Dvojičkovo II
tak a je to tu, druha cast
Stručné zhrnutie
- Plienková dermatitída u dojčiat sa v diskusii rieši prevažne častým vetraním, umývaním čistou vodou, tenkou vrstvou Imazol (Imazol) a domácimi sedacími kúpeľmi v repíku alebo harmančeku ako podporou hojenia.
- Rodičia v diskusii zvažujú a diskutujú o platených nepravidelných očkovaniach: Prevnar (pneumokok), rotavírusová vakcína a vakcína proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra), pričom cena a účinnosť vakcíny proti kiahňam boli predmetom sporu.
- Pri starostlivosti o dvojčatá sa v diskusii odporúčajú ľahké golfové a dvojičkové kočíky typu Peg Perego, Hauck, ABC Design alebo Marco Marathon Twin podľa potreby do terénu a podľa ovládateľnosti; pri výbere sa riešila aj kúpa v bazári.
Najčastejšie otázky
Q: Ako liečiť plienkovú dermatitídu u dojčaťa doma?
A: Diskusia odporúča časté vetranie kože, umývanie iba čistou vodou, tenkú vrstvu Imazol/Imazol, striedanie s „Calciovou“ masťou podľa skúseností mamičiek a sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku; jedna rada uvádza namáčať do repíka aspoň 5× denne po 3–5 minút.
Q: Kedy a akú vakcínu proti ovčím kiahňam (varicella) doporučujú?
A: Podľa zmienky v diskusii sa spomína vakcína Priorix Tetra s odporúčaným očkovaním v 15–18 mesiacoch a na túto vakcínu je v diskusii odkaz na databázu ŠÚKL.
Q: Ktoré lieky použiť pri horúčke u dojčaťa?
A: V diskusii rodičia spomínajú používanie Nurofenu (čapík) a paracetamolu (Panadol) na zníženie horúčky a odporúčajú sledovať vývoj po podaní lieku pred rozhodnutím ísť k lekárovi.
Q: Môže antibiotikum spôsobiť zaparenie alebo podráždenie genitálií u chlapčeka?
A: Niektoré mamičky v diskusii pripisujú zhoršenie zaparenín po antibiotikách zmenu črevnej flóry a preto odporúčajú probiotiká počas a po antibiotickej liečbe.
Q: Aké domáce prostriedky sú odporúčané pri kašli alebo zahlienení u malých detí?
A: Spomína sa odsávanie hlienov, nosový sprej Olynth na noc a majoránkový čaj pripravený podľa jednej rady z diskusie ako 1 čajová lyžička majoránky na 1/2 litra vody na uvoľnenie kašľa.
Q: Kedy prejsť z detskej formule na krabicové kravské mlieko?
A: V diskusii viaceré mamičky uviedli, že dávajú krabicové kravské mlieko od približne 1–2 rokov veku dieťaťa; niektoré konkrétne spomínali prechod okolo 1,5–2 rokov.
Závery z diskusie
Zhoda
- Na zaparenú „ritku“ u bábätka diskusia odporúča časté vetranie, umývanie čistou vodou a tenkú vrstvu Imazol/Imazol; sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku označili viaceré mamičky za účinné.
- Probiotiká sa v diskusii odporúčajú pri a po antibiotickej liečbe na obnovenie črevnej mikroflóry.
Sporné názory
- Niektoré mamičky odporúčajú platené očkovanie proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) a rotavírusom, zatiaľ čo iné to považujú za zbytočné alebo príliš drahé; diskusia uvádza oba postoje ako možnosti pre rodiča.
- Niektorí rodičia považujú očkovanie proti pneumokokom (Prevenar) za dôležité pri kolektívoch, iní odmietajú viacero „doplnkových“ vakcín vrátane rotavírusovej a proti chrípke.
Otvorené otázky
- Ako presne súvisiaca antibiotická liečba s rozvojom gravitačných zápalov na genitáliách u chlapcov nemá v diskusii jednoznačné lekárske potvrdenie.
- Trvanie a dlhodobá ochrana po očkovaní proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) zostáva podľa diskusie otvorená otázka pre ďalšie rozhodovanie rodičov.
Spomenuté značky a firmy
Imazol/Imazol, Framykoin, Olynth, Nutrilon, Peg Perego, Hauck, ABC Design, Marco Marathon Twin, Priorix Tetra, Prevenar (Prevnar), Hexa, SUKL, BabyBazar.sk, Modrykonik.sk, Quelle, Tako
Spomenuté produkty a metódy
Imazol (Imazol), Framykoin, repík (sedací kúpeľ), harmanček (heřmánek) kúpele, majoránkový čaj (1 čajová lyžička na 1/2 l vody podľa diskusie), Olynth nosový sprej, odsávanie hlienov, Nurofen (čapík), Panadol (paracetamol), probiotiká pri ATB, Nutrilon 3, Nutrilon 4, nákup mlieka v Maďarsku, Peg Perego kočík, Hauck kočík, ABC Design, Marco Marathon Twin, očkovanie Priorix Tetra, očkovanie Prevenar, rotavírusová vakcína, „duette“ plastenka (šitie ochranného obalu)
Miesta a osoby
Bratislava (Ba), Karlovka, Kremnica, Brno, Maďarsko, Strkovec, Ricky Martin, Bruno Cibej
no ja som hrdia pokial nepichaju mna ale ja som bojko mam strach z ihla pritom v tehotensve som mala kanilu stale 😝 uvidim čo mi ešte napišemoj tatik 😉
tak naši chalani rozšrobovali hojdacieho konika no pochopite????????Normlne odšrobovali nohy od toho dreveneho stojana 🙄 🙄 🙄 🙄 a teraz nemam šrobiky necham to tatikovy na ukažku akychma šikovnych synov.a to som bola len v kuchyni par minut a že prečo su tak ticho no jassne kuli lotroviny 😠
wom, nenudis sa 🙂
katulik, spinkame zase poobede, ked ich naobed vynicim vonku, vychadzky,hry,salenie, maju problem zaspinkat, su vystimulovane, doobedu je to naj, od 9-13, a spinkame od 19,30, takze to nie je zle 😉
co sa tyka reci, tak ony navzajom nejaku maju, len cumim a nerozumiem, su podarene, z nasich slov klasika,co som uz spominala, plus nove "babi, caj, cooo?, ham, moja, ides,, kde je, koo (koleso), ooko, chcem, daj, paaat (spat), kukuk, aa (auto) a kopec este... su to baby ukecane, po maminke 😀
napodobnuju zvieratka, strasne rozumeju, znekonecneho bordelu mi vydoluje zltu ponozku a donesie,ked prezliekam druhu bambulu, strasne chcu pomahat
ad krmenie- spenatik im je malo, ine kedy ako, ale vedia sa aj same napapat, trenuju a potom same lyzickuju, ani vela bordelu nenarobia
dochadza mi muza,co varit, hlavne poobede, jogurt, chlebik, kasa na vecer, bleeee, mna uz by to nebavilo... dnes sme ochutnali jahodky, snazime sa vsestrannost,ale dochadzaju napady...
lalu tak teda krasne keckaju...nasi malo maxim viac ale mimi partizan...mama, tata, ded /dedo/,ham,papa a to je asi vsetko a namiesto daj si Maxim pyta dáš? 😉
dnes som im varila zemickovu kasu, fazulovy prívarok /slahacka a zelene struky Bonduele/ a morcacie sote a tiez neviem co im uz dat...a chuti im vareny puging ale nie ten co ide do mlieka ale Mliecny puding co sa rozraba s vodou a vari tazko sa zhana /byvali Laktamil/...toto nase novinky...
tak mi sme mali dnes rizoto,včera talianske cestoviny,tiež už neviem čo varit velmi im chutil opekany karfiol a všetko mesove maly by vymysliet nejake nenaročne recepty na každy den 🙂
ten pudincek skusim pozhanat, skusime aj my
mnam, taky obedik by som si dala aj ja 😝 , ja osm robila hovadzinku a zeleninu - hrasok, karfiol , brokolicka, ryzova kasicka,ale nejako im to neslo, mali malu pauzu, vynimocne mali vyzivku
no a naši miluje rajčinovu omačku a sknedlo,a tuniakove cestovny s kečupom to už možte davat.
inac stale im mixujem obedik, popri tom kusky,ale obedik musi byt enonuno 😅
niektore slova im idu po anglicky 😀 leather, to aj 1000x, s vyplazenym jazykom, baby, ou jeee 😀
😢 😢 😢 😢 mne dnes nič nevychdza vlastne nkdy ked si niečo naplanujem objednala som sa na gyndu,na krv na masaže a že zajtra cestujem naslovensko a drahy mi oznamil že mi berie občianku a malym kartičky na vybavenie papiera 🙄 🙄 🙄 🙄 sakra sakra sakra
Womene to tak byva, my sme si 2x naplanovali ist do stavebnej sporitelne prekonzultovat uver a 2 razy sme nic nevybavili 😝 . To sme si pritom zabezpecili strazenie deti...Asi nic netreba planovat ale robit spontanne 😉
neboj, nabuduce bude lepsie 😉
male spinkali od 15-17,45, okupkali sme sa a spinkaju od 20,00,ale papat moc nechceli
strasne u nas fuka 😠
lalu tvoje su ale spachtosky 😉 mimimu bolo zle z fazulky ho nafuklo prdel a plakal tak som dale espumisan dufam ze zaberie
MM sa bali ide prec a vrati sa v sobotu...a ja mlsam Tiramisu z kelimku 😉
yas, skusas davat trochu rasce?
mlsaj mlsaj, potrebujes dohanat 😉 ja som mala poobede carte'door, kruci,ani neviem,ako sa to pise 😅 fajna s lieskovymi orieskami a jahodky
lalu do luhacovic...DIAB.DNI ... 😖
ja idem stiahnut nejake foto a uverejnim...
lalu a kde mam dat rascu?
ber to tak,ze vam bude fajne a sobota klasika 😅 😀
rascu som myslela do nafukovacej zeleninky-fazulka, hrasok, sosovicka, staci par zrniecok, potom kludne vybrat, prdikov a nafukovania by malo byt menej
tesim sa na fotky,ale az zajtra, som nejaka divna, zrava, boli hlava, nevladzem, chce sa mi spat ☹
Ahojky
Helka maš pravd minule som sa zbalila rano a šli sme takto ked si planujem mi nikdy nič nevyjde,ak vybavi drahy kartičky by som šla asi zajtra lebo už fakt nevladzem od bolesti ale zase nejdemnič planovat pri mojej smole 😝
D 😝 nes pojdem s malymi do mesta zaniest nejake veci do bazaru nemam to kde skladovat..
yasmin rascu davaj do všetkeho tažko stravitelneho,ako piše lalu pomaha to,naši ju schrumaju 😀 dnes mam navarene tak mam klid moja babovka mala uspech hlavne u deti zjedli 3 kusky každy a ja zvyšok ostali 4kusky na ranajky 😝
verona, s kojením nemám až tak skúsenosť, ale s odgrganím to bola aj moja nočná mora vždy!!!!vraj dať si jedno na koleno, akoby sedelo. ja som mala pre ne taký vyvýšený vankúš, čo sa používa pri refluxe, veľmi mi pomohol, takže kým odgrg jedna, druhá bola na to vankúši.
kočík- tiež bol problém, bývame na treťom bez výťahu. takže sme nechávali kočík v aute dole v kufri. vláčili sme ich dole a hore v tých korbičkách / vaničkách z kočíka. to som ešte aj sama zvádla, ale ked už boli ťažké, museli mi chodiť pomáhať rodičia alebo MM. každýbožídeň hore dole. u nás by sa kočík ani nezmestil do bytu 😀
verona, to mate skoro 3m? vtedy sa mne osobne najlepsie kojilo, uz sa lepsie chytali, no stale mi vyhovovala zavinovacka,aj ked z nej uz trcali 🙂 velka pomoc pri odgrgavani, to som ich lez zdrapila (kojila som posediacky, milion vankusov, kojenecky sa mi smykal), a oprela som si jednu,ktora dopapala... tu polohu,co popisujes mozes, vtedy tecie ale vela mliecka, teda rychlo, moje zalievalo a potom kuckali a dusili sa, takze ak som mohla, ze nespinkali uplne rovnako a som bola sama, tak po jednom ...a opriet na gauci do sikmej polohy
so znasanim kocika nepomozem...
yas, jeeeej 😵 , su strasne zlatunki 😵 a M mate aspon na fotkach 😅 , chcu byt este v kociariku?
inac ja som tiez len fotografka, mm ani nenapadne,ze by som mohla byt na foto aj ja... 😖
paci sa mi ta cerveno cierna kombinacia 🙂 ,len aby z nich nevyrastli taki divociaci 😀 😉
Lalu no ja skoro ziadne foto :-/ nemam...
v kociariku az ked uplne nevladzu...
To som im kupila supravy NIKE take zamatove na 18 mesiacov ale rastu ako z vody a vcera ich mali 2 krat cize asi zbytocnych 100 eur...ale co ked sa teraz neparadim ja tak aspon ich neee? 🙂
uz je krasne teplucko uz sa Lalu opalujes ?
opalovanie nehrozi, som nejaka skapana zo slniecka, dlho na nom nevydrzim...staci,ze sme s babulami vonku a tesim sa k nam do klimy a chladucka... ved aj alabaster bol niekedy in 😀

naši od 11.30 no aj ja som chccela sakriš zase ma to boli viac ja as fakt zajtra pojdem knašim aspon si spravim preventivky u gynekologa adam si zobrat krv 🙂 a hlavne pichnut tetanovku 😢 neviete či to boli??