Spoľahlivá gps navigácia

swwan
8. sep 2017

Ahoj,vie mi niekto poradiť spoľahlivú gps navigaciu do auta? Ďakujem

didamt
8. sep 2017

skús napríklad google maps alebo sygic. My máme doma Garmin a voláme ju "strať sa so mnou kdekoľvek". Mali sme požiačanú TomTom kedysi a tá sa nám páčila oveľa viac. Ale tieto mobilné navigácie sú aktuálne. Tento rok sme šli na dovolenku a zapli Garmina a Google maps. Garmin mal stiahnutú aktualizáciu máp, šli sme po novej ceste v Madarsku. Garmin ju nepoznal, šiel cez pole, Google maps a Sygic uplne v pohode. Sú to navigácie čo pracujú offline takže nepotrebuješ mobilné dáta. Za nás spokojnosť. Garmin doma zapadne prachom.

butyha
8. sep 2017

Ak mas k dispozicii datove pripojenie - Waze: https://www.waze.com
Upozornenia na dopravnu situaciu od ostatnych pouzivatelov Waze (kolona, hliadka, praca na ceste, ...), uprava trasy podla aktualnej dopravnej situacie

Pre offline pouzitie Here We Go (povodne Nokia navigacia): https://play.google.com/store/apps/details?id=c...
Moznost selektivne ulozit mapy pre vybrane krajiny, pomerne caste updaty mapovych podkladov, samozrejme aj podpora online rezimu (ziadna app v online rezime ale nemoze mat k dispozicii viac aktualnych info, ako Waze),...

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienqa
8. sep 2017

@butyha Ja tiež používam waze, ono dá sa aj tak, že nepotrebuješ dáta, načítaš si tu trasu doma v pohode,kde máš net, akurát ti už potom neukazuje žabky 😅

butyha
8. sep 2017

@lienqa
No ano, ale potom - preco pouzivat Waze, ked jedinu vyhodu co mas, nevyuzijes? 🙂

Ako som pisala vyssie, pre offline je podla mna istotne lepsia HereWeGo - mas tam celu krajinu (x krajin, cely svet) a je jedno, kde sa v oblasti, pre ktoru mas mapy, vyberies 😎
Naviac z mojich skusenosti vybera naozaj dobre trasy + hlasove povely su rozumne, nie ako napr. Waze - "drzte sa vlavo" a to bola normalna odbocka 🙂

lienqa
8. sep 2017

@butyha jasné ja dávam len tu alternatívu ak dotyčná nebude mať aktivované dáta, inak je to super vec, akože chodím predpisovo ale toto občas pomôže hlavne pri tých kolonach a tak. Toto čo píšeš pozriem, celkom zaujímavo to znie.Ďakujem za tip

lucinocka
8. sep 2017

my mame stiahnuty sygic a vzdy sme dosli do ciela ;)

butyha
8. sep 2017

@lienqa
Waze - podobne, tie nahlasene hliadky ma nejak nezaujimaju - ked clovek jazdi normalne...
Cez prazdniny sme s Waze presli 2300km v Cechach, v podstate spokojnost, ale bez dat to naozaj moc vyznam nema 🙂

swwan
autor
10. sep 2017

Ďakujem za všetky rady,no ja potrebujem klasickú gps navigáciu bez použitia dát. Myslela som,či niekto nemá overený presný typ navigácie😉

butyha
10. sep 2017

@swwan
Takze hladas fyzicke zariadenie, urcene iba na tento ucel?
Nieco ako je na prilozenom obrazku....?

To je v podstate prezitok - osobne mam rada jednoucelove zariadenia (nemusia byt zohladnene kompromisy), ale v pripade navigacie by som naozaj volila aj pre pouzitie bez dat aplikaciu do mobilu (prip. tabletu) - ide najma o frekvenciu aktualizacie mapovych podkladov - napr. HereWeGo ma naozaj pomerne caste aktualizacie (nove useky ciest, ...), takze staci raz za cas, ked je pripojeny mobil/tablet niekde na wifi, dat vyhladat aktualizacie a stiahnut pre offline pouzitie nove (upravene) mapy.

Neviem ako riesia jednotlivi vyrobcovia dedikovanych navigacii (Tomtom, Garmin, ...) aktualizaciu map, pochybujem najma, ze frekvencia bude porovnatelna s poprednymi nav. aplikaciami...
Naviac tieto zariadenia mavali (dlhe roky ich nesledujem, neviem teda ako je to teraz) licenciu casto iba pre niektore krajiny (prip. kontinenty) - nedali sa pouzit celosvetovo.
A casto umoznovali nahranie aktualizovanych map iba na urcite odbobie.
Ale naozaj neviem, ako to vyrobcovia licencuju teraz - takze neporadim...

alicakem
10. feb 2019

Čaute, bez navigačky do auta už ani neviem fungovať. Aktuálne používam Tom Tom Start 62, ktorá má doživotnú bezplatnú aktualizáciu máp, čo je veľmi užitočná funkcia. Vyberať sa oplatí na základe článkov na nete, ja som svoju vyberala podľa https://www.testado.sk/najlepsie-navigacie-auta/ a som maximálne spokojná 🙂

0silvia0
11. feb 2019

@swwan tiez mame tomtom. Taka osvedcena klasika, mapy si cca 2-3 krat do roka aktualizujes zdarma.