Materská škôlka v Dunajskej Strede

jolanka666
8. mar 2021

Dobrý večer, moja dcérka bude mať čoskoro 3 a ja už dlhšiu dobu rozmýšľam nad školskou, kde ju dat. Je tu niaka mamička z Dunajské Stredy ktorej dieťa chodí do slovenskej škôlky? Je pravda ze sa treba prihlásiť roky dopredu aby mali miesto. Ja som do jednej škôlky volala ešte v októbri a povedali ze sa mam ozvať keď budu prijímať detičky že ani ešte nevedia ako to bude vďaka corone. Za každú odpoveď budem vďačná 😉😁

anulienka99
17. mar 2021

Ahoj, my chodíme do Dunajáčika. Je to slovenská škôlka a rodinné centrum. Sme veľmi spokojní. Malá škôlka, malé triedy. Pani učiteľky sú super, vždy milé a ochotné. Páči sa mi, že si sami varia a všetko domáce. Malá tu začala konečne papať. Boli sme aj v štátnej, no tam sme sa iba trápili. A áno, je problém v dunajskej sa niekam dostať do škôlky, tu mi však prijali malú uprostred roka. Malá je spokojná a to je najdôležitejšie. 😉

jolanka666
autor
18. mar 2021

@anulienka99 ahoj, ďakujem za tvoju odpoveď. Už som o Dubajacik čítala a aj podľa fotiek vyzerá super. Môžem sa opýtať kolko platíte? Lebo som sa ktomu nikdy nedopatrala.

anulienka99
18. mar 2021

@jolanka666 Viem, že to majú podľa veku (do a od 3 rokov) a podľa dochádzky ( mohli sme si vybrať, či každý deň, alebo párkrát do týždňa, celý deň či len doobeda). Pamätám sa, lebo sme to nedávno riešili 😊 my chodíme každý deň acelodenne a platíme 280 eur plus strava, čo je myslím 2,50 na deň( platíš počet dní) Nám to vyhovuje, lebo je to oveľa menej ako v Blave a dostávaš za to fakt full servis 😉. Výhodou je, že sú od 6:30 až do 17:00 a tak sa s manželom stíhame sa striedať. Predtým v štátnej zatvárali o pol 5 a ledva sme stíhali z práce Ale treba tam zavolať. Myslím na FB majú číslo a boli ochotní nám spraviť exkurziu aj osobne. Páčilo sa mi, ze to vyzerá veľmi rodinne a malá má v triede myslím 7-8 detí, učiteľka sa jej vie plne venovať.

anulienka99
23. mar 2021

@jolanka666 teraz som si všimla na ich FB, že prijímajú nové detičky
https://m.facebook.com/Dunajacik/photos/a.89727...

jolanka666
autor
23. mar 2021

@anulienka99 ďakujem 😘

majcek
28. mar 2021

@jolanka666 ahoj 😁 aj nasa chodi do Dunajacika, velmi som spokojna. Do 3 rokov sa plati 310€ + 2,5€ strava na den pri celodennom, celotyzdennom 😉 po 3 rokoch uz pisali 😉 stane skolky katastrofa ja tomu hovorim, ze to je strazenie deti, na deti hovoria aj tak casto madarsky, v jednej triede su maly s velkymi, nemaju cas sa tym detom poriadne venovat, no co ti poviem

lila59
11. jún 2021

@majcek prosim Vas, do ktorej statnej skolky ste chodili? Nas prijali do Nam. priatelstva a mam z toho taky rozpacity pocit....

lila59
11. jún 2021

@anulienka99 prosim Vas, do ktorej statnej skolky ste chodili?

jolanka666
autor
11. jún 2021

@lila59 naša tiež tam bude chodiť 😁 práve dnes sme boli podpísať papiere

majcek
11. jún 2021

@lila59 nasa do statnej ani nenastupila, ja som ju chcela dat do sk triedy od januara a volala mi riaditelka zo skolky na namesti snp, ze ked chcem tak jedine do madarskej a od septembra a potom ju preradi do sk triedy, ale ja som nechcela, aby isla v 2 a pol roku do skolky, potom isla od februara do dunajacika a som velmi spokojna, teraz uz pojde do skoly, najlepsie investovane peniaze

lila59
11. jún 2021

@jolanka666 ja som cakala na vyjadrenie aj z inych skolok, ale ako som sa dozvedela, oni si deti podelia, takze ak je prijate do jednej, inde ho uz nezoberu 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

jolanka666
autor
11. jún 2021

@lila59 presne, oni podelia detičky, ja som najprv chcela na Jesenského ulici, hneď som v prvých chodinach spravila prihlášku a aj tak ju zobrali tu, sice som túto škôlku zadala ako druhá možnosť a nakoniec táto je bližšie ku nám a som rada ze ju zobrali tu. Pred týždňom mi volala riaditeľka ci ju nemôže premiestniť do maďarskej triedy a potom keď bude miesto tak ju dajú do slovenskej triedy ale som to odmietla. Rada by som ju dala do dunajacika ale bohužiaľ nie sú nato financie 😒

jolanka666
autor
11. jún 2021

@lila59 môžem sa opýtať, prečo nie ste spokojná s MŠ?

1gabriela13
11. jún 2021

@jolanka666 statna škôlka je ešte na szechenyiho Slovenská trieda, tuto škôlku dosť chvália ale je tam sakramentsky ťažké sa dostať. Jesenského je síce Slovenská škôlka, chodí tam dievčatko, ktoré poznám už rok, ale teda po slovensky sa nenaučila, mojej dcére vôbec nerozumie a ani rozprávať sa s ňou nevie.

lila59
11. jún 2021

@jolanka666 no oproti ostatnym skolkam mi dojde zanedbana...nevymene okna, ubohe ihrisko...to mi indikuje, ze tam asi velka snaha nie je 🤷‍♀️ Ale tak uvidim. Ak to nebude ok, tak ho odtial vezmem

lila59
11. jún 2021

@1gabriela13 my sme chceli ist do Komenskeho alebo Jesenskeho, ale tie, tiez mali natresk. Tusim len do tejto nikto nechcel ist 🤦‍♀️

anulienka99
11. jún 2021

@lila59 chodili sme na Nám. priateľstva. Doteraz keď ideme náhodou okolo s dcérou, tak ju strasie. Najviac ma mrzelo, že tam bol taký "studený" prístup pani učiteliek. V Dunajáčiku si každá pani učiteľka pozná veľmi dobre svoje deti 😊.

lila59
12. jún 2021

@anulienka99 viete mi napisat aj viac, co tam bolo za problemy? Kludne do ss. Dakujem

1gabriela13
12. jún 2021

@lila59 myslíte do szechenyiho že nik nechcel ísť? No neviem ja mam už tiež misung zo všetkých skolok. Každý hovorí niečo iné...

lila59
12. jún 2021

@1gabriela13 nie, myslela som, ze nik nechce ist do nam. Priatelstva

jolanka666
autor
12. jún 2021

@anulienka99 tiež by som rada vedela aké problémy ste tam mali 😲, ak môžem teda
Ste ma poriadne vystrašili, chcem pre ňu to najlepšie a asi som ju zapísala do najhoršej škôlky 😱
Ešte je slovenská škôlka, teda triedy pri kruhaci ako je tatra banka, pozná ich niekto alebo o nich počul?

1gabriela13
12. jún 2021

@jolanka666 to je škôlka pri rybnom trhu, tam som počula tiež celkom dobre recenzie ale ťažko sa tam dostať

anulienka99
12. jún 2021

@jolanka666 @lila59 naše problémy začali so starším synom. Nechcel spávať už (mal 5 rokov) a aj tak ho nútili nehybne ležať. Potom mi tvrdili, že je agresívny. Vysvitlo však, že mnohé deti sa tam celé dni hrajú na tabletoch aj agresívne hry, čo im nainštalujú sami rodičia a on to iba napodobňoval, čo videl u kamoša na tablete. Keď som sa pýtala pani riaditeľky, či sa s tým dá niečo robiť (zakázať tablety, mobily) povedala mi, že ma chápe, ale proti niektorým rodičom nič nemôže. V tom čase nastúpila aj dcéra. S ňou nijaké problémy neboli, ale videla som na nej, že asi nie je niečo ok, lebo keď sme pre ňu chodili, bola zakríknutá a po čase sa začala pokakávať a to sa jej už nestávalo. Asi sa bála učiteľke povedať, že jej treba na záchod. Takže sme odtiaľ odišli. Síce nás škôlka stojí viac, ale viem, že je v Dunajáčiku v dobrých rukách. Veľa sa toho naučila a pani učiteľky sú jej ako druhé mamy, za čo som im nesmierne vďačná. 😊

lila59
12. jún 2021

@anulienka99 uff, to ste ma nepotesili. Nas maly nespi poobede a to ma 3 roky 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ V kazdom pripade dakuje m za odpoved.

alvaluka
13. jún 2021

Ahojte, viem, ze je to mimo sudka, ale chcem skusit, ci nema niekto nahodou skusenosti s jaslami, Kakademiou.

anulienka99
13. jún 2021

@alvaluka kamoška mala syna v Kakadémii a tiež odtiaľ odišli. Ale tiež závisí, aké očakávania máš od jaslí. Kamoška riešila, že deti málo brali von na vzduch a naopak veľa pozerali telku. Ale toto viem len sprostredkovane. 😊

anulienka99
13. jún 2021

Všeobecne platí, že nájsť dobrú škôlku v DS je ťažké. Slovenskú ešte ťažšie.... Učitelia nie sú v štátnych škôlkach veľmi motivovaní, majú vyše 20 detí a zväčša vyzerajú, že sú radi, že prežijú deň. Česť výnimkám. 😊

luccija
13. jún 2021

@anulienka99 to som este nepocula, aby deti v skolke sa mohli hrat na mobiloch🙂)

jolanka666
autor
13. jún 2021

@luccija tiež som ztoho prekvapená 😱 už v škôlke s mobilom?

alvaluka
13. jún 2021

@anulienka99 ocakavanie je take, ze im nepustia telku a ziaden tablet ani nic, nie to este v jasliach.

Kakademiu mame kusok od domu, autom tam viem odsoferovat bez problemov, soferovanie do Dunajacika ma trocha stresuje, lebo nie som este sebavedomy sofer.

Boli sme pozreit uz Dunajacik a dost ma oslovili a teda so skusenostou tvojej kamaratky, aby aj detom v jasliach (od roka a pol) pustali telku tak to je moc.