Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

elenita
6. apr 2009

Zas som tu len ja? Dojdem raz za mesiac a tusim ziadna z Vas vtedy nema tolko casu 😅

lalupa
6. apr 2009

el, ten chipolino aj mne 😉 , netreba nic dokupovat...aj ked aj ta trojkolka ma nieco do seba... ja mam velky kufor, takze velkost by som neriesila, ale skor myslienku "aj do voza,aj do koca" v zmysle terenu... my radi chodime vonku, priroda , chaty a pod 😉

lalupa
6. apr 2009

treba len pohladat najlepsiu cenu

ad zaspavanie- u kojenych deti je to tazsie 😉 , tych par samostatnych dni vydrz, az ukoncis skolu, bude to lahsie...urob im ritual, my mame chicco magic lampicku presne od 6m, vedia, ze je cas spinkat
tisic krat som sa vratila zdvihnut dudel, ale potom ich to preslo, naucili sa 😉

lalupa
6. apr 2009

tak nic, sme vstci groggy, tak dobru nocku 😔

elenita
6. apr 2009

ta trojkolka sa mi moc nepacila...na takom sirokom kociku sa mi to zda divne 😅 aj my behame casto po vonku, sme na dedine....akurat som rozmyslala, ze by sme mohli zacat bicyklovat, kupime cyklosedacky a uvidime, hlavne teraz, ked zacalo byt vonku tak krasne......prip. ked sme vonku a je tam zly pristup s kociarom, mam manducu 😉

elenita
6. apr 2009

Ja som bola pri Petuskovi......chudak, zasa mu nieco je ☹ Uz tyzdne sva sa mi zda velmi divny.taky smutny, apaticky, unaveny, placlivy...dvakrat sa mu vyhodilo na puse nieco ako herpes, rano mal na rucicke taku vyrazku, navrchu s troskou hnisu, do vecera zmizla, a teraz ma teplotu 38,4 ☹ rano asi utekame k dr

elenita
6. apr 2009

lalu, pre mna sa noc este len zacina, musim si konecne porobit veci, co potrebujem......ale zatial travim cas akurat tu 😅

elenita
6. apr 2009

A este mozno tento kocik nevyzera zle:
http://www.poruke.sk/produkt/tandem/roadster_du...

elenita
7. apr 2009

Ahojte,stale tu nikto nie je? 😕
Ja sa tak bojim o Petulka.....vcera som si precitala v teme Zemrelo mi dite o Romankovi,co priebehu tyzdna zomrel na akutnu leukemiu a zda sami, ze mal rovnake priznaky ako nas maly.....Petulo je uz take 2 tyzdne akoby bez zivbota, taky smutnejsi, unaveny, dycha, ako keby mal v kuse zapchaty nostek...raz mu tiekla z nosa krv...doteraz som tomu nevenovala pozornost, nechcela som vyzerat, ze prehanam, ale v noci mu uz aj stupla teplota a do toho som si precitala ten Romankov pribeh, ktory mal presne taketo priznaky a do tyzdna zomrel...uplne mi az zostalo zle.....teraz na mne spinka, v manduci...
myslite, ze mozem dr len tak povedat, aby mu urobila diferencialny krvny obraz? Lebo MM sa stara len o to, co povedia druhi a povedal mi, ze naco, ze nemozem dr kazat, co ma robit a ze zbytocne prehanam a nic netreba.
Ja si len hovorim, ze ked si aj o mne budu mysliet, ze prehanam a som mierne hystericka matka, nech, len nech si nikdy nepoviem, ze toto som mala robit, ale uz bolo neskoro ☹

jankabambulka
7. apr 2009

ahojte
alenitka ten roadster mák aj ja ale v červenom 🙂 , ty si dobrá , že sa učíš už na štátnivce, ja mám teraz 19.4 skúšku a aj 2.5.!!! a štátnice 28.5.!!! a neviem ešte ani slovo. chcela som si dať odklad štátnic ale každý mi dohovoára,že mám to aspoň skúsiť a nemám vymýšľať s odkladom

elenita
7. apr 2009

Jej ahoj Jani a si s nim spokojna? Aj drobci?
Ja si zatial len citam texty, ale vobec mi to nejde do hlavy, som cele dni strasne vycerpana ☹ a 1.statnice mam o necele 3 tyzdne, pomoooc/...u mna by nepomohol ani odklad, aj tak by som nestihala 😀
to mate brutal, ze este aj skusky! 😠

nana77
7. apr 2009

eli, ahoj!!!
jasne, nedaj na reci druhych, co ta po nich. ak mas obavu, alebo podozrenie, ze petko nie je ok, urcite chod k dr. ja verim, ze je vsetko v poriadku, teda urcite je, ale pre pokoj tvoj chod s nim. nech si mysli kto chce, co chce! a el, necitaj take temy... ja to nemozem citat. potom ma to tazi, strasne s tymi maminami a ich rodinami sucitim a potom tu nariekam. nerobi mi to dobre, do takych tem uz ani nekuknem.

inak, co sa tyka kocika, ten bertoni a chipolino - im by som vytkla to, ze nemaju v strede kolieska. kamaratka ma ten bertoni a nie je z neho nadsena prave preto, ze deti su uz dost tazke a chybaju tam prave tie stredne kolieska. nieco v suvislosti s taziskom a tak. vraj ked ide na chodinik, musi sa doslova rozbehnut, aby ich dokazala dostat na zadne kolesa a s prednymi tak vyliezt cez obrubnik... tak neviem, inak su tei kociariky pekne, ale treba si to preskusat, posadit do nich deti a povozit po predajni, ak sa da. ten jane je super, malym nerobi problem, ze kto je vpredu a kto vzadu. a je to pravda s tymi malymi kolieskami, ked je trosku "vaznejsi" teren, tak sme s golfakmi dosli, zato jane je na to vyborny!!! a zmestim sa s nim do vytahu, co je obrovska vec!!!!

yasmi, co je s tebou???????? si ok????? ozvi sa, prosim ta!!!

janulka, ahooooj!!!!!

yasmina
7. apr 2009

Nani neboj...ledva som obliekla a umyla deticky...dala im mlieko ....vzala som dalsi Buscopan na krce...neviem ci ta viroza prejde len tak alebo ist k Dr...
Co sa tyka Jane...u nas je provblem od zaciatku Max musi byt vzadu a vtedy je klud...lebo ked je Mimi vzadu kope mu nonstop do sedadla a non stop stahuje striesku...ale kociar me nevytiahli od novembra 😒 asi ho predam a necham len Quinny golfky...

nana77
7. apr 2009

yas, ani trosku sa ti neulavilo? ja neviem, neskocs radsej k dr? ci je to komplikovane? je daleko?

u nas co sa jane tyka je to tak, ze oliverko je taky smelsi, spolocenskejsi a vyhovuje mu byt vpredu, zato ondrejko je plachejsi, nema rad vela ludi a rozruch a tak mu vyhovuje byt vzadu. takze si to podelili. obcas ich prehodim, aby mali zmenu, ale v zasade su stale takto. a s tym kopanim do sedacky, to funguje aj u nas, kopu obaja, ked su vzadu, ale ani jednemu vpredu to neva...teda zatial

altea
7. apr 2009

elenita,posta 😉

womenne
7. apr 2009

altea prosim ta je to važne ked ma 3ročne dieta herpes?mam snim ist či mu niečo kupit na to 😕

womenne
7. apr 2009

nejde mi odoslat ip tak altea dikes 😉

lalupa
7. apr 2009

juj el, necitaj take veci, altea je odbornik z fachu 😉

yas, klobuk dole, mala som nieco podobne a nevladala som nic, az poobede po vypoteni, po sprche som sa zacala citit ako clovek,nastastie som mala pomoc

ten roadster sa mi tiez paci 😉
nan, to je dobre,ze niekto uvazuje aj takto, velmi to pomoze,lebo ja sa tiez zvyknem zamilovat do obrazka a nie stale si to realne viem predstavit 🙂

chudatka skuskove... 😔 ja som sa rada ucila na zahrade 😎

womenne
7. apr 2009

baby ja by som nezvladla vysoku školo + deti teda klobuk dolu 😉 lalu podobne aj ja soms a rada učila hlavne na skušky na zahrade pritom som sa opalovala 😵
ale uplne najradšej som si pustila nahlas CD a učila sa vtedy som si najviac zapametovala,sestru to zase vyrušovalo musela mat klid ja zase naopak čim hlasnejšia hudba tym lepšie. 😀

yasmin šla si k lekarovi?aby si to nepreniesla na malych alebo nemaš salmonelu?našim vždy robia na to vyteri ak by nahodou,a znama sa takto nakazila na jednom salaši ☹

yasmina
7. apr 2009

lalu mamka prisla o 10:30...ufff...lezim si v spalni a ona sa s nimi hra...vzala som druhy Torecan proti vracaniu takze asi zaspim a tutiky sa k nam pripoja...
Lalu v piatok vraj balili topanocky z Raku nevies ako dlho to islo? lebo vo stvrtok mame ist k svokrovcom a ked nedojdu tak budeme musiet kupit topanky tam a tie pride ked sa vratime a tu nam budu nanic pary 😠 nejako im to trva...
wom. nesla som som sa sama zdiagnostikovala aj spolu s alteou a nasadila liecbu...a dietu...

womenne
7. apr 2009

jaj tak supiš som na teba myslela aby to nebolo horšie ☹ ešteže maš mamku že?aj mne moja pomohla ked som skolabovala,ešteže su tie mamky 😵
som volala tatikovi nech zavola ešte dokine elbo tu mast mu nechceli v lekarni redat pre take male dieta nechapem 😨
ja sa tak vytešujem na tie postele pre malych dufam že pridu v piatok lebo by som zobrala postielky 😅

yasmina
7. apr 2009

wom. tak to su uz velky chlapci ked maju velke postele 😵

womenne
7. apr 2009

no jasne ved už budu mat 3roky 😀 Sebastian hovori pri každej priležitosti že je už velky a ma 3roky ešte mi to aj prizvukuje že:MAMa 3. 😝 sme im slubili take auta ked sme kupovali tie postele lebo tam plakli že ich chcu a teraz ich stale spominaju a najhoršie je že to boli iba vysavne a ine už enmaju ☹ no užas som zvedava čo im kupime.

lalupa
7. apr 2009

yas, dnes by vam mali dost 😉 ,najneskor zajtra, mne volali v utorok a stvrtok zvonila posta 🙂

to je dobre,ze je tam mamka, potrebujes sa z toho dostat, aj par hodin k dobru je plus 😉

womenne
7. apr 2009

yas prosim ta enmaš nahodou zanmeho pravnika???potrebovalůa by som radu,vieš teraz mame ten sud a mam strach aky trest hrozi sestre ja sa bojim nechcem aby šla do vezenia,ma male miminko 😔 nevieš nahodou aka je sadzba za kradeš 25000.-???v čechach ak je viac ako 5000.-tak može ist do vezenia ☹ dakujem

margaretka11
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

kili
7. apr 2009

baby, nie je tu medzi nami nejaká doktorka, ktorá by mi vedela povedať aj nejaké právne veci alebo ako to mám nazvať, proste niečo, či nebudeme mať zle z niečoho? bližšie info radšej do IP

yasmina
7. apr 2009

Kili nieco ci nebudeme mat zle z niecoho? to nechapem 😒
Wom. nepoznam...nepordim ti bohuzial...

kili
7. apr 2009

yas, no píšem ako hotentót 😀

kiwuska
7. apr 2009

ahojte, yas skoro sa vyzdrav, je mi to luto, ze vas stale nieco takto trapi. hadam torecan ti zaberie. uzivala ho moja mamina ked mala migrenu a vzdy to bolo spojene so vracanim, odkedy jej dali torecan, problemy presli.

my uz od dvoch rokov kocik nepouzivame. zvykla som si aj ja aj chlapci. pekne sa drzia za ruky a asi by som ich do kocika uz nedostala