Dvojičkovo II
tak a je to tu, druha cast
Stručné zhrnutie
- Plienková dermatitída u dojčiat sa v diskusii rieši prevažne častým vetraním, umývaním čistou vodou, tenkou vrstvou Imazol (Imazol) a domácimi sedacími kúpeľmi v repíku alebo harmančeku ako podporou hojenia.
- Rodičia v diskusii zvažujú a diskutujú o platených nepravidelných očkovaniach: Prevnar (pneumokok), rotavírusová vakcína a vakcína proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra), pričom cena a účinnosť vakcíny proti kiahňam boli predmetom sporu.
- Pri starostlivosti o dvojčatá sa v diskusii odporúčajú ľahké golfové a dvojičkové kočíky typu Peg Perego, Hauck, ABC Design alebo Marco Marathon Twin podľa potreby do terénu a podľa ovládateľnosti; pri výbere sa riešila aj kúpa v bazári.
Najčastejšie otázky
Q: Ako liečiť plienkovú dermatitídu u dojčaťa doma?
A: Diskusia odporúča časté vetranie kože, umývanie iba čistou vodou, tenkú vrstvu Imazol/Imazol, striedanie s „Calciovou“ masťou podľa skúseností mamičiek a sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku; jedna rada uvádza namáčať do repíka aspoň 5× denne po 3–5 minút.
Q: Kedy a akú vakcínu proti ovčím kiahňam (varicella) doporučujú?
A: Podľa zmienky v diskusii sa spomína vakcína Priorix Tetra s odporúčaným očkovaním v 15–18 mesiacoch a na túto vakcínu je v diskusii odkaz na databázu ŠÚKL.
Q: Ktoré lieky použiť pri horúčke u dojčaťa?
A: V diskusii rodičia spomínajú používanie Nurofenu (čapík) a paracetamolu (Panadol) na zníženie horúčky a odporúčajú sledovať vývoj po podaní lieku pred rozhodnutím ísť k lekárovi.
Q: Môže antibiotikum spôsobiť zaparenie alebo podráždenie genitálií u chlapčeka?
A: Niektoré mamičky v diskusii pripisujú zhoršenie zaparenín po antibiotikách zmenu črevnej flóry a preto odporúčajú probiotiká počas a po antibiotickej liečbe.
Q: Aké domáce prostriedky sú odporúčané pri kašli alebo zahlienení u malých detí?
A: Spomína sa odsávanie hlienov, nosový sprej Olynth na noc a majoránkový čaj pripravený podľa jednej rady z diskusie ako 1 čajová lyžička majoránky na 1/2 litra vody na uvoľnenie kašľa.
Q: Kedy prejsť z detskej formule na krabicové kravské mlieko?
A: V diskusii viaceré mamičky uviedli, že dávajú krabicové kravské mlieko od približne 1–2 rokov veku dieťaťa; niektoré konkrétne spomínali prechod okolo 1,5–2 rokov.
Závery z diskusie
Zhoda
- Na zaparenú „ritku“ u bábätka diskusia odporúča časté vetranie, umývanie čistou vodou a tenkú vrstvu Imazol/Imazol; sedacie kúpele v repíku alebo harmančeku označili viaceré mamičky za účinné.
- Probiotiká sa v diskusii odporúčajú pri a po antibiotickej liečbe na obnovenie črevnej mikroflóry.
Sporné názory
- Niektoré mamičky odporúčajú platené očkovanie proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) a rotavírusom, zatiaľ čo iné to považujú za zbytočné alebo príliš drahé; diskusia uvádza oba postoje ako možnosti pre rodiča.
- Niektorí rodičia považujú očkovanie proti pneumokokom (Prevenar) za dôležité pri kolektívoch, iní odmietajú viacero „doplnkových“ vakcín vrátane rotavírusovej a proti chrípke.
Otvorené otázky
- Ako presne súvisiaca antibiotická liečba s rozvojom gravitačných zápalov na genitáliách u chlapcov nemá v diskusii jednoznačné lekárske potvrdenie.
- Trvanie a dlhodobá ochrana po očkovaní proti ovčím kiahňam (Priorix Tetra) zostáva podľa diskusie otvorená otázka pre ďalšie rozhodovanie rodičov.
Spomenuté značky a firmy
Imazol/Imazol, Framykoin, Olynth, Nutrilon, Peg Perego, Hauck, ABC Design, Marco Marathon Twin, Priorix Tetra, Prevenar (Prevnar), Hexa, SUKL, BabyBazar.sk, Modrykonik.sk, Quelle, Tako
Spomenuté produkty a metódy
Imazol (Imazol), Framykoin, repík (sedací kúpeľ), harmanček (heřmánek) kúpele, majoránkový čaj (1 čajová lyžička na 1/2 l vody podľa diskusie), Olynth nosový sprej, odsávanie hlienov, Nurofen (čapík), Panadol (paracetamol), probiotiká pri ATB, Nutrilon 3, Nutrilon 4, nákup mlieka v Maďarsku, Peg Perego kočík, Hauck kočík, ABC Design, Marco Marathon Twin, očkovanie Priorix Tetra, očkovanie Prevenar, rotavírusová vakcína, „duette“ plastenka (šitie ochranného obalu)
Miesta a osoby
Bratislava (Ba), Karlovka, Kremnica, Brno, Maďarsko, Strkovec, Ricky Martin, Bruno Cibej
tak asi tie cestoviny budu rozumnejšie a zdravšie ja to tiež poznám muž, svokor, brat len rezne a rezne a ešte k tomu vypr. syr s hranolkami, hotový zabijak pre žaludok 😀
Zinus ja robim cestoviny s tuniakom tak ze uvarim cestoviny, na panvici spenim sibulu, pridam tuniaka z konzervy, prehrejem, vypnem, pridam oregano, dam na cestoviny a podavam, kto ma rad moze dat aj kecup, ale tan ja nelubim 😀
Ahoj Zinuš sorry ale li sme do kostola tak ja podobne ako Saška ale davam tam aj kečup maly ho miluju a ani ja by som to bez neho nezjedla.Niekde som čitalaže kečup je velmi zdravy.
Saška ty davaš rezne?
jasne nasi rezne miluju, ja ich vzdy necham odkvapkat na papierovych utierkach a nie su mastne 😉 jasne ze ich nejedia kazdy tyzden, maju ich raz za jeden dva mesiace 🙂
sedim vonku na hojdacke a cakam kym sa zobudia deti 😀 😀
co dobre ste dnes varili? ja som robila halusky s kyslou kapustou a slaninou 🙂 hadam sa deti konecne najedia, ak to nedopadne tak, ze zase vyjedia iba slaninu a zbytok nechaju 😝
Ahojte vsetky.
katulka vsetko naj naj najlepsie k tvojim narodeninkam.hlavne vela zdravia a sil s dvojkami.
zinuska prekrasne fotky 😵 .mas nadherne deticky a torta je tiez nadherna.mnam mnam 😉
kocky kde je yasmina?uz dlho sa neozvala.neviete co je s nou?nesli niekam na dovcu?
leni - jééj prekrásne fotky 😵 😵
yasminka vás pozravuje všetkých móóć, veľmi jej chýbame, má zrušené konto, ale verí, že sa raz k nám vráti.
jejdanenky , už aby to bolo. je mi top ľúto
YASMINKA - AJ TY NÁM CHÝBAŠ MóóóóóCCCC a prídi ČO NAJSKôR !!!!!!
Ahojte, na chvíľu som nakukla 🙂
Jakubkom prajem všetko naj, naj, naj k meninkám, ale hlavne prajem zdravíčko 😵 😵 😵
Katullka, prajem ti všetko najlepšie k narodeninám, hlavne veľa zdravia, ale aj lásky a peniažky prajem tiež, zídu sa pre radosť 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Yasmi, chýbaš tu, dúfam, že sa čoskoro medzi nás vrátiš 🙂
caute,ja zas az teraz mozem..
dik za recepty. nikdy som take nejedla,skusim,len teda neviem,ci s kecupom alebo bez 😀
a kedy mozu moje dvojky papat take,ze spenim cibulku atd?? nebude to este tazke na ich zaludky?
baby davajte si pozor na to vysmazane! ked sa da,vyhodte to z jedalnicka,alebo to jedzte co najmenej ako viete!! myslim to v dobrom. je to zabijak a to doslova. ani si neviete predstavit,co takato strava dokaze narobit v ludskom tele problemov a k comu to moze viest. nehovorim,aby ste jedli korienky zo zahrady,ale vysmazane jedla a pecene prasa su nebezpecne!! tak prosim davajte si na seba pozor!!
zabka dakujem 😵 veru torta bola vynimocne dobra. Ja torty nelubim,ale po tejto sa zaprasilo. zmenila som cukrarku a oplatilo sa. nielen ze bola krasna,ale hlavne dobra. este sa mi nikdy nestalo na oslave,ze by mi nezostalo z torty ani kusok. teraz bolo este malo 😅
čaute 🙂 zinuš ja som až teraz pozrela fotky torta nea chybu je krasna 😵 na tej fotke je tvoja mama však?
ani ja nemam rada torty ie plnky blee.
mne je nejak špatne som rychlo ukradla malym cerealie aby som niečo prejedla,a nhodila šablu 😝 už mi je trošku lepšie ale niejeto ono,fakt neviem zčoho by mi bolo zle ☹
hlasi sa stratena ovca 🙂
katik, moooooc blahozelame,prajeme vseetko naj naj naj, nech sa dari,nech ste zdravi a mate sa radi 😀
dovolenkarom pekne pocko a plno oddychu 😉
ad rezne, je to hnus,ale moje male ich zboznuju, snazim sa dat dole obal a dat len vnutorne masko,no nejedia ich stale a na kila...
o yasmi pisala janka, pozdravuje vas, drzte jej palce... 😔 🤐
a este som zabudla, pozdravuje vas aj federerova manzelka, rodacka z bojnic, maju dvojicky dievcatka, ked bude stihat, prida sa 😀
čauky tak my sme prišli zo školky zistila som že potrebuju kooopec veci 😖 no samo dvojmo penženka bude riadne prazdna 🤐
inak mne bolo doobeda tak prišene že som nakoniec znova tyčkovala chudak sused nadomnou sa musel čudovat čo su to za zvuky 😝
ahojte
tak sme doma od dokiny, bola tam nasa povedala dobrat lieky, aj kasel uz maju lepsi tak verim ze do konca tyzdna sme ok 😉 musime lebo v sobotu ideme oslavovat 😀 😀 a coskoro sa nam aj dovca blizi 😉
lalu to fakt?ty ju poznas?
tak nech sa prida, radi si ich dievcatka pozrieme 🙂 🙂
caute baby 😵
grmi, super, že sa to lepší!!!
lalupa, ja som asi o niečo zase prišla, troxu mám zmätok, že čo je vlasttne s yasmi? 😕 ale asi radšej by som sa mala čudovať do IP, že? 🤐
ahojte 🙂
my máme angínu 😒 sú za svoje dva roky druhýkrát choré a ja mám po jednej noci a jednom dni dosť, a to tu bola ešte doobeda aj poobede mamina. fakt nezávidím tým čo im deti bývajú často choré 😖
Federerky rady uvítame 😀
ja som tiež zvedavá čo je s Yasmi, teda dúfam že doma to kvôli afére koník nemá načisto dototo 😔
lenka tak nech ste rychlo zdrave, ja som s detmi vecne sama ked su chore, terza som mala aj tretie dieta chore, takze hotova sodoma gomora 😒 ale ja som uz zvyknuta 🙂
lleni, vyzdravte sa skoro...
baby,nie, to bol for 😉 ,netusila som,ze to takto vyjde 😀
Dobre ranko som si myslela že to je žartik 😉 inak mna novinary naštvali ked o nej pisali že vypada akoby čakala 3jičky,pritom ani nevedeli že čaka dvojičky 🙄 hlůupaci bože ved ked si tehotna si nebudeš straži liniu.
tak my mse maliuž rano rodeo Nikolas sa zle vyspal a vyvadzal 😝 ale už je klid unas zabera ked ide sam do izby tam sa vyreve a ja ho zavolam spet a je klid.
idem varit rychlo obed a valime na piesok kym nepečie slnko.inak som zabudla napisat že sme boli v nedelu krmit srnky bože to bolo krasnučke a maly sa až tak rehleli ke dim trhali travičku a oni im ju vyškubli 😀 škoda že sme nemali fotak musime si kupit nejaky novy.
ahojte dievčatá. pozeraliu ste toto na tej TA3??
caute!
lenka, veru skoré uzdravenie prajem!!!!
janka-ja som to včera videla na mmb, je tam o tom diskusia. týka sa to tých čo predávajú vo veľkom nový tovar.
a okrem toho, chytili sa toho len kvôli tomu, že do toho zabrrdla telka. ináč by sa s tým nezaoberali a polovica daňových úradov tam tiež iste nakupuje, alebo ich dcéry 😀 ... mali by sa starať skôr o väčšie sústa!!! si myslím teda.
Leni jej ta stenaje perfektna to si robila ty? 😕 mne sa tale hrozne pačia.
vidno že je čas dovoleniek je tu tak prazdno 😔
ahojte 🙂
Wom to sú nálepky, objenala som tu: http://artsablony.sk/ najvačšia a kopec malých mi ešte zostali. dvojičkám som zas objednala tu www.predlohy.sk macka pooh, ale to neviem kedy zmaľujem 😀
inak ďakujeme za priania skorého uzdravenia, už je kúsok lepšie, tak dúfam že do víkendu budú fit 🤐
ahojte,
mne deturence este spinkaju, dnes sme boli doobeda u mamy, ma dnes meniny, tak sme boli potriast ruckou 😉 🙂

ved prave ajka že je to tažke neviem asi im spravi cestoviny stuniakom to moj stale vymyšla rezne 🙄 ani ja ich enmm rada su mastne