Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
16. jún 2009

ja ani neviem ako ma chutit robim to prvy krat a nikdy som to nejedla 😕 čo ja viem tak normalne to chuti muku necitim je tam mlieko+ voda

womenne
16. jún 2009

a myslite že by to mohlo nejak škodit?myslim na bruško?

lalupa
16. jún 2009

wom,to asi treba mat v oku, kolko muky, lebo ono to aj varom dost zhustne...

janet, no radsej smrdiet,ako ofukovat modriny a potom si vycitat,ze??? 😉

wom, to iste mame aj my, ja uz hocico poviem, ani ma nevnima, lebo mysli,ze hundrem a podzubujem, pritom presne do bodky vystihnem chvilu pred tym,ako sa nieco stane...
a on na to, ved to sa moze stat aj tebe... 😠 my dvaja sme jak hotentoti, nejako nepouzivame rovnaku rec ci co...

a veci typu, chcem ti pomoct, reku oki, tak treba malu prebalit, obut topanocky a nezabudni bla bla... o 5 minut, co si chcela??? 😠 , tak radsej si porobim veci sama 😖
ach jaj, skoda slov 😀

lalupa
16. jún 2009

wom, muku trosku povarit, zhustne to,aby nebolelo brusko, inac to mas urcite fajn 😉

womenne
16. jún 2009

a nezhorkne to?bo mi hovorili že sa nesmie varit 😕 no chuti to celkom dobre nevie prečo som to odmietala 😨

lalu no presnekedysi všetko ok dokonca kupaval,krmil no vše ja nevie čo je teraz asi si mysli že ked su večši su sebestačnejši ale je skor opak teraz to je horšie,ale aby som len nekydala inač je spolahlivy celkom 😀 ked mu napišem dlllhy zoznam

je to aj vo mne lebo ja som nervačka čo sa tyka malych musim mat všetko tip top a niekedy až moc predvidam ale proste mam strach 😔

nana77
16. jún 2009

je to tak, radsej byt predvidavy a spravit niekedy zdanlivo zbytocne opatrenia, ako si potom vycitat, ze som neurobil to ci ono a pritom to nebolo ani tazke, ani narocne alebo nevykonatelne... skratka, kolkokrat sa cloveku len nechce. a moze to mat fatalne nasledky... ja som na malych teda dost precitlivela, uz mi bolo aj par krat vytknute zo strany rodiny, ze az moc. ale zaujimave je, ze aj mm je taky... tiez je na nich citlivy a taky starostlivy. a to je fajn 🙂

wom, mam fakt dobry a lahky recept na koprovu omacku, tak ak chces, pisnem ti ho do ip 😉 . mnaaaaaaamky, ja koprovku zboznujem!!!!!!! aspon si mi dala tip co varit tento tyzden niektory den 😉

lumi, no veru, vyrastli ti chlapi nasi... ako vsetky deticky tu, ved len teraz sa narodili a boli babatka! tak v nedelu ste to neboli vy. ja som tam nebola ale kamoska a opisala kocik aj ten parik tak, ze to na vas uuuuplne sedelo 🙂 .

janett, no som zvedava, ci sa odnaucite od toho nocneho krmenia. inak, to ste dobri, ze 180ml je znizena davka! u nas ti moji krpci tolko nevypiju ani normalne 😒 .

lalu, dva tyzdne cakasn ms? dufam, ze si ok a ze sa historia nezopakuje...

womenne
16. jún 2009

nana pošli budem rada 😉

janettba
16. jún 2009

Nanuš - naši normálne pijú na raňajky a pred nočným spánkom 210ml vody + umelé mliečko, počas dňa iba čajík a teda v noci Domčo tých 180ml (to je voda + ešte UM - takže výsledná dávka je ešte väčšia po namiešaní).

Womenne - ja kôprovku nerobievam, lebo ju naši nemajú radi, ale ja by som si dala - mňam 😀 . Ale keď tak uvažujem nad tým, tak naši tiež nemali radi moje obľúbené jedlo zapekanú brokolicu so syrom a nejako som ich na to naučila - celkovo na brokolicu mi robili fuj a teraz ju môžu 😉 .

U nás dnes varil ocinko, ale také varenie - pečené kura 😀 a aj to kura som mu umyla, obrezala, očistila a nachystala na spracovanie - on ho ochutil a s láskou ho oblieval v rúre... 😝

Inak včera ukazovali tú maminku s chrobáčikom, čo mal tú hnusnú chrípku v tv novinách, čo ich Yasmin pozná - boli na kontrole a maminka ukazovala, že drobček by mal mať takú rúšku na pusinke, keď je v kontakte s okolím, no neviem - našim by som to musela asi sekundovým lepidlom prilepiť, aby to tak mali. A ten drobček je už v poriadku, všetko je o.k. - našťastie to takto dobre dopadlo.

A dohovie ako sa má malý mimi - Yasminka už potom nepísala, snáď je už o.k.

womenne
16. jún 2009

http://www.cas.sk/clanok/120737/foto-zachrany-d...
v dalšom pisali že Deanka potrebje krvičku.

ajka72
16. jún 2009

lalu dik že si na mňa myslela pri plánovaní dovolenky inak kde ideš na ten druhý termín je to Tatranská Lomnica?, tak už len nech všetko vyjde deti zdravé, počasie bez dažďa a ideme, trochu sa bojím toho balenia akosi si to neviem predstaviť zbaliť deti teplejšie ale aj ľahšie veci, seba a muža i keď on vyhlásil že sa zbalí sám myslím si však dobre len v tatrách zistíme čo všetko zabudol 🙂, a včera vyhlasil že už od piatku mám začať baliť on to bude pomaly nosiť do auta a v sobotu uvidíme čo sa nám zmestilo a čo musí isť vonku z auta srandista 😀
o tých dvojičkách je to strašné ja už nejdem rozpisovať moje pocity lebo tie sa zhoduju s vašimi jednoducho je to strašná tragídia a treba na deti davať veľký pozor ☹

mima595
16. jún 2009

ahojte - ja sa len chcem trošku zastať otecka tych dvojičiek a vlastne aj ostatnych chlapov. trosku ste ma sklamali ☹ tym, ako ste to hned vrhli nanho a na chlapov - to, že sa nevedia starať o deti 😢 . Ta tragedia je neskutocna, ale necakala som, že akurat maminy dvojičiek ho odsudia -to som skor cakala od monomam, co su svojim babetkam stale v patach, a nie od nas, co vieme, ake to je starat sa o deti, čo zasadne vsetko robia naraz a opacnym smerom. 😒
Je jasné, že clovek musí byť rychlejší arozmyslať dopredu, co deti vyvedu, ale to sa vzdy neda - a hlavne neda sa porovnat 1 rocne a 2 rocne dieta. Proste 2-rocne dieta do ohradky nedas ☹ .
A ešte jeden moj postreh ohladne strazenia deti - ked dvojky strazi napr. MM, dedovia - oni ich fakt len strazia, kdežto ženy pri strazeni robime aj kopec inych veci- a uraz je na svete raz dva.

Ajka - myslim, že kratasy su ti do Tatier zbytocne 🙂 - my mame chatu blizko Kežmarku /Vrbov/ ja tam na leto nabalim aj kratasy a tricka a potom nadavam ako "chora vrana", že všetko beriem zbytocne naspať - nezabudni na pancuchace a ked mas, tak oteplene vesty - tie vyuzijeme najviac 😉

grmitko
autor
16. jún 2009

nana ipni aj mne tu koprovku, akurat somv sobotu vravela ze by som si dala 🙂

no ideme my oslavovat, sestrina mala ma dnes 3 rocky 😀

diddi
16. jún 2009

Neodsudzujem toho muza,boh vie,ze do konca zivota,ak sa to da nazvat zivot,bude trpiet a vycitat si,bude mat pred sebou kazdu jednu sekundu.....nevieme co vtedy robil,kde bol,ale je iste,ze nebol pri vsetkych troch detoch.....poznam,co robia 2 rocne dvojicky,zatvaraju sa do izieb,posuvaju si veci,na ktore sa chcu postavit,ukazuju na okna a kricia "tam,tam,pa,pa".....ale vzdy,vzdy som pri nich a ak musim napr.na wc,tak bud idu so mnou,alebo zabrzpecim vsetko tak,aby sa za tu chvilu nic nestalo.....ten otec bol aj nebol na vine.....okno bolo zavrete,otvoril ho ich 6r.brat.....viem podla seba,ze ja viac ustriehnem deti nez muz,svokor,svokra.....pretoze viem predvidat a myslim o krok,sekundu dopredu......aj ked sa na mne vsetci smeju,ze myslim len na zle.....ale radsej znesiem smiech ako slzy

ivet77
16. jún 2009

Ahojte, dlho som neprispela ... ale ked som citala ten pribeh o tych dvojickach z Nitry ... 😢 uf .. nebolo mi vsetko jedno, aj som si veru poplakala ... je to hrozna tragedia. Veru, veru, strazme si radsej poriadne tie nase pokladiky. Nestastie sa stane strasne rychlo, je mi velmi luto tej rodiny. ☹

womenne
16. jún 2009

mima ale my sme ho nekritizovali ved už včera som vedela že to okno otvoril druhy starši syn ☹ ,jasne že vieme čo male dvojičky navyvadzaju,ved to mame každy den doma niekedy sa proste neda ustražit ja som kritizovala mojho lebo am to štve chapeš?viem že jemu sa nič neda vyčitat chudak bude sa trapit do konca života,bude si to vyčitat 😔 😔 😔

koporku so zdlavila riadnou porciou deckam hrozne chutila hned ju zjdeli takže zaradujem na jedalniček bude často 😵 😵 😵

womenne
16. jún 2009

určite som nechcela aby to tak vyznelo 😔

yasmina
16. jún 2009

ahojte...
ja len kratucko a pokusim sa vecer vas precitat...
Mimimu je klop klop konecne lepsie teploty ustupili ale stale ho velmi dusi stekaju mu hlieny a strasne kasle a dusi ho to a napina na vracanie...kupila som mu dnes Solmucol sirup tak dufam ze to pomoze...vyzeralo to tak ze Maxim sa od neho nakazil ale zatial ma len silnu nadchu tecie mu z nosteka a teplotka len minim.zvysena 37,5C ale idu mu ocne zubky a strasne slini tak to moze byt aj tym jemu davam pre zmenu Viburcol /homeopaticke cipky/ len neviem ci to nie je blbost...
Ja sa pomalicky zotavujem z USA z toho casoveho posunu...bolo uzasne ked drobcom bude lepsie v skratke popisem cely trip...inac v amerike velmi vela dvojciat a same europske kociariky 😵 pa zatial este sa ozvem...

mima595
16. jún 2009

womene - ja som tiež nemyslela tak, že muži su uplne super v strazeni, proste kazdy ma svoje chyby - myslim, teda ženy aj muži - neviem, ci si pamatate, ale asi 2-3 roky dozadu tiež vypadol nejaky chlapček z 2. poschodia, tiež sa opieral o sietku na hmyz - a vtedy vraj pri nom boli obaja rodicia ☹ - nastastie to malo stastny koniec.

Len asi uplne suhlasim s nazorom Zinusky - proste na svete je tolko uplne hnusnych ludi, ktorí vedome robia zle, a tym sa nestane nic, a toto..... ved aj ten 6-rocny chlapcek je len dieta, a tiež to neurobil umyselne - proste "len" otvoril okno - ved preco nie, ked tam bola sietka ☹ ☹

Ja som trosku chcela reagovat este na to - co si pisala o manželovi, že detom dovoli viac - my sme s MM už velakrat diskutovali na tu temu - že mamy su od opatery, a otcovia od dobrodružstva 😉 Mame totiž synovca, ktory ma 9 rokov, otec sa mu maloco venoval, stale s nim bola iba jeho mama - a ten chlapec sa nepojde bicyklovat sam na ulicu - a tym myslim dedinu koncovu, kde prejde auto raz za pol hodiny, proste je velky strachopud a velmi naviazany na mamu -a kde o samostatnosti nie je ani mozne hovorit. Proste si myslim, že preto ma mat kazde dieta mamu aj otca - lebo obaja su z inych "planet" a kazde dava svojmu dietatu nieco ine - jeden odvahu na skusanie novych veci, jeden nezne objatia a maznania 😉

helka1
16. jún 2009

Ahojky baby, teda tie dvojicky ma dostali 😢 😢 😢 , neviem nejak stale na to musim mysliet, nakolko to boli deticky vo veku mojich a ja si neviem predstavit keby sa im nieco stalo ☹ ☹ ☹

Co sa tyka tej zodpovednosti tak neodsudzujem muzov ze by boli menej zodpovedni, lebo mala som na starosti len Adamka ked mi prepadol cez zabranu na schodoch 😔lebo som bola presvedcena ze nemoze preletiet ☹ , teraz som uz ostrazitejsia,muzovi mozem verit ze dobre postrazi deti ale zase viem pochopit aj tie ktore svojim manzelom nedoveruju co sa tyka strazenia deti 😔

U nas Radka zacala soplit, tecie jej z nosteka, tak pocitam, ze Adamko to ma za den-dva 😖, to bude nadherna oslava ☹

ajka72
16. jún 2009

mima ďakujem za ten tip že kraťasy brať nemusím budem na to pamatať tiež si to myslím ja som bola v Tatrách dvakrát po sebe keď sme deti ešte nemali a vždy nejaký sveter alebo mikina sa hodil tak pri deťoch je to viac než samozrejmosťou 🙂

janettba
16. jún 2009

mima595 - ja nemám pocit, že tu niekto toho otecka dvojičiek odsúdil, každá tu vravela iba o svojich osobných skúsenostiach... Ja by som si nikdy nikoho nedovolila odsúdiť v takejto veci, tá rodina bude trpieť a je mi ich neskutočne ľúto, že to ani neviem opísať. My sme sa práve dnes o tom bavili s mužom, že si nevieme predstaviť, ako sa môže ten otecko cítiť - to musí byť niečo strašné, ja neviem či by som s takým niečim dokázala žiť, som neskutočne smutná z toho, že sa na tomto svete deje toľká nespravodlivosť, ako písala Zinuš - také veci by sa naozaj nemali stávať... ☹ Dnes sme boli na poradni na Kramároch a ja som myslela na malú Deanku, že tam niekde leží a tak v duchu som si vravela nech zabojuje, veľmi im držím palce, aby sa z toho dostala čo najrýchlejšie a s čo najmenšími problémami - to že padla na bračeka jej vraj zachránilo život... ☹

janettba
16. jún 2009

Dnes sme mali poradňu a hneď všetci traja krpci. Takéto sú miery našich modeliek: Dominik 12,47kg/ 81,5cm, Martinko 10,70kg/81 cm ( normálne vyše 1,5 kg rozdiel aj som to čakala) a nakoniec Simonko 14,75kg/ 98cm. Dvojkáči boli zaočkovaný vakcínou TRIMOVAX, to je očkovanie proti osýpkam, mumpsu a rubeole, teraz máme sledovať o 5 až 12 dní či nebudú mať reakciu horúčku prípadne výsyp, tak si to musím poznačiť, aby som potom zbytočne neplašila a očkovanie zvládli super, iba troška zaplakali a bolo. Inak máme všetko v poriadku, lekárka bola z nich hotová, ako jej to tam začali "demolovať" - má tam taký didaktický stolík a to sa dá otvoriť a vnútri sú kocky, tak Martinko nelenil, hneď ten vrchnák hodil na zem, porozhadzovať kocky po zemi a išiel skúmať ďalej, Dominik zasa skoro strhol zo steny takú nejakú detskú dekoráciu, ako to ťahal - no demoličná čata... 😀 😝 Aj Simčovi urobila lekárka trojročnú prehliadku, veľmi ho chválila, že je šikovný, no najprv nechcel ani muknúť, ale keď mu povedali, že dostane cukríčky, tak sa rozrečníííííl 😀 . A vyfasovali sme papier na ortopédiu - Simo má plocháne a ešte aj k logopedičke, aj keď dokina povedala, že je to v pohode, len som sa chytila toho že kamoška bola u logopedičky a tá jej povedala, že deti si niektoré vady reči osvoja ako zlozvyk a neskôr sa to potom horšie odstraňuje to horšie, keď to majú už zaužívané, tak dokina povedala, že teda keď chcem, nech ideme na konzultáciu - Simi nevie povedať R,Š,Č,Ž namiesto toho hovorí L,S,C,Z - náš šušloško, ale inak vie rozprávať pekne a má veľkú slovnú zásobu. 🙂

mima595
16. jún 2009

Janetba - a kolko presne ma tvoj Simonko? Lebo nasi budu mat v auguste 3 roky a R nehovoria ani nahodou - dosial som nestresovala, ale ked vravis, že teba kvoli tomu poslala na logopediu, tak zacinam "porovnavat"
A ani jeho neockovali na 3 roky? Lebo nam nasa pediatricka vravela, že toto očkovanie odpada

ajka72
16. jún 2009

janttba moje dievčatá mali po tomto očkovaní reakciu na 8 deň Natálka mala deň a pol teplotu dosť vysoku tak do 38,7 a Lenka sa myslím na 10 až 12 deň vysypala a to tak ako keby mala riadne osýpky a výsyp bol myslím tak 3-4 dni, mne povedali že výsyp nie je taký častý ale nás neminul však uvidíš 😒

janettba
16. jún 2009

Mima595 - Simon mal 3 roky 28.februára a lekárka povedala, že ide hlavne o to, aby dieťa vedelo komunikovať a spolupracovať, lebo inak je to ťažko, ona vraj posiela až vo veku 3,5 až 4 roky, ale povedala, že má pocit, že Simon by už vedel spolupracovať, tak nech to skúsime, čo povie na to logopedička, zajtra sa tam telefonicky objednám, tak potom ti poviem, aký má na to ona názor.

womenne
16. jún 2009

mima aj my chodime na lokopediu aj ked mam ocit že je to skoro aj tak si len ukazuju zvieratka nič viac počkaj ešte rok alebo polroka a uvidiš my ideme až v decembri na moju žiadost lebo v septembri nastupuju do školky tak uvidime či sa spusti alebo nie.

womenne
16. jún 2009

janett ja som si až teraz všimla že maš aj 3ročneho chlapca bože ja som tapa 😖 vždy som ho nejak prehliadla a pozeram že aku 3ročnu ste mali 😀

mima595
16. jún 2009

wom - nasi rozpravaju dost zrozumitelne a aj dost vela 😉 - teda hlavne Baska - ona zabezpecuje kvantitu a Matus kvalitu 😀 - teda BAska rozprava vela, ale tak rychlo, že jej vtedy absolutne nerozumieme 😀
Matus rozprava ovela menej, ale krajsie, a ked mu nieco nerozumiem, tak mi to vysvetluje - napr. povie: Mama, ukazem, alebo mi normalne napoveda, aby som pochopila 😉
Mam vsak 4-rocneho synovca, ktory rozprava fakt krasne, ako dospely, a to zacal dost neskoro, ale hned zacal rozpravat ako dospely / asi to bude tym, že jeho druha babka je slovencinarka - a vychovala vela recitatorov 😉 /. Ale segra ma ukludnila, že on - teda synovec rozprava fakt najkrajsie z celej triedy v skolke, že ostatne deti rozpravaju asi ako moje 😉

womenne
16. jún 2009

u nas Nikolas rozprava svojim vlastnym jazykom rozumiem len polku čo povie a inač ani meke ň,možno mi aj nadava a ja mu pritakam 😀
sebo ten rozprava pekne normalne nas pošle do kuta ked nieje po jeho 😅 alebo dnes na mna kričal aja som bola na wcku asom sa neozvala a on že mama ty s hlucha?? 😝

womenne
16. jún 2009

mimi ty ako a tehotenstvo?teda budeš mat zaberak,čo okolie?