Pánska víkendová chata

janka0215
4. nov 2022

Ahojte baby. Mám problém/dilemu. Dnes mi muž oznámil, že chcú ísť pánska partia v decembri na chatu. Je to akcia kam chodil dlhé roky so starou partiou. Hrávajú tam jednu kartovú hru - Magic a pijú celý víkend. Pár krát som tam bola aj ja, keď sme spolu začínali, chodila tam vtedy ešte jedna baba, aktuálne chodia chalani opäť sami. Muž tam odkedy sme spolu na celý víkend sám nebol, najskôr začal kovid, potom mu zistili rakovinu. Vtedy šiel len v sobotu na otočku na 4-5 hodín zahrať karty a potom domov. Teraz chce ísť na celý víkend a nezvládam to. Vec sa má tak, že manžel má 62 kíl a pije 1:1 s chlapmi, ktorí majú 90-100 kíl a teda sa dožerie ako prvý. Potom nevie kde je sever a po takejto akcii je 3 dni nepoužiteľný. Neznášam pohľad naňho, keď je opitý a on to vie. Takéhoto som ho zažila na začiatku vzťahu 2-3 krát, vždy na tejto akcii, inak cez rok veľa nepije, ani víno si nechce raz za mesiac k telke dať. Bojím sa a mám stres z toho, že by tam mal ísť a spije sa. Tvrdí mi že nie, že nebude veľa piť a nemám dôvod mu neveriť. Sám by to už dobrovoľne nespravil, ale keď doňho tlačia poháriky, nevie povedať nie :( Minule bol na firemnej akcii, kde si dal 3 pivá, dva pol deci a už vyzeral dosť opito, ale tvrdil, že je v pohode a potom pil ešte niečo málo navyše. Som zúfalá a neviem čo mám robiť. Som ja tá hysterka? Ešte k tomu by som mala mať v tom dátume po KETe a bojím sa, že ak sa budem kvôli chate stresovať celý víkend a vyrevúvať tu, keď on doma nebude, tak to nevyjde :( som jediná, komu vadí, keď ma ísť muž na takúto akciu? Nemyslím si, že sú to akcie, na aké by mali ženatí muži chodiť...

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka0215
autor
4. nov 2022

A ďalšia vec, podľa mňa by ako onko pacient (pol roka po chem, čisté CT, chodí ešte na kontroly) a k tomu muž so zlým spermiogramom, nemal piť vôbec...

zojazoja
4. nov 2022

Však jemu bude potom 3 dni zle, nie tebe..😉

kukuk29
4. nov 2022

@janka0215 ved tam ide raz za rok a ty ho vidiet nebudes. Zle bude jemu nie tebe 🙊 . Ma obcianku pre pana jana je svojpravny ....on hadam vie aj o svojom zdravotnom stave...a mozno aj ten reset od teba raz za cas potrebuje..

heidy222
4. nov 2022

A nedá sa normálne ako dospelý s dospelým dohodnúť s jeho kamošmi, že ho ako onko pacienta nebudú nútiť piť, že ustriehnu mieru?

doriiis
4. nov 2022

Ale zas...tvoj muž má za sebou náročné obdobie.Zasluzi si snáď zresetovat hlavu.Jedine,v čom ťa chápem je to jeho pitie.Ale zas...vedela si,koho si berieš,že?

zmrzlinka2021
4. nov 2022

@janka0215 máte deti?

janka0215
autor
4. nov 2022

@heidy222 nie, oni na to absolútne ohľad neberú. Je im to jedno... sú to všetko notorici, ktorí nemajú záväzky, rodiny, nič. Ich niečo takéto netrápi.

jajanka31
4. nov 2022

@janka0215 ja by som určite "pustila" resp.by som nič proti nemala, to ci a koľko bude pit by som nechala na ňom s tým ze nech si uvedomí ze treba nadviazať na liečbu.. určite je poučený a vie koľko si môže k liečbe dovoliť.. inak by mi to bolo jedno...

mon29
4. nov 2022

Ved ho nechaj zit,preboha.. presiel si hnusnou chorobou, z tvojej spravy chapem,ze je za tym zdravy.. chapem aj teba ze sa on ho bojis.. ale nemozes ho zavriet..

janka0215
autor
4. nov 2022

@kukuk29 s chalanmi je pravidelne, každý piatok je tam v klube celý večer. Nie je to, že by bol pod papučou a musel mi sedieť pri sukni. Ale tieto ich chaty sú strašné zverstvá

janka0215
autor
4. nov 2022

@zmrzlinka2021 nie. Riešime druhé ivf akurát, prvé nám nevyšlo. Chata je akurát po mojom kete, kedy by som ho najviac potrebovala..

janka0215
autor
4. nov 2022

@jajanka31 akože zakazovať mu to určite nebudem. Len sa mi to nepáči 😞

mariska1989
4. nov 2022

@janka0215 je to raz za rok .aj chlap potrebuje vypnúť ako baba .hlavne kľud .ak poznáš s kým ide skús sa s nimi spojiť že je po chorobe že až nepije toľko ako oni .. a ty tie dni hlavne kľud ak máš kamarátku až dôjde alebo si zapni tv a v kľude si ho užívaj ty máš byť v tie dni zodpovedná a nestresovať až sa to podarí

kukuk29
4. nov 2022

@janka0215 ja som sa takych chat par krat zucastnila 🙂 a som tu a to skoro vobec nepijem.Par krat som povedala ze mi stacii- ked naliali nasilu tak som nevypila a basta ... Ked on nechce tak pit nebude 🙂 ved nikto mu do hrdla liat alkohol ma silu liat nebude 🙂 On ma vediet kedy ma dost a ze mal zdravotny problem. Nemozes byt stale pri nom a davat na neho pozor.

pragmaticka
4. nov 2022

Plánovať dieťa s mužom polroka po chemo je fakt odvaha!!!!
Chata by mi vobec nevadila. Muž je dospelý, svojpravny tak sa nehraj na jeho matku!
Zazelala by som mu dobrú zábavu a zároveň naplánovala babsku jazdu s kamoškami

Inak jeho správanie po chemo (Alkohol atd) je tak isto nezodpovedné ako tvoje plánovať si s ním dieťa. Aj napriek tomu je to jeho vec! Môžeš max tak v kludnom tone vyjadriť svoj názor...

shannarourk
4. nov 2022

@janka0215 tiež neznášam, keď môj muž pije. Inak je to úžasný otec aj manžel. Ale keď si vypije tak jeho IQ klesá raketovou rýchlosťou, keď som pritom a vidím tie oči, tak mám chuť chytiť prvý nôž do ruky 🙄
Našťastie chodí s kamošmi do krčmy tak dva krát do roka. Aj to na druhý deň plače nad wc 😅 Doma nepije prakticky vôbec.
Dohodu máme, že ja raz do roka idem s kamoškami na víkend na wellness niekde do hôr.
On s kamošmi na chatu, kde pijú, uvaria si guláš, griluju, hrajú na gitare a békajú. Čo si narobia bordel, tak si upracú.
Spokojná ja, spokojný on 👍

Jediné čo by mi teda naozaj zásadne vadilo, keby tam boli aj ženy... 🖐️

ibrunova
4. nov 2022

@janka0215 nebuď taká nabrúsená, myslíš, že keď povieš nie, ostane doma? Chlapi majú oddych spojený s alkoholom, je to proste tak, nech ide a nech si to užije, a domov nech príde potom triezvy. Uvidíš, aký budevrád, keď mu toto povieš, aj keď vo vnútri vrieš.

janka0215
autor
4. nov 2022

@pragmaticka prečo by sme nemali plánovať dieťa? Spermie sme mali zmrazené a CT mal po operácii naposledy čisté. Chemo mal preventívne. Nemôžeme sa každý mesiac obávať, či sa choroba vráti. Ak by si čítala s porozumením, na matku sa nehrám, nič mu nezakazujem, skôr tu ide o môj vnútorný nepokoj a úzkosť.

ropucha6
4. nov 2022

Co to mate za muzov, su nesvojpravni? Rozumiem, ze sa obavas vzhladom na jeho zdravotny stav, ale tak snad je dospely, normalne sa s nim porozpravaj, z coho mas obavy a co od neho ocakavas/neocakavas. Ani moj muz nevie pit a preto ani nepije. Na chate kazdy druhy poldecak (aj viacej) vylieva, moze toto aj tvoj skusit. Zjavne on chce ist, tak da skor vyrovnaj so situaciou ty.

pragmaticka
4. nov 2022

@janka0215 ja len ak sa to vráti. Vychovávať sama dieťa má Slovensku nie je žiadna hitparáda. Teraz mi zomrel kolega... Čistý, po roku všetko späť a bohužiaľ ani nie po 3 mesiacoch liečby zomrel.

Ale tak ak si zabezpečená a nevadí ti ze dieťa nebude mať otca (riziko je tam bohužiaľ vysoke), tak nech sa páči do toho... Osobne by som určite nejaký ten rok počkala....

veronikaszabova
4. nov 2022

@pragmaticka umriet moze zo dna na den aj zdravy chlap. To teraz nemame ziadna planovat tehotenstvo??

mamamasama
4. nov 2022

Žienka. Tak chlap ide na 3 dni preč a ty sa sťažuješ? Veď deti ešte nemáš, tak šup na nákupy, wellnes, kozmetička, kávička, kamošky. Ber to ako rozlúčku so slobodou, ak by vám KET vyšlo. ;) Potom už si nájdeš čas na svoje hobby ťažšie. A manžel tiež. Držím prsty, nech vám to teda výjde. Potom budeš ešte v dobrom spomínať na to, aký si mala perfektný víkend 😁

aduskatt
4. nov 2022

@pragmaticka riziko je aj to, že Ťa po ceste domov zrazí auto...tak teraz nikto nebudeme mať deti? Koľko treba čakať, keď sa to môže vrátiť kedykolvek? mala som čakať 20 rokov, kým bolo isté, že sa to už nevráti? a keď sme sa brali, tak bol už po liečbe, mala som ho radšej nechať tak a hľadať si iného, lebo tento bol risk? aaaachjo.........sme spolu už 29 rokov

janka0215
autor
4. nov 2022

@pragmaticka vrátiť sa to môže aj o 10 rokov. Ak do vtedy budeme mať 3 deti, môžu skončiť všetky bez otca. Ak sa to vrátiť má, tak sa to vráti a nespravíme s tým nič. Rakovinu mal semenníka, ten jeden išiel celý preč a nebolo žiadne iné tkanivo napadnuté. Mala by to byť podľa lekárov rakovina s najnižším % recidívy, pokial sa podchytív prvom štádiu. V decembri bude rok, čo bol na operácii, chemo mal do marca cca.

janka0215
autor
4. nov 2022

@mamamasama ďakujem. Si zatiaľ prvá, ktorá má aspoň trochu ukludnila :D

pragmaticka
4. nov 2022

@veronikaszabova
@aduskatt baby ako úprimne ta pravdepodobnosť ze sa mu vráti rakovina je neporovnateľne vyššie akože zdravý chlap ochorie a zomrie, či sa mu stane nejaká nehoda. Nepozerajte toľko krimi správy 🙉

zmrzlinka2021
4. nov 2022

@janka0215 prepáč ale nechoď do deti s ním. Je ľahko manipulovatelniy a chce ísť na chatu s ozranmi, čo tiež niečo vypovedá. Reset je super, ale bank, turistika, super čas s priateľmi, nie víkendove chlastanie a hranie kariet. Zvaz to dieťa s ním. Teraz po ket, kedy ho budeš potrebovať, bude spity s kamošmi. Nerob tie chyby, čo veľa žien robí a ostávajú samé, ubolené... Muž ktorý to má upratané a svoju ženu miluje, sa správa inak. A to môj muž ide aj s kamošmi na hiking, bajk, ale všetko sú to skvelí, zrelí muzi

veronikaszabova
4. nov 2022

@pragmaticka nepozeram krimi spravy, ale je to JEJ vec, ci planuju a kedy planuju dieta. Teba do toho fakt nic.
A po pravde? Keby mne umrel chlap, bola by som stastna, ze mi tu po nom ostalo dieta.

aduskatt
4. nov 2022

@pragmaticka to nemá s krimi nič spoločné ....