂

ikke
17. máj 2012

do porodnice... 😅

bodka70
17. máj 2012

@ikke , aj ty? 😉 😀 😀 😀

ikke
17. máj 2012

@bodka70 statisticky vzate - na tejto stranke by to mohla byt aj prevladajuca destinacia 😀

bodka70
17. máj 2012

@ikke , no áno - je obľúbená, má svoje čaro a ponúka toľko netušených možností - exotické vône nočníka a ogrcaných plienok, možnosť naučiť sa cudziu reč (detský bľabot), bohatý nočný život v podobe vstávania k bábätku.....no komu je lepšie, než nám na materskej dovolenke 😝 😀 😀 😀

kvietocek7
autor
17. máj 2012

@bodka70 no to hej bude krasne caro -tiez mam augustove dieta- no ale ta aj obdivujem...

@ivkapon tak tam musi byt dobre 🙂 lebo tiez rada chodievam tam kde si clovek dobre uzil a vsetko bolo spolahlive. Popozeram si to lepsie, ja by som chcela nejake vyskusane-overene dobre tipy destinacii, zeby sme pri detickach nemuseli experimentovat. Ja milujem teple more a stredozemne nim urcite je. Je v tom side aj nejake podmorske akvarium alebo nejaka podobne atrakcia?

renatka737
17. máj 2012

@ivkapon ahoj aj ja chcem ist tento rok s malou do turecka... chodite aj do alanye? ci je vhodnejsie ist do Side? dakujem

ivkapon
17. máj 2012

@kvietocek7 chodievame do rezortov, kde detičkám nič nechýba. Bazény, topogány, miniclub, detské ihrisko, večer minidisco, takže nič viac nevyhľadávame a v tej horúčave sa mi nikam nechce chodiť. A ešte je to dosť drahé, keď ide celá rodina. 🙂 Ale je tam delfinárium. Som toho názoru, že keď som si zaplatila za služby v danom rezorte, tak ich chcem aj využívať celý deň.

ivkapon
17. máj 2012

@renatka737 alanya je pekná, rušná. Je čo pozerať. Neďaleko pekný aquapark. Dobré výlety loďou. Ale boli sme tam ako bezdetní. Transfer z letiska 2,5 hod. 🙂 Tým pádom lacnejšie hoteli. S deťmi sme si obľúbili SIDE - kratší transfer z letiska, piesočnatá pláž, pozvoľný vstup do mora.

kvietocek7
autor
17. máj 2012

@renatka737 ahoj, vy ste uz odplienkovany? ako to riesite s plienkami ked vonku dovolenknujete??
@ivkapon ako sa vola letisko v blizkosti?

kvietocek7
autor
17. máj 2012

@ivkapon a v Side su aj nejake aquaparky pre deti?alebo hotely s bazenom a take? teda nielen pristup k moru?

ivkapon
17. máj 2012

@kvietocek7 kde máš na mysli to letisko? V SK, či Turecku? 🙂

ivkapon
17. máj 2012

@kvietocek7 skoro každý hotel tam má nejaké tobogány a samozrejme vlastné bazény (aj 3* hotely). S deťmi treba vyberať minimálne 4* hotely. Treba si dobre vybrať. Dá sa ísť aj do samostatného aquaparku. Je to drahé, ďaleko a nemôžeš si so sebou zobrať vodu, to ti zoberú, musíš si ju kúpiť priamo v aquaparku. Proste biznis vedia robiť. 🙂

renatka737
17. máj 2012

@ivkapon odporucis mi daky hotel?dakujem

renatka737
17. máj 2012

@kvietocek7 ahoj ano sme uz bez plienok a vonku to budem riesit tak ze bude cikat do travicky🙂 a v lietadle zachod je len ho oblozim papiermi🙂 mate este plienky?

kvietocek7
autor
17. máj 2012

@ivkapon myslela som ako daleko teda ktore je nablizsie letisko k spominanemu SIDE v Turecku a ako sa vola letisko? To som citala,ze sa oplati 4-5* hotel vraj aj koli strave.A ako sa zvyknete premiestnovat - prepravovat tam kde ste ubytovany ak chcete ist napr do ineho mesta? Chodievaju tam zo slovenska aj vlastnym autom?

@renatka737 no my sme plienkovy 🙄 🙄 tak rozmyslam ako to vymysliet.Turecko v pomeroch nepoznam.Ale vy ste sikulky uz bez plienok 😉

@marulka83 ako planujete s plienkami dovolenkovat vy? Inac to Grecko je sice pekne ale dost to tam teraz je vselijake 🙄

bibka1308
17. máj 2012

@kvietocek7 Najbližšie k Side je letisko v Antalyi a prepravovať sa v Turecku môžeš dolmuškami. My sme tam boli minulý rok a bolo úžasne. Tento rok máme malé bábo, takže to budú buď Vysoké Tatry, alebo v septembri Chorvátsko.

bibka1308
17. máj 2012

@renatka737 My sme boli v Side v hoteli Evren beach cez Hydrotour a nedám naň dopustiť. Strava, poriadok, služby boli jednoducho na úrovni. Žiadni nevychovaní rusi tam neboli ubytovaní, bol to hotel s nemeckou klientelou.

kvietocek7
autor
17. máj 2012

@bibka1308 no my mame mensie baby od vasej Tamarky, takze by si ani velmi neodporucala ci ako vies poradit? my sa strasne chceme vyhriat 🙂 🙂 chodia tam aj s takymi detickami? co su to tie dolmusky - auta ci vany?

kvietocek7
autor
17. máj 2012

@bibka1308 este som sa chcela spytat jazykom -anglictina ci nemcina alebo nejaka domorodcina tam prevlada 😅

marulka83
17. máj 2012

@kvietocek7 plienky kupime v inejakom supermarkete a Ideme na Corfu,tak by to malo byt ok 🙂

ivkapon
18. máj 2012

@renatka737 s deťmi som bola v Turecku zatiaľ len v týchto hoteloch: Asteria Sorgun Resort a Turan Prince Residence. V tej Asterii: izba- čistota, vybavenie, jedlo - ok, záhrada pekná, miniclub super, prístup do mora super, mólo - s možnosťou jednej večere, len tie vodné športy trochu rušili pohodu. A hotel je jedno veľké bludisko, ale za 2 dni sa človek aj izbu naučil nájsť. Jedna z najlepších dovoleniek. 🙂 Hotel Turan: rozlohou menší hotel, teda aj viac hlučný, zatiaľ najchutnejšie tam varili, veľmi plytká voda v mori - dospelý sa viac menej len tak močili, pre deti super, ja som ich tam nechávali aj samých, slabší miniclub - za všetko sa platilo :(, ale nemôžem povedať, že nám bolo zle.

ivkapon
18. máj 2012

@kvietocek7 letisko je v Antalyi. Neviem o nikom, kto by chodil autom do Turecka. Myslím, že to by trvalo 2 dni autom. Dolmuš - minibus. My tam komunikujeme v angličtine, nemajú problém ani s nemčinou, ruštinou.

ivkapon
18. máj 2012

@kvietocek7 pozerám, že máš tri detičky a ešte dosť malinké. To ťa teda obdivujem, že chceš ísť s nimi k moru. Klobúk dole. 🙂

bibka1308
19. máj 2012

@kvietocek7 Dohovoríš sa v pohode angličtinou, nemčinou, ruštinou. Určite by som ti odporúčala hotel Evren beach - je tam čisto, nikto nemal žiadne črevné problémy, jedla bolo neúrekom a strava bola naozaj pestrá. CK tam mala úžasných delegátov a taktiež fungoval miniklub, ktorý ti trošku pomôže s detičkami. Keď sme tam boli my, tak tam boli aj mladšie deti ako tvoj najmladší člen rodiny.

kvietocek7
autor
19. máj 2012

@bibka1308 vdaka.... isli ste cez Hydrotour ci ktorou CK?

bibka1308
20. máj 2012

@kvietocek7 Áno cez Hydrotour a musím povedať, že tam mali perfektných delegátov. Jeden maličký chlapček ochorel, do 5 minút prišiel delegát, odviezli ho k lekárovi, ktorý vedel po slovensky, pretože študoval v BA, kde ho okamžite vyšetril, nasadil antibiotiká a to všetko bez poplatku. Boli tam najprofesionálnejší delegáti s akými som sa doteraz stretla.