Dvojíčkové tehotenstvo 2022

claudia1209
10. mar 2022

Ahojte mamičky, budúce mamičky ktoré čakajú dvojky??? Chcela by som vedieť ako prebieha tehotenstvo s dvojkami druhých mamičiek. Ako to máte cez deň, v noci so spánkom.
U nás je to už dosť ťažké po 26tt mám pocit ako keby som bola už pred pôrodom a cítim sa na prasknutie. V noci úplná katastrofa vôbec sa mi nedá spať lebo ma baby úplne tlačia a boli ma dosť aj chrbát. Teraz posledne dva týždne mi tvrdne brucho. Neviem si predstaviť ďalšie týždne keď už teraz mám problém sama so sebou. Ale hlavne by som chcela čo najdlhšie donosiť.

kristina350
10. mar 2022

@claudia1209 ahoj ja som v 18tt a už teraz v noci nemôžem spať cítim ako sa mi tlačia dole a ja sa normálne bojím zaspať😀

zuzana_ilkova
11. mar 2022

@claudia1209 ahoj ja som v 34tt s dvojickami, tlacia ma na mechúr,boli ma brutálne panva, tlačia sa pod rebrá, v noci ma tlacia na miechu, dosť mi pomáha spat o vyvýšenej polohe (2 vysoké vankúše pod hlavou a na boku... ),puchnu mi prsty a som doslova na prasknutie... pri prvom tehotenstve to bolo jednoduchšie :D ale baby majú ešte 4 týždne zaracha :D

ribezlik
19. mar 2022

Ahojte ka som akurát 20Tt a som tiež úplne na prasknutie. Ranné nevoľnosti neustupuju, kŕče v nohách bolesti v oblasti maternice a tiež mi začalo tvrdnut brucho. O dychavicnosti ani nehovorím. A spánok? Co to je už ani neviem, lebo sa budím, lebo ma stále niečo tlačí. Neviem ako mam postupovať ďalej aby som vydržala
Som na rizikovom PN od 8 TT, 2x som bola v nemocnici nič mi nepomohlo, milujem odpoveď musíte vydržať. Ale ako?

claudia1209
autor
19. mar 2022

@ribezlik no ja taktiež som bola už 2x v nemocnici a stále nič neustupuje. Beriem aj magnerot na tvrdnutie bruška ale mám pocit že to vôbec nepomáha vôbec sa mi po ňom neuvoľní. Taktiež bolesti v oblasti maternice trvajú 3 týždne neustále niekedy nevládzem ani chodiť. Odporúčajú mi celý deň ležať a oddychovať. Baby sa asi začínajú tlačiť lebo keď sa navalia na jednu stranu mám pocit že mi roztrhne brucho aj keď je krásny pocit ich cítiť no neviem si predstaviť čo to bude o mesiac.

claudia1209
autor
19. mar 2022

@zuzana_ilkova no ja si vôbec neviem predstaviť ako to idem vydržať aspoň do toho 34tt aktuálne som o chvíľu 28tt. Doktor sa obáva predčasného pôrodu povedal že budeme všetci radi ak aspoň do 34tt donosím, chce mi nasadiť aj dáke lieky aby sa čo najdlhšie udržali dnu. Strašne sa obávam toho obrovského bruška čo o chvíľu budem mať už teraz mám problém s tým že je veľké neviem si predstaviť čo to bude o cca 7 týždňov:D

ribezlik
20. mar 2022

@claudia1209 magnezium užívam 3x denne a tiež mam ležať lenže keď ležím boli ma chrbát a keď nelezim tak ma tlači brucho