Preprava detskej potravy a tekutín pri ceste lietadlom

ivet51
10. aug 2014

Budem letecky cestovať so 6 mesačným dieťaťom na dovolenku z Ke, aké mate skúsenosti pri preprave jedla, ale hlavne tekutín - mlieka vo fľaši , pri kontrole na letisku?

werka_t
10. aug 2014

Mozes vziat aj jedlo aj tekutiny..niekedy vsak chcu, aby si to pred nimi ochutnala

mackaso
10. aug 2014

@werka_t Ahoj, môžem vziať tekutín ,koľko potrebujem, nieje tam pre dieťa nijaké obmedzenie? Ďakujem moc.

werka_t
10. aug 2014

@mackaso je tam nejake obmedzenie, tusim to nesmie byt viac ako 2 dcl v jednej flaske. Ale ked so zoberies viac flasiek, tak to nie je problem. My sme brali dve detske flasky s vodou, ovocnu vyzivu, puding a masovo-zeleninovy prikrm - ten mi, nastastie,nedali ochutnat. Ale kamoska musela aj ten 😀 . Letusky nam to jedlo potom zohriali, aj vodu na mlieko zohreju. Maju ale pravidlo, ze pri zohrievani musis byt pritomna, aby si ich nemohla obvinit, ze do toho nieco zamiesali…ludia su divni, schopni vselico vymysliet,tak su takto letusky chranene

ivet51
autor
10. aug 2014

Ja som bola len zvedavá, ci možem mat vo fľaši 400 ml mlieka, lebo tekutiny sa môžu az do 1 litra.. Ale na stránke letiska píšu, ze tekutiny musia byt rozdelené po 100 ml... A to si neviem predstaviť, ked chcem mat v 1 fľaši mlieko a v druhej fľaši cajik.

mackaso
10. aug 2014

@werka_t rozdeliť čajík by nebol problém, len, aby sme si ho mohli vziať, moja dcéra veľa pije aj čajíka, ak by bol let na noc, tak by som potrebovala aj mlieko, ako máte prosím staré dieťatko? Ako zvládalo všetko na letisku a potom aj v lietadle? Viezli ste aj golfový kočík, neviete prosím, aké sú tam pravidlá?

werka_t
10. aug 2014

@mackaso 400 ml v jednej flasi asi nie, iste to treba rozdelit, ale staci po 200ml urcite netreba po 100. Ale mozete si kupit vodu na letisku za bezpecnostnou kontrolou v duty free obchodoch. To si mozete kupit aj velku 1,5l flasu. Moja mala letela prvykrat ked mala rok. Zvladla to super, po letisku behala a v lietadle zaspala hned, este sme ani vo vzduchu neboli. Treba dat babatku pri vzlete a pristavani bud nieco na pitie alebo dudlik - aby uska neboleli z toho tlaku. Za kociar sa neplati, beriete si ho so sebou az k lietadlu a potom vam ho tam nalozia do lietadla. Len si ho musite dat oznacit pri odbavovani batoziny. My sme mali sportovy kociar (nie golfac). Inak odporucam priplatit si za priority boarding (neviem ako sa to vola po slovensky), aby ste sli medzi prvymi do lietadla…teda ak mate taku moznost.

luliu
10. aug 2014

@ivet51 teraz sme sa vratili z dovolenky. Vobec neriesili mnozstvo vody. Mali sme tri avent flasky cca 300 ml jedna + 2*500 ml Lucku. Naspat sme mali 4 * 500 ml flasky vody

mackaso
11. aug 2014

@werka_t Ďakujem za rady, veľmi sa mi zídu, ešte sme neleteli, malá bude mať 2 roky aj 6 mesiacov, keď poletíme, naplatí sa za žiaden typ kočíka? Zo som nevedela, že aj v dutty sa dá kúpiť voda, myslela som, že iba parfumy a tak 🙂

mackaso
11. aug 2014

@werka_t Môžem si potom po predplatení tej služby vybrať miesto v lietadle? Alebo my ho pridelia oni s malou? Ako to prosím funguje? Ďakujem moc.

werka_t
11. aug 2014

@mackaso nie, za ziadny kociar sa neplati, dokonca ani ked je rozlozeny na dve casti /oddelena vanicka/. Co sa tyka miesta v lietadle, to za visi na leteckej spolocnosti-nizkonakladovky (napr. Ryanair) tam si clovek sadne kde chce…a kde je volne 🙂 normalne letecke spol.prideluju miesta pri check in-e, ale tam sa zase da poziadat o konkretne miesto, este sa mi nestalo, ze by mi nevyhoveli a to my lietame dost casto

brady1
11. aug 2014

to nie je žiaden problem, tam aj spat si zobrali vzorku mlieka aj cajika a pustili nas.