Kúpanie s delfínmi Dubaj

vikusjk
12. feb 2019

Ahojte zienky, viete mi prosim poradit, kde sa mozu deti kupat s delfinmi?
Chceli sme ist v maji do Dubaja, kde sa to da, ale nebudeme moct, tak by sme niekam sli v lete a mala je uz taka navnadena na kupanie s delfinmi.
Dakujem za kazdu radu 🙂

yellow28
12. feb 2019

@vikusjik my sme sa kupali kusok od Alanye v Turecku. Len to bolo v bazene, nie vo volnej prirode. Najskor sme si pozreli predstavenie a potom nas odviedli na kupanie, kde nas aj fotili. Ale necakajte zazraky, bol tam jeden delfin pre asi cca 8 ludi. Podal nam plutvu, dali sme si s nim pusu a potom nas previezol v bazene...

maciatkolulu
12. feb 2019

@vikusjk Izrael eilat

slniecko35
12. feb 2019

@vikusjk xcaret v mexiku

kovacikovajana
12. feb 2019

@vikusjk v Egypte v Hurgade, ale v bazéne.

vikusjk
autor
13. feb 2019

@yellow28 dakujem moc, presne v bazene som myslela, to by jej uuuplne stacilo ako zazitok 🙂 a Turecko si dost chvalia rodicia ako destinaciu pre dovolenku s detmi

vikusjk
autor
13. feb 2019

@kovacikovajana dakujem 🙂

vikusjk
autor
13. feb 2019

@slniecko35 haha vdaka, len do Mexika by moj muz nedoletel 😂

evita860
13. feb 2019

@vikusjk my sme boli minuly rok z deťmi v Turecku v Alanyi práve pre môj splnený sen-plávanie s delfínom... vybrali sme aj hotel ktorý bol blízko že pripadne aj sami bez delegáta môžme ísť... nakoniec sme šli s delegátom ale bolo to o dosť drahšie ako si to človek vedel vybaviť aj sám a nakoniec samotné fotky stali 100e na osobu lebo vy si dcérku neodfotite budete od nej ďaleko ak teda nepôjdeme s ňou čo by som ale odporúčala aby ste minimálne jeden rodič šli s ňou... tiež sa dalo zjednavat s tými fotkami manžel to zjednal keďže sme boli 3 a 300e bolo niečo neskutočne tam nechať....len škoda že sme to nevedeli skôr lebo manžel vykseftoval fotky ešte aj na CD a tam boli fotky celej skupiny takze ak by sme sa ako skupina dohodli vopred a poskladali tak by sme to mali ako sa povie za pár EUR ...

maciatkolulu
13. feb 2019

@vikusjk tak my máme video,dcéra mala normálne potapacsku výzbroj a išla do mora s inštruktorom sama,mala osem

pajinka91
13. feb 2019

Bola som sa kupat s delfinmi ako mlada baba pre splnenie zazitku a mam z toho dodnes rozporuplne pocity. My sme boli v ohradenej zatoke. Od prvej skupiny delfinov nas odviedli, pretoze boli ocividne pretazene a unavene, bolo z nich citit, ze uz toho maju po celom dni dost. Nikoho nenapadli, ale potapali sa do hlbky a vynarali sa blizko ludi, ani dospeli chlapi neboli kludni, delfiny su velke zvierata. Zriadenci sa ich snazili podplatit rybami a hrami, ale nepodarilo sa im to, tak nas odtial odviedli. Priviedli nas k druhej skupine, kde to uz bolo ine, delfiny nas tahali, vyhadzovali do vzduchu, podavali plutvy apod, ale ostala v tom ta pachut z prvej casti.

Nezakryvam, ze to moze byt uzasny zazitok, ale kebyze mam ist znova, tak urcite na volne more a nie v zajati drzane zvierata.

pajinka91
13. feb 2019

A v pripade deti dobre vysvetlit, ze treba pocuvat vsetky pokyny, delfiny mozu uhryznut. Nestava sa to casto, ale stava sa to.

tenerifka
13. feb 2019

Na Zanzibare sa dalo plavat s nimi normalne v mori, ale nakoniec sme to zavrhli, kedze som citala recenzie a vraj ziadna bezpecnost, medzi kupajucimi sa ludmi premavali motorove clny a pod., je len otazka casu, kedy sa stane nestastie. Rozmyslala som o tom, ze to absolvujeme v lete v Mexiku na Cozumel, je to akoby napoly v mori, ale moje decka(uz velke) to razne odmietli, ze nebudu podporovat tyranie zvierat, tak teda nic

missdiva
13. feb 2019

@vikusjk ahoj, kludne neruste plany, len presunte termin a chodte do Dubaja v lete 🌞🌴 . Bolo tam teplo ale vobec nie neznesitelne teplo. Teda my sme boli vacsinu casu vo vode (treba sa natierat, dat si klobuky, cele plavky alebo na dvojdielne plavky mokre tricko, tie delfiny mas hned pri vodnom parku).
Do mesta sa kvoli fontane oplati ist aj tak az podvecer kedy je vonku uz prijemne a na vacsinu vonkajsich vyletov ides pomerne dlho v klimatizovanom aute a na mieste si max 2 hodiny co sa da uplne bez problemov zvladnut aj s detmi ked mate so sebou vodu.
Od delfinov ta odhovarat nebudem, kto ma z toho dobry pocit nech ide, my sme videli tie interakcie len z vodneho parku. Po vzhliadnuti jedneho videa sme sa rozhodli neist lebo sme mali z toho rozporuplne pocity. Ak mas velmi male dieta, ktore sa nad tym zamyslat nebude, len sa tuzi dotnknut delfina a tebe je to jedno tak chod (nenechavaju ich hladnych ale su malom priestore a musia robit stale dookola tie predstavenia).
Krajsi a bezpecnejsi zazitok je podla mna pozorovat ich z clnu/lode ako si plavaju bez obmedzeni v mori, na azorskych mas k tomu aj velryby ale to by ste museli ist v tom maji.

evita860
13. feb 2019

@maciatkolulu aj my mame video a foto ale z videa človek až tak veľa nemá tie fotky sú krajšie ... no aspoň u nás keďže na videu je cela skupina 7 ľudí... a či sama alebo nie to asi záleží aj od dieťaťa... v našej skupine sme boli dve ženy a 5 deti od cca 7 do 10 moje dve, jedna 7 ročná a dvaja súrodenci... tá mala čo bola sama bola hotová nerozumela a bála sa tak som ju vzala ku mne keďže bola Slovenka... ale poviem že mi jej bolo teda ľúto a aj rodičia potom ďakovali že som ju vzala lebo tiez tam len stali za plotom a dieťa vyplašené samé!!! Blbe...Cvičiteľ rozprával po poľsky takze tie deti mu nerozumeli tak sme my dospelé kázali deťom čo majú robiť... Ale samozrejme každé dieťa je iné...

maciatkolulu
13. feb 2019

@evita860 moja bola sama s inštruktorom. Iba oni dvaja a kameraman,video je úplne úžasné. Rozumela mu,anglicky na ňu hovoril. Bolo úžasné vidieť to video ako plávajú s delfínmi,ktoré neboli nijako nútené k aktivitam,doslova sa predvádzali a zabávali,inštruktor bol absolútne super,malú sme odviedli k prezliekaní pomohli navliecť do obleku a potom sme boli na móle a pozorovali ako sa chystá a ponorí,odtiaľto sme videli už iba video.Nadhera.
https://alertdiver.eu/cs_CZ/clanky/svetove-jedi...

maciatkolulu
13. feb 2019

@evita860 vy ste sa potápali v otvorenom mori,či bazéne?

maciatkolulu
13. feb 2019

Ja som proti tomu,aby zvieratá ako delfíny boli pozatvarane a cvičené a nútené k aktivitam v umelom prostredí, v tomto je eilat dokonalý. Ja môžem len odporučiť,nepamätám sa čo to stalo,ale rozhodne to proste stojí za to.

tenerifka
13. feb 2019

@maciatkolulu uplne super to vyzera, palec hore, to je uplne o inom

evita860
13. feb 2019

@maciatkolulu my sme boli v bazéne v Turecku plávanie na otvorenom mori nie je iba fakultatívne
výlety kde je 50 na 50 či sa delfín ukáže... jasne že im je lepšie na otvorenom mori a voľným...

maciatkolulu
13. feb 2019

@evita860 nerozumiem,tu to nie či sa ukáže,či nie,tu žijú a majú možnosť odísť a aj sa vrátiť,máš ich tam ale stále,nečítala si článok,?je to príjemné prostredie,majú tam šéfa psa,teda mali,teraz majú tuším dvoch a veľkú mačku😂kohúty😀a všeličo a je to proste super. Pre mňa delfín zatvorený v aquariu ak je zdravý je týranie....

vikusjk
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evita860
13. feb 2019

@maciatkolulu nie článok som necitala, len píšem ako to je v Turecku... v každej destinácii sú iné možnosti... v Turecku take plávanie ako v Izraeli nie je a popravde ja som mala obavu ísť s deťmi do Turecka a nie Izrael 😏... postoj ohľadne týrania chápem

tenerifka
13. feb 2019

@evita860 100 krat radsej by som isla do Izraela ako do Turecka, nemam na mysli teraz delfiny, ale celkovy zazitok z dovolenky. Never vsetkemu, co vidis v TV

evita860
13. feb 2019

@tenerifka tu vôbec nejde o telku alebo niečo take ide o zdravotné dôvody

tenerifka
13. feb 2019

@evita860 zdravotne? Vies nieco, co ja neviem? Teraz fakt, o co ide?

evita860
13. feb 2019

@tenerifka zdravotné dôvody z našej strany....takze o tých určite ty nevieš... ťažkou biedou nás doktori pustili do Turecka....

tenerifka
13. feb 2019

@evita860 chapem tvoje obavy, ale vedia ti lekari, kde je Izrael? A aka je tam zivotna uroveñ? Lebo porovnavat to s Tureckom je nebe a dudy

veverickav
13. feb 2019

... nieco malo k Izraelu...bola som 2x a vratim sa zas. Uzasna krajina... uzasne more... uzasny Eilat, koraly, potapanie... skus vygooglit... a zdravotne rizika? Tak prave kvoli tym by som do inych krajin nesla 😉

evita860
13. feb 2019

@tenerifka
@veverickav baby nič v zlom ale toto rozoberať nechcem... verím že krajina je to krásna úžasná a všetko okolo toho, mne ani im nešlo o nástrahy krajiny... ale o diagnózu a pripadne komplikácie okolo diagnózy ktorú syn má! Pripadne ich riešenie a možnosti na návrat na SK! Viete zdravotné rizika a už jasná diagnoza je niečo úplne iné...

tenerifka
13. feb 2019

@evita860 ok, beriem