Dvojičkovo II
tak a je to tu, druha cast
Stručné zhrnutie
- Plienková dermatitída u dojčiat sa v diskusii rieši prevažne častým vetraním, umývaním čistou vodou, tenkou vrstvou Imazol (Imazol) a domácimi sedacími kúpeľmi v repíku alebo harmančeku ako podporou hojenia.
- Rodičia v diskusii zvažujú a diskutujú o platených nepravidelných očkovaniach: Prevnar (pneumokok), rotavírusová vakcína a vakcína proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra), pričom cena a účinnosť vakcíny proti kiahňam boli predmetom sporu.
- Pri starostlivosti o dvojčatá sa v diskusii odporúčajú ľahké golfové a dvojičkové kočíky typu Peg Perego, Hauck, ABC Design alebo Marco Marathon Twin podľa potreby do terénu a podľa ovládateľnosti; pri výbere sa riešila aj kúpa v bazári.
Najčastejšie otázky
Q: Ako liečiť plienkovú dermatitídu u dojčaťa doma?
A: Diskusia odporúča časté vetranie kože, umývanie iba čistou vodou, tenkú vrstvu Imazol/Imazol, striedanie s „Calciovou“ masťou podľa skúseností mamičiek a sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku; jedna rada uvádza namáčať do repíka aspoň 5× denne po 3–5 minút.
Q: Kedy a akú vakcínu proti ovčím kiahňam (varicella) doporučujú?
A: Podľa zmienky v diskusii sa spomína vakcína Priorix Tetra s odporúčaným očkovaním v 15–18 mesiacoch a na túto vakcínu je v diskusii odkaz na databázu ŠÚKL.
Q: Ktoré lieky použiť pri horúčke u dojčaťa?
A: V diskusii rodičia spomínajú používanie Nurofenu (čapík) a paracetamolu (Panadol) na zníženie horúčky a odporúčajú sledovať vývoj po podaní lieku pred rozhodnutím ísť k lekárovi.
Q: Môže antibiotikum spôsobiť zaparenie alebo podráždenie genitálií u chlapčeka?
A: Niektoré mamičky v diskusii pripisujú zhoršenie zaparenín po antibiotikách zmenu črevnej flóry a preto odporúčajú probiotiká počas a po antibiotickej liečbe.
Q: Aké domáce prostriedky sú odporúčané pri kašli alebo zahlienení u malých detí?
A: Spomína sa odsávanie hlienov, nosový sprej Olynth na noc a majoránkový čaj pripravený podľa jednej rady z diskusie ako 1 čajová lyžička majoránky na 1/2 litra vody na uvoľnenie kašľa.
Q: Kedy prejsť z detskej formule na krabicové kravské mlieko?
A: V diskusii viaceré mamičky uviedli, že dávajú krabicové kravské mlieko od približne 1–2 rokov veku dieťaťa; niektoré konkrétne spomínali prechod okolo 1,5–2 rokov.
Závery z diskusie
Zhoda
- Na zaparenú „ritku“ u bábätka diskusia odporúča časté vetranie, umývanie čistou vodou a tenkú vrstvu Imazol/Imazol; sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku označili viaceré mamičky za účinné.
- Probiotiká sa v diskusii odporúčajú pri a po antibiotickej liečbe na obnovenie črevnej mikroflóry.
Sporné názory
- Niektoré mamičky odporúčajú platené očkovanie proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) a rotavírusom, zatiaľ čo iné to považujú za zbytočné alebo príliš drahé; diskusia uvádza oba postoje ako možnosti pre rodiča.
- Niektorí rodičia považujú očkovanie proti pneumokokom (Prevenar) za dôležité pri kolektívoch, iní odmietajú viacero „doplnkových“ vakcín vrátane rotavírusovej a proti chrípke.
Otvorené otázky
- Ako presne súvisiaca antibiotická liečba s rozvojom gravitačných zápalov na genitáliách u chlapcov nemá v diskusii jednoznačné lekárske potvrdenie.
- Trvanie a dlhodobá ochrana po očkovaní proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) zostáva podľa diskusie otvorená otázka pre ďalšie rozhodovanie rodičov.
Spomenuté značky a firmy
Imazol/Imazol, Framykoin, Olynth, Nutrilon, Peg Perego, Hauck, ABC Design, Marco Marathon Twin, Priorix Tetra, Prevenar (Prevnar), Hexa, SUKL, BabyBazar.sk, Modrykonik.sk, Quelle, Tako
Spomenuté produkty a metódy
Imazol (Imazol), Framykoin, repík (sedací kúpeľ), harmanček (heřmánek) kúpele, majoránkový čaj (1 čajová lyžička na 1/2 l vody podľa diskusie), Olynth nosový sprej, odsávanie hlienov, Nurofen (čapík), Panadol (paracetamol), probiotiká pri ATB, Nutrilon 3, Nutrilon 4, nákup mlieka v Maďarsku, Peg Perego kočík, Hauck kočík, ABC Design, Marco Marathon Twin, očkovanie Priorix Tetra, očkovanie Prevenar, rotavírusová vakcína, „duette“ plastenka (šitie ochranného obalu)
Miesta a osoby
Bratislava (Ba), Karlovka, Kremnica, Brno, Maďarsko, Strkovec, Ricky Martin, Bruno Cibej
Ahojky, Lalu kupili sme ich v normalnom obchode, kde predavaju bycikle , 1 sedacka stala 43 EUR, zdaju sa mi celkom dobre. Cyklisti sme taki sviatocny, keby sme chodievali previdelne tak kupim "lepsiu" Mame aj prilby, takze sme vybaveni. Ale inac po kupe tych sedaciek sme isli na nakup do Kaufladnu a tam tie cyklosedacky mali tiez a teda tie sa mi feeest pacili , normalne som lutovala, ze uz mame kupene 😅 Vecer mozem hodit foto ako sme ich skusali 😀
Zabka teeeda, ze spat na stolicke 😠 ☹ , to su otras podmienky !
Aj ja prajem peknu dvojickovsku nedelu !
grmitko to bude asi tym,ze kazde dieta je ine.vidis ja dam cipok a do pol hodky je teplota dole.Mozno preto,ze su mladsie ako tvoje.ale drzim palce aby ste boli cim skor zdravi.Moja Nikolka mala raz teplotu 39 cely den,podarilo sa ju zbit a na druhy den nic.No o par dni dostala taku nadchu 😨 a po nej dostala Andrejka obstrukcnu bronchitidu a to sme stravili 7 dni v nemocnici.dufam,ze vam z tych teplot nevyjde nic take.tak sa drzte.
my ideme v utorok do PO na alergologiu na odbery tak dufam,ze to dobre dopadne.to kvoli tomu,ze Andrejke piskalo opakovane na prieduskach,ale uz jej nepiska,sem tam je pocut chrapcanie,ale alergolog povedal,ze to mozu byt hlieny alebo nejaky virus.tak uvidime. 😵
tak spanie na stoličke doverne poznam v čadci to je normalne musiš dokonca davat pozor kedy ymalemu dotečie infuzia,horor a som tak spala 2 dni no že spala vlastne bdela,a ked sa uvolnila jedina nadštandratna izba hned som tam šla.Tuna maš v každej izbe telku-platiš si mincami na hodku 10kč.a postel pri postielke takže super.
žabka tak super že pojdete aj vy.Ja som neznašala ked som bola saama a maly boli chory teraz ani do nemocky s jednym ani navyšetrenie vždy musela utekat sestra ku mne aj v noci 🤐 teraz je to lepšie ked je tatiko doma,som klidnejšia lebo viem že nebudem musiet riešit že kde ostane druhy ak by sa niečo nedajbože dialo.
som sa dožrala tu sedim a kysnem 😝 som robila prirodne horčicovo kečupove rezne,a tatiko spravi očka no neodolam som na prasknutie ešte chvilu počkam kym sa mi to tam udupka a spravi miesto na latte 😀
yasmine ano v Bardejove.Vies lezala som na gynekologii aj na sestonedeli ked sa mi narodili dvojicky a je to tam uzasne.nove a pekne,ale detske oddelenie je najhorsie z celej nemocnice.este dobre,ze tam maju nadstandardne izby.boli obsadene ked sme dosli,ale po troch dnoch sa jedna uvolnila tak sme sli hned tam.ale bolo tam neskutocne vela ciganov a robili si co chceli a vrieskali po chodbe do pol noci.no humus..... 😝 aj ja by som najradsej sla do Anglicka,ale manzel stale vaha,ale ako sa poznam tak ho urcite prehovorim.musim uz len kvoli detom. 🙂
helka1 a to mi este na jednu noc tam dali ciganku,ale fest smradlavu,chudatko Andrejka ani nemohla spat tak som potom otvorila dvere dokoran a bolo lepsie.uz nikdy viac.brrrrrr 😝
Baby to je dest s tymi podmienkami 😝 ☹ KEd som bola s malymi v nemocke tak som nastastie spala na posteli a bola som s detmi na izbe sama. Nastastie !!! Ale aj tak na to nerada spominam 😔
Lalupa tala som foto tych cyklosedaciek do albumu tuna : https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
ale este nemaju namontovane tie operadla na nohy a ten ram na ktorom maju by upevnene, ked sme ich takto mali postavene na chodbe deti len v tom chceli sediet 😀
helka, dakujem, nevies,co to je za znacka? vacsina vyzera uplne rovnako,ale cenovo su niektore sialene...kebyze aj my cyklujeme pravidelne, tak investujem,ale raz za rok, co ja viem...
este mi napis,ci mate taku na nosic alebo sedlovu ruru...dik 😉
Lalu, kebyze deti neroztrhali obal tak ti aj poviem 😀 , mozno nejake utrzky najdem a poviem ti 😉 .My planujeme ist s nimi obcas cez vikend trosku "polietat" no a cez tyzden v ramci "nudy" pozriet svagrinu cca 700 m vzdialenu od nas, takze snad ta sedacka bude postacovat 🙂 . Upevnenie maju na rurku, ktora super peruje na nerovnostiach a ani by som na nosic nedavala prave koli tomu 😉
Tiez sa mi nechcelo investovat viac penazi , aj tak to vyuziju tuto, max. buducu sezonu, potom uz pofrcia na svojich kolieskach 😀
Lalu nasla som tu cyklosedacku na nete je to cyklosedacka Dusty, najdes ju aj tuna : http://baby.slovakia.eu.sk/bazar/sportove-potre....
Inac vraj v Kauflande co som spominala ze maju tu cyklosedacku tak vraj stoji 780 SK, neviem ci je teraz v tom letaku ,ale vyzera super !
Yasmi sedim za compom a snazim sa pracovat, ale nejak ma na pracu nebere 😅
my kupime asi iba jednu na skusku,teiz na ruru,lebo to dieta na nosici musi trpiet...pozeram na nete,ale prehanaju to s cenami
jo a ten odkaz co som sem dala nefunguje lebo som na konci dala bodku - tak treba ju vymazat 😅
Adrolka tak co, skusala si tu babu "postrasit" ?
Yasmi, inac ty si dobry detektiv ! 😀
helka ahaa joj ja som spion a aky a co vsetko viem zistit...inac medzi kamoskami mam nick Sherlock 😉
http://www.kaufland.sk/Site/Tovar/Ozaj_lacne/vy...
helka, co myslis, ja som z toho jelen, je to na nosici? vyzera to aj aj...
kocky helka lalu ste odvazne...ja by som sa bala ist takto s drobcom na cestu...nemam doveru v soferou ze ci by niekto do mna nenaaabural...bala by som sa 😔
jedine tak po dedine kde nie su frekventovane cesty hmmm?
LAlu vyzera dobre ta sedacka ! Ale fakt neviem to upevnenie ! Ak by bol na nosici, tak potom naco tie rurky ? Asi by trebalo zbehnut do Kauflandu omrknut a precitat na obale ! Ale predpokladam, ze sa rychlo vypredaju, sezona zacina !
yasmi, ved ja byvam na dedine ! Takze len u nas a max po ceste ktora nie je frkventovana ! Alebo potom na cyklisticky chodnik co je nedaleko nas - vo Svite, ale tam je riadna premavka 😖
Inac tuna maju deti neskutocne zazitky, chovame ovecky a bykov , chudata ovecky - dvojky im nedaju vydychnut 😅 😀 a co sa bykov tyka nenachadzam udiv aka je Radka odvazna, ta sa k nim dokaze priblizit , vojde do chlieva ako nic 🙄
yas, co si, na cestu??? to len na uzavretu cestu, betonku, ani po terene by som si netrufla...
staci, ze bambi sa rozbehla na schody, (mimochodom spala od 3-6,30pm som ju budila, ze co je 😕 , o hodinu na to hajde spat, tak sa potesila,ze sa posmyskla tesne pred nimi a tvarickou sa buchla do schoda)...za sekundu pod ockom na licnej kosti mala modre a po par minutach uz velikanska modrina...bojim sa,ako to bude vyzerat zajtra ☹
takze cykloturistika len totalne opatrne a prilezitostne a len po rovnej ceste, lebo to moze dopadnut ovela katastrofalnejsie ako nevinny pad zo smyknutia
helka, mozno skocim na laser zajtra, tak zbehnem a omrknem ju,aj ked pochybujem,ze tam este je
mam v plane kupit aj pieskovisko, vela by som toho chcela
DObre ranko...prvaaaaa
helka ten cyklist.chodnik je brutal preplneny...tam by som teda nesla...som bola raz a nikdy viac...a nenormal.mnozstvo korculiarov 😠 heli Radka mozno bude prva toreadorka na slovensku 😀
Lalu som sa chcela opytat ake velkosti ti prisli tych koze.rak topanociek? som objednala 13,5 a 14 dufam ze budu dobre lebo papucky poslali nenormalne velke...
a ako bambi velka modrinka 😒
wom. uz som naspat kucerava 🙂))
Saske - Grmi prajem vsetko vsetko naj naj naj k dnesnym narodeninkam!!! 😵 😵 😵
ahojte 😵
grmi- ja sa tiež pripájam- všetko najsamlepšieee 😵 😵
helka, veru yasmi je perf detektív 😀
tej krave som nepísala, kašlem na ňu, ale každému koho poznám a viem , že chodí na mmb, som na ňu upozornila. 😝
ja som mojim kúpila na ebay na leto tie crocs-ky, zatiaľ sú troliknu väčšie, ale pohodlné, ja sio tiež xcem kúpiť také na leto. ešte potrebujem sandále, svokra prisľúbila, že kúpi nejaké sholllky.
adrol som čitala o tej lodi čo chceli uniest pirati boli tam aj slovaci som si hned pomyslela na teba tvoj v tej oblasti nieje že??? 😕
Viete na čo sa pozeraju moje deti?????HRIEŠNY TANEC 😀 budu tanečnici už ich vidi 😎
ahojte, to tu ako tak zije 😎 , zacal nam normalka tyzden, co???
yas, vyyzehli a fot !!! aj s tym make upom, nech tu vsetci odpadneme 😉 (davno mi nic nebolo, tak do toho 😀 )
ad topanocky, uz som pisala, ze som objednala 20-ky, ale stale cakaju na nasu nozku, su asi 2 cisla vacsie 🙄
grmi, prajeme len to najkrajsie z krasneho, najlepsie z dobreho, najviac zo vsetkeho a posielame pusy k narodkam ! 🙂
wom, ja som minule stretla mojho ex aj partnera v jednom, normlane som sa pohravala s myslienkou,ze ho prehovorim,aby sme si dali kondicne hodiny po x rokoch 😅
Lalu a to je ake 20?kolko cm chodidielko maju male?ja na tvojom mieste si dam urcite kondicne hodiny!!!na 1000% 😉

zabka to ste boli v nemocke v Bardejove?ved to si vsetci chvalia Bardejov...v PO nova nemocka ale koooopec ciganov ziadny nadstandard...tak chodime ak nieco do KE na kliniku ale tiez katastrofa starina...ale aspon tam pozname prednostku...a na tvojom mieste tiez by som brala drobce a isla do Anglicka...