Neskorý čas odletu na dovolenku. Čo vy na to?

anica
5. jún 2009

Ideme na dovolenku do Turecka 14.6. Dnes nam prisli pokyny k odletu a na moje nemile prekvapenie som zistila, ze cas odletu je 14.6 o 23.00. Ja viem, ze cestovky argumentuju, ze prvy a posledny den je urceny na prepravu....ale mne to vychadza, ze ked zratam let, transfer- tak do hotela dorazime rano. A este aby to nebolo malo, tak odlet naspat je 26.6 o 3.30 rano....Dovolenku mame do 25.6. Takze predpokladam, ze izbu mame vypratat do 12.00. Ale neviem si predstavit, co budem robit od 12.00 do polnoci, ked sa budeme presuvat na letisko. Ked som to zratala, tak nam vlastne vychadza iba 10 noci a nie 11, ako nam deklarovali. 🙄 Samozrejme, neratam tu prvu- precestovanu noc.
Mate niekto s tym skusenosti? A to nehovorim, ze cestujeme s 2 malymi detmi. A oba lety su nocne- to ma asi zabije 😠

trixi
6. sep 2009

jaaty, rajec nie je detska voda, takze preto si ju asi musela odhodit.
emogeon, pisem Ti zo Sicilie, vcera sme absolvovali let z Viedne s Austrian, zasa som mala ruzovu detsku lucku s tym pitkovym sosackom, dzus a caj a este aj nezarobene nadavkovane mlieko s vodou vo flaske na mlieko. Pozreli, ze vsetko je pre baby a absolutne v pohode. Takze sa vobec nemusis bat. Len to naozaj musi byt jasne vidiet, ze to nie je pre Teba ale pre dieta.

emogeon
6. sep 2009

trixi dakujem pekne za info 🙂
ja mam v plane zobrat 0,5 vodu lucku a maly dzus v krabicke 0,25 l, tak to by mohlo byt Ok
a krasnu slnecnu dovolenku zelam 😎

luckahr
6. sep 2009

to je pekna blbost, ze by resili, jestli je to kojenecka voda...........proc by dite nemohlo pit rajec, nas malej ho obcas pije. Do letadla nas pustili taky s nekojeneckou vodou a pro vetsi deti i s ledovym cajem............takze je to o tom, na koho narazis a ne jakou vodu neses, to fakt asi rakusaci netusej 😉

trixi
6. sep 2009

mozno je to blbost, ale ja som sa s tym stretla. Ano zazila som vo Viedni, ze skumali, ci je to voda pre kojenca. Mas pravdu, zalezi od cloveka na ktoreho narazis a hlavne kam letis a odkial. Na niektorych letiskach v USA neuznaju ani vodu pre kojenca. Taka moja skusenost.

jasumat
6. sep 2009

Ja som musela na letisku v Prahe z každého džúsu trochu odpiť, až potom nás pustili. Mne kázali rajec vyhodiť, dovolili iba džús.

ssissi
7. sep 2009

čaute, my sme mohli mať aj v ba, aj v grécku 2x plný pohárik (cca 2 dcl) vody, alebo teda lepšie povedané vôbec neskúmali, či ide o vodu, akú vodu, džús atď.. Len bolo treba odpiť.
Ale ako tu už viacerí spomenuli, záleží aj od krajiny, ale hlavne od človeka, ktorý odbavuje. Niekto povolí, niekto nie.

Emog., čisto teoreticky 0,5 l voda Lucka by mohla vadiť - kvôli množstvu, ale zas to len závisí od človeka, čo ťa vybaví na kontrole. U deťoch je pravidlo v rámci eú síce upravené, ale tak či tak, stále sa hovorí o uzatvárateľných sáčkoch, v ktorých by mal pohárik byť, a o povolenom množstve (neviem koľko je to - v sr 1 dcl na balenie). To hovorím len ak by natrafila na zle vyspatého zriadenca, alebo na zriadenca byrokrata 😀. S istotou ti to nevyhodia, ak objem zmenšíš - napr. preleješ ju do dvoch detských pohárikov.
A inak, ak máte na palube aj občerstvenie, letušky bez problému dolejú.
Tak už máte vybranú destináciu?

tanaba
7. sep 2009

Ahojte,

aj my sme boli v turecku, cez gulet a inak uz ani nepojdeme. Neda sa to porovnat s nasimi Ck. Fakt super dovolenka. Leteli sme o 19.00 z viedne, do hotela sme dosli o pol 1 tureckeho casu a decka v pohode. Ja som si vybrala takyto cas letu, aby mi maly spal.

A naspat sme mali letiet o 16.00, odchod o 12.30 z hotela, to som si dala, aby som sa s deckami nemusela flakat ako bezdomovec 😉 Ale posunuli nam let - volali z cestovky do hotela, ze autobus pride az o 17.00.aby sme nemuseli dlho cakat na letisku.

A co sa tyka hotela, nechali nam vsetko - izbu, karticky na stravu, na uteraky.....A platili sme len 20euro za neskorsie odhlasenie z hotela (boli sme 5 ludi).
So slovenskou Ck platili 40eur.

Nam nic nevzali a to som toho teda mala kopu aj na jedenie aj na pitie.

emogeon
7. sep 2009

ahoj ssissi, tak ste spat ? dufam ze ste sa mali super... 😎
ked sme leteli z ba tak problem nebol nikdy ale teraz letime z viedne tak preto som sa pytala 😉
a trixi nikdy nemala problem s 0,75 l luckou tak 0,5 by mohla byt ok...

ssissi
7. sep 2009

tak to je potom super.
Ale aj od viac znamych som pocula, ze z viedne sa cestuje lepsie. Vraj aj vyhodnejsie letenky a tak..
Hej, bolo super, az moc super, o to tazsi navrat do reality 😅.

A co sa tyka toho priletu - odletu, tak tam sme prisli tak, ze este aj ranajky sme stihali, tak cely prvy den sme uzivali uz tam. Akurat, ze sme mali let velmi skoro rano, no neda sa aj - aj - prist na dovcu rano a necestovat v noci 😅. Malej nevadilo, len my starci sme boli z toho groggy, kedze predtym balenie a tak.. takze ked si mala na hoteli poobede schrupla, tak mi hodinku s nou, vdaka jej za to 😀.
A odlet bol tak, ze o 12,00 vypratat hotelovu izbu a 12,30 autobus spred hotela smer letisko, 16,30 uz hura doma. Boli sme velmi spokojni, ako s dovolenkou, tak s letom a tak 😵.