ZŠ vo Štvrtku na Ostrove - informácie

ajsha123
15. mar 2021

Zdravím, je tu niekto z tejto obce, príp.mu tam chodia deti do ZŠ? Chcela som o tej škole vedieť aspoň základné informácie, kolko tried majú, ako to tak funguje... Nam avizovali svojho času, že je to spádová škola, ale ked som otvorila stránku školy, väčšinou udaje po maďarsky a ja po maďarsky neviem, ani moje deti... Ďakujem.

h2
15. mar 2021

@ajsha123 Ahoj, nie som zo Štvrtka, ale hneď z vedľajšej dediny. Štvrtok na Ostrove je maďarská dedina a ZŠ je určite s vyučovacím jazykom maďarským. Osobne som v tejto škole bola viackrát, syn mával v zime v ich telovcični futbalové tréningy. Všade nápisy v maďarčine, ani sme nevedeli, do ktorých dverí máme ísť na záchod. 🙂

h2
15. mar 2021

@ajsha123 Teraz pozerám dodatočne Tvoj profil a vidím, že si z Hviezdoslavova. Deti odtiaľ zvyknú chodiť niekedy aj k nám do školy, som z Miloslavova. Naša škola je super. 👍

ajsha123
autor
15. mar 2021

@h2 Dakujem za odpoveď. Ano, Miloslavov je super, ale už tak veľmi rozrastený, že nemajú miesto pre deti mimo TP... A tie, čo tam chodia od nás, tak to rodičia urobili tak, že si papierovo prehlasili TP do Miloslavova, ale byvajú tu ☹ Najstarší syn tam ešte chodí, ale všetky mladšie deti mi tam už nezobrali... Ale som vďačná aspoň za tú info o Štvrtku, aspoň viem, že to nepripadá do úvahy, ak by to aj niekto bral ako reálne riešenie... budeme musieť bojovať ďalej.... Vdaka.

h2
15. mar 2021

@ajsha123 Nie je za čo, aj som sa obávala, že to tak asi bude. Veru, je to katastrofa, ako sa to rozrastá a u Vás v Hviezdoslavove to nie je o nič lepšie.

ajsha123
autor
15. mar 2021

@h2 nie je o nič lepšie. Zufalo hladame miesta v školách, aby mali kde deti vôbec chodiť... A ak ich aj niekde umiestnia, tak točíme (my mamy na "materskej" denne cca 50-100 km, aby mohli aj do zuš a na krúžky... Teda aspoň ja, všetky naše deti chodia do ZUŠ do Šamorína... vyzdvihnúť zo školy a odviezť, čakať a návrat domov...
Zatiaľ to u nás vyzerá tak, že od budúce šk.roka 6 detí a každé v inej škole ☹

h2
15. mar 2021

@ajsha123 A nepomohol by argument, že najstarší syn už k nám chodí? Možno by som na Tvojom mieste skúsila napísať nejaký "srdcervúci" mail riaditeľke...

ajsha123
autor
15. mar 2021

@h2 nie, nepomohlo. Aj "srdcervuci" rozhovor s riaditeľkou a komunikácia so starostom bol, nič nepomohlo... Moja ma 10 rokov, ale je štvrtáčka... vtedy ju nezobrali. Chodí do Paky, ale v Pake je škola pre 1-4.ročník... Hladame školu od 5.ročníka... ZIadosť do Miloslavova sme podali, ale vraj nezoberú... veľa detí. Tak som zvedavá, ako to nakoniec dopadne ...

h2
15. mar 2021

@ajsha123 ☹ To mi je ľúto. Ja mám tiež štvrtáka. A Šamorín?

ajsha123
autor
15. mar 2021

@h2 nie, Šamorín tiež neberie. Už sme skúšali všeličo

h2
15. mar 2021

@ajsha123 Ale niekde predsa musí existovať spádová škola aj pre Slovenské deti. Veď hádam nie sme v Maďarsku!

ajsha123
autor
15. mar 2021

Nechcela som to tu rozoberať. Existuje, ale 10 km od nás smer DS, bez dopravy a deti by boli závislé na odvoze autom, tj. Ráno 10x2 km, poobede niekoľko krat (podľa počtu detí) 10x2 km... Plus krúžky...
Preto som sa pytala na školu vo Štvrtku, je to bližšie ako spadova skola...
Stále to neberieme ako uzavretú vec a hľadáme...

veronikavaneska
20. mar 2021

A v Kvetoslavove ju nezoberú?

ajsha123
autor
20. mar 2021

@veronikavaneska zatiaľ máme informácie z prvej ruky, od riaditeľa a starostu našej obce, že jedine zázrakom... Ak by nejakí terajší štvrtáci nenastúpili do 5.ročníka. Alebo ak by bolo malo deti na zápise do 1.rocnika.. Zeby mohli otvoriť len jednu triedu prvakov...

h2
21. mar 2021

@ajsha123 Toto som teraz objavila na FB stránke našej obce. Ak pre Vás Kalinkovo nie je príliš ďaleko...

ajsha123
autor
21. mar 2021

@h2 fu, uz som počula, že nech skúsime do Kalinkova. Pozriem sa na to. Ďakujem za info 🙂 Kalinkovo nie je blizko, ale zas do Šamorína (ZUŠ) odtiaľ nie je ďaleko

jaja769
30. jún 2021

@ajsha123 Zdravím, teraz som našla tento príspevok. Ale teda už to určite máte vyriešené. Som zo štvrtku. Ale teda ja dieťa dávam do Hviezdoslavova a tiež nie sem. 🙄

ajsha123
autor
30. jún 2021

@jaja769 Ahoj, áno, mame vyriešené. Ale tak, ze my ideme presne opačným smerom, do Tomášova... Tam nám našu budúcu piatacku zobrali... Sa nacestujeme ☹️