Príručná batožina Wizz Air

ninaslovakova
13. okt 2019

Dobrý deň,

Zajtra letím cez cestovku Wizz Air. Beriem si iba príručnú batožinu - s rozmermi 42x29x14 (batoh)
No čo som sa pozerala na oficial stránku Wizz Air, tak tam je napísané, že batožina (batoh) by mal mať takéto rozmeri : 40x30x20

Vraj za prekročenie rozmerov sa platí 25€

Pardom, že som tak paranoidná, ale 2cm odpustia, či?

Ďakujem

mogaa
13. okt 2019

@ninaslovakova no ak to budú merať tak nie...aj pri batožine ak prekročíš povolené kg hned platíš za každé kg naviac....

ninaslovakova
autor
13. okt 2019

@mogaa ďakujem

mogaa
13. okt 2019

@ninaslovakova nie je za čo, možno sa ale ale mýlim🙂len pri vážení batožiny platíš hneď ako prekročíš povolenú váhu🙂

juliet86
13. okt 2019

poviem ti to takto ak narves svoj batoh do predpisaneho rozmeru (nie je preoplneny na mm a da sa ohnut) tak to bude ok ;)

ninaslovakova
autor
13. okt 2019

@mogaa hej😉 kg spĺňam len tie 2 cm😂
@juliet86 haha😃 tak snáď narvem
A nemáte skúsenosť s Wizz Air ?

maciatkolulu
13. okt 2019

@mogaa nám odpustili slušnú nadváhu... Neplatili sme ani cent, záleží od osoby asi. Ale zaručene sa treba pripraviť, ze budu chcieť zaplatit
@ninaslovakova

mogaa
13. okt 2019

@maciatkolulu skôr od leteckej spoločnosti😉

juliet86
13. okt 2019

@ninaslovakova pozri na letisku je taky meraci priecinok. oroblem by bol ak ide o tvrdy kufor ten neohnes
ak mas makky nie olany ruksak ten tam narves v pohode
letela som uz s wizzair. podla mna tie 2cm budu ok.

ninaslovakova
autor
13. okt 2019

@juliet86 ďakujem pekne, ste ozaj milé❤️

maciatkolulu
13. okt 2019

@mogaa hmm, neviem, pracovník radovy zmurkol a prekryl displey😂

moni73
13. okt 2019

@ninaslovakova letela som s nimi v lete a pravdu ti poviem, ruksak som vobec nemerala, myslim, ze je to zbytocne. U mna klasicky ruksak=splna rozmery😉

mogaa
13. okt 2019

@maciatkolulu neterka naposledy keď letela do Holandska tak o kg prekročila a hneď cálovala.....sa smiala že to jaterničky čo si brala ju tak draho vyšli🙂

maciatkolulu
13. okt 2019

@mogaa akože ja som za dodržiavanie, neviem ci kg toľko závaží, ale my sme riadne prekročili a mali sme kufor navyše... Ja som rátala s mastnou sumou, neviem ci videl dotyčný, ze som s nervami v kybli, ze som unavená, ci sa malý naňho veril, ci mu prišla muža luto, lebo som bola maximálne naňho nasrata a bolo to ikate, každopádne druhý x to neurobím.... Lebo to by bola riadna suma.

moonlight1210
13. okt 2019

@ninaslovakova leteli sme s nimi pred mesiacom a iba od oka pozreli, ani nemerali.
Pritom moj batoh bol na tie parametre 40x30x20 len cca. Ale bolo im to jedno. Cestou tam, aj naspat.

mogaa
13. okt 2019

@maciatkolulu nooo okolo 20-25 eur platila, sme sa smiali že drahé jaterničky🙂ona cestuje často, prvý krát sa jej to stalo....

maciatkolulu
13. okt 2019

@mogaa mala. Ich skúsiť zjiest😂možno by sa zľutovali

tenerifka
13. okt 2019

@ninaslovakova bude to ok, batoh nie je kufor. Aj tak som uz roky nezazila, aby merali v tej klietke batozinu,letela som nedavno z BA s Ryanom a vobec nic

stellamaris
13. okt 2019

@mogaa myslim ze tie 2 cm budu ok._Ale kilo navyse je u kazdej leteckej spolocnosti spoplatnene.Kolkokrat vidim ludi preberat veci z kufra do kabelky

mogaa
13. okt 2019

@maciatkolulu to mala v kufri mrazené😀študuje v Holandsku, jaterničky si jednoducho musela zobrať😀

ninaslovakova
autor
13. okt 2019

@moonlight1210
@moni73
Ďakujem❤️

janne318
13. okt 2019

Kočky aby som Vám to upresnila: príručná batožina má predpísané maximálne rozmery, aby sa v lietadle zmestila do uloženého kastlíku alebo pod sedadlo. Pokiaľ je tvárna (čiže z mäkkého materiálu), tie 2 cm určite nevadia - skrátka ju viete naformovať a postláčať tak, aby to bolo ok.
Podaná batožina, čiže tá, ktorá ide do podpalubia, má danú maximálnu hmotnosť. Je to tak preto, aby piloti vedeli vypočítať hmotnosť lietadla spolu s Vami, Vašimi kuframi a komerčným cargom. Poznať hmotnosť jetu je totiž veľmi dôležité kvôli výpočtom jednotlivých konfigurácií na vzlet, stúpanie, tiež kvôli výpočtu potrebného množstva paliva, atď.

marcelatje
13. okt 2019

Ja som s nimi letela pred dvoma tyzdnami. Kľudne by som sa zbalila do batohu, ale potrebovala som sako a to som do batohu nechcela krčiť. Vzala som kufor, rozmerovo bol väčší aj o viac ako 10 cm, váhu mal ďaleko pod povolený limit. Bola som pripravená si priplatiť, ale nikto ma ani len nezastavil 🤷‍♀️

lenzas
13. okt 2019

Merat bezne nemeraju kazdu batozinu, len ked im nieco sa nezda. Podla mna 2 cm nikto nevsimne. Mama lieta posledne roky s wizzair niekolko krat do roka a este sa jej nestalo aby niekto meral prirucnu batozinu.

abbey1
13. okt 2019

S 2 CM by som vôbec nestresovala. Čestne priznávam, že väčšinou máme nadváhu i nadrozmer. Naposledy sme z Londýna leteli tak napratanymi prirucnymi, že som neverila, že prejdeme. A ešte malá si v rukách niesla deku, ja bundy a taštičku s mobilmi a tabletom. Zlatí Anglicania ani okom nemrkli. Ja som v hlave mala pripravené scenáre, čo všetko rýchlo zjeme a vyhodíme. ;)

ninaslovakova
autor
14. okt 2019

@janne318
@marcelatje
@lenzas
@abbey1
Ďakujem kočky❤️

ninaslovakova
autor
14. okt 2019

Hlásim sa vám z letiska👍🏼 Batoh úspešne prešiel❤️ Ďakujem