Tehotenstvo s dvojičkami

25. nov 2020

Ahojte. Už som tu čítala od nejakých žienok pár príspevkov ohľadne dvojičiek, no chcela by som sa opýtať, ako ste zvladaly pôrod, bol obtiažnejši ako pri jednom babu v brušku, bol bolestivejsi a dlhší, ako ste zvládali tie mesiace, sú medzi jedným a dvomi bábami v brušku až aké rozdiely ako všetci ospevujú? Každá žena to prežíva odlišne a som si toho vedomá, no chcela by som si niečo o tom prečítať od mamičiek, ktoré s tým majú skúsenosti 🙂

kikusa440
25. nov 2020

Ahoooj, ja nemam sice skusenost ale svagrine sa v nedelu narodili dvojicky, chlapcek a dievcatko
Boli sme stale v kontakte aj pocas tehotenstva, tak viem ze cele tehotenstvo jej bolo zle, kazili sa jej zuby, nevládala vobec nic
Mala termín, az 5.12 ale deticky uz mala dole hlávkou otocene dlho a bola uz aj otvorena na 4 cm. Porod mala lepsi ako pri jednom, zvladla to vyborne, a vahovo deticky maju po 2 500g len malicky rozdielik je medzi nimi 🙂
Sice nie je to z mojej skusenosti ale urcite to zvladnes 🙂)

kikusa440
25. nov 2020

@kikusa440 a porod jej trval len 5 hodin

bubinko1506
26. nov 2020

Ahoj, ja mam dvojicky. Rodila som sekciou. Tehotenstvo bolo v pohode, pracovala som z domu az do nastupu na matersku. Citila som sa fajn, mala som dost energie na vsetko. Zle mi byvalo len zo zaciatku. Este den pred planovanou sekciou som behala v podpatkoch s kamaratkou po Auparku😊. Urcite to zvladnes, niekedy byva aj tehotenstvo s jednym babom ovela horsie ako s dvomi.

janulka2805
26. nov 2020

Ahoj 🙂 aj my čakáme dvojičky... V koľkom si týždni??? 🙂 Ja som dnes 20+6 tt a musím povedať, že z pôrodu mám strach ale to je asi normálne 🤭Ako zvládaš tehotenstvo? Lebo mňa každý deň dačo bolí, ťahá, pichá.....detičky majú asi už teraz málo miesta.. 😊😊

heymissg
27. nov 2020

Ahojte, ja som "len" v 10-tom týždni, ale teraz ma zarazila jedna vec. Vedela som, že sa dvojičky rodia len sekciou, teda v drvivej väčšine prípadov. Ide sa aj "normálne"?

palomita10201
1. dec 2020

Ahojte ☺️aj my čakáme dvojčatá som v 17 týždni a taktiež sa bojím veľmi pôrodu.. Tiež som dúfala že sa rodia len sekciou ale s toho co čítam mam oveľa väčší strach ach 😥... A tehotenstvo no každý deň niečo druhé ma boli a zuby ani nehovorím.

janulka2805
1. dec 2020

@heymissg ahoj ja tiež čakám dvojičky, som v 21 tt, a veru dá sa rodiť aj normálne. 😊 Mne dokonca už zo 3 krát povedali, že ak bude to dieťatko čo je na spodku otočené hlavičkou dole tak pôjdem normálne, samozrejme, ak vydržím do 34 tt. Tiež mám z toho strach ale snáď to zvládneme. 🙂🙂

heymissg
3. dec 2020

@janulka2805 no dúfam 🙂 ja som pri prvej vôbec nič neriešila, ani knihy ani pôrod, veď hádam to nejako bude. A teraz mám pred tým pôrodom oveľa väčší rešpekt a už zvažujem, či používať aniball (samozrejme nie teraz), ako sa na to pripraviť a tak..

janulka2805
3. dec 2020

@heymissg pravdupovediac, ja mám tiež z pôrodu veľký strach a rešpekt.... Ešte som aj prvorodička, tak ani neviem čo čakať.... 😊

mima86
3. dec 2020

Rodila som dvojicky prirodzene, obe boli dolu hlavou, ale porod bol vyvolavany v 37tt. Trvalo to preto dlhsie ako pri prvom synovi, ale inak som to znasala priblizne rovnako, pri oboch dokonca bez nastrihu, pri prvom len nejake 4 vnutorne stehy,pri dvojkach nic. Tehotenstva som zvladala bez problemov,ale pri dvojkach som uz ku koncu viac citila chrbat a otacanie na posteli bolo hrozne 😂. Inak mi vsetci vraveli,ze brusko mam ako pri jednom.

janulka2805
3. dec 2020

@mima86 tak to si ozaj zvládla super 🙂 ja mám každý deň dáku bolesť, pichanie, ťahanie..... A v noci ani nevravím.... 🤭🤭 Aj mne každí vraví, že aké malé bruško nato že dvojičky, ale mne sa zdá už dooooosť veľké 🙂🙂🙂🙂

heymissg
3. dec 2020

@mima86 to je super, budem už len dúfať v podobný priebeh.

mima86
3. dec 2020

@heymissg
@janulka2805 treba sa psychycky nastavit, ze to zvladnete a nepripustat si ine ... Pichanie, tahanie a podobne veci su asi pri kazdom tehotenstve, takze tomu som sa snazila nevenovat pozornost,lebo je to normalne. A vela mi pomohli aj tu skupinky s rovnakym terminom. Vzdy ked som mala nejaku pochybnost,zapla som konika a zrovna tu istu vec riesilo hned niekolko dalsich maminiek 😂😉

heymissg
3. dec 2020

@mima86 Ďakujem pekne za ukľudnenie. Je to síce druhé tehotenstvo, ale aj tak z toho bývam nervózna. Najmä keď teraz zapneš zoznam alebo čas a vyskakuje kto zase potratil☹ Ale verím, že to dobre dopadne 🙂

janulka2805
3. dec 2020

Ahojte zienky🙂 Dnes ma cely deň bolí brucho hore aj podbruško, tak akoby tahava bolesť, dokonca aj po stlačení brucha ... 😏Mávate to tiež tak niekedy??????

heymissg
7. dec 2020

@janulka2805 Ja zatiaľ toto nie... Ale ja čo mávam bolesti najčastejšie som identifikovala ako zhoršené trávenie 😂

heymissg
16. jan 2021

Ahojte dievčatá prosím Vás točila sa Vám hlava? Som v 18-tom týždni, železo beriem takže nedostatkom to nebude a tlak som mala vždy nízky tak tým tiež nie. Normálne mi je na odpadnutie asi 3-4 dní. Mali ste s tým skúsenosť?

aria2020
19. jan 2021

Ahojte, spytam sa aj tu. Dnes mam 35 den cyklu, 4 dni mi meska ms, pred chvilou som si robila test - cize vobec nie ranny moc a vysla mi velmi silna ciarka. Myslite ze by to mohli byt dvojicky? Mama je z dvojciat takze to mame v rodine

vevesh
19. jan 2021

@aria2020 🙄🙄 ten test ti ukazuje iba, ze tehotna si. Ziadny test ti neukaze, ci dvojicky- to sa dozvies iba na ultrazvuku. A gratulujem...

aria2020
19. jan 2021

@vevesh ano to mi je jasne 🙂 dakujem pekne, len ma to dost prekvapilo, zrejme vysoke hcg..predtym som mala iba ducha v takomto case

janulka2805
19. jan 2021

@aria2020 Ahoj 🙂 Ja som si robila test v deň, keď som mala dostať ms a nebol veru len taky duch na teste, ale tiež výraznejšia čiarka a sú to veru dvojičky 😊😊 Čiže, môže to vyššie hcg znamenať, že budú dve detičky 😉😉😉

vevesh
19. jan 2021

@janulka2805 ja som mala kolajnice ako hrom na testoch a veru ani jeden krat to dvojicky neboli. Je to len zhoda nahod, ake vysoke je hcg, kedy bola ovulacia, kedy testujes, akym citlivym testom testujes a pod...

heymissg
19. jan 2021

@aria2020 ja som práveže mala dosť jemnú druhú čiarku v tom čase a mám dvojičky, asi je to individuálne

janulka2805
19. jan 2021

Tak potom je to ozaj len zhoda náhod.... A mne to tak vyšlo 😊😊😊

aria2020
19. jan 2021

@janulka2805 dakujem teda, uvidim buduci tyzden 😊😊

janulka2805
19. jan 2021

@aria2020 Budem držať palce 😊

escape22819
28. jan 2021

Ahojte dievcata, ja cakam tiez dvojicky, prvorodicka 😀 rada by som popisala. Som v 22 tyzdni a teda nemozem poriadne uz spavat, ma taha brusko. Taky zvlastny pocit. Budem rada ak sa mi ozvete niektora, troska si vymenit pocity a podporit sa. Kludne aj sukromna sprava 😊😉

katkami123
23. apr 2021

@escape22819
A kolky týždeň si teraz? Ja 28+3

escape22819
28. apr 2021

@katkami123 ja 35 tt.. akoze ledva sa hybem uz. Uz cakam kedy porodim konecne

katkami123
28. apr 2021

@escape22819 a kedy máš termín? Dali ti cisársky alebo máš rodiť prirodzene?