Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
6. jún 2009

ozaj baby, dnes som Simonke mojej nespavej načapovala pred spaním medovkový čajík. Ak bude spať lepšie tak dám vedieť a šup ho kupovať pre všetkých nočných nespavcov, ok? 😉

ajka72
6. jún 2009

škoda že nechcete písať o porodoch dobre sa to číta...
ifilipkova je pravdou že detičky su super a že to čo človek zažil po cisaráka je za nami, ale ja som o tom ko je to po cisaráka nič nevedela nebola som na to pripravená tak som bola dosť v šoku a trochu zmatená ale potom som bola v porodnici 3 týždne kvoli nabratiu váhy mojich babuliek a videla som ako sa maminy trápili s tvrdnutím prsníkov alebo im bábo nechcelo sa prisať alebo hne´d spalo a ja som s mojimi drobcami nemala žiadní problém prisali sa hneď a sali ako divé, stále sa chodili na mňa pozerať ako to robím a ke´d som im predviedla ako som ich naraz kojila a to som vyčítala z kníh a raz mi pomohla na začiatku sestrička tak nechápali, tak som hneď zabudla na tie šokojuci zažitky na začiatku hneď po porode

margaretka11
6. jún 2009

ajka ak chceš ja napíšem 😉

ajka72
6. jún 2009

no ja budem len rada... 🙂

elenita
6. jún 2009

Babule, tolko krasnych gratulacii.....dakujem, ste strasne zlate 😵 😵 😵

elenita
6. jún 2009

ajka nadherne fotky mas v albumoch, babule su krasne 🙂

ajka72
6. jún 2009

ďakujem elenita aj vy ste krásna rodinka s krásnymi detičkami

margaretka11
6. jún 2009

tááákžeee. Deň pred pôrodom mi na vizite oznámili, že zajtra je deň D a pôjdeme na to. Vtip je v tom, že ja som túto info prepočula a povedali mi to dve maminy, ktoré boli so mnou na izbe 😀 . Večer mi ešte sestrička povedala, čo si mám zbaliť do igelitky, ktorú mi nechajú na Jiske. Dôvod, prečo sa doktor rozhodol už na ďalší deň "rodiť" bol ten, že Simonka mala horšie prietoky a nechcel nič riskovať. Klasický pôrod zamietol preto, že Simonka bola Áčko a otočená koncom panvovým, môj doktor povedal, že nechce riskovať komplikácie. A tak prišiel deň D. Sanitár ma odviedol s igelitočkou k pôrodným sálam, tam som sestričke nadiktovala kombinácie mien pre chlapcov, dievčatá a pre môj vytúžený a očakávaný párik. Kriste, môj manžel by sa naštval, keby sa nám narodil Šimon a Matúš (idú na Riviéru) ako som nadiktovala 😀 . Pre dievčatká sme mali dohodnuté mená Kamila a Margaréta, dva kvietky. Ale vedeli sme, že bude cicuška a pipík. Pred operačkou ma vyzliekli a navliekli mi ten operačný pláštik a na hlavu to čudo, sieťku, či čo. A potom sa mi otvorili dvere operačky...Hrôza...stres...čo bude nasledovať... Tam už čakal môj úžasný pôrodník, dr. Molitoris, povedal mi, aby som si vyliezla na lôžko, tam som sedela a napichli mi spinál. Mala som úžasnú anesteziologičku, taká sympatická mladá doktorka s krásnymi hnedými očami, celý čas mi psychicky pomáhala, fakt zlatíčko. Spinál napichla na prvý raz a pripravila ma nato, že mi začne mravenčenie v nohách a to bude postupovať pomaly nahor ako také teplo, tak to budem pociťovať. Presne to som zacítila, zahlásila som to a vtedy mi pomohli ľahnúť si. A zakryli mi výhľad na bruško.. Niektoré pocity boli nepríjemné, pamätám si také zvláštne namykovanie zo strany na stranu, keď vyberali bábätká a tlačenie na rebrá... 😝 . Ale zrazu sa na mňa anesteziologička pozrela so slzami v očiach a vraví, že mám nádhernú dcérenku a potom, že mám nádherného chlapčeka... Ja nemám dosť slov, aby som vyjadrila ten pocit, pocit dôležitosti, že som mamina a hneď dvojnásobná a keď mi ukázali detičky, boli najnádhernejšie v celom vesmíre, úplne dokonalé... Dodnes som presvedčená, že NEEXISTUJE DOKONALEJŠIE ĽUDSKÉ DIELO AKO JE DIEŤA 😵 😵 😵

margaretka11
6. jún 2009

a vari ste už všetky okrem mňa išli búvať??

elenita
6. jún 2009

marg, to bolo krasne 😵 😵 😵

elenita
6. jún 2009

az sa mi slzy tisnu do oci 😅 ja sa chystam uz dlho, lebo u nas bude budicek zas o pol piatej 😝 , no ale neviem sa odpratat do postele

margaretka11
6. jún 2009

El, aj ja mám slzy v očiach, keď to po sebe čítam. Bol to ten najúžasnejší zážitok v mojom živote 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katullka
6. jún 2009

marg, napisala si to krasne, ja som si tiez myslela, ze to bude najuzasnejsi zazitok a na spinal ma nahovoril lekar, hlavnou vyhodou malo byt to, ze hned uvidim deti a v skutocnosti som ich videla az na druhy den 😢

katullka
6. jún 2009

Baby, co mam dat Paulinke aby sa jej lepsie dychalo? Ona sa stale budi a ma plny nos, len jej sa to neda vysat, ona je z odsavania uplne vystresovana a tak nejak stiahne nos, ze jej to vobec nejde vytiahnut.. ☹ Teraz je pri nej manzel, lebo pri mojom kasli by tiez vela nenaspala. Na spanie som jej dala Nasivin, ale nemozem jej ho davat kazdu chvilu, tak neviem, co s nou. Pred chvilou som jej dala cajik a vobec som si nevsimla, ze ked ho pila, tak flasa tiekla a obidve sme boli priserne mokre 😖

margaretka11
6. jún 2009

Kati to ma mrzí, mňa nahovorila anesteziologička, že je to výhoda oproti celkovému uspaniu a ja naozaj neľutujem. Vidieť Simonku, ako vypúlila očká, keď som jej povedala Ahoj Simonka, to bolo naozaj úžasné a neopísateľné 😵

margaretka11
6. jún 2009

Kati ja dávam morskú vodu vždy keď sa deti budia na plný noštek. Okrem toho im podložím matrac malinkým vankúšikom, spia tak vo vyvýšenej polohe a dýcha sa im lepšie 😉

elenita
6. jún 2009

aj ja som dnes mala cely den slzy v ociach od dojatia, ze ti moji krpci zlatusici uz maju rocik....akoby to bolo len vcera, co sa narodili......
katullka, to iste mava aj nas maly, teraz mu vobec neodsavam, neda sa. Ale spi na dvoch tenkych vankusikoch a lepsie sa mu tak dycha, ked ma hlavicku vyssie polozenu. Manzel mu obcas da aj svoj velky vankus, ale to sa uz hnevam, to je moc. Ale spi vtedy velmi dobre 😅

margaretka11
6. jún 2009

Kati a mne ešte doktorka odporučila urobiť deťom akoby mokrý stan na postieľke, t.j. natiahneš nad postieľku navlhčenú plachtu a ako sa to vlhko odparuje tak sa deťom lepšie dýcha 😉

margaretka11
6. jún 2009

čo sa týka odsávania, doktori odporúčajú 3-5 krát denne, ale to je maximum. Čím častejšie odsávate, tým častejšie sa tvoria hlieny a preto to netreba preháňať. Ja to robím tak, že cez deň veľmi neodsávam, nakoľko deti behajú a soplíky im prirodzene odtečú, ale na noc im odsajem a podložím matrac na lepšie dýchanie a osvedčilo sa to. 😉

margaretka11
6. jún 2009

El, chápem tie slzy dojatia, ja som to tiež tak prežívala 😵 . Mať dvojičky je zázrak 😵 😵 😵

margaretka11
6. jún 2009

ako pekne si tu píšem sama, že? 😀

margaretka11
6. jún 2009

po dlhej dobe sa neviem nasýtiť 😀 😀 😀

elenita
6. jún 2009

Hej, marg, krasne Ti to ide 😀 ja tiez tak zvyknem 😀
ja si tu chodim po bazare, rozmyslam, ze kupim malym nejake nohavice a kratasky, takmer nic nemame. Co si myslite o pouzivani takychto nosenych veci od v podstate cudzich mamiciek? 😕

elenita
6. jún 2009

ja tiez pridem raz za cas, nikto tu vtedy nie je a ja len pisem 😀
No ale uz nevydrzim, musim si ist labhnut, lebo ma caka max. 5 hod spanku.a oslavujeme zajtra 🙂 ale to len taka mini oslava, hlavna bude az na nase hody a moje narodeniny a den pred Petulikovymi meninkami, cize 28.6 🙂

margaretka11
6. jún 2009

el, ja som kúpila od jednej maminy na mmb tenisky a boli úplne super. Takže ak máš dojem, že tie vecičky by tvoji drobečkovia ponosili a sú v dobrom stave, ani neváhaj 😉 . Maminy dvojičiek si musíme pomáhať 🙂

margaretka11
6. jún 2009

El, 28.6. to už budeme naspäť na Slovensku. Tak potom vám poprajem všetkým 😉

elenita
6. jún 2009

no ved to 🙂 vidis, a je tu aj sekcie dvojicky, tak pozriem aj tam.ale asi az zajtra 😀 papa dobru nocku

margaretka11
6. jún 2009

dobrú noc elenita a krásne sny 😵

katullka
6. jún 2009

marg, nasi spavaju na vankusikoch, ale nejako to nepomaha ☹

elenita
6. jún 2009

tak uz som preletela aj tu sekciu dvojicky, ale nic pre nas 😒 . Nevadi, dobru nocku 🙂