Letná dovolenka - first minute verzus last minute

12. máj 2021

Ahojte, poprosila by som nejaké rady ohľadom dovolenky. Pôjdeme prvý x š 3 ročným synom. Chceme ísť v auguste. Na dovolenky celkovo nechodíme tak by som chcela vedieť ci sa viac oplatí first minúte alebo Last minúte a ešte tip na dobrú cestovnú kanceláriu. Samozrejme aj s dobrou cenou. Dakujem

ivkazba
12. máj 2021

Ja teda cez CK nechodím, všetko si riešim sama (letenky priamo cez konkrétnu leteckú spoločnosť, hotel pozriem na bookingu a tripadvisore a potom bukujem priamo cez hotel). Ale vzhľadom na korona situáciu by som tento rok určite volila kupovať tesne pred zájazdom, keď bude jasné, že bude možné letieť. Aspoň my tak máme naplánované. Jedny letenky máme booknuté na konkrétny termín, druhé budeme riešiť až 1-2 týždeň pred.

A navyše, ak chceš aby ti niekto poradil konkrétne, skús napísať cenu a očakávania. Niekto chodí iba plážové rezorty s all inclusive, niekto chodí výlučne apartmány bez stravy. A dobrá cena je tiež relatívna. Pre niekoho je dobrá cena 500 na osobu, pre niekoho je 2000 na osobu super cena.

hettinka
12. máj 2021

Pockala by som do 26.6., aké vôbec budú podmienky pre cestovanie a šla last minute vzhľadom k situácii. Platila 1-2 dni pred odchodom. Minuly rok sme boli takto, 40% zlavy boli.

luciannka83
12. máj 2021

Vzhladom k terajsej situacii asi lepsie last minute. Ked idete len 2+1 v pohode najdete🙂

akinom0077
23. máj 2021

este nikdy som nekupila first minute.
90% kupujem last minute, pripadne si nakupim letenky a urobim bookingy ked vidim dobru cenu nakupim si naraz viac leteniek na mesiace v roku ktore chcem cestovat.

akinom0077
23. máj 2021

@ivkazba presne ste to napisali ja konam rovnako ako vy. A ano aj kazdy ma ine limity a ine ceny povazuje za vyhodne. Ja sa 1000 e otocim aj 2-3 dovolenky. Moja najdrahsia bola Dubaj za 599 a raz mallorca 530 ostatne boli vsetky menej a bola som svojich 36 rokoch na dovolenke 65x 😃pocitam si to😂

autor
28. máj 2021

@akinom0077 dobrý deň, poradíte mi kde hľadáte také lacné dovolenky ? :D samozrejme ze aj ja chcem co najlacnejšiu. Mne je ľúto dat veľa peňazí za dovolenku, keď si predstavím co všetko za to môžem mat

akinom0077
28. máj 2021

90% kupujem den pred zajazdom alebo v den zajazdu. 90% mam vyskladane booking + letenka