Dvojičkovo II
tak a je to tu, druha cast
Stručné zhrnutie
- Plienková dermatitída u dojčiat sa v diskusii rieši prevažne častým vetraním, umývaním čistou vodou, tenkou vrstvou Imazol (Imazol) a domácimi sedacími kúpeľmi v repíku alebo harmančeku ako podporou hojenia.
- Rodičia v diskusii zvažujú a diskutujú o platených nepravidelných očkovaniach: Prevnar (pneumokok), rotavírusová vakcína a vakcína proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra), pričom cena a účinnosť vakcíny proti kiahňam boli predmetom sporu.
- Pri starostlivosti o dvojčatá sa v diskusii odporúčajú ľahké golfové a dvojičkové kočíky typu Peg Perego, Hauck, ABC Design alebo Marco Marathon Twin podľa potreby do terénu a podľa ovládateľnosti; pri výbere sa riešila aj kúpa v bazári.
Najčastejšie otázky
Q: Ako liečiť plienkovú dermatitídu u dojčaťa doma?
A: Diskusia odporúča časté vetranie kože, umývanie iba čistou vodou, tenkú vrstvu Imazol/Imazol, striedanie s „Calciovou“ masťou podľa skúseností mamičiek a sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku; jedna rada uvádza namáčať do repíka aspoň 5× denne po 3–5 minút.
Q: Kedy a akú vakcínu proti ovčím kiahňam (varicella) doporučujú?
A: Podľa zmienky v diskusii sa spomína vakcína Priorix Tetra s odporúčaným očkovaním v 15–18 mesiacoch a na túto vakcínu je v diskusii odkaz na databázu ŠÚKL.
Q: Ktoré lieky použiť pri horúčke u dojčaťa?
A: V diskusii rodičia spomínajú používanie Nurofenu (čapík) a paracetamolu (Panadol) na zníženie horúčky a odporúčajú sledovať vývoj po podaní lieku pred rozhodnutím ísť k lekárovi.
Q: Môže antibiotikum spôsobiť zaparenie alebo podráždenie genitálií u chlapčeka?
A: Niektoré mamičky v diskusii pripisujú zhoršenie zaparenín po antibiotikách zmenu črevnej flóry a preto odporúčajú probiotiká počas a po antibiotickej liečbe.
Q: Aké domáce prostriedky sú odporúčané pri kašli alebo zahlienení u malých detí?
A: Spomína sa odsávanie hlienov, nosový sprej Olynth na noc a majoránkový čaj pripravený podľa jednej rady z diskusie ako 1 čajová lyžička majoránky na 1/2 litra vody na uvoľnenie kašľa.
Q: Kedy prejsť z detskej formule na krabicové kravské mlieko?
A: V diskusii viaceré mamičky uviedli, že dávajú krabicové kravské mlieko od približne 1–2 rokov veku dieťaťa; niektoré konkrétne spomínali prechod okolo 1,5–2 rokov.
Závery z diskusie
Zhoda
- Na zaparenú „ritku“ u bábätka diskusia odporúča časté vetranie, umývanie čistou vodou a tenkú vrstvu Imazol/Imazol; sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku označili viaceré mamičky za účinné.
- Probiotiká sa v diskusii odporúčajú pri a po antibiotickej liečbe na obnovenie črevnej mikroflóry.
Sporné názory
- Niektoré mamičky odporúčajú platené očkovanie proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) a rotavírusom, zatiaľ čo iné to považujú za zbytočné alebo príliš drahé; diskusia uvádza oba postoje ako možnosti pre rodiča.
- Niektorí rodičia považujú očkovanie proti pneumokokom (Prevenar) za dôležité pri kolektívoch, iní odmietajú viacero „doplnkových“ vakcín vrátane rotavírusovej a proti chrípke.
Otvorené otázky
- Ako presne súvisiaca antibiotická liečba s rozvojom gravitačných zápalov na genitáliách u chlapcov nemá v diskusii jednoznačné lekárske potvrdenie.
- Trvanie a dlhodobá ochrana po očkovaní proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) zostáva podľa diskusie otvorená otázka pre ďalšie rozhodovanie rodičov.
Spomenuté značky a firmy
Imazol/Imazol, Framykoin, Olynth, Nutrilon, Peg Perego, Hauck, ABC Design, Marco Marathon Twin, Priorix Tetra, Prevenar (Prevnar), Hexa, SUKL, BabyBazar.sk, Modrykonik.sk, Quelle, Tako
Spomenuté produkty a metódy
Imazol (Imazol), Framykoin, repík (sedací kúpeľ), harmanček (heřmánek) kúpele, majoránkový čaj (1 čajová lyžička na 1/2 l vody podľa diskusie), Olynth nosový sprej, odsávanie hlienov, Nurofen (čapík), Panadol (paracetamol), probiotiká pri ATB, Nutrilon 3, Nutrilon 4, nákup mlieka v Maďarsku, Peg Perego kočík, Hauck kočík, ABC Design, Marco Marathon Twin, očkovanie Priorix Tetra, očkovanie Prevenar, rotavírusová vakcína, „duette“ plastenka (šitie ochranného obalu)
Miesta a osoby
Bratislava (Ba), Karlovka, Kremnica, Brno, Maďarsko, Strkovec, Ricky Martin, Bruno Cibej
nanus - kocik je super!!!! Za nic by som ho nevymenila, taki sme spokojni a krpcekom sa v nom tiez velmi paci. mame uz aj tie madielka a dokupila som aj take slnecne clony (akoby pokracovanie streisky) a je to super. Len to obcas tahaju a stahuju 😀 , ale ked im zacne svietit slnko, tak hned prestanu 😎
A vy ste ho uz predali? Lebo je super, kludne by som ho doporucila aj v cakame dvojicky teme. Nechces ho tam spomenut? popdporim ta.
my tak isto - akurat vcera sme zrusili puzzle a dali kobercek. taky peknucky, s nejakymi postavickami od disneyho, skusim pridat stranku:
http://www.jutex.sk/kusove_koberce.php?sid=22&p...
nie prva rada, ale ta druha - animal friends, a druhy koberec - tam kde je bambi 🙂
Ahojky,
my sme dnes mali skaredy zazitok ☹ . Mozno 5 min pred nami skaredo havarovalo auto. Muselo ist vo velkej rychlosti vraj islo aj vo vzduchu , sofer vypadol z auta, manzel ho vytahoval z priekopy ☹ . Musel vyletiet von z okna ale on isiel aj po vlastnych ale v tom soku vosiel do priekopy ☹ . Kurnik ist tak 5 minut skor s autom to by bola stretavka ☹ . Ja som toho teda vela nevidela, skor som ukludnovala nervozne deti v aute 😒
jeeeezisi, helka ☹ 😔 . to je fakt skaredy zazitok... chvalabohu, ze sa nikomu nic nestalo 😔
No nam urcite nie, ten sopliak /este asi ani nema vodicak/ ma asi ponaucenie na cely zivot, vyzeralo to len na povrchova zranenia, ale z azuta bol kvalitne hotovy /bol to nejaky jeep/
Inac tie koberce vyzeraju supis 🙂. Vedela by som si vybrat 😉
tak mu treba, len nech ho ma rozbite, to auto, ked jazdi ako blazon. mozno, keby bol v slabsom aute, po vlastnych by uz nesiel...
a co, hlavne, ze ste v poriadku!!!
no veru, kobercov vselijakych tam maju a dost velke zlavy, na niektore aj 50%
čaute kočky 🙂 ja by som buvala ☹
Helka teda to musel byt šok ale ma jazdit pomaly a hlavne s vodičakom zasran maly nechapem tych šoferov denne zomieraju nevinny ludia 😔 ja mam vždy strach ked niekam ideme.
ivett no hura že si sa ukazala nas zanedbavate aj lilinkou 😉
idem zachvilu s malymi na kontrolu Sebo ešte pokašliava len už nemam lieky a neviem čo mu dat tak nech ho skontroluje,lennas včera videla v meste dufam že nebude proti 😲 inak zajtra na mna myslite a držte mi hrozne palce prosííííííííííííííííííím.
Dobre rano, helka, uf, hrozn yzazitok. 😝 Nastastie pri tom nevyhasol nevinny ludsky zivot 😠
Wom - daj Sebkovi spravit aj vyter pre istotu, svagrina takto mala choru malú a dr. jej nevzala vyter a po case jej napuchol prstek na nohe a nikto nevedel ze preco, tak chodili po doktoroch, ale nevedeli co s tym, a po polroku jej zrazu opuchlo koleno, mala tam vodu a poslali ju aj na reumatologiu, tak jej zistili, ze ma v hrdle nejakeho koka (uz si nepamatam akeho) a kedze to nebolo preliecene, tak jej to nejako kolovalo po tele a usadilo sa to na klboch. 😒 Takze doteraz chodia na reumatologiu, ale nastastie by z toho nemala mat nasledky. Akurat, ze ten prstek bude mat dozivotne opuchnuty ☹ A vraj stacilo vtedy zobrat vyter a preliecit toho koka ATB.
ježiš nestraš ma ☹ chuda mala.on mal laryngritidu tak hadam ztoho ešte pokašliava,ale spytam sa na to.ma bude mat už za blbu lebo sa chcem ešte poobjednavat na oličky a k neurologovi ale to je normlane však?ked boli predčase narodeni a všade sme chodili nasvk mi hovorili že po 3rokoch mam kontroovat ale iba ak chcem.
zajtra idem vypovedat 😔 už dnes ma boli žaludok vraj už len teraz a na budece vynesie verdikt.
wom - myslim, ze mas narok na to, aby si poziadala svoju pediatricku o papier na neurologiu a ostatne vysetrenia. A radsej ist zbytocne na kontrolu ako nieco zanedbat.
Neviem sice o co sa jedna, ale zajtra drzim silno palce!
wom, tak to budem drzat palce ako len budem vladat... viem si predstavit tu nervozitu...
kocky, tak som dovolala s nasou pani dr, dnes uz mozeme ist von!!!!!!!!!!!!huraaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!! a zajtra mozeme cestovat!!!!!!!!!! huraaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!! sa strasne tesim!!!!
tak to je super že možte vonku 😵 😵 😵 muselo t byt drastak stale doma čo?my sme boli 5dni a išlo ma švihnut.
tak sme boli u dr.všetkook,ukazala som jej chrbatik a spravila par testov a je to ok,ma ju rovnu a to že občas ma tošku obluk nevadi no hlavne že to ma ok.na obličky pojdeme až na zimu teraz mojnema čas.
ahojte babulky, som tu len na skok, balim, pokial male spinkaju
wom, drzkaj sa zajtra, myslim na teba zajtra
nani, a kam to idete? budeme cestovat virtualne spolu 😵
juj, sa nam to krati, citim sa ako decko, ktore sa tesi do skoly (myslim prvacika, ostatni nie 😀 ), ajka uz na dovci je, janka pride, katulka je uz asi tiez na cestach, s yasmi si zavolam, ale asi nie, helka dojde aj keby neviem co 🙂 v ramci prechadzky, len neviem, ci lenke a rosi to vyjde, ak by ste sa prosim mohli ozvat...
kocky, vdaka!
lalu, idem k sestre, rodinny domcek, bazen, terasa, zahrada, pieskovisko pre malych....juuuj, neviem sa dockat. a ako bonus dve aupairky v podobe mojich neteri - 9 a 4 rocnych. je to pri trencianskych tepliciach 🙂
vam prajem super dovolenku a paradne stretko!!!! fotte, fotte a este raz fotte a ked sa o 3 tyzdne vratim, tesim sa na tie foto 😉
wom, super, ze ste tak dobre dopadli na kontrole, tesim!
no nana ty sa maš 😵 to znie fakt užasne.ja tu budem mat tiež netere 11 a 8 ročnu už sa tešim lebo naš ich zbožnuju aspon bude klud.
je fajn že maš kde tak vypadnut ja si myslim že dopadnem tak že nebudem chodit knikomu,mam taky pocit a doteraz sa mi vždy otom všetko naplnilo,proste vždy prišlo na moje slova 😔
cafte babizne, ja len tak na chvilku...
varim malinovy lekvar, tak nech nemam vsetko po peci .. 😀 😀
Na stretko som chlapa zatial spracovala tak na 60% 😀 (ma nieco v praci), zalezi aj od pocasia, ale haaaaaadam... 😉 😉
No a ja mam tiez au-pair 😀 Od vcera je u nas na prazdninach 9 rocny synovec, mali su z neho hotovi... 🙂 no a neskutocne mi pomaha, aj prezlecie, postrazi, riesi ich spory a hadky 😉 😉
caute,
rosa tak super, si trosku porobis a oddychnes 🙂
my ideme zajtra k jami, tak sa aj tesim, trosku pridem na ine myslienky lebo z mojich uzasnych deti mi uz dnes sibe 🙂
Rosi, prid 😉
Lalu ked pozriem von z kuchyne Tatry vyzeraju bozsky, super pocko 😵 , takze sa mas na co tesim, My sme drobcom nafukali bazen 1x tak uvidime co sa bude diat 😅 😀
kocky, prajem vam vsetkym krasnu dovolenku, super pocasie a hlavne ak sa da, oddychnite si! 🤐 🤐 🤐
heli, super spravy, nemusi velmi piect, radi sa ale schovame pod nejake tatranske stromiska, ktore este ostali 😅
chodievate plavat do aquacity?premyslam malych vziat, ale ked bude prazit, co ma tento tyzden, tak asi radsej do krytej casti???
rosi, ja s vami ratam 😉
Lalu, posledne ked sme boli v aquacity tak sa mi mali vyhadzali /asi vela chloru 😝 /-my chodime vzdy len dnu, von by som nesla to bude hlava na hlave , chodia tam same zajazdove autobusy, hm tak neviem 😅 .
Mozem poradit jedno fantastikus miesto, vcera sme tam boli s malymi, tak sa vyblazili, je tam trampolina, smykacky, velke-male , hojdacky, bufet pre obcerstvenie, ked nebudes vediet co s casom chod do Svitu , daj sa navigovat ku kolibe a je tam fajn !
Joj nasich sme pred pol hodkou vybrali z bazenika, rev neskutocny , radost ked videli bazen s vodickou obrovska 😵 , len rodicia spravii chybu ked ukazali bazenik pred obedom , to sa ani nejedlo 😅 🙄
ahojte babizne, aká je u vás teplota ?? u nás o 17h bolo 34,2°C aj u vás je tak desne?? konečne , že to teplo už ustupuje. ja sa priznám , že som bola s deťmivonku len doobeda a od 11h sme doma ☹
Baby, salas je objednany, ale moc sa im nepacilo ze som nevedela presny pocet ☹ , zatial som nahlasila 5 rodin, tak prosim, ktore este nemate jasno tak sa pls rozhodnite aby som to mohla este upresnit . Dik
JAnka u nas bolo cez den cca 28 stupnov, no my sme na severe a teplotka to bola idealna /aspon pre mna/

lili - 😀
a spominali ste tu koberce - my sme nasim tiez zrusili penove puzzle, nasi ich stale obzuvali, a kupili sme taky makkucky koberec, teda s vysokym vlasom a sme velmi spokojni, je to makke a aj ja na nom rada lezim 😎 .
je taky svetlozeleny a vobec na nom nevidno omrvinky, lebo sa to v tom vysokom vlase strati. Je super. (Ale to neznamena, ze ho nevysavam 😀 ) Len je to super, ze ked ma niekto prepadne, tak nevidno omrvinky z rozka a pod. 😉