Ako odstaviť 23 mesačné dieťa?

simonka9090
27. mar 2020

Ahojte mamicky dnes som sa rozhodla uz konečne odstavit svojho 23 mesačného syna. Rano som hi este nakojila a uz na obednajsi spanok som mu prsnik nedala. Samozrejme to bolo kriku ale potom sa konecne ukludnil a zaspal na rukách dala som na cici vegetu :D ... Ach bojim sa ako to pojde v noci :( Este som sa chcela spytat ze kolko dni trvalo kym sa vam mlieko stratilo ?Treba si dat predpisat aj lieky na zastavenie tvorby mlieka ci sa to da zvladnut aj bez nich ? Treba sa aj obvazovat ci ?
Dakujem za vase rady dufam ze to zvladnem a nevzdam :(.

renatka100
27. mar 2020

@simonka9090 treba zacat brat homeopatika, poradia ti vo fore homeopatia. Urcite nepolavit a nevratit sa k tomu. Je to uz iba zvyk pre tak stare dieta. Na noc treba pripravit flasku s vodou a hned dieta prejde budenie kvoli vode. Drzim palce

kristina28918
27. mar 2020

@simonka9090 ahoj. Moja 18 mesiacov a ja tiež rozhodujem už dlho že prestanem. Len nemám na to heheh. Dr mi povedal že obviazst prsia 3 plienkami alebo obväzom na tesno na 3 dní a prestane sa tvoriť. Ale budú bolestivé. Alebo lieky brat týždeň. Ja s viackrát prestávala ale vždy sa jeduje. Cez deň a pred obednym spánkom sa dá , dnes som uspala v kočíku ale večer pred spánkom a v noci no neviem. Bojím sa. Kamošky mi odporučili dať piť vodu a vydržať poprípade ak spi v inej izbe tak nech ide otec keď sa zobudí. Bohužiaľ s nami spi v posteli tak je to ťažšie.

kristina28918
27. mar 2020

@renatka100 no len tie scény čo bude robiť. Moja spi s nami v posteli tak neviem si to predstaviť žeby s jej nedala,ako ste vy s tým ?

zuzanaete
27. mar 2020

Ja som odstavovala postupne. Najprv som zrusila dojcenie cez den. Nechala som iba na uspavanie a v noci. Najvacsi rev bol pri prvom odmietnuti. Potom to uz islo vcelku OK. O cca 10 dni som odstavila upne. Prvy vecer rev. Dalsi vecer mensi a treti uz OK. Noci si uz akosi nepamatam. 🙂 Drobec spaval pri mne. Telo okamzite reagovalo na znizeny dopyt. Par x som si jedine v sprche trosku odstriekala. Nic ine nebolo treba. Drzim palce.

simonka9090
autor
27. mar 2020

@kristina28918 aj snamy spí úvidime ako to bude večer :D dáme zase VEGETKU :D

kristina28918
27. mar 2020

@zuzanaete tak lepšie je postupne najprv obednym zrušiť a potom všetko ostatne? Ako ste potom.zmenili zaspávanie napr vecer?

kristina28918
27. mar 2020

@simonka9090 to je fajn nápad alebo horčicu som čítala. Držím palce. Moja sa vždy tak jeduje keď jej nechcem dať. Už si si aj obviazalq prsia?

renatka100
27. mar 2020

@kristina28918 nesmies spat s nou aspon 3 dni, stoji to za to ver mi

lulu0123
27. mar 2020

Ja sa na to chystam postupne.Aj kvoli tvorbe mlieka.Od vcera som zrusila mlieko cez den.Ostala noc a uspavanie.Cez vikend zrusim noc a niekedy buduci tyzden,mozno neskor uspavanie.Potom treba obviazat prsia,odstriekat len ked to bude zle do ulavu.Menej pit.A pit salviovy a matovy caj.Tak som to urobila aj u starsej a bolo to bez problemov.

eriksonka1234
27. mar 2020

@simonka9090 ja som si natrela bradavku zelenou fixkou, cez deň keď chcela, ukázala som jej, že sa mliečko pokazilo, že ma zlu chuť... Síce už mala 2,5 roka, ale veľmi rýchlo pochopila a zrazu prespala celú noc.

rajc1nka
28. mar 2020

Ja som pred mesiacom odstavila 19 mesacneho syna. Tiez spava so mnou v posteli. Rano pred rannym kojenim kym este spal som natrela prsia citronom a ked sa zobudil dala mu ochutnat a povedala ze sa pokazilo. Odvtedy sme si hovorili, ze mliecko je pokazene. Cez den nebol problem, ale v noci trosku protestoval (nic hrozne). Nedavala som ho prec, stale spal so mnou. Takto to trvalo 2 noci a potom si uz ani nespomenul.

Horsie ako samotne odstavenie boli moje bolave prsia. Jednak som si asi po 2 dnoch, ked sa to uz nedalo vydrzat, odstriekala a potom som nasla na 3. den stahovaciu podprsenku (taku sportovu co som mala doma), tak som ju nosila cca tyzden den aj noc a upravilo sa to. Cca po tyzdni ma uz prsia vobec neboleli. Tiez som pocula o matovom caji,ze by mal pomoct. Mala som doma aj homeopatika nachystane, ale nedala som si ich,kedze som to zvladla aj bez nich.

Drzim palce. Myslim,ze takto velke dieta je uz rozumne a nie je s odstavenim az taky problem. Podla mna sa my matky viac toho bojime ako to v skutocnosti prebieha. A to moj syn bol pocas kojenia absolutny nejedak, len pil mlieko cely den. Odkedy nema MM,tak zje aj 3 chlebiky na ranajky 😊😊 drzim palce

kristina28918
6. apr 2020

@rajc1nka jej to je super. Moja má 18mesiacov a pred týždňom som skončila obedné kojenie. Usoavam v kočíku. To bolo ľahké. Neviem si predstaviť ale ako to spraviť pred večerným spánkom a v noci. Mám natierať citrónom?