Tunisko s 1 a pol ročným dieťaťom. Máte skúsenosti?

girlviki
19. júl 2008

Ahojte, baby poprosím vás napíšte mi vaše skúsenosti s dieťaťom, ktoré ste boli v Tunisku, my ideme konkr.do Sousse. Niektorý ma veľmi odhovárajú, ale iní zasa na druhej strane, že to tam nieje až také zlé s takým malým dieťaťom. A dávali ste sa aj nejako zaočkovať alebo tak... proste hocičo mi napíšte.. dakujeme

emjee
20. júl 2008

ahoj

pozri temu dovolena u more s rocnim mimcem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

urcite tam najdes vela tipov co so sebou a ako sa spravat v lietadle, na plazi, na hoteli

tu je tema o dovlenke v egypte https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... je to podobna krajina, aj ked v tunisku nie je az tak horuco a let tam trva kratsie ako do egypta

inak v tunisku byvaju dost velke vlny, ja som bola viackrat v monastire (nedaleko sousse) a zisti si tiez, ci tam nie su meduzky (z 3 pobytov v tunisku na 1 boli meduzky jeden rok - nic prijemne ked ta to slahne)

girlviki
autor
22. júl 2008

Nie je tu ešte niekto kto bol s takým dieťaťom v Tunisku?

tretulka
22. júl 2008

ahoj, my sme boli koncom juna v Tunisku s malym, bolo super, boli sme v Yasmine Hammamete...ockovat sme sa nedavali, netreba, lekarnicku sme mali vybavenu, ale nastastie vsetko bolo ok, ziadne lieky sme nepotrebovali, nemali sme ziadne problemy, ani zaludocne, maly si to uzival na 100%, na nas sa tiez ludia divne pozerali, ked sme povedali, ze ideme do Tuniska, prva otazka vacsinou bola aj s malym??? a boli tam aj mensie deticky 🙂...vodu sme si kupovali, z tej sme robili mlieko a malemu som nou aj zubky umyvala, papal s nami to co si vypytal, v podstate vsetko doradu 😀 , az som sa cudovala 😀

kluara
22. júl 2008

ahoj girlviki,

my sme boli vlani v tunisku. syn mal 1,5 roka, zvládal to všetko 100%, žiadne problémy sme nemali. boli sme v tej istej oblasti ako tretulka - Hammamet a bolo super. tiež sa nám všetci čudovali, že prečo s takým malým tak ďaleko, a veru, boli tam aj menšie detičky.

zuzana32
22. júl 2008

Ahoj, my sme boli s 15 mesačnou dcérkou teraz od 19.6 do 1.7 v Tunise v Mahdii, bolo super. Ja osobne chodím s deťmi na dovolenky do zahraničia od 15 mesiacov, druhý syn mal dokonca iba 14. mesiace. Keďže malú ešte kojím nemala som žiadne starosti s mliekom, jedli sme všetko. Doma sa tiež všetci čudovali, že berieme aj ju, ale chodia tam oveľa menšie deti. 🙂

tretulka
22. júl 2008

zuzana, ja som maleho odstavila 2 mesiace pred dovolenkou, bola som cela happy, lebo bol strasny cickos a na dovolenke som si veru povzdychla, ze ako by bolo dobre, keby som ho este kojila 😀

vlastulka
23. júl 2008

Jéééj baby,dakujem moc.... 😉 A ešte prosím vás, aké sú tam teploty? Veľké horúčavy pre deti alebo dá sa to vydrzať?

katarinajurikova
19. mar 2012

@vlastulka ahojky ako bolo v Tunise?my idmee tento rok 😉

annaf85
23. mar 2012

Ja by som sa tymto krajinam s malymi detmi vyhybala. Zaludocne problemy sa vyskytnut mozu. Ja radsej Chorvatsko alebo Taliansko alebo niektory zo spanielskych ostrovov. No, ak sa predsa len rozhodnete pre Tunis, nezabudnite Smectu. A tiez neviem, ako to tam je so zdravotnictvom, takze vybavenu lekarncku: Nurofen, Septonex.

emalujza
23. mar 2012

no, lepsie je cestovat s co najmensim. To sa aspon nehybe 🙂. Take po roku to je podla mna najhorsie. A kludne by som sla aj do Turecka. Ved co, vezmes mlieko v cicikoch a pre istotu lieky. Tiez taham Nurofen a fenistil vsade. A take male ti prespi fajne...v chladku...

mamazuzana
23. mar 2012

ja som bola s dcerou v Tunise, ked mala 3 roky a uplne v pohode. Akurat sme davali pozor aby sa nenapila z vodovodu. Ale pre istotu urcite vezmi tu Smectu a fenistil a tiez nieco od bolesti a horucky ako Nurofen a aj Panthenol kvoli slniecku.

adkatomik
7. júl 2012

Milé maminky za mesiac ideme s malým 3ročnym synom do tunisu a ako tak čítam tie rôzne články mám strach...poradíte mi čo mám pribalit do lekárničky pre dieta aj pre nás?dakujem...

amouramour
7. júl 2012

ja by som tunis asi s malym babom nedala, je to trosku spinava krajina...radsej europsku klasiku, ideme s malou na konci augusta do talianska, cesta dlha cca 630km rozdelena s prespatim na dva casti. Hotel bude taky komornejsi a maju tam aj detske postielky🙂

daniela242
8. júl 2012

@adkatomik my sme boli teraz z 3 ročnou a 5 mesačným v Tunisku, zober si pre istotu klasické lieky proti hnačke a teplote ale hlavne nestresuj dopredu- je tam super, my sme nemali žiadne problémy ani nikto z nášho turnusu takže ja môžem len Tunisko len odporúčať 🙂 Prajeme príjemnú dovolenku 🙂

martineckac
8. júl 2012

@adkatomik ahoj, my sme boli minulý rok v tunise. Boli sme spolu s celou našou partiou, kde boli štyri deti do dvoch rokov, vrátane nášho syna , ktorý mal rok a pol. Bolo super. Žiadne problémy deti nemali, Čo sa týka liekov, tak naša pediatrička nám predpísala antibiotika, lieky proti hnačke, na zápal uška , očka.Ale našťastie sme nič nepotrebovali.

adkatomik
8. júl 2012

@martineckac Ahoj a ak sa mlžem opytat kde ste boli v akej destinácii...dakujem za odpoved aj za radu 🙂

martineckac
12. júl 2012

@adkatomik My sme boli v Monastire, tri km od letiska sme mali hotel.