1 dieťa a potom dvojičky

nanka2910
14. mar 2014

Ahojte baby, je tu niekto kto mal jedno dieta a potom dvojicky. Ako ste sa s tym vyrovnali a ako ste to zvladali? Ja mam doma rocnu dcerku a tento tyzdeen sono ukazalo ze cakame dvojicky. Musim priznat, ze najprv som sa usmievala, ale teraz po par dnoch je mi z toho do placu a hrozne sa bojim. Chceli sme mat 2 deti, a to ze budu tri ma nejajo zobrako, ked som sama placem, sa bojim ako to zvladnem, a aj ako to zvladne mala dcerka. Ako ste sa s tym vyrovnali, lebo ja ked si na to vsetko spomeniem, tak hned placem...

topolinotopomini
14. mar 2014

Gratulujem a drzim palceky, aby ste to vsetko zvladli, nebola som v podobnej situacii, ale ked mala dcerka 8 mesiacov zostala som tehotna a dost ma to prekvapilo, mala som zmiesane pocity, ako to zvladnem (dcerka bola dost narocne babatko, nespinkavala dobre, zacali sme stavat dom), nevedela som si to predstavit...ked som sa uz konecne zacala tesit, ze dcerka bude mat partaka alebo partacku na hranie, ze najtazsi bude iba 1 rok tak sme o dietatko prisli zaciatkom 10tt. Bola som z toho velmi smutna...vycitala som si, ze som sa na zaciatku netesila dostatocne...Chcem ta iba povzbudit, ze to zvladnete, dcerka bude mat partakov na hranie, ano nebude to lahke ten prvy rok...ale kamaratka ma syna 10 r a teraz sa jej narodili dvojicky dievcatka, krasne spinkaju v noci, su nadherne, na nerozoznanie podobne🙂Ja mam skoro 2 rocnu dcerku a mozem povedat, ze je to velka pomocnica, uz teraz nakuka do vsetkych kocikov, stara sa o babiky, pomaha davat do pracky...prva dcerka ti bude uz troska pomahat, uvidis, vsetko zvladnete, este raz drzim palce🙂

aadulik2110
14. mar 2014

@nanka2910 aj ja ťa chcem trošička povzbudiť.... bude to náročné - hlavne malý vekový rozdiel a potom naraz 2 bábätká, ale určite sa nájde niekto, kto ti pomôže a deti sa budú neskôr pekne spolu všetky hrávať. Ja keď som bola v pôrodnici,tak tam bola mamička, čo mala 3 ročnú a narodili sa im dvojičky chlapci..... keď spolu telefonujeme, tak vždy je to hektické, ale hovorí, že sa to dá zvládnuť... a teší sa ako sa už teraz pekne hrajú spolu... hlavu hore a zvládneš to

medovka14
14. mar 2014

ja si myslim, ze to ta aj hormonalne zmeny ovplyvnuju... urcite to zvladnes, my zeny sme na to stavane 🙂 moja mamina mala mna, potom o 1,5 roka dvojicky a potom o 2 roky este brata 🙂) a dalo sa 🙂 netreba sa stresovat koli veciam, ktore sa este nestali 🙂

danulienkam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
j1977
14. mar 2014

No ja mám dvojičky už o pár mesiacov 5ročne bolo a aj je to náročné ale dá sa to zvládnuť, ja by som chcela ešte jedno no žiaľ nebudem môcť mať aj týchto som mala um.oplodnenim a som rada že hneď na 1.krát sa mi to podarilo
Ber to pozitivne žiadne stresy

jaja1979
14. mar 2014

@nanka2910 Ja poznam maminu, ktora mala pocas jedneho roka 3 deti - v januari jedno a v decembri dvojicky. A potom este dalsie tri. Takze maju sest deti. A zvladli to, nehovorim, ze to bolo lahke, ale nic ine neostava. Neboj sa, urcite to zvladnes, vsetko su to len obavy z neznameho, ja ked som zistila, ze som tretikrat tehotna, tiez som bola hotova, ale vsetko preslo, deti su zdrave a zvladli sme to. Dolezita je podpora partnera a super je, ked ti moze pomoct rodina. A uvidis, aki to budu kamosi, budu takmer rovnako vekovo stari, urcite sa spolu zabavia. Drzim palce a hlavu hore hadam nechces z dvojiciek urevane a ustrachane babatka 🙂

ivec16
14. mar 2014

@nanka2910 jaaaj od stastia by som plakala 🙂... Urcite to nejak zvladnete...

luba28
14. mar 2014

ja by som si to hodila asi,... 😀 😀 😀 😀 ,ale vela stastia ti prajem a hlavne trpezlivosti,..ak mas ludi okolo seba,ktori ti pomozu tak to je fajn,...@nanka2910

emilia25
14. mar 2014

No aj ja som v januari cakala dvojicky tiez zo zaciatku veľké stastie no o par dni som tiez zacala takto uvazovat lebo som bola nastavena na 4 deti s zrazu 5 NEVEdela som sa s tym zmierit hlavne asi kvoli tomu cislu niekedy som si priala aby sa stalo to čo mi hovoril doktor ze jedno sa moze vstrebat a zostane iba jedno no proste som takto uvazovala a tiez si myslim ze tymto rozmyslanim som prisla o obe v 11 tyzdni dieťatku prestalo byt srdiecko druhe tam uz nebolo vobec cele dva tyzdne som takto uvazovala az kym to nezastavil doktor na sone.preto vzdy treba sa len a len tesit a vzdy pozitivne mysliet teraz sa snazime znova dufam ze sa nam to podari a bude vsetko o.k a hned ako najdem pozitivny test idem a kupim pre moju velku radost nieco tomu malinkemu a to budem robiť cele tehu takto aspon zena zahodi zle myslienky a len sa pekne bude tesit.zvladnete to neboj sa.

lessiie
14. mar 2014

no takze ja som v 9 tt a v 6 mi povedala lekarka ze su 2 ...a teraz v 8 ze je uz iba jedno...vies co som sa orevala???prisla som o jedno babo na ktore som sa moc tesila...dvojky mat je noeco uzasne nadherne!!!nebud blaznova a nerev!nemas dovod na plac predsa!tes sa ze ich mas!

mamavera
14. mar 2014

@nanka2910 v prvom rade blahoželám, v druhom tvoje obavy chápem. Snaž sa už teraz maximálne zapájať manžela, aby potom nebol vybúraný z prílivu povinností, po narodení sa určite nájde niekto ďalší, kto pomôže - babka, sestra, teta, susedka, kamarátka - aspoň kočíkovať, hneď by som sa prihlásila do zoznamu, ale si trošku od ruky....Opíšem ti príbeh jednej ženy, ktorý som kedysi čítala a už som tu na MK o ňom písala. Mala jedno dieťa, rozostavaný dom, tým pádom finančné problémy, dokončovala si vysokú školu, keď neplánovane otehotnela druhý krát. Najprv to brala tak, no nejako to zvládneme. Lenže na ďalšom ultrazvuku lekár zistil, že detičky budú dve. To už prišla domov s plačom, ale muž ju podržal. Na ďalšej kontrole sa ukázalo ešte jedno dieťatko.....tomu už odmietala uveriť, išla inému lekárovi, v čakárni háčkovala tretí malinký svetrík v nádeji, že ho nebude potrebovať, ale lekár trojčiatka potvrdil. Nevedela si predstaviť, ako to zvládnu. Ale zvládli. Pomohla najbližšia rodina, strážili, omietali a ona aj doštudovať stihla. Napísala to veľmi krásne - lásku, ktorú som chcela deliť dvomi teraz násobím štyrmi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Keď budete zdraví, všetko sa dá, zmietanú teraz tebou aj tehu hormóny, si pod ich vplyvom. Želám príjemné tehulkovanie a veľa zdravia tebe aj detičkám, no a samozrejme aj ich autorovi 😉 .

majka381
14. mar 2014

ahoj.tak ja mám troch chalanov,prvý mal 2,5 roka keď prišli dvojky.nehovorím že to bolo super a ľahké,ale dá sa to zvládnuť.ja som naštestie nemala problémy. ja si vravím že všetko sa dá.len treba chcieť. a keď sa niekto pýta či to zvládam,tak poviem že musím.nič iné mi neostáva. a to teraz tiež staviame dom,a ešte k tomu ja som bez práce. ale tolko lásky naraz je superrrrrrr.nie je nič krajšie ako keď sa naraz na mňa zavesia traja-no super.želám vela zdravíčka a pekné tehu.

maminka267
14. mar 2014

Ahoj, moj syncek mal 19mes. Ked sa nam narodili dvojicky,bolo to narocne ale dalo sa to zvladnut. Strarsi syncek je zlaticko vo vsetkom mi pomahal. Teraz je to narocnejsie. Dvojky maju rok a strasne na seba ziarlia. Ale tak chce to len rezim s nimi.. a dost mi na zaciatku manzel pomahal.

juliagregor
14. mar 2014

ahoj, nebudem Ti písať, že to bolo jednoduché, lebo to ozaj nebolo :D ale isto zvládneš... 🙂 ja som si si ešte aj vyšku spravila... dobre mi padlo trošku odísť od detí a venovať sa chvíľku aj sebe... 🙂

livka299
14. mar 2014

Jeej gratulka 😉 pozri ja som musela prežiť 3 tehotenstvá, ty len dva 🙂 ale nie je to radosť, a či to zvládneš? NEPOCHYBUJ O TOM!!! Ja som tiež v tehu mala podobné pocity ale každá mama svoju rolu zvládne, neboj 🙂

majaju
14. mar 2014

môj synček mal 16 mesiacov, keď sa nám narodili dve dievčatká. netušili sme,že čakáme dvojičky, tak sme to dopredu neriešili, no a potom sme sa už len tešili, že sú zdravé...kým sme si nenašli režim, tak to bolo náročné,ale zbehlo to rýchlo...o mesiac budú mať dievčatká 5 rôčkov 🙂 držím palce...matka zvládne viac,ako si myslí...len to netreba zbytočne riešiť,ale žiť 🙂

avana7
14. mar 2014

Ahoj, tiež keď som zistila, že čakáme dvojičky, tak som si poplakala. Lebo som nevedela, čo na to manžel, ako to zvládneme a tak. Ale potom som sa tešila. Vždy som si hovorila a aj hovorím, radšej ďalšie dve ako už žiadne. Vždy som chcela tri deti a teraz ich aj mám 🙂 Nám sa naše dvojičky - dievčatká narodili presne v ten istý deň ako náš prvý syn. Takže je medzi nimi presne 3 roky. Ako tu píše väčšina je to náročné, ale všetko sa dá zvládnuť a čo iné nám aj ostaváme, jednoducho MUSÍME. Ja dokonca doteraz, už budú mať 6 mesiacov, čisto len kojím. Čomu sa veľmi, ale fakt veľmi teším. Proste som strašne chcela a ide to. Ľudia v okolí sa čudujú ako to zvládam a že ich len kojím a krásne nám rastú. Proste mysli pozitívne a všetko bude dobré. Určite prídu chvíle zúfalstva, už som ich aj ja mala, keď obidve plakali. Ale väčšinou je to také krásne, keď sa smejú, keď sa tešia a teraz už keď aj jedna druhú vnímajú, super. Všetko to tak rýchlo utečie a už budú veľké.

tina05041
17. mar 2014

@nanka2910 Ahoj gratulujem ti urcite to zvladnes, teraz su to tvoje hormony preto stale nariekas 😉 tes sa z toho, niektori nemozu mat vobec babo a ty cakas naraz dve je to prekrasn. Ja mam 12 rocnu dcerku a cakame dvojcatka chalanov 🙂 vsetci sa velmi tesime, nestresujeme sa ci to zvladneme nejak bolo nejak bude 😉 prajem vam vela zdravicka

avanti
17. mar 2014

Ja sice nie som ten pripad, ale zo skusenosti, co som pri detoch nabrala mozem povedat, ze je to asi lepsie mat najskor jedno "solo" dieta, predsa len pri prvom sa clovek uci, cita, porovnava, pri druhom-druhych - uz to ide lepsie, efektivnejsie, intuitivnejsie. Tak aspon takto som ta chcela psychicky podporit 😉 .

nanka2910
autor
19. mar 2014

@emilia25 a v ktorom tyzdni si potratila dvojicky?

emilia25
19. mar 2014

@nanka2910 ja som bola 10tyzden a aj par dni teda v 11tyzden no babatko zodpovedalo 9 tyzden.dva tyzdne predtym mu bilo srdiecko druhe bolo velmi malicke podla toho co som citala zodpovedalo to druhe 5 tyzdni a srdiecko sa nedalo riadne zachytit to mi hned doktor povedal ze sa moze vstrebat no o dva tyzdne prestalo bit srdiecko aj tomu prvemu a druhe tam nebolo vobec takze vychadza to ze tyzden este bilo lebo podrastlo a tyzden vo mne bolo mrtve.takze tak

eli74
19. mar 2014

@nanka2910 Suhlasim s avanti, kedze mas rocne dieta nevysla si este z cviku ako je málo spania, kojenie a vela prania. Je to náročné, ale zvládnutelné, nie si jediná, ktorej sa to takto podarilo. U nás je skoro 4 rocny rozdiel, má to aj výhody aj nevýhody, tak isto ako ked budete mat skoro 2 rocny rozdiel. Urcite budete potrebovat dvojickovsky kocik ale obcas sa zide aj ten obycajny pre 1 a potrebujete aj dve postielky a miesto pre deti. Je to zmena v rodine, ale najdolezitejsie je aby boli zdrave a narodili sa co najblizsie k terminu. Teraz sa sustred na to, aby tych 9 mesiacov presli v pohode. Gratulujem! 🙂

meusicka
19. mar 2014

@nanka2910 ahoj, necitala som ostatne prispevky, ale ja mam doma to iste. mali sme jednu slecnu a potom nam povedal doki ze budeme met este dve deticky. najpv to bol sok, ale predychalo sa to a potom uz sme mysleli len na to, ze ked to zvladnu ini tak preco by sme prave my mali byt totalne lavy a nezvladnut to. a tak maju moje baby uz 2 roky, vacsia 5 rokov a fungujeme. dvojicky mat je krasne aj ked narocne. ale uvidis sama ze sa to vykrystalizuje a vsetko bude dobre. hlavne je zdravie, ostatne sa poriesi 😉

jana7
20. mar 2014

Moja dcera mala 3 roky ked sa narodili dvojcata - chlapci. Už pred porodom som lezala v nemocnici vtedy zacala jej kríza - najprv zle spala - zvracala...zistilo sa že to bolo na psychickom podklade a ked sa chlapci narodili, stale sa drala ona chce ist na ruky a len ona ona, Rok som sa trapila vysvetlovala že všetkých toch mam rovnako rada a konečne po roku je už to v normalných kolajach, pomaha a teší sa z toho že ONA je veľká sestra a ma dvojičky...Ale ked sa jej opýtam že či nechce sestričku tak višti pišti že nieeeeeeeeeee.... držím palce, ja som cele tehotenstvo preplakala a tiež mi hovorili že aj deti budu také uplakané ale naštastie je to skvele, deti sú zlate zvladli sme to s manželom bez opatrovatelky a bez nejakej výraznej pomoci rodiny... 🙂

lulu369
20. mar 2014

@nanka2910 ja som tiež vždy chcela 2 detičky...Medzi dcérkou a synčekom je rozdiel 3,5 roka. Aby dcérka nežiarlila, snažila som sa ju na to, že bude mať súrodenca pripravovať od samého začiatku ako som zistila, že som tehotná. Povedala som jej, že mám v brušku babo a že ona bude mať sestričku alebo bračeka. Každý deň mi šúchala bruško, prihovárala sa bračekovi..Žiarlivosti sa úplne nevyhnete, ale skús ju nejako už teraz postupne pripraviť na to, že bude mať súrodencov a tým tu žiarlivosť možno troška zmiernite, u nás to zabralo...Aj keď moja dcérka bola trocha staršia ako tvoja

adeala
20. mar 2014

@nanka2910 tak to vidíš, ja som vždy chcela 3 deti a teraz budem rada, ak splodím a porodím jedno (s mojimi diagnózami nebude jednoduché ani jedno z toho) a ty si chcela 2 a máš tri.. nepodelíme sa? 😀
Neboj, určite to všetci spolu zvládnete 😉

chmar
25. mar 2014

ahoj, moja mala mala 4, ked sa narodili dvojcatka. Bola frajerka,ze kym ine deti maju 1 babo, ona ma hned 2 babiky naraz.
Prezili sme aj pokojne,aj krusne chvile.V podstate ona bola jedina, okrem babetiek, kto so mnou travil matersku. Mala som, aj mam na nu velke naroky ohladom pomoci s malymi. Ale to je asi udel starsich. Strasne rada ich pozorujem,ako sa spolu hraju,ako starsia komanduje mladsie, a oni ju "zeru" ako svoju velku sestru. Je to uzasny pocit mat viac ako 1 dieta-ci dve,ci tri,v tom nie je velky rozdiel. Ze som sa takmer dva roky riadne nevyspala,obcas som bola psychicky aj fyzicky na dne, s nervami v koncoch,bliakala som aj na vlastne deti,...na to uz teraz len malo spominam. neviem si ani len predstavit,ze by som mala co len o jedno dieta menej. Veci su tak ako maju byt, a deti su tu preto,aby sme boli stastne a ony s nami. Vela zdaru.

zany13
26. mar 2014

Ahoj moja moj syn ma teraz 22 a dcerky 20 su to tie najuzasnejsie bytosti na svete.Aj ja som sa strasne bala mala som 21 a tri deticky,nespala po nociach a este stale nespim, ale ak si ma vsetci privinu k sebe a vystiskaju je to ten najuzasnejsi pocit na svete 😉

opicaskorica
26. mar 2014

Draha, tot je moj sen, chcela by som 3 deti, ale veru absolvovat este 2 tehotenstva sa mi veru nechce... keby sa to dalo zariadit 🙂 ale nicoho sa neboj, mam svagrinu, po dvoch detoch maju dvojicky a da sa to... akurat ich musis zosynchronizovat, inak budes ro it vsetko dvojmo 🙂 drzim palce a zavidim (v dobrom samozrejme) !!

helixa
28. mar 2014

Ahoj, naša dcérka mala 2,5 roka, keď sa narodili dvojičky chlapci. Neviem prečo, ale ona nežarlila na nich ani minútu. Okamžite ako sme ich doniesli odsťahovala sa do svojej izbičky a nikdy nedala najavo, že ona je tá dôležitejšia.
Po mesiaci ako sme boli doma, tak ona začala chodiť do škôlky na celý deň, takže v tomto sme mali trochu pomoc. Ale spomeň si ako to je, kým sú detičky celkom malé, väčšinu dňa prespia, takže to sa budeš môcť venovať dcérke a postupne si nájdete systém a režim. Veľmi Ti držím palce, aby všetko dobre dopadlo. A keď budú mať rok a povieš im aby sa postískali a oni prídu k sebe a neohrabane sa stískajú a dávajú si uslinené bozky (prípadne všeky tri deti), budeš najšťastnejší človek na zemi.