Tunisko s ročným dieťatkom

mery333
6. feb 2013

Ahojte. Rozmýšľame nad letnou dovolenkou v Tunisku. Egypt neprichádza do úvahy, keďže sme tam ešte ako bezdetní boli trikrát a zakaždým nás lapili žalúdočné problémy. Jedny hovoria, že Egypt je špinavší ako Tunis, druhý zasa opačne. 😒 Prosím, máte niekto skúsenosti s malými detičkami v Tunisku? Aká je všeobecne čistota, strava, more? Ďakujem za akýkoľvek príspevok. 🙂

sandrika1986
6. feb 2013

Ja som chodievala od roku 2004 do Egypta, celkovo som tam bola 7x, 2x so svojou prvou dcérkou a to zrovna keď mala rok. Boli sme na 15 dní v 5* hoteli a nemala žiadne žalúdočné problémi a my tiež nie. V Tunisku som bola raz. Tunis alebo Egypt s dieťaťom ? Je jedno kde pôjdete s ročným dieťatkom, obe sú to arabské krajiny, strava rovnaká a žalúdočné problémi môžete chytiť aj v Tunisku alebo v inej orientálnej krajine. Žalúdočné problémy sú väčšinou zo zmeny klímy, z rôznych surovín, na ktoré naše telo nie je až tak zvyknuté, poprípade ich pitná voda , ľad, tatárska omáčka a pod. My sme si každé ráno dávali s mužom domáce za štamperlík a nič nám nebolo aj keď sme mali pre istotu ich tabletky na žalúd.ťažkosti. Samozrejme , že som pužívala vodu balenú na pitie a umýv.zubov, ľad som si radšej nedávala, dresingy tiež nie. Je tam iné podnebie, celkovo je to tam všetko iné, ale keď dodržiavaš hygienu a hlavne používaš balenú vodu tak ťa tieto ťažkosti obchádzajú, poprípade trvajú len krátko, pokiaľ si organizmus zvykne na zmenu. Ja som sa opýtala pediatričky na pobyt s ročným dieťaťom v Egypte a poradila mi, čo môžem dať tam dieťaťu a čo nie, povedala, že malej more len prospeje. Naozaj neboli žiadne ťažkosti ani zdravotné. Mala som so sebou UM, presnidávky a stravu som jej dávala aj ich ako napr. polievky, zelenina, croisanty a pod. My sme boli v TIA Heights Makadi s dcérkou 2x a bolo všetko fajn. More čisté, pláž udržiavaná, naozaj nevidím rozdiel medzi Tunisom a Egyptom. Iný vravia , že Tunis je špinavý, ale ja tam rozdiel nevidím. Ak pôjdeš do 5* hotela tak je jedno či pôjdete do Tuniska alebo do Egypta. V Tunisku som bola v hoteli Riadh Palms a je tiež na úrovni a je vhodný aj pre dovolenku s detmi. Rozhodni sa podľa svojho vlastného uváženia 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fiffinkaa
6. feb 2013

@mery333 ak do takejto krajiny, tak určite 5 hviezdičkový hotel a dopredu prečítať recenzie!!! Bola som s deťmi v Egypte, všetko super, žiadný problém, krásna dovolenka🙂

popelka5000
6. feb 2013

Ahoj my sme boli minuly rok s malym mal 1rok a 9mesiacov v 3*hoteli Safa oblast Hamamet Yasminne a bolo super,jedlo ,hotel,more na jednotku....nikto z nas nemal problemy ....

popelka5000
6. feb 2013

jaaj a na recenzie moc nedaj...vlastna skusenost....popytaj sa v cestovke

liz_lemon
6. feb 2013

@popelka5000 a co sa dozvie v CK? tam ti slubia vsetko len aby predali, iba obycajni dovolenkari povedia pravdu

angua27
6. feb 2013

my sme boli v Tunise minulý rok, mám síce staršie dieťa, mal vtedy tesne pred piatimi narodeninami a nevieme si obaja vynachváliť. vyberala som však minimálne 5-hviezdičkový hotel a recenzie z DE a Francúzska. vybrali sme dobre, hotel čistý, dodržiavali sme umývanie zubov v balenej vode. pili sme nielen balenú vodu, ale aj ich nápoje a nič nám nebolo. hotel bol o nemcoch a francúzoch, žiadny češi, žiadny slováci. a bolo to vidieť. keď sme išli domov, leteli sme so slovákmi, ktorý boli vo vedľajšom hotely a mala som pocit, že sme boli na dvoch rôznych planétach na dovolenke. recenzie povedia naozaj veľa.
ja by som sa s ročným dieťaťom takejto dovolenky nebála, treba však dodržiavať opatrenia pred žalúdočnými problémami. more je tam krásne, my sme mali šťastie naozaj na výborný hotel s milým a ochotným personálom, skvelou kuchyňou. 😉
v cestovke Ti nasľubujú aj nemožné. radšej sa trošku pohrabať na nete a nájsť recenzie.

popelka5000
6. feb 2013

@liz_lemon kazdemu vyhovuje nieco ine ine vadi cechovi ine vadi poliakovi ,myslim ze v cestovke maju svoje hoteli kde posielaju s detmi...

popelka5000
6. feb 2013

ja co som citala recenzie na nas hotel tak sama hroza a apokalypsa,este ze som ich necitala predtym nez sme tam isli ale az po prichode.

trogir
6. feb 2013

@angua27, bola som v Tunise, s trojrocnym dietatom, a manzel mi skutocne doprial taky luxus, ze som si nemusela kontrolovat ani balenu vodu....Tvoj prispevok mi zavana velkym snobizmom a preto reagujem negativne. Ked si taka "in?????", tak si uprav gramatiku....ziadni cesi trapni a slovaci trapni v mnoznom cisle maju makke i. Mamicke neoporucam dovolenku v Tunise, rocne dietatko bude zatazene dlhou cestou, inymi klimatickymi podmienkami a musela by brat stravu z domu, s cim su spojene problemy na letisku. A taky maly drobec potrebuje mat rezim, spinkat, ako je nauceny, papat, co ma rad.....to je dovolenka pre rodicov, ktoru im doprajem, ale prvorade je dietatko.

liz_lemon
6. feb 2013

@popelka5000 ano, suhlasim ze kazdy ma ine naroky, ale ja si napr. velmi rada pozriem realne fotky, a nie tie prikraslene v katalogoch
a sledujem recenzie Nemcov a Rakusanov, lebo my chodime s rakuskymi CK, tie ma este nesklamali
a inak stalo sa mi, ze som sa pytala v Kartagu, ze mi povedia o hoteli, a oni ze nic, lebo nikto z nich tam nikdy nebol 🙂 ocenujem ze si aspon nevymyslali

skvareninoval
6. feb 2013

My sme boli s trojročným synom/potom aj so 6r./ a plne súhlasím so Sandrikou. Pri dodržiavaní zásad, ktoré uvádza, Ti prakticky nič nehrozí. Naši chalani majú teraz 11 a 2,5 a chystáme sa na Džerbu. Pri zlých skúsenostiach by sme sedeli doma... 😉

monikajaco
6. feb 2013

@mery333 ja by som nesla ani tu ani tu ...vsetko mi to pride ako spinava zberba cigosov ... nic premna ....

popelka5000
6. feb 2013

@liz_lemon sak jasne kazdy mame pravo na svoj nazor

mery333
autor
6. feb 2013

Ďakujem všetkým mamičkám za názory. Zvažovali sme samozrejme 5hviezdičkový hotel s nejakými animáciami pre deti. Máte však pravdu je to rovnako arabská krajina ako Egypt, takže sa skôr zameriame na našu dobrú Európu. 🙂

angua27
8. feb 2013

@trogir, teda, nepripadám si ani ako snob, ani že som in. viem, že moja gramatika pokrivkáva a ďakujem za upozornenie. 😉 len, čítala som svoj príspevok niekoľkokrát a nikde som nenašla, že by som napísala, že Slováci, či Češi sú trápni. ak to tak z môjho príspevku vyznelo, je mi to ľúto.
s dovolenky sme so synom mali obaja veľkú radosť, on bol pri mori prvýkrát a ja po 15 rokoch znova. mne bohužiaľ nemá kto dopriať ten luxus, jedine ak sama sebe ho doprajem.
tým, že recenzie povedia veľa, som myslela to, že my ako národ nie sme zvyknutý hľadať hotely podľa recenzií iných dovolenkárov, ale často len podľa fotiek a odporúčaní cestoviek. zamerala som sa na DE a FR recenzie z dôvodu, že tieto dva národy majú na hotely, čo sa čistoty týka vysoké nároky. nemá to naozaj nič spoločné s tým, že by som niekým pohŕdala, alebo sa chcela nad niekoho povyšovať. 😉

petraxy6
8. feb 2013

@mery333 ja som mala lepšiu skúsenosť s Tuniskom ako s Egyptom 🙂 čo sa týka žal.problémov. A kľudne môžeš ísť s tak malým bábom do Tunisu 🙂 Veď nebudeš chodiť po výletoch na Saharu a tak 🙂

petraxy6
8. feb 2013

@trogir no nejaká si nabrúsená. Veď @angua27 nič zlé a "zaváňajúce snobizmom" nepísala. A pre tak malé deti je v každom 5 a viac hviezdičkovom hoteli špeci strava 🙂

sonagolisova
8. feb 2013

@mery333 ahoj, ak si precitas nejake clanky co odporucaju lekari tak rozhodne s tak malymi detmi do takychto destinacii neodporucaju.. podla mna tie strasne horucavy vas donutia travit vacsinu casu niekde v klimatizovanom hoteli a to nie je bohvieco pre tak male babenko a jeho imunitny system...ak potrebujete ist k moru tak osobne by som dala Europu.. a spominane destinacie radsej odlozila na neskor.. osobne sme boli s nasimi oboma detmi prve leto iba na chatach na Slovensku a k moru sme ich zobrali dalsie leto... potom si to uz aspon uzili aj decka kedze uz im tahalo na 2 roky tak lietali , pacali sa , stavali pieskove hrady...na rocne dieta tam treba stale davat pozor ( samozrejme to treba aj na vacsie deti ) aby niekde nepadlo , kedze este nevie tak dobre chodit a vsetko bude davat do ust...piesok, kamienky...

trogir
9. feb 2013

@angua27@petraxy6, asi som to presvihla dievcata, ospravedlnujem sa uprimne. Mala som den pred periodou a u mna ten predmenstruacny syndrom fakt funguje, asi by som sa pohadala aj sama so sebou pred zrkadlom. Tak prepacte 🙂

inmaza
2. mar 2013

@popelka5000 ahoj my tam chceme ist tento rok tak ak sa nam podarila rezervacia co som urobila pred hodinou ...mozem sa ti potom este ozvat s otazkami? 😀

popelka5000
2. mar 2013

@inmaza ahoj jasne pis pis cakaam 😉

lillinka01
26. dec 2017

@popelka5000
Ahojte, chcela by som obnovit tuto temu. Prosim nejaku dobru dusu, ktora ma vlastne skusenosti s dofcou v Tunise s dietatkom do 1roka, najlepsie z tejto alebo predch.sezony, aby napisala skusenosti.

eliska13
26. dec 2017

@lillinka01 skúsenosti mám iba ako bezdetna, ak Tunis tak Mahdia🙂bola som v Sousse, Monastire, ale hotel tam nie sú také pekné možno za tie roky sa to zmenilo vyrástli nové komplexy, ale Mahdia má krásne biele piesočnate pláže a je tam čisto.Viac menej Nemci
A, keď chod cez Rakúsku cestovku Tui, Ruefa...nie Kartágo a podobne

lillinka01
26. dec 2017

@eliska13 dakujem za postreh 🙂

luliu
26. dec 2017

@lillinka01 s tak malým dieťaťom je Tunis nevhodná destinácia, naozaj.

netswan
26. dec 2017

@popelka5000 na cestovku saspolahnuť nedá, nám pipka v ck slubovali geniáknu dv, malej slubovala ako sa bude hrať v piesočku a opak bol pravdou. Špina, hnus kamene, žiadny piesok. Lenže to bolo kupovane na poslednú chvíľu, zlé recenzie sme zistili až potom. A naša sťažnosť na danú chudinu v ck skončila odpoveďou, že to je ich najdokonalejši zamestnanec. Takže v ck nezožrať všetko

mironka
26. dec 2017

Pri mori som este v zivote nebola, to akoze fakt. Moj sen je vidiet najskor asi BA,pomotkat sa v lete niekde po Starom meste, ...mam uplne dost, ked nas s dvomi detmi do styroch rokov mam pobalit na vikend k svokrovi, ktory sa vytesuje, ze prideme, pricom byva od nas len nejakych 15 km....aj ked nas svagrina obskakuje, co nemusi, o program pre deti postarane,ale ked sa balime spät a doma vybalujeme, ja s rocnym by som nesla ani do tej BA, nie to este do Tuniska... ja by som si to mozno neuzila...tolko uhol pohladu, v kazdom pripade drzim palce vsetkym vam, co planujete cestu, nech vam to dopadne podla predstav a v plnom zdravi...uzite si dovolenku a svoje deticky. 🙂

hettinka
26. dec 2017

ja by som do Tunisa nepustila ani dospelého, nieto dieťa do 1 roka
dôvody sú jednoduché - hygiena, bezpečnostná situácia, mentalita
Ak do Afriky, jediné ako-tak bezpečné je Maroko. Možno by som skúsila radšej to, alebo Omán.

My sme cestovatelia, so staršou sme cestovali od 2 rokov, s mladším od 3 mesiacov - teda na dovolenku. Na menšie výlety sme chodili hádam aj s mladšími. Začínali sme bližšími destináciami, na dovolenku s deťmi bolo najlepšie Chorvátsko, ale už sme boli aj letecky, boli aj so starými rodičmi.
Nie s každým dieťaťom sa dá cestovať, ale s balením problém nemám. To sa človek naučí, ja už sa viem zbaliť aj za hodinu. @mironka Ono, či človek ide 15 km, alebo 150, balenie je v podstate rovnaké. Naučila som sa baliť nutné veci, zvyšok (jedlo, kozmetika, niekde aj lieky) sa vždy dá dokúpiť na mieste, tak načo to vláčiť hore-dolu. Čo sa týka programu, ten sa pri maličkých deťoch nelíši, či je človek doma, alebo na dovolenke ... až na to, že na dovolenke nemusím variť ani upratovať, len sa venujeme sebe a deťom.

Do BA v pohode aj vlakom, len si zajednaj miestenky do detského vozňa 🙂

timilv
26. dec 2017

My sme boli aj v Tunisku a aj v Egypte a môžem povedať, že v oboch krajinách sú čisté aj špinavé hotely. S tak malým dieťaťom by som si určite poradne načítala recenzie- ale nielen slovenské. My sme napr boli v Tunisku v Tabarke a hotel sme mali úplne krásny, čistý, vynikajúca strava a more a pláž tiež čistučké. Naozaj to bolo top 🙂 ale v tej dobe keď sme tam my boli (4roky dozadu) to bol v Tabarke najdrahší hotel, stál nejako cez tisícku na osobu. Ostatné hotely v tej oblasti na tom boli horšie aj čo sa pláže a rovnako čistoty týka. Nevieme aká je tam situácia teraz, lebo keď sme si ho chceli kuknúť minulý rok, tak nebol v ponuke pre Slovensko. Boli sme aj v Egypte a tam sme raz mali lepší hotel a raz trochu slabší, ale stále to bolo čo sa čistoty týka zvládnuteľné, domáci sa veľmi snažili. Len treba uznať, že čo je u nich štandard, u nás byť nemusí. Určite treba hotel aspoň s 5*.. a rovnako si treba naozaj dobre zistiť všetko o hoteli, ktorý si vyberiete s tak malým dieťaťom a ideálne by bolo keby tam niekto z Vašich známych bol maximálne rok dozadu a vedel by Vám o ňom povedať osobnú skúsenosť, ktorá by bola aj celkom aktuálna. V týchto krajinách sa to totižto strašne mení a hotel, ktorý je teraz super môže byť o dva roky čistý bordel a naopak.